בחזרה

איך להערך (מחדש..) לטיול בסוף יולי בהנחה שיהיה אפשר

• שלום לכולם – 

תכננו טיול יחסית ארוך של 5 שבועות – מ-24.7 עד סוף אוגוסט לקליפורניה פלוס סיום בניו-יורק. 

הלוך לסן-פרנסיסקו, חזור לניו-יורק.

יש ביטוח ביטול טיסה, וכל הלינות שהוזמנו ברות ביטול כמעט עד הרגע האחרון.

כמובן שכל הדיון הוא בהנחה שאפשר לטוס, ושאין חובת בידוד בכניסה לארהב או בחזרה לישראל ושאתרי תיירות, גם הומים (דיסנילנד, נוטס-ברי-פארם, סיקס-פלאגס וכו’) פעילים.

חשוב לי לציין שהעניין הבריאותי נטו של הקורונה פחות שיקול עבורנו אם לנסוע או לא – 

ההתלבטות לגבי אם לעשות את הטיול הזה או לא, ואם כן – מתי להתחיל ‘לסגור’ את כל מה שנשאר לסגור, אני רק מציין שזה טיול ראשון שלי לארהב, וטיול ראשון שלנו למשפחה שהוא ‘טיול גדול’: טיסה טרנס-אטלנטית, טיסה פנימית, משך זמן ארוך, הרבה נסיעות, החלפות לינות רבות וכו’

א. טיסה פנימית: טרם הזמנו טיסה פנימית מהחוף המערבי (כנראה רינו – עם קונקשן) לניו-יורק. טרם הזמנתי. האם הטיסות הפנימיות בתוך ארהב כבר עובדות כרגיל? איך משפיעה התקופה הנוכחית על כל התחום? האם זה דורש נהלים אחרים? בדיקות? אישורים? לוחות זמנים שונים? מתי צריך ‘להלחץ באמת’ עם הזמנת הטיסה הזו? אני מאד לא מתלהב להזמין 3 כרטיסי טיסה פנימית מרינו לניו-יורק ואחכ לבטל

ב. השכרת רכב.  בכל תקופת הקורונה נראה לי מטופש להתעסק עם זה. אז עוד לא טיפלתי בעניין. אז גם פה: מתי אני צריך להתחיל ‘להלחץ’ עם העניין? בימים כתיקונם אני מזמין (באירופה) הרבה זמן מראש, הפעם כמובן מנסים כל דבר לדחות כמה שיותר קרוב לנסיעה…

ג. אתרי תיירות. בדגש על הפארקים (של האטרקציות לא ה-’לאומיים’) – איך זה בכלל עובד/יעבוד? אני מניח שהם כבר יהיו פתוחים, השאלה באיזה פורמט? האם יהיו נהלים חדשים? אני שואל (וסליחה..) פחות בהיבט של חשש רפואי להדבק ויותר בהיבט של לוגיסטיקה סביב העניין. הרשמה מראש? שעות מסויימות? הגבלת כמויות?…

ד. שאלת השאלות, וברור לי שהיא עניין של השקפה אישית ומאד סובייקטיבית. אם עדיין מבטלים את השיקול הרפואי נטו – האם הייתם טסים? ואם כן? כמה הכי ‘קרוב למועד’ לדעתכם אפשר לחכות עם ההחלטה (שוב: השכרת רכב, טיסה פנימית)

תודה מראש לעונים

• אני חושבת שההנחה מראש שגויה אז אני הייתי מבטלת ולא ‘נערכת מחדש’.

שים לב שגם אם מבחינת מדינות שונות בארה”ב תהיה אפשרות לטייל לא תוכל להוציא ביטוח בריאות לנסיעה בארץ בגלל הקורונה.

ראה גם את הדיון פה:

https://community.lametayel.co.il/topic/157734/%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%AA-%D7%97%D7%9C%D7%95%D7%A4%D7%94-%D7%9C%D7%A0%D7%99%D7%95-%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7/11

אביה

• @gillp2

הפארקים כמו דיסני ודומיהם סגורים ומסוגרים, אף אחד לא יודע מה יהיה בעתיד אבל כרגע אין שום אינדיקציה למתי הם יפתחו.

