בחזרה

יולי אוגוסט בניו זילנד?

• אסקפיסטי לגמרי, אני יודעת.

אם יש אפשרות להיות 8-9 ימים בניו זילנד בסוף יולי/תחילת אוגוסט ( 2021? 2022?) בדרך למקום שמשי יותר , כדאי לנצל אפשרות זו? יש אזורים בהם נוח לטייל? אנחנו לא תרמילאים ולא צעירים (גם לא קשישים), לא עושים טרקים, סקי זה לא אנחנו ולמרות שטיילנו פעמיים באלסקה, אנחנו לא יותר מדי סתגלנים לקור. אשמח לשמוע רעיונות…. 

• @karnielr

למה לבזבז 24 שעות טיסה נטו בשביל הלגיע למקום חמים יותר?

יש שלל מקומות חמימים בחצי הכדור הצפוני 

• @imeshy

כן, אני מכירה אותם. אנא תן לי קרדיט מינימלי וצא מתוך הנחה שבחרתי בחירה מושכלת.  בכל אופן, תודה על הנסיון לעזור.  

• @karnielr

צודקת, סליחה על האגרסיות.. :) 

פשוט מנסה להבין את הרציונל.. 

ניו זילנד בעונה זו שקועה בחורף. אמנם לא כולה מושלגת אבל בטח שפחות נוחה לטיול, בטח שלא בדרך לאיזור חמים כלשהוא.. 

• @imeshy

ניו זילנד היא נקודת המוצא ליעד שלנו, שנבחר לא למטרות בטן גב אלא כי יש שם דברים שמעניינים אותנו. יציאה ביולי אוגוסט זו מגבלה שקשורה לעבודתי. מכיון שעצירה בניו זילנד היא מחויבת המציאות, ניתן לנצלה לטיול קטן או שלא, ואת זה אני מנסה לברר . 

• @karnielr

אם זאת האופציה, ואני לא הייתי בחודשים האלו, אז לא יודע מה מצב השלג. אבל הייתי אומר שתישארו דווקא באי הצפוני. אזור רוטורואה, הקורומנדל, לא יודע מה יהיה פתוח בוויאטומו.. כדאי באמת לראות כמובן מה פתוח, אבל זה מה שהייתי נשאר בו ( כי הדרומי יותר ממוקד טרקים ואם נוסעים לדברים שאינם טרקים זה יכול להיות הרבה נסיעות בשביל מעט עצירות).

דרך אגב אני לא יודע איך אתם טסים לשם , אבל אחרי ניו זילנד שסיימתי באפריל המשכתי למדינות איין בפסיפיק, שזו יותר היתה עונה מתאימה עבורן למיטב זכרוני- אולי אם אתם צריכים לשקול חלופות אחרות באזור- זו יכולה להיות אופציה

• @karnielr

כמו שנאמר, ניו זילנד נמצאת בחורף בזמן הזה. אחלה יעד לסקי...

אםבכל זאת רוצים לבקר אז עדיף אוגוסט על פני יולי.

אלה בהחלט החודשים הכי טובים לטייל באיי הפסיפיק.

לאיזה יעד אתם נוסעים?

ייתכן ששווה להוסיף מדינת איים נוספת ל 8 הימים המדוברים.

• @karnielr

8-9 ימים לניו זילנד? ממש ממש מעט. ואם כבר להתמקד במקום אחד או שתיים.שנה טובה 

• @karnielr

בצפון האי הצפוני נעים בחורף.

אפשר בזמן הקצר הזה לטייל מאוקלנד צפונה עד קייפ ריינגה ו/או בקורומנדל ו/או בביי אוף פלנטי.

אוקלנד עצמה לא "שוה" בעיני יותר מיום, יומיים.

