בחזרה

תכנון מסלול במדבר הנהדר שלנו

• אמ;לק - מחפש גורו טיולים או סתם מישהו שמכיר, שיתן יד מכוונת בהרמת טיול של כמה ימים בדרום הארץ. :)

אהלן, אני רוצה לתכנן לי ולעוד כמה חברים טיול בדרום הארץ, ספציפית במדבר באיזור הכי שומם שיש. רצוי שנפגוש בדרך שלוליות מים מעניינות להשתכשך, נופים יפים, והליכה ברמה בינונית, כ-15 קמ ליום, בערך 3-4 ימים.

אשמח להמלצות למסלולים מוכרים או איזורים עדיפים להליכה, ובכלל לטיפים ללוגיסטיקה בכל מה שקשור בהגעה ובחזרה וכו'. בעיקר חשוב לי לדעת איך לתכנן מסלול שבו יהיו עצירות למילוי מים כי מן הסתם לא תהיה לנו גישה לזה. כמו כן איך לתכנן את כמות האוכל שנצטרך ואיזה אוכל כדאי להביא.

בעברי יצא לי לעשות טראק שממש אהבתי באיזור נחל צין-דימונה שהסתיים במפעל אורון או משהו כזה. לרובינו אין ניסיון נרחב בטיולים, אבל אנחנו חברה שיודעים להסתדר בשטח אבל צריכים איזה שהיא יד מכוונת להרים את הפרויקט הזה. נשמח ליעוץ :) תודה מראש !

• @Dorian-Shullman_4124637

תסתכל על השרשור הזה

• @imeshy

מה לגבי מים? ראיתי שיש שם ברזי מים אבל לזה דואגת הרשות לטבע וגנים, אבל באיזה צורה? מתי הם שמים שם מים? האם יכול להיות מצב שניתקע לגמרי בלי?

• @Dorian-Shullman_4124637

אם קראת את השרשור – בוודאי שראית שלא עשיתי את המסלול… ואני גם מחפש מסלולים שניתן לישון בהם ביישובים ולא בשטח. 

לכן אין לי מידע לתת לך

אבל , אם המסלול כמסלול מוצא חן בעיניך, אתה יכול לחפש מורה דרך אילתי ולהתייעץ איתו (אולי בתשלום הוגן..)

והכי יהיה נחמד, אם לאחר שתסיים את המסלול תחזור לספר לנו :)

כמו”כ יש את השביל שמקיף את מכתש רמון. אתה יכול לח]ש אודותיו ברשת

• @imeshy

אבל באופן כללי, מהיכרות שלך עם חניוני לילה, אתה יודע איך זה עובד? והאם ניתן לטייל בסגר? לא מבחינה חוקית אלא מבחינה פרקטית

• @Dorian-sn

אי אפשר לטייל בסגר מבחינה חוקית. נקודה

• @imeshy

לא צריך להתרגש בסך הכל שאלתי שאלה

• @Dorian-sn

מספר קישורים מועילים:

1

2

3

4

• @Niv3267314

בהחלט מועיל תודה!!