בחזרה

עזרה בתכנון טיול יחיד • שלום, אני מתכנן לעשות טיול לבד  להתחיל מברזיל ומשם לכיוון פנמה- מקסיקו

  עזרה באיך אני מתחיל לתכנן את הטיול?

  איפה מומלץ להתאכסן כדי להכיר מטיילים אחרים ?

    • @A_h


  אם זה טיול ממושך ( אחרי צבא, אחרי אוניברסיטה או סתם זמן שהתפנה)- אז אם אתה מאלו שמאוד רוצים לרדת לפרטים- אתה יכול לקרוא ולתכנן בפירוט. בטיול ארוך יש בד”כ כיוון כללי , שלרוב מורכב מהיילייטס מרכזיים במסלול ועליהם תוך כדי תנועה מלבישים דברים ומעדכנים את זמן השהות בכל מקום. כרטיס היציאה שלך חזרה לישראל יקבע את יעד הסיום ולקראת התאריך חזרה- תצטרך לנוע לכיוון היעד- גם אם תגלה שלא נשאר לך זמן לחלק מהמדינות בדרך.

  אם אתה בגילאים של טיולי אחרי- בד”כ בהוסטלים פוגשים מטיילים אחרים- אם אתה לן בדורמס- אז בחדרי הדורמס ובד”כ יש גם מקומות ישיבה משותפים בהוסטלים ( וגם סביב מטבח) שבהם פוגשים מטיילים אחרים. אם אתה לא מטייל של אחרי צבא/אוניברסיטה ובגיל קצת יותר בוגר- לעיתים פוגשים אנשים דרך סיורים שלוקחים בקבוצה ( טיולי יום מקומיים דרך סוכנויות)

  בקיצור- קשה גם להציע לך כיוון התקדמות כי בלי לדעת מסגרת זמן כללית , מה מעניין אותך וכו’, ואפילו עונת יציאה- קצת קשה להגיד לאן להמשיך…

  בהצלחה! • תגובה זו נמחקה!


 • @גדליהו-מהגרעין

  תודה על התגובה המהירה

  .הטיול הוא טיול אחרי שצבא התכנון הוא משהו כמו 3 חודשים בכיוון הגדול בו הוא להתחיל בברזיל לטייל שם ואז לטוס למרכז אמריקה.

  ומתכנן לצאת בדצמבר,אם הכל יהיה בסדר עם קורונה.

   השאלה היא איפה אוכל לחפש מקומות ששווה לטייל בהם והוסטלים מומלצים? • @A_h

  בוקר טוב

   

  אתה עדיין בשלב הכי ראשוני של הטיול – אי אפשר לספר לך את הכול כאן בתשובה קצרה.

  חפש סיפורי טיול ובלוגים על מרכז ודרום אמריקה ותגלה מה אנשים אחרים עושים ותוכל להחליט אם זה מדבר אליך או לא

  אפשר למצוא את זה כאן באתר בחלק של הבלוגים

  או באתר סיפור דרך

  או באתר hike 

  או שתרשום בגוגל – טיול בדרום אמריקה / מרכז אמריקה ותמצא

  וכדומה. 

   

  תקרא, תלמד, תגבש דיעה – ואז נוכל לעזור בשאלות קונקרטיות יותר.  • @A_h


  ברזיל היא מדינת ענק ( שלא ביקרתי בה) תוכל להעביר בה גם כמה חודשים.. ככה שנניח תהיה בה חודש- תצטרך לבחור באיזה ציר אתה מתקדם ( אולי תנחת בריו ותמריא מסן פאולו למדינה הבאה. כדאי גם לקחת בחשבון מזג אוויר באזורים שונים במדינה כשבוחרים אזור לטיול.

  חודשיים למרכז אמריקה ( שדרך אגב זה כבר פורום אחר בלמטייל)  – האם מרכז אמריקה זה רק פנמה ומכסיקו או שחשבת גם ביניהן? כי פנמה- רק ההייליטס הכי תיירותים יקחו לך כשבועיים- זה פנמה סיטי, סן בלאס, בוקטה ובוקס. מכסיקו היא שוב מדינה ענקית- אם תהיה רק על הציר של קנקון למכסיקו סיטי- זה בלי הרבה תוספות כ-3 שבועות להיילייטס, ואם אתה מחפש יותר חופים אתה בשקט מגיע למלא את החודש ויותר…

  ממה שאני מתאר- יהיה לך קשה להכניס התקדמות יבשתית דרך המדינות שביניהן באופן שלא תבזבז המון זמן רק על הנסיעות.. לכן אתה צריך לחשוב מה יותר מעניין אותך כדי לבחור נכון מדינות שיתנו לך את מה שאתה הכי מחפש ( וגם תקציב תמיד נכנס כפקטור בטיול אחרי צבא.. אלא אם הוא לא מוגבל)


 

בחזרה