כך שהתנאי הבסיסי שלך לנסיעה לא מתקיים.

• @gillp2

בצער עצום, ולא כמטבע לשון, אלא מתוך הזדהות אישית עמוקה, הייתי מבטלת את הטיול.

גם בהנחות הכי אופטימיות אתם לא תהנו ממנו. המון דברים יהיו סגורים. למה שיהיה פתוח (כולל מסעדות, סופרים וחנויות נוחות) יהיו תורים, הנחיות, בדיקות, ולא נעים. האוירה תהיה חשדנית ומגעילה. לא, לא כיף.

ושים לב שלא העליתי את כל הטיעונים האחרים, השגורים.

ארה"ב היא מקום נפלא לטיולים. כל כך חבל שתהרס לכם החוויה.

קצת סבלנות, בקיץ הבא אני בטוחה שכבר יהיה הרבה יותר טוב.

• @gillp2

אתה כותב ש”בכל תקופת הקורונה נראה לי מטופש להתעסק עם זה. אז עוד לא טיפלתי בעניין”, אבל תקופת הקורונה עדיין כאן. רק מאלו שאובחנו (ובהרבה מקומות קשה מאוד להשיג בדיקות ויש אוכלוסיות שלמות ללא ביטוח שכלל לא הולכות לרופא) יש מעל מיליון מקרי חולים פעילים בארה”ב כרגע, עוד מעל 6000 שאובחנו היום, מספר המתים כבר מעל 90 אלף. ארצות הברית לא קרובה לסיים עם זה. גם יש ברדק מוחלט עם מדיניות שונה בכל מדינה, נשיא שממריד נגד חלק ממושלי המדינות, והיה חוף בפלורידה בין שני מחוזות שבחצי ממנו היה סגר ובחצי כולם בחוץ על החוף כאילו מישהו צייר קו באמצע. ומשבר כלכלי שיכול לגרום לפשיטת רגל במלונות, בחברות תיירות וכו’.

לכן אין טעם לדבר על “האם הטיסות הפנימיות עובדות” (מה שיש או אין היום לא אומר כלום על סוף יולי) ועל מה יהיה. אף אחד לא יודע, ויש סיכוי סביר שהמצב עדיין לא יהיה כזה שהגיוני לנסוע לשם בסוף יולי. גם נקודה למחשבה:טיול גדול ראשון שלכם וגם לא טיול זול, אתם באמת רוצים לעשות אותו עם מגבלות, חששות, ומסכה על הפנים?

בעיניי עדיף לבטל, או אם אתה לא בטוח לגבי זה אז לפחות לא להזמין שום דבר כרגע שצריך לשים כל סכום כסף עבורו. 

• @gillp2

לא רק שכדאי לבטל לטעמי אלא שיתכן שכדאי להפעיל את ביטוח הביטול בהקדם.

בינתיים חברות התעופה לא מיהאו להחזיר כסף על פי תנאי הביטול. להבנתי גם למי שביטל מרצונו וגם למי שביטלו לו.

לא ידוע לי שחברות הביטוח עשו בעיות

כלומר כל עוד הטיסה לא בוטלה אתה יכול להפעיל את הביטוח. להבנתי אתה אמור לקבל חזרה 80% מהנזק. אם חברת התעופה תחזיר חלק – תקבל 80% מדמי הביטול. אם משום מה חברת התעופה לא תחזיר כלום, אני נוטה לחשוב שתקבל 80% מהסכום המלא.

מרגע שחברת התעופה תבטל – חברת הביטוח יצאה ממשחק. 

