בחזרה

איך להערך (מחדש..) לטיול בסוף יולי בהנחה שיהיה אפשר

• @גנית-נ

ברור לי שטריפ גרנטי יגידו שהם לא מחזירים יותר מדמי הביטול לכאורה. חברות הביטוח אוהבות את שיטת מצליח.

יחד עם זאת, אני נוטה לחשוב שאם זה יגיע לדיון משפטי, ההחלטה לא תהיה כזו חד משמעית.
    מה שרשום בפוליסה זה “ 80% מסך הסכומים בהם נשא או התחייב המבוטח

לא ברור מה התנאי ל”או”. ולכן אני חושב שיש פה פתח לדיון

כשעשינו את הביטוח לא ציינו מה הם דמי הביטול. רק כתבנו “החזר חלקי” (איילת – בשום מקום לא רשמת 250 דולר) כל שלכאורה אם למשל הכרטיס עלה 1000 דולר הפרמייה היא אותה בין אם דמי הביטול 250 דולר ובין אם הם 999 דולר. אז אני לא בטוח שחברת הביטוח יכולה להתלות בעובדה שהצהרנו על דמי ביטול חלקיים.

• @אנשיםטובים

הפרמיה איננה זהה לביטוח 250$ ול 1000$.

כשאתה ממלא את פרטי הביטוח אתה רושם גם את עלות דמי הביטול והפרמיה בהתאם.

כשאני ביטחתי ביטוח כזה השקיפות היתה מלאה

• @אנשיםטובים

הפרמיה אינה זהה אם אתה מבטח את כל הכרטיס במקרה שלי 1400 דולר, או רק את דמי הביטול 260 דולר.

יש לנו פוליסה מפורטת בדיוק מה הם התנאים, לא ניתן לפרשנות נוספת.

גיל,בדקתי עם  טריפ גרנטי ואכן לא מסכימים לדחות את הביטוח במקרה של דחיית הכרטיס.

המחשבה שלי שאם ממילא אני מתכננת לטוס לארה"ב בשנה הבאה ועוד כמה חודשים ממילא ארצה להזמין כרטיסים וגם ככה כבר שחררתי את הכסף כך שלא זקוקה לו כרגע, אולי עדיף לי כבר לדחות את הכרטיסים ולבטחם בשנית.

• @גנית-נ

לא מבין למה להשאיר כסף אצל חברת תעופה אם את לא רוצה כאן ועכשיו להזמין כרטיסים (לתאריך עתידי ידוע)

זה כמו להלוות כסף בלי שתקבלי עליו ריבית/הצמדה למישהו שעומד בפני אפשרות ראלית לפשיטת רגל

נראה לי עדיף כסף אצלך ואם תרצי עוד כמה חודשים לרכוש כרטיסים – אז תרכשי.

אולי בכלל תרצי לרכוש בחברה אחרת? למקום אחר?

• @דוקטור-דו-ליטל

יש רציונל במה שאתה אומר

אבל בסיטואציה שאני נמצאת אני רואה את הדברים אחרת. 

אני כן יודעת מהו התאריך העתידי ובד"כ מזמינה כבר בספטמבר אוקטובר ליולי/ אוגוסט הבא.

היעד מבחינתי לא ישתנה וגם חברת התעופה (אלא אם כן הם לא ישרדו).

לא יודעת בכלל מה האלטרנטיבות שעומדות לרשותי, מאחר שהם בחל"ת ואין אם מי לדבר, אבל בתסריט הכי טוב, היה ויסכימו להשיב לי את הכסף, יש להם ע"פ חוק 90 יום להחזיר ואז ב 90 יום האלו כבר ארצה להזמין כרטיס לקיץ הבא, באותה חברת תעופה, לכן זה לא כ"כ משנה לי "להלוות" להם ללא ריבית.

נכון לעכשיו אין לי שום אופציה, מחכה לשמוע מה יוצע לי.

•  

@דוקטור-דו-ליטל אמר:

כשאתה ממלא את פרטי הביטוח אתה רושם גם את עלות דמי הביטול והפרמיה בהתאם.

@גנית-נ אמר:

הפרמיה אינה זהה אם אתה מבטח את כל הכרטיס במקרה שלי 1400 דולר, או רק את דמי הביטול 260 דולר.

כאמור אני התייחסתי לטריפ גרטי.

באתר שלהם נכתב “ סכום הטיסה / חבילת הנופש לביטוח (עבור כל הנוסעים) חובה להכניס בשדה זה את עלות מלאה של כרטיס הטיסה/ חבילה “ כלומר אם כרטיס הטיסה עלה 1000 דולר ומתוכם דמי הביטול 250 דולר, יש לרשום 1000 דולר ולא 250.

בהמשך תחת הסעיף של מחלקה / סוג ההחזר בוחרים “טיסה בלבד  עם החזר חלקי לנוסע במקרה  ביטול”, ושוב לא מפורטים דמי הביטול

מה אני מפספס?

• והנה התמונה

• מכיוון שאני מניח שאף אחד לא יעצום עין בלילה אם לא איידע אתכם שהצלחתי לתפוס טלפונית את טריפ-גרנטי, הסוכנת אומנם הבינה את ההגיון שעומד מאחורי הטענה שלי שהכי טוב גם לי וגם להם להמשיך לבטח לי גם את ההקפאה במקום לשלם לי עכשיו כמה אלפי שקלים – אבל טענה ש-’אלו הנהלים, וגם אם נגיש בקשה להחרגה ולשנות את תנאי הפוליסה שלך בכל מקרה זה לא יכול להיות יותר משנה מקניית הפוליסה המקורית’…

בקיצור,  ביטלתי את הכרטיס, הגשתי את תביעה ואני ממתין להחזר כדי שיהיה לי כסף לרכוש כרטיס ליוון או לאוסטריה כשיהיה אפשר :-)

• @gillp2

עשיתם טוב בנסיבות. מכיוון שאתם אוהבים טבע אני בטוחה שגם בתנאי הבידוד החברתי תצליחו ליהנות ביוון או ובאוסטריה וכבר מחכה לסיפור הטיול העתידי...

