בחזרה

איפה אפשר לחוות את "המערב הפרוע"?

• מאז ימי המערבונים של ג’ון וויין – חלמתי לראות את המערב הפרוע … אני מקווה שאצליח להסביר את עצמי כמו שצריך...

ברור לי שמה שראיתי במערבונים לא קיים היום – אבל אני רוצה לתכנן טיול לארה”ב שייתן לי את החוויה הכי קרובה לזה – הדרום של פעם... המערב הפרוע של פעם… מרחבים פתוחים, טבע מדהים, חוות סוסים, רוצה לראות רודיאו, רוצה לראות את הנופים שראיתי בסרט “אוקלהומה” ….

אשמח לקבל הכוונה לאן בארה”ב אני צריכה לתכנן טיול שכזה ולמתי בשנה כדאי – לא רוצה קור, רוצה חם ונעים

הרבה תודה מראש

• @72amalia

למעשה, קורות המערב הפרוע ספוגים בכל מערב ארה”ב.  כלומר, יש מקומות שונים במדינות איזור הזמן mountain, וכמובן גם קליפורניה.

הנה מספר דוגמאות:

1. אזור הגבעות השחורות של דקוטה הדרומית (החלק הדרום מערבי של המדינה).  באופן ספציפי אני אזכיר את העירה deadwood, שעליה גם עשו סדרת טלויזיה.  נוסף על כך, ליד ישנה שמורת אינדיאנים ענקית, שבה נמצא אתר Wounded Knee, שם היה טבח באינדיאנים (כמדומני האחרון שבהם).  לא רחוק מ- Deadwood צולם חלק מהסרט רוקד עם זאבים.
    2. מדינת ניו מקסיקו – במדינה זו רכב Billy The Kid.  הסיפור שלו מסופר בעירה Lincoln.  והקבר שלו ב- Fort Sumner.
    3. מדינת קולוראדו – כמובן שגם היא שם, במערב.  ישנה עירה לא רחוק מדנבר בשם Central City, שיש בה קזינו וגם בית אופרה מהתקופה ההיא.  יש עוד איזכורים לכריה, כמו ב- Idaho Springs (על I-70).
    4. מדינת אריזונה – הסיפר הידוע של וואיט ארפ ודוק הולידיי והמאבק שלהם באחרים ששמם נשכח ממני ב- Thombstone.  אודה שהעירה קצת מאכזבת, עם שני רחובות היסטוריים ושחזור של ה- OK Corall, אבל זה המקום.
    5. מדינת מונטנה – שם תמצאו את אתר הנצחון של האינדיאנים על הגדוד של קאסטר ב- Little Bighorn, ואם רוצים לראות חוות בקר עצומות, הרי שרוב המדינה מורכבת מהן.
    6. מדינת וויומינג – העירה Cody הוקמה על ידי Buffalo Bill ויש שם קומפלקס מוזיאונים המוקדש לו, לסביבה ולנשק.  בעירה יש גם מוזיאון אויר פתוח, עושים שם שחזור של קרב יריות, ויש גם מופע רודיאו.  עירה זו היא גם נקודת זינוק לפביקור בפארק ילוסטון, מרוחקת 50 מיילים מהפארק.  הסמל של המדינה הוא הקאובוי על הסוס ברודיאו. 
    7. מדינות יוטה ואריזונה – יש מקומות שונים עם הנוף המדברי שמלווה חלק מסרטי הבוקרים.  איזור Monument Valley בדרום מזרח יוטה וצפון מזרח אריזונה שמש ביצירת חלק מסרטי הבוקרים הידועים.

כמובן שגם המדינות ממזרח לאלו כיכבו במערב הפרוע – קנזס, טקסס ואוקלהומה.

עירות כורים יש לכל אורך איזור הזמן Mountain בהרים.  יש גם עירות רפאים שמפוזרות.

מבחינת עונה, הרי שמאד תלוי להיכן מגיעים.  אני ביקרתי בקולוראדו ובמדינות הסמוכות, שהזכרתי כאן, הן ביוני (עד תחילת יולי) והן בספטמבר (עד אמצע אוקטובר).  במקרה של ספטמבר, היה לי מזל, והיתה שנה חמה.  ביקרתי בפארק גליישר על גבול מונטנה – קנדה במחצית ספטמבר ומזג האויר היה סביר (גם אם היה יום אחד גשום).  החליטו באותה השנה לסגור את מעבר ההרים שהוא המקום הגבוה בכביש שבפארק בסוף ספטמבר במקום באמצע החודש.  אחר כך גם הגעתי לילוסטון בתחילת אוקטובר ועדין היה בסדר.  גם פארק זה מתחיל פעמים רבות את הסגירה שלו אז.

כמו שבאיזורים הגבוהים יש בעיה עם ביקור מחוץ לתקופת הקיץ, הרי שבאמצע הקיץ חם מאד בחלקים הנמוכים ובמיוחד המדבריים.

