בחזרה

מישהו יודע כמה עולה עכשיו ביטוח נסיעות?

• שמעתי בכלי התקשורת שלמי שרוצה לטוס עכשיו יש בעיה עם הביטוח חו”ל, כי או שלא מסכימים לעשות אותו בכלל או שהוא נורא יקר, מישהו כבר בדק מחירים עדכניים ויכול להגיד אם זה נכון? וזה גם אם נוסעים למדינה שנחשבת “ירוקה”? ממה שאני מבין מהכתבה הזאת למשל https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001331611 נראה שזה יהיה יקר בבערך 50% ושזה גם נגזר מהגיל והמצב הרפואי של הנוסע – אבל השאלה היא אם גם הכיסוי יהיה נמוך יותר? מישהו יודע? והם יוציאו את הרכיב של ביטול טיסה לדעתכם כי זה לא משתלם להם במצב הזה? ועוד שאלה קטנה אם מישהו כאן יכול לענות לי – החלפתי בתחילת מרץ הרבה כסף לדולרים כי הייתי אמור לטוס, אבל עכשיו אני די תקוע עם הכסף הזה בחשבון מט”ח שלי וקראתי פה https://www.bankhapoalim.co.il/he/foreign-currency/foreign-currency-exchange שאני יכול לעשות המרת מטבע לשקלים ישירות משם לחשבון השקלי שלי – השאלה היא אם זה כדאי? אני יכול להשתמש בכסף הזה כדי לשלם על הזמנות מחו”ל במקום להחזיר אותו לשקלים או שזה בלתי אפשרי לעשות את זה? והעמלות המרה של הבנק הן שונות כשזה לא מזומן?

• החלפתי בתחילת מרץ הרבה כסף לדולרים כי הייתי אמור לטוס,

שערי הדולר בתחילת חודש מרץ 2020 היו 

06.03.2020    3.4853        
    05.03.2020   3.4838        
    04.03.2020    3.4508        
    03.03.2020    3.4522        
    02.03.2020           3.4780

כיום :

25.06.2020   3.4381        
    24.06.2020    3.4413        
    23.06.2020    3.4284        
    22.06.2020    3.4398

כלומר, היתה ירידה של כ 1% .

אבל עכשיו אני די תקוע עם הכסף הזה בחשבון המט”ח שלי.
     קראתי שאני יכול לעשות המרת מטבע לחשבון השקלי שלי.
    השאלה היא אם זה כדאי ?

אף אחד לא יכול להגיד לך האם שער הדולר יעלה או ירד בתקופה הקרובה ביחס לשער השקל/דולר הנוכחי שעומד על 3.4381  ש”ח לדולר.

אני יכול להשתמש בכסף הזה, כדי לשלם על הזמנות מחו”ל במקום להחזיר אותו לשקלים
    או האם בלתי אפשרי לעשות את זה ?

כן, אתה יכול להמיר חזרה את הדולרים שבחשבון הדולרי שלך לשקלים. 

האם עמלות ההמרה של הבנק הן שונות כשזה לא מזומן ?

כן, עמלות ההמרה בבנק הן נמוכות יותר, כאשר אתה ממיר שקלים לדולרים ומשאיר את הדולרים בחשבון הדולרי,
    אם תמשוך מהחשבון את הדולרים במזומן,  אתה תשלם עמלה נוספת ביום המשיכה. 

לגבי ביטוח נסיעות לחו”ל – עליך להתקשר לחברת ביטוח ולשאול מהי עלות ביטוח נסיעות לחו”ל בשבילך.

• @ברמש128

כיום נראה שמהחברות הגדולות אין ביטוח קורונה, אולי הפניקס, ??? מישהו שיודע בוודאות על חברה ישראלית שמבטחת גם על קורונה, לאירופה בלבד,  נשמח לדעת, מעודכן להיום. ואיך ניתן ליצור קשר.

בחזרה