לא יודע באיזו חברה הזמנת ומה לדעתך הסיכוי שהכסף יוחזר

• ראשית תודה לכם: אביה, דוקטור, אנשים טובים, כבש ויסמין  על התגובות – 

התשובות שלכם די שכנעו אותי במה שהוא בעצם כמעט מובן מאליו – שברור שלא נטוס בסוף יולי (גם אם טכנית יהיה אפשר) אם הסיטואציה תהיה דומה או דומה חלקית לכפי שהיא נראית עכשיו באמצע מאי

אני מסכים עם כולם שאם הפארקים הגדולים (של האטרקציות...) יהיו סגורים, או אפילו פתוחים אבל עם המון הגבלות שיקשו על ההנאה מהם, אין מבחינתנו טעם לטיול הזה.

וזה נכון גם לגבי כל שאר האטרקציות, ולגבי ‘סתם’ להכיר פעם ראשונה את ניו-יורק.

הטיול הזה יעלה לנו בהערכה גסה פי 3 מטיול ’רגיל’ (למעשה יותר – אני לא מחשב את אובדן הכנסה שלי בארץ שיהיה פי 2 בהשוואה לטיול ‘רגיל’ של שבועיים באירופה). אני לא רוצה להשתמש בביטוי דרמטי כמו ‘פעם בחיים’ אבל ברור שלא נוסעים כל שנה ל-5 שבועות לארהב, 

וברור שאם אי אפשר להנות ממה שיש לארהב להציע, ונשאר רק  לטייל בטבע, אז עדיף לנו פשוט לבטל, ו-’לארוב’ לטיול קצר יותר באוגוסט או בחגים לאירופה . על זה אני לא מתווכח.

הדילמה היא  – עד מתי לחכות וכן להשאיר לטיול הזה צ’אנס…

הטיול שלנו עוד 9 שבועות. תאורטית זה המון זמן במונחי קורונה ואי אפשר לדעת מה יהיה. לפני 9 שבועות רוב העולם עוד לא הכיר את המילה הזו בכלל…

אף אחד מאיתנו לא יודע הרי מה יהיה, אני מבין שהסברה שהעניין עוד יהיה רחוק מלהסתיים בעוד חודשיים היא הערכה סבירה והגיונית מאד – אבל היא עדיין הערכה…

אז בעצם אני מנסה להבין מתי במונחי ארהב זה ‘הרגע האחרון’ להחליט שמבטלים וזהו?… (אני מבין שככל הנראה זה יהיה הדבר הנכון לעשות, רק בינתיים מחכה – מה יש לי להפסיד?..)

• @gillp2

אם נוציא מהשאלה את פשיטת הרגל של חברת התעופה, לכאורה הרגע האחרון לבטל זה רגע לפני שהתשלום הבא יורד. בין אם זה מלון, אטרקציה, רכב או כל דבר אחר.

אני מעריך (אבל זו הערכה אישית שלי) שברוב האתרים (מלונות/אטרקציות/טיסות פנים/חברות רכב) לא תהיה התנפלות המונית ולא יהיה הכרח לשריין מקום ביום שיוסר הסגר. ולכן לא נראה לי שיש לחץ להתחייב עכשיו וגם ב-1 ביולי עדיין יהיו מקומות ומחירים סבירים. ולכן לכאורה אפשר לדחות את ההחלטה גם ל-1 ביולי.

אבל הבחינה הכלכלית / זמינות היא לא הכל.

יש עוד כמה סוגיות:

האחת – זמן שאתם משקיעים – גם אם אם לא משקיעים כסף כרגע באופן ישיר, כדי להתקדם עם הטיול אתה/אתם משקיעים זמן בתכנון. אם יש לך את הזמן הזה – תהנה. אבל אם הזמן הזה בא על חשבון דברים אחרים, והסיכוי שהטיול לא יצא לפועל גבוה מאד – אולי חבל על מה שאתה מפסיד?

והשנייה ועוד יותר חשובה – פסיכולוגית. ככל שהטיול מתקרב מידת ההתרגשות והצפייה של כולם עולה. גם של המבוגרים וגם של הילדים. בייחוד כשהם רואים אותך עדיין מתכנן, מסתכל על מלונות ואטרקציות והם מתחילים לפנטז. ולכן השבר כשהטיול יבוטל עשוי להיות גדול יותר.