• @karnielr

בניגוד למה שהרבה אמרו כאן, בואו נחזור לפרופורציות: ניו זילנד זו לא אלסקה או מדינת חורף נוראי במיוחד. באוקלנד ביולי-אוגוסט אפילו לא יירד מתחת לאפס (בשנים האחרונות זה נע בין 3-19, אם אני לא טועה) ובכרייסטצ’רץ’ יורד רק קצת מתחת לאפס (מינוס 3 או 4 בלילות הכי קרים). במקומות גבוהים קר יותר מן הסתם, יש מקומות מושלגים, אבל זה לא שכל הארץ שלג. והאמת שבשנים האחרונות יש הרבה תיירות בחורף ואפילו מחירים גבוהים מבעבר לתיירות חורף בגלל הביקוש, כי עדיין אפשר לטייל (גם אם לא לעשות טרקים ובמגבלות שונות). 

קודם כל, באיזו עיר אתם נוחתים? מן הסתם באי הצפוני פחות קר, למעט מקומות גבוהים, אבל יש גם מקומות לטייל בהם בדרומי. דבר שני, הערים בניו זילנד די משעממות, זו מדינה של מאה אחוז טבע. כך שעיר הנחיתה היא פשוט מוקד לכניסה למדינה ויציאה ממנה לטיולים באזורים אחרים (לא ככוכב, הטיול בניו זילנד לא ממש מתאים לכוכבים). יש מקומות בטבע שאפשר לטייל בהם בעונה הזו: הפעילות הגיאותרמית סביב רוטורואה, שייט בטאופו (וגם מפלי הוקה והמעיינות החמים באזור), הטרק בטונגרירו סגור אבל אפשר לעלות לאחד ההרים בפארק עם מעלית סקי לתצפית נהדרת, פארק אייבל טזמן פועל כרגיל כולל הטרק, ויש עוד הרבה דוגמאות. 

• @karnielr

הי, שלחתי הודעה לחברה שלי, ניו זילנדית. אעדכן כשתחזור אלי עם המלצותיה.

• @keves160

ואם כבר נכנסים לפרופורציות 😄

אלסקה זו מדינה ענקית ולמרות שבחלקים ממנה הטמפ’ צונחות לעשרות מעלות מתחת לאפס, בחלק ממנה החורף ממש לא נוראי כמו שחושבים (מעלות בודדות מעל/מתחת לאפס).

בלי קשר, למרות שאני באופן אישי הייתי בוחר במקום אחר באיזור הפסיפי לחודשים יולי/אוגוסט (כמו למשל פפואה, ונואטו או טונגה),

אני מסכים בהחלט שאפשר למצוא עניין בכל מקום ובכל עונה, גם בחורף הניו-זילנדי.

• @thomas757

בעיניי לא שווה לנסוע מישראל לניו זילנד לשבוע וחצי בחורף. אבל זה לא המקרה שעליו שאלו: יש להם טיסה ליעד אחר כיעד ראשי עם קונקשן בניו זילנד, ויש אופציה על הדרך להוסיף עצירה של 8-9 ימים מאחר ובמילא הם נוחתים שם.  

• @thomas757 אמר:

@keves160

בלי קשר, למרות שאני באופן אישי הייתי בוחר במקום אחר באיזור הפסיפי לחודשים יולי/אוגוסט (כמו למשל פפואה, ונואטו או טונגה),

נכון, היעד שלנו אחר, כפי שכבש כתב/ה זו הזדמנות לנצל נקודה בדרך ליעד. 

• @karnielr

בואו נהיה עניינים. אם הקונקשן הוא באוקלנד לכו על האי הצפוני. אם הקונקשן הוא בכריסטצ’רץ’ לכו על האי הדרומי.  יקל לעזור לכם אם תגידו יותר פרטים. בכל אחד מהאיים ניתן למלא שבוע בלי שום בעיה גם אם לא מטפסים על ההרים . בגדול זו המסגרת. גם בשיא העונה צריך מזל עם מזג האויר. אני את הטונגרירו לא זכיתי לראות כי ביומיים שהייתי בקרבתו הוא היה עטוף עננים שלא זזו. 

רנצי

• @ranchy

הקונקשן באוקלנד.  

