בחזרה

שאלת המשך לגבי "המערב הפרוע"

• טוב, אז ישבתי וקראתי את כל מה ששלחתם לי (תודה רבה רבה🙏) ואספתי עוד חומר ממקומות אחרים באינטרנט, וסימנתי על מפה את כל מה שמעניין אותי – ואחרי שסיימתי הבנתי שאין לי יכולת לטייל  חצי שנה ולכן אצטרך ל”פרק” את זה לכמה טיולים …. 

המדינות שהכי משכו אותו ותפסו לי את העין הן: טקסס, יוטה, דרום דקוטה, וויאומינג, אריזונה, קולורדו וניו מקסיקו

שתי השאלות העיקריות שלי הן:

1.  בהנחה שיש לי שבועיים בפעם להקדיש לטיול (אפשר למתוח לשבועיים וחצי) – איך אני מחלקת את המקומות לקבוצות? מה אפשר להספיק בשבועיים?
    1. הבעיה הכי גדולה שלי בתכנון כרגע זה להבין את נקודת ההתחלה ונקודת הסוף של המסלולים מבחינת הטיסות. האם אפשר לעשות מסלול ישר או שחייב מסלול מעגלי כדיי לחזור לאותו שדה תעופה?  כלומר: לקחתי מהארץ טיסה לדנוור (דרך אירופה), שכרנו רכב ועלינו לוויאומינג … איך אני חוזרת מוויאומינג ארצה?

• @72amalia

לגבי וויומינג המסלול ששלחתי לך בשרשור הקודם ארך 13 יו ם כשהתחלה וסיום בדנוור. אפשר

להוסיף עוד ימים אם רוצים כי יש עוד מה לראות בסביבה.

לא הייתי מערבב עם אריזונה וניו מכסיקו. לזה יש לי טיול אחר אם תרצי שלקח 18 יום כולל קולורדו

אבל רצית אווירת מערב פרוע אז לזה מתאים יותר הטיול סובב וויומינג.

• @72amalia

לדעתי הכי טוב מעגלי מדנבר לדנבר, כך גם לא יהיה קנס על החזרת רכב במקום אחר.

לבנות מסלול לשבועיים/שבועיים וחצי זה כבר סיפור אחר. תפתחי מפה, תבדקי שוב את הטיולים שהלינקים אליהם צוינו בתגובות בהודעתך הקודמת, תתחילי לבנות מסלול ראשוני ותציגי אותו בפורום לקבלת הערות/הארות

• @72amalia

לגבי טקסס – כנראה הכי קל ונוח יהיה להתבסס על הטיסה הישירה של אמריקן לדאלאס (תאריך הפתיחה יכול כמובן להידחות). טקסס היא המדינה הכי גדולה והכי עתירה באתרים ברשימה כאן ואפשר אולי בשבועיים להספיק טיול נחמד במרכז המדינה (דאלאס – אוסטין – סן אנטוניו – יוסטון – דאלאס) כולל שמורות טבע ואתרים באזור.

ביקרתי במקומות רבים בארה”ב – אבל בטקסס זה מקום שהכי היה לי בולט שהתושבים, עד היום, הולכים עם כובעי הבוקרים ועדיין עוסקים ברעיה של בקר. בטח בעיירות הבוקרים הקטנות אבל אפילו במרכזי הערים.

• @72amalia

בהמשך לדבאי עמיחי, אם צריך לבחור בין טקסס לצפון (קולורדו, וויומינג, מונטנה), אני בוחר בצפון. מכיר את המדינות האלה כולל טקסס. אם רודיאו, צריך לחפש אירועי רודיאו בצפון, אני הייתי באחד מאלה בעיר בילינגס במונטנה, בטקסס הרודיאו בקרבת הערים כמו דאלאס, יוסטון, סן אנטוניו וכו’ לבטח יותר מושקע אבל גם יותר ממוסחר ותיירותי. בבילינגס היו רק מקומיים, ממש אוטנטי והתפלאו לראות שם שני תיירים. בשבועיים וחצי אפשר לשלב גם טבע, לדוגמה ילוסטון פארק, שלעניות דעתי הוא הפארק מספר אחד בארה”ב (נמצא בוויומינג). אפשר גם לבדוק את האפשרות של נחיתה בסולט לייק סיטי וחזרה מדנבר. 

• @72amalia

ועוד משהו: לא כ”כ פשוט לבנות מסלול כזה. הייתי בוחן את האופציה של תשלום עבור בניית מסלול, בדיקת טיסות, רכב שכור, בתי מלון וכו’, בהתאם להעדפות שלכם.  יש כמה וכמה שעוסקים בתחום הזה, אם מישהו לא כ”כ מנוסה בבניית מסלול בארה”ב, משלם קצת על ייעוץ אבל בסופו של דבר חוסך כסף.

הנה שתי יועצות: נטע דגני ואושרה קמחי, אפשר לחפש אותן בגוגל. כ”כ, באתר של נטע יש מלא מסלולים, אפשר לרכוש את ספרה או נראה לי שאפשר לשלם עבור הורדת מסלולים מפורטים באזורים אלה או אחרים, הספר/ים מכסה/ים את כל ארה”ב

• @72amalia

בהמשך לכל העצות הנבונות שקבלת כאן, הנה תאור טיולנו בטקסס שכלל גם ביקור במתחם הבוקרים בפורת וורת’ שליד דאלאס. 

מתאים לאורך הטיול שאת רוצה בו, אבל קחי בחשבון שהנסיעות בטקסס רבות וממושכות, הרבה יותר ממה שמקובל במדינות (סטייטס) אחרות, כי טקסס פשוט ענקית!!!

יש גם תמונות כך שתוכלי להתרשם.

• @72amalia

בהמשך לדברי הנוסע המתמיד, אכן טקסס המדינה השנייה בגודלה בארה”ב, אפשר לסוע כ-1,300 ק”מ ממזרח למערב, גם מונטנה לא קטנה אבל זה אחרת, “מרובעת” כזאת (המדינה הרביעית בגודלה בארה”ב, אחרי אלסקה, טקסס, קליפורניה)

• כנראה שהשיקול הכי חשוב יהיה העונה בשנה.

אם הטיול יהיה במרץ-אפריל: כדאי מאוד לנסוע לטקסס. מזג האוויר מעולה, הכל ירוק ויפה. בצפון יהיה מושלג, קר, וחלק מהפארקים יהיו סגורים.

אם הטיול יהיה בקיץ יולי-אוגוסט: כדאי יהיה לנסוע לצפון (קולורדו-וויומינג-דרום דקוטה). בטקסס יהיה חם בקיץ.

• @עמיחי13

אכן כן – השיקול הכי חשוב יהיה מזג אוויר – אנחנו לא אנשים של קור וזה בלשון המעטה... בהחלט מחפשים שיהיה חם. אין לנו בעיה למות מחום, להזיע, העיקר שלא יהיה קר.

• @72amalia

אז תקראי את תאור הטיול שלנו בטקסס.

חטפנו גל קור אימתני בתחילת מרץ 2019.

• @נוסע-מתמיד

בדיוק סיימתי לקרוא את הטיול שלכם …. הלחיצו אותי תאורי הקור שלך 🤣

בחזרה