כמה זמן יקח לך לבטל? כלומר אם באמת תשים ביומן תאריך 1 ביולי (או כל תאריך אחר) לקבל החלטה – האם תוכל לעמוד בו? או שתצטרך עוד לבחון, ועוד לבדוק, ולשלם רק עוד מקדמה קטנה אחת כי אולי, וכו’. התהליך של השלמה עם הביטול כמו גם התהליך הטכני של ביטולים לוקחת זמן. אם אתה מסוגל לקבל החלטה וליישם אותה ביום אחד – יש לך זמן. אם אתה חושב שתצטרך כמה ימים לעכל, וכמה ימים לעשות טלפונים (ושים לב ליי השבוע וחופשות של הספקים השונים שאולי לא יענו לטלפון/מייל) אז אתה צריך לסמם ביומן תאריך מוקדם יותר.

• @

לפחות בקליפורניה, החזרה לשגרה תהיה מאד איטית וזהירה. אנחנו עדיין בסגר כמעט מלא, עם שינויים מעטים מאד מאז אמצע מרץ בערך. 

עובדים מהבית, אין לימודים, אין חנויות למעט חיוניות (אוכל, תרופות, תיקונים בבית), מסעדות רק בטייק אאוט. אין שום מוסד תרבות או שעשועים פתוח. למעט דרייב אין. הפארקים הלאומיים ושל המדינה סגורים. יש חובת מסכות במקומות ציבוריים. החופים היו סגורים, חלקם נפתחו קצת לגולשים בעיקר (ואז גולש בסנטה קרוז נהרג על ידי כריש). 

אנחנו מסתכלים בהרבה פליאה וקצת קנאה על החזרה לשגרה כמעט מלאה בישראל. 

הבילוי הכי נועז שלנו זה הליכה לשוק האיכרים המקומי. כולם במסכות, כולם משתדלים לשמור מרחק. 

קחו בחשבון שארה״ב לצורך הקורונה היא לא מדינה אחת אלא 50, כל מושל מחליט על הסטייט שלו. ובמדינות גדולות כמו קליפורניה, כל מחוז מקבל החלטות עצמאיות. מה שהופך את הדברים לעוד פחות ברורים. 

גם אם יהיו טיסות, וביטוח רפואי, וחלק מהדברים יהיו פתוחים, אני לא חושבת שהאווירה תהייה כמו תמיד, אלא מלאה בהגבלות. הייתי דוחה את הטיול לימים טובים יותר וקצת יותר נורמליים. להמשיך לתכנן זה כמובן סבבה כי התכנון ברובו יהיה רלוונטי גם בשנה הבאה. 

• שירלי(ץ), אנשים טובים – תודה!

אנחנו נמתין עוד את השבוע שבועיים הקרובים עד תחילת יוני לראות אולי כן יקרה משהו דרמטי (לכיוון החיובי), ואז נבטל…

מי יודע אולי עוד נפתיע עם יוון בחגים

• @gillp2

לדעתי, קודם כל אל תשקיעו שום כסף נוסף. אל תזמינו שום דבר נוסף לטיול. 

מתי לבטל את הקיים? תבדקו על מה שכבר הזמנתם האם יש משמעות לביטול עכשיו שהיא אחרת מביטול יותר קרוב למועד. אם אין, אפשר לחכות להתקרב למועד, בשביל ההרגשה שלכם (לדעתי בכל מקרה הטיול לא יתבצע בקיץ זה). בעיניי גם לא כדאי להזמין כרגע טיול נוסף לחגים, אלא לחכות ולראות איך העניינים מתאוששים. 

• @gillp2 אמר:

שירלי(ץ), אנשים טובים – תודה!

אנחנו נמתין עוד את השבוע שבועיים הקרובים עד תחילת יוני לראות אולי כן יקרה משהו דרמטי (לכיוון החיובי), ואז נבטל…

מי יודע אולי עוד נפתיע עם יוון בחגים

אתה דוחה את ההחלטה מתוך מחשבה שאם לא יועיל – לא יזיק.

לדעתי השיקול הזה לא נכון, בהחלט יכול להיות שגם לא יועיל וגם יזיק.