• @karnielr

בגדול האי הצפוני אינו  גבוה . הרי הגעש הם הגבוהים וניתן להקיפם בכביש  הנע למרגלותיהם ולקוות שלרגע יתבהרו השמים ונראה גם את הפסגות המושלגות.

על אוקלנד ותרו אין מה לעשות בה פשוט עוברים דרכה על הכביש המהיר ומה שרואים ממנו זה די והותר מבלי לעצור.

יש לכם בערך 11 שעות אור ביום . אל תבנו על מעבר לכך.

עיקר האתרים באי הצפוני שעליהם לא כדאי לותר כמו רוטורואה ווויטאמו נמצאים מדרום לאוקלנד אבל גם שדה התעופה. מה שאם מוותרים על צפון האי אין צורך להיכנס לאוקלנד.

מציע לכם לקרוא את הבלוג שלי  ניוזילנד – האי הצפוני זה יתן לכם מסגרת זמנים רק קחו בחשבון שבסוף אוקטובר מועד בו טיילתי באי הצפוני היום כבר ארוך מעבר ל12 שעות.

היום השני לטיול בו נסעתי לראות את עצי הקאורי מצפון לאוקלנד היה מטורף אבל יתר הימים היו טיול בנינוחות.

ניו זילנד האי הצפוני

רנצי

• @ranchy אמר:

אני את הטונגרירו לא זכיתי לראות כי ביומיים שהייתי בקרבתו הוא היה עטוף עננים שלא זזו. 

בטונגרירו גם בשיא הקיץ קורה שסוגרים את הטרק כי יש שלג ותנאים קשים. זה עניין של מזל. כל המזג אוויר בניו זילנד זה עניין של מזל בכל עונה.

@karnielr אמר:

הקונקשן באוקלנד.  

זו נקודת התחלה. אם ככה אנחנו מדברים על האי הצפוני, לא כדאי להרחיק לדרומי בזמן כה קצר, כי גם בטח תהיו עייפים מהטיסות. 
    על העיר עצמה אל תבזבזו זמן. מהמקומות המפורסמים, רוטרואה מתאימה לחורף, יש בה ובסביבתה כמה אתרים ידועים של פעילות גיאותרמית (גייזרים, בריכות מינרליות, בוץ מבעבע וכו’), מכורי שר הטבעות יכולים גם לבקר בסביבה באתר הצילומים של ההוביטון (יקר). בטאופו אפשר לעשות הפלגה באגם (נסו את השייט של ה-Fearless שמגיע לתבליט המאורי הכאילו-עתיק), ללכת להוקה פולס או לשוט אליהם בסירת ג’ט מהירה, לטבול במעיינות חמים, להשתתף בארוחה מאורית, ואם יהיו תנאי ראות טובים לבדוק איזה פעילויות אפשר לעשות בחורף בפארק טונגרירו (בחלק שלו יש מעליות סקי כדי להתרשם מהנופים של הרי הגעש). אפשר לעשות ביקור שלא כולל כניסה למים במערות ווייטומו (המים קפואים גם בעונה טובה יותר, אבל יש סיורים יבשים בסירה וכו’). אפשר לטייל ביערות ובחופים ובכבישים מרשימים כמו בקורומנדל היפה, בנורת’לנד וכו’. חלק ממסלולי ההליכה הקצרים בפארקים פתוחים, למשל המפלים בפארק טאראנאקי. צריך להתכונן לזה שמזג האוויר יכול בקלות לשבש את התוכניות, אבל חייבים לומר שגם בקיץ מזג האוויר משבש את התוכניות בניו זילנד.

• @karnielr

מודה לכולכם על התשובות, עזרתם לי מאוד, יש לי עכשיו יותר נתונים לקבלת החלטות. מקוה שבעוד שנה בשלב זה אוכל כבר להעלות כאן סיכום טיול....

• @karnielr

אפשר לשאול מה היעד המרכזי של הטיסה? כי על איי הפסיפיק השונים אשמח מאוד לקרוא סיכום טיול. זה חלום ישן שלי. 

בחזרה