• @גנית-נ

גנית, למיטב הבנתי אם את מסכימה להסדר ההקפאה לא תוכלי לבטח מחדש את הטיסה בטריפ גרנטי, כי לפי הנוהלים שלהם את יכולה לרכוש ביטוח רק בתוך שבועיים ממועד *רכישת* הכרטיסים.

כמובן שתמיד עדיף לבדוק מולם ישירות, אבל אני יכולה לומר שבמקרה שלי, של דחיית טיסה של איזיג’ט שלא בוטלה אך לא יכולתי לקיימה בשל הקורונה, ניסיון לבטח בטריפ גרנטי את מועד הטיסה החדש נתקל בסירוב מצידם.

• @gillp2

עשית את הדבר הנכון.

עכשיו נותר לנו רק לחכות לסיפור הרפתקאותיך מיוון.

יומולדת שמח!💐

• @אנשיםטובים אמר:

והנה התמונה

להערכתי השדה בצד שמאל, השני מלמעלה,

“בחר מחלקה /סוג החזר בביטול כרטיס טיסה….”

הוא השדה הרלוונטי לשאלה שלך

• @יונה-וקשת

תודה רבה על המידע

זה משנה את כל התמונה

אבדוק ישירות מולם

• @יונה-וקשת אמר:

@גנית-נ

גנית, למיטב הבנתי אם את מסכימה להסדר ההקפאה לא תוכלי לבטח מחדש את הטיסה בטריפ גרנטי, כי לפי הנוהלים שלהם את יכולה לרכוש ביטוח רק בתוך שבועיים ממועד *רכישת* הכרטיסים.

כמובן שתמיד עדיף לבדוק מולם ישירות, אבל אני יכולה לומר שבמקרה שלי, של דחיית טיסה של איזיג’ט שלא בוטלה אך לא יכולתי לקיימה בשל הקורונה, ניסיון לבטח בטריפ גרנטי את מועד הטיסה החדש נתקל בסירוב מצידם.

מדוייק! בדיוק התשובה שקיבלתי מטריפ-גארנטי. כמובן שהופך את כל עניין ההקפאה ללא רלבנטי

• @gillp2

אלפי תודות שהארתם את עיניי

בדקתי עכשיו מול טריפ גרנטי וזו גם התשובה שקיבלתי.

באמת שמצב כזה הופך את ההקפאה ללא רלוונטית.

עכשיו רק נותר לי לקוות שאל על ישרדו על מנת להשיב לי את רוב הכסף ולהפעיל את הביטוח.

גם אנחנו מתכננים יוון לסוכות, אבל כרגע לא מזמינה כלום. אצטרך לחכות עד שהתמונה תתבהר.

• @גנית-נ

יוון בסוכות נשמע לי ממש טוב…..

אחכה לתכנונים שלך ושל גיל, אולי אצטרף אליכם😍

• @יונה-וקשת

מחכים לך😘

• @גנית-נ

גנית 

להעביר תאריכים בביטוח כנראה אי אפשר, אבל להבנתי ניתן לבטל פוליסה קיימת ( אם את לא מתכוונת לממש ביטוח) ולקבל החזר קטן יחסי.

ברגע שתקבעי תאריכי טיסה חדשים תוכלי לבטח מחדש.

נכון שקצת מרגיז שנפסיד כסף על הפוליסות , אבל במצב הנוכחי כנראה אי אפשר לצאת בלי שום נזק כספי 😅

בואי נקווה שאל על יחזירו כספים או יתחילו לטוס ויאפשרו קביעת תאריכים חדשים. אני תפסתי אותם השבוע במסנג׳ר ונמסר לי שנכון לעכשיו אי אפשר לעשות שינויים ולכרטס תאריכים חדשים כי לוח הטיסות עדיין לא יציב ( למרות שהטיסות שאני מעוניינת בהן קיימות). 

• @gillp2

קוראת את כל השרשור והתגובות ובדיוק כמוך באותה סירה, טיול משפחתי גדול ב28/7, שישה אנשים. הרבה כסף.

הכל מבוטח ועם אפשרות ביטול במלונות, וכמוך לא סגרתי טיסת פנים ונאחזת בתקווה שאולי יקרה נס.…

בני הבית כל כך מחכים לטיסת החלומות שזה מה שיותר מקשה עליי לשחרר. 

מה יהיה?!- לא יודעת

האם לבטל סופית?!- לא יודעת . מתקשה לשחרר

וכמוך מחכה לתחילת יוני לראות אולי חלומות מתגשים....

• @איריס-ס

איריס,

בשיחה עם הנציגה בטריפ גרנטי בדקתי לגבי פוליסה חדשה ולא העברת פוליסה.  לטענתה לא ניתן לבטח תמורת תשלום נוסף כרטיסים שנדחו גם אם קבעתי תאריכים חדשים ומשלמת על פוליסה חדשה.

מוזר ביותר!

או שהנציגה לא הבינה את שאלתי או שאני לא הבנתי את תשובתה.

בחזרה