ראשית אני לא רואה שעוד שבוע או שבועיים יהיה לך מידע חדש רלוונטי,

תוך שבוע/שבועיים לא יקרה שום דבר “דרמטי” שיסמן את סיום הקורונה, תוך שבוע שבועיים הקורונה לא תיעלם מארה”ב או משהו בסגנון.

מצד שני תוך שבוע שבועיים כמו שהרץ הודיעה שהיא כנראה פושטת רגל גם חברת תעופה שקנית ממנה כרטיסים יכולה לפשוט רגל או יכולה כמו אל על או ישראייר להגיד שכנראה מגיע לך כסף אבל תקבל אותו בוקרה-פיל-מישמיש.

בקיצור אני לא רואה שיש לך איזשהו יתרון בלחכות שבוע/שבועיים ומצד שני בהחלט יכול להיות חסרון.

ואם כבר העלאת את העניין של חופשה אלטרנטיבית (יוון) אז הנה עוד חיסרון, 

כל עוד בראש אתה באמריקה אז אתה לא יכול לפנות את הראש והכסף לאלטרנטיבה.

זאת אומרת שאם איגאן יתחילו עכשיו למכור כרטיסים בגרושים לאתונה או סלוניקי (בהחלט יכול להיות שיפרסמו מחירים של פחות מ 100 יורו) אתה לא תקנה כי יש לך נסיעה לאמריקה,

ועד שתחליט לקנות, כי אתה צריך קודם לבטל את אמריקה, המחירים כבר יעלו. והנה יצרת לעצמך עוד הפסד כלכלי.

בקיצור אני מציע שתשלים עם דחיית החלום לאמריקה בכמה חודשים טובים ובהתאם תעשה את מה שהכי טוב לך.

• @דוקטור-דו-ליטל

השלמתי… השלמתי…

• @keves160

תודה כבש, אנחנו נבטל את הכרטיסים

• @gillp2

גיל, בטוחה שצרת רבים לא תנחם אותך .. אבל גם אנחנו היינו מתוכננים לטיול בר מצווה בקליפורניה ב - 23/7 וביטלתי הכל.... 

כל מה שכתבו לך נכון . זה נורא מבאס וקשה לשחרר אבל זה המצב ... 

הדבר היחיד עליו לא הצלחנו לקבל החזר הוא המרתון של סן פרנסיסקו שבעלי היה רשום אליו... נדחה מיולי לנובמבר , ואין החזרים.

עד כה גם לא הצלחנו לקבל החזר על המרתון כ"כשל תמורה" מחברת האשראי , אבל זה בסהכ כסף קטן יחסית לנזק הפוטנציאלי שיכל להיות ולאכזבה מביטול הטיול .. 

אמריקה תחכה לנו... 

• גם אנחנו מתוכננים ל 23/7 לבוסטון, כמובן שיצטרך להדחות לשנה הבאה.

ביטלתי הכל למעט כרטיסי הטיסה, מחכה שאל על תחזור לפעילות ואולי אשקול לדחותם בשנה.

אנשים טובים, חברת הביטוח לא תחזיר 80% מערך העסקה במידה וחברת התעופה לא תשיב את הכסף, מאחר שהפרמיה ששולמה הינה בגין הנזק שאנו סופגים כתוצאה מהביטול.

מי שרכש כרטיסים ללא אפשרות ביטול וביטח אותם, הביטוח יחזיר לו 80% מערכם, אך לכל השאר לא, גם לא בתקופה כזו.

חברות הביטוח לא יתנו כספים מעבר למה שבוטח.

