בחזרה

ביטוח רפואי בעת טיול בחו"ל בעתיד הנראה לעין

• לאור החדשות הטובות האחרונות בעניין חידוש הטיסות וביטול הדרגתי של המגבלות: בזהירות ובחשש קל מפני “עינא בישא” – מה אתם עושים/תעשו בעניין זה?

האם תטוסו בהחרגת קורונה?

אשמח לתובנות.

• @K-Amit

האם יש בפועל בפוליסות הקיימות היום סעיף החרגת קורונה?

• @K-Amit

בשום אופן לא הייתי טסה עם החרגת קורונה

• @אביבית555

מישהו ניסה לעשות ביטוח נסיעות בזמן האחרון?

האם באמת יש החרגות לקורונה?

• @K-Amit

מה זה שווה אם מחריגים את הקורונה? זה גם פתח להחרגות עתידיות נוספות. אחר כך יחריגו מלריה לנוסעים לאפריקה, דאנגי לתאילנד וכו’.

• @keves160

כבר מחריגים מחלות ברמה מסוימת.

מה התנאים לגבי מחלות סופניות כמו סרטן או מצב רפואי ידוע לפני הטיסה?

לדעתי גם היום, חברת הביטוח לא תועיל למחלות שונות, אם לא ביצעת את המינימום הנדרש לפי ההנחיות (במלריה למשל, כדורים כטיפול מונע באיזורים המועדים).

זה דומה לנהיגה ברכב שכור- הביטוח לא תקף אם נהגת ללא רשיון מתאים וכו'

• @תומר

ונעשתה כבר החרגת קורונה- בתחילת התקופה, החריגו את סין, ולאחר מכן את שאר העולם.

• @תומר

הכוונה היא לא לכך שלא מוכרים פוליסה בגלל הקורונה (כמו למשל שבתחילת התקופה עצרו פוליסות חדשות לסין), אלא שיש סעיף מפורש שאומר למשל “הפוליסה אינה מבטחת הידבקות ומחלה על ידי וירוס הקורונה וכל דרישה כספית כתוצאה ממחלה זו”. 

זה לא קשור לסרטן ולמצבים רפואים ידועים אחרים. מצב קיים הוא מצב קיים – האדם שנוסע הוא כבר במצב זה, זה לא איום אפשרי/עתידי. במקרה כזה חברת הביטוח יכולה להחליט שלא משתלם לה לבטח אותך, או שהיא תדרוש תוספת תשלום על מקרים של “החמרה במצב קיים”. אם לא דיווחת על המצב הנ”ל מלכתחילה, ולמשל היה לך סרטן שלא דיווחת עליו ופתאום חלה החמרה בזמן הטיול שמצריכה אשפוז בחו”ל, אז חברת הביטוח יכולה לגלות זאת ולהתנער מתשלום. אם דיווחת והוספת “החמרה במצב קיים” לפוליסה, הפוליסה כן תכסה החמרה כזו. 

בקורונה מדובר על מצב עתידי פוטנציאלי. אין לך קורונה לפני הנסיעה, אולי תחלה בה בחו”ל ואולי לא. השאלה היא האם חברות הביטוח מכסות את זה, או שהן ינסו להתחכם ולדחוף לפוליסות מעכשיו סעיף קטן שמחריג את הקורונה. 

• @keves160

הביטוח של הראל לא מחריג קורונה (לפחות לא במה שקבלתי מהם), אבל לא מכסה ביטול וקיצור נסיעה. שימו לב שהם לא מציינים את זה במפורש בזמן ההזמנה. 
    והם לא עושים ביטוח לארצות הברית. 

• @K-Amit אמר:

לאור החדשות הטובות האחרונות בעניין חידוש הטיסות וביטול הדרגתי של המגבלות: בזהירות ובחשש קל מפני “עינא בישא” – מה אתם עושים/תעשו בעניין זה?

האם תטוסו בהחרגת קורונה?

אשמח לתובנות.

מה הכוונה ב”החרגת קורונה”?

החרגה מפוליסת הביטוח? דרישה לשבועיים בידוד?

