בחזרה

שאלת חיסונים בטופס ויזה לארצות הברית

• היי 

חוסנתי בחיסונים הרגילים שמקבלים בארץ בבית ספר(פנקס חיסונים ישראלי) האם בטופס לבקשת ויזה לארצות הברית עליי להשיב  על שאלה זו ב כן או לא?

Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with u.s. law?

האם עליי להתחסן  טרם נסיעה להוואי?

• @Ricky_3908544

אין צורך להתחסן לפני נסיעה להוואי. 

• @karnielr

תודה.לגבי השאלה בטופס ?

• @Ricky_3908544

אני לא חושב שבפורום הזה יש מישהו שמומחה לדרישות החוק הפדרלי לחיסונים, האם החיסונים בישראל מכסים את הדרישה האמריקאית.

ממליץ לברר בפורום בריאות או במרפאת מטיילים.

• עברו מספר שנים מאז שהגשתי בקשה לקבלת ויזה אמריקאנית.  לא זכור לי שהיתה שאלה כזו בטופס אז.  זה גם מאד תמוה, שכן לא נהוג ללכת למרפאת מטיילים לפני טיסה לארה”ב, כפי שלא נהוג ללכת למרפאת מטיילים לפני טיסה לאירופה המערבית.

לאחר חיפוש גוגל פשוט, נראה לי שמדובר בדרישה ממי שרוצה ויזת הגירה לארה”ב, כאשר הפרוט מופיע ב: דרישות חיסונים ממי שמבקש ויזת הגירה לארה"ב

אפשר להסתכל גם ב- שאלות ותשובות בנוגע לחיסונים ממי שמבקש להגר לארה"ב

לא נתקלתי בשום אינדיקציה לדרישה לחיסונים עבור ויזת תיירות/עסקים.

• @Ricky_3908544

לא יודע מתי את נוסעת, אבל הוואי לא מקבלת תיירים כעת

לגבי השאלה על החיסונים, כנראה זה דבר חדש, לא זכור לי שייתה לי שאלה כזאת בכמה פעמים שביקשתי ויזה

כפי שהומלץ, תבדקי במרפאת מטיילים

• @dhz

תודה

• @reuben13

מתעתדת לנסוע באפריל 2021

תודה

• @Ricky_3908544

זאת באמת שאלה חדשה. אני מילאתי את הטפסים לפני שנה וחצי, ועוד לא היתה שאלה כזאת.

הניסוח שלה מוזר, כי גם אם תלכי למרפאת המטיילים (שהיא הכתובת הנכונה לנושא, כפי שכתבו לך לפני), המסמכים שיהיו לך ביד יהיו פנקסי החיסונים עם תיעוד החיסונים שקיבלתם, אבל לא יהיה כתוב בהם שהם עומדים בדרישות הדין האמריקאי, מכיוון שאין שום סיבה שמרפאת המטיילים תקח אחריות על הצהרה כזאת: מרפאות המטיילים אמנם מתעדכנות בדרישות של המדינות השונות, אבל הן לא יקחו אחריות על עמידה בכל דרישות הדין, שמטבען משתנות מעת לעת ואין למרפאות שליטה על זה.

האם יש אפשרות לכתוב הערה ליד השאלה הזאת בטופס? אם כן, מה שהייתי עושה זה לענות “לא”, ואז לצרף הסבר קצר לפיו את מתעתדת לגשת למרפאת המטיילים בישראל בטרם תגיעי לארה”ב,  ולקבל את כל החיסונים הנדרשים בארה”ב באותה עת למיטב ידיעת המרפאה. 

אני לא בת-סמכא בנושא ויזות לארה”ב, אבל יודעת שעדיף לדייק בתשובות בטפסים, ולא לעגל פינות.

• @Ricky_3908544

עידכנתי את תשובתי, אבל משום מה זה לא הצליח.  בכל אופן, בבדיקה שערכתי בגוגל לגבי חיסונים וויזה לארה”ב הגעתי לדפים של ממשלת ארה”ב בהם הוזכרו דרישות החיסונים במסגרת של ויזת הגירה לארה”ב.  אני הנחתי שאת מתכוונת לויזה מסוג B1/B2, שהיא ויזה לתיירות ולעסקים.

בכל מקרה, הקישורים הללו (שהבאתי, אבל משום מה לא עודכנו בהודעתי הקודמת) ניתנים בקלות למציאה בעזרת חיפוש בגוגל, נותנים גם את הרשימה של החיסונים שה- CDC דורש.  ממה שזכור לי הם כוללים פוליו, צהבת A, צהבת B, חצבת, חזרת, דיפטריה וטטנוס, דלקת קרום המוח.  יש דרישות לחיסונים נוספים, אבל זה מה שאני זוכר (גם לא זיהיתי את שמות חלק מהמחלות).

מציע שתוודאי שאת ממלאת את הטופס הנכון (בהנחה שמדובר בויזת תיירות) ושתעשי חיפוש באינטרנט.

בחזרה