מאחלת לנו לחזור לשגרת טיולים במהרה

• @גנית-נ

לא מומחה ביטוח ולא משפטן, אבל להבנתי אם אני ביטלתי מיוזמתי כרטיס בהחזר חלקי, ולא ‘יבלתי מחברת התעופה את החלק שלי חזרה, בהחלט יתכן שיש לי קייס לדרוש מחברת הביטוח גם את שאר הכסף

על פי הפוליסה הנוכחית של טריפגרנטי:

המבטחת תשפה את המבוטח עבור סכומים בהם 4.1חויב המבוטח, בגין ביטול טיסה/מוצרי תיירות, אך ורק עבור השירותים שבוטחו בפוליסה וצוינו בדף פרטי הביטוח עקב מקרה הביטוח כמפורט בסעיף 3 לעיל, ובהתאם לשיעורי השיפוי כמפורט בסעיפים 4.6 ו- 4.7 להל

שיעור השיפוי למבוטח בגין הפסד סכומים בפועל הנובע ממקרה הביטוח, יהיה בגובה 80% מסך הסכומים בהם נשא או התחייב המבוטח לשאת הטיסה מקטע ביטול הודעה על של במקרה הראשון וכתוצאה מכך על ביטול שירותי התיירות המשלימים שרכש או כל חבילת שירותי התיור שרכש, הנובעים מביטולם

אחריות המבטחת על פי פוליסה זו לא תעלה על סך הפסד הסכומים בפועל הנובעים מביטול הטיסות ו/או שירותי התיירות ו/או חבילת התיור, בהתאם לעניין, או על סך 20,000 דולר לפי הסכום הנמוך מביניהם

• גנית, עדי, אנשים – תודה על דברי העידוד החמים :-) 

למען האמת אני לא מאד מבואס – 

אני מעריך שאנחנו כן נצליח לגנוב טיול קצר לקראת סוף אוגוסט/חגי תשרי באירופה, וארהב תידחה.

אשמח לשתף אתכם לגבי הבירור שלי לגבי ביטול הכרטיס טיסה ולשמוע מה דעתכם:

כאמור, הכרטיסים שלנו מבוטחים בטריפ-גארנטי של הפניקס.

פניתי אתמול לסוכנות הנסיעות, לטענתם חברת יונייטד מאפשרת להקפיא את הכרטיסים עד ל-31.12.2021, שמבחינתנו זו אופציה טובה, ותאורטית הייתי מוכן ללכת עליה ולהתכוון לדחות את הטיול ליולי 2021.

מסתבר שבפניקס לא מוכנים לשנות את תאריכי הפוליסה, והם מוכרים מבטחים רק טיסות עם תאריך נקוב של מעבר לספטמבר 2020 וצפונה. 

כמובן שאני לא מעוניין להיות הבעלים הגאים של 3 כרטיסי טיסה בשווי של 13,000 שח ל-14 חודשים קדימה שאינם מבוטחים. מוזר לי מאד חוסר ההגיון של הפניקס – הרי אם לא ‘יעזרו’ לי, אבטל מיידית את הכרטיס ואתבע את הביטוח.

• @אנשיםטובים

גם אני לא משפטנית, אך מהציטוט שצירפת מבינה שהביטוח הינו עבור השירותים בלבד שנרכשו ורכשנו חלק יחסי מהכרטיס, זה גם מצויין בפוליסה.

אם הביטוח היה עבור מלוא הסכום היינו מראש משלמים פוליסה גבוהה יותר.

יתרה מכך, לאורך התקופה הזו כבר הספקתי להתקשר לטריפ גרנטי ולברר את העניין וזו גם התשובה שקיבלתי מהם.

הלוואי והיה אחרת.

גיל, גם זו המחשבה שלי להשאיר את הכרטיסים באל על לשנה הבאה במקום לקבל החזר כספי, תמוה באמת עניין הביטוח. 

אנסה ליצור עימם קשר ואם תהיינה תובנות אעדכן

• @אנשיםטובים

לגבי מה מוחזר אם מבטלים.
    אתה טועה.
    כשאתה מבטח כרטיס אתה מבטח את מה שלא יחזור.
    לדוגמא : אני ביטחתי את ה 250 דולר לכרטיס שזה דמי הביטול באלעל.
    אם החברה לא תחזיר כלום ( 1500 לכרטיס ) הביטוח לא ישלם לי 80 אחוז מה 1500 די ביטחתי 80 אחוז מ 250 לא מ 1500.
    ( הלו הביטוח 6 או 8 אלוז מתוך הסכום המבוטח )

בחזרה