• @72amalia

הי ! יש פה ושם עיירות וגם כפרי רפאים מהם אפשר להתרשם. בד"כ המקומות האלה תיירותיים וממוסחרים, הנה כמה מהם:

Tombstone באריזונה

Oatman באריזונה

Calico Ghost Town בקליפורניה

Virginia City בנבדה

Deadwood בדרום דקוטה

עיירות בהלת הזהב בקליפורניה

וכו ' וכו'

לגבי רודיאו, הכי הרבה אירועים יש במדינת טקסס, בדאלאס לדוגמה

רוב המקומות מרוחקים אחד מהשני.

קודם צריכים להחליט על כמה זמן מתכוונים לטייל, באיזה עונה ומה עוד רוצים לראות/לעשות/לחוות, כי לנסוע לארה"ב כדי לראות רק שתיים/שלוש עיירות כאלה ולא לטייל במקומות נוספים, ממש לא מתאים

• הכי מתאים מדינת וויומינג וגם במידה מסוימת אזור הגבעות השחורות בדרום דקוטה.

• מוסיף לרשימה את טקסס (לדוגמא עיירות בוקרים אותנטיות: Gruene, Bandera). כדאי למשל לבקר ב 11th Street Cowboy Bar
    .טקסס בכלל היא יעד נהדר לטיול בעונת האביב. אמנם מחוץ למסלול החומוס אבל אחד היעדים המוצלחים לטיול בארה”ב.

בקליפורניה יש במחוז הזהב הרבה עיירות רפאים מתקופת הבהלה לזהב. 

גם באריזונה יש לא מעט עיירות “מערב פרוע”. הנה למשל עיירה ליד פיניקס: Goldfield Ghost Town and Mine Tours Inc.

• אכן כך.

רודיאו אפשר לראות כמעט בכל המקומות המצויינים ועוד.

אלה מופעים ותחרויות ברמה המקומית ומצויינים היכן שמתפרסמים אירועים למיניהם.

אנחנו ראינו מופע רודיאו בסנטה פה, ניו מקסיקו.

כמובן שיש אירועים יותר נחשבים ויש יותר לוקליים.

• @dhz

תודה על  תשובה מפורטת … וכל השמות שהזכרת( בילי הנער, דוק הולידיי...) – עושה לי חשק ללכת עכשיו (-:

• @reuben13

קודם כל תודה רבה על התשובה…. 

אני מניחה שנצא לטיול של שלושה שבועות בערך – לא יכולים להרשות לעצמינו יותר מזה. 

התקופה מבחינתי תלויה במזג האוויר – אנחנו גמישים מאוד מבחינת מתי לצאת – הכי חשוב לנו זה שלא יהיה לנו קר! אנחנו לא מטיילים כשקר לנו – רק במקומות חמים

• @עמיחי13

תודה תודה עושה רשימה של כל מה שציינתם

• @72amalia

במידה ומדובר  על האזור שאני ציינתי כלומר סביב מדינת וויומינג אז הזמן הכי טוב זה החודשים יוני וספטמבר (אולי עם

כניסה קצת לאוקטובר) שאז יש עדיין את קרבות/מופעי קרבות האקדחים המבויימים ברחובות וגם מזג האויר טוב.

אגב המלצתי על וויומינג לא בגלל כמה עיירות מערב פרוע אלא כי בכול המדינה יש אווירה של מערב פרוע שזה כולל רודיאו,

עדרי סוסי פרא, מופעי הרחוב, רכבות ארוכות באמצע הישימון, כולם חובשים כובעי בוקרים, כיסאות ליד הבר במעוצבים כאוכפים

ועוד אם כי יש לציין שבטכסס לא הייתי אז אני לא משווה.

• @עודד

התאור שלך – זה בדיוק מה שאני מחפשת!! המון תודה

• יש חוות שנותנות לחוות את המערב הפרוע , על ידי מסעות להעברת בקר , בעיקר באיזור מונטנה\ויומינג .

לדוגמא :

bonanzacreekcountry.com

• @72amalia

מאחר והבבעת עניין קבלי 3 שרשורים מאותו טיול הסובב וויומינג מ- 2012. להתרשמות

ראשונית אפשר להסתכל בתמונות בלבד.

נברסקה ודרום דקוטה 2012

וויומינג ללא הפארקים הגדולים 2012

ילוסטון וטטון 2012

• @עודד

מעולה – תודה רבה. מתיישבת לקרוא

• @72amalia

הכי דרום דקוטה. מצרפת את סיפור הטיול שלנו, כולל רודיאו, סוסי מוסטאנג פראיים, עיירות מערבונים ונופים מדהימים. 

https://zeppeltour.travel.blog/2018/07/04/south-dakota/

• @שירליץ

תודה תודה… מתיישבת לקרוא!

• @שירליץ

אז ישבתי וקראתי את כל מה ששלחתם לי פה …. והגעתי למסקנה שאני צריכה לטייל לפחות 3 חודשים כדיי להספיק את כל מה שאני רוצה😱 – כי  כל סיכום טיול שאני קוראת, כל אתר שהוזכר – אני רוצה!!!

• @dhz

איזה כייף – מלא תודה

בחזרה