• @K-Amit

ויש לי שאלה נוספת קשורה – נניח שמתברר לאחר ההגעה לחו”ל שנחשפת לחולה קורונה (בטיסה, בשדה התעופה) וצריך להיכנס לבידוד של שבועיים בחו”ל, לאו דווקא בבית חולים. מי יישא בעלות של זה? ובעלות שינוי הטיסה לישראל וכו? כי הרי אתה לא חולה, ולכאורה הביטוח לא חל.

ככל שחושבים על זה, פתאום מסתבר שיכולים להיות מצבים רבים, לא מכוסים על ידי הביטוח.

• @דוקטור-דו-ליטל

כן, גם וגם – ראה את השאלה הנוספת שלי

• @K-Amit

לא הייתי נוסע לטיול של שבוע/שבועיים אם יש סיכוי ראלי שאצטרך להיות בבידוד שבועיים/חודש (במדינת היעד + אולי גם בישראל).

גם אם היה לי ביטוח מופלא שמכסה את עלויות הבידוד כולל שינוי מועד הטיסה ביטול לינה ושכירות רכב וכו’, לא הייתי טס, ואין לי ביטוח כזה

• @ריקי-5

עשית ביטוח לאחרונה ? או ביטוח בפברואר טרום קורונה.

• @K-Amit

יש כל כך הרבה פרמטרים שעוד לא מבושלים (חוץ מזה שקפריסין ויוון יאשרו כניסת ישראלים… )

וביטוח מקיף הוא בהחלט חלק מהם.

עד שחברות הביטוח לא יגבשו מדיניות ברורה המכסה/לא מכסה את כל ההיבטים הנובעים מהאופציה המלבבת של קורונה--

אני הייתי נמנעת מטיסה לטיול.

• @יונית

אני חושבת כמוך. נקווה שבקרוב יהיה הנחיות ברורות.

• @K-Amit

כבר בהתחלה חברות הביטוח הודיעו שבידוד לא נחשב כמקרה ביטוחי.

• @K-Amit אמר:

ככל שחושבים על זה, פתאום מסתבר שיכולים להיות מצבים רבים, לא מכוסים על ידי הביטוח.

תמיד היו מצבים רבים כאלה, פשוט על רובם לא חשבנו
    תמיד היו מקרים שבהם ספק תיירות כזה או אחר פשט רגל והנזק התפשט גם לחלקים אחרים ללא פיצוי

היו מקרים של הונאות

היו מקרים של שביתות שהשביתו את הרכבות, טיסות או דברים אחרים. כולל מצב שבגלל שביתה של רכבות פספת טיסה

למעשה יש המון מקרים שיכלו לגרום לנו לפספס טיסה חזרה שלא יכוסו על ידי אף גורם (לא עלות הטיסה החלופית ולא עלות השהייה הנוספת). למשל תאונה בכביש בדרך, סגירה של השדה או הכביש ע”י הרשויות, הפגנה ועוד הרבה דברים אחרים. תחשבו למשל על פנצ’ר ברכב השכור בנסיעה לשדה, שלא לדבר על תקלה רצינית ברכב – מה יקרה?

הקורונה הוסיפה אפשרויות חדשות כמו הבידוד שהוזכר פה, ואולי בסיכוי גבוה יותר מאשר האירועים שאני ציינתי, אבל היא לא המציאה את הגלגל

• @יונית

עשיתי ביטוח עכשו .
    יש לנו כרטיסים לאוקטובר שאנחנו מקווים לממש. חשבתי לעשות ביטוח כדי להקדים עליות מחירים וכד’. אבל בלי ביטוח ביטול  זה לא שווה עבורי ואין שום יתרון (חוץ מעליות מחירים כמובן) להפקיד בידיים שלהם כל כך הרבה כסף, ולכן ביטלתי. 

• @ריקי-5

ריקי יקרה לא הצלחתי להבין מה כתבת. לאן הכרטיסים? האם עשית ביטוח נסיעות רגיל (לא ביטול) והוא נמכר כרגיל ללא החרגות ובמחירים רגילים? האם לאחר שעשית ביטלת כי לא הצלחת לעשות ביטוח ביטול טיסה?

בחזרה