בחזרה

אני עסוק בלחלום (זה מה שנשאר) אפשר קצת מידע על מונטה רוזה באיטליה

• בוא נניח שנס יקרה, ואיטליה לא תיהפך לאדומה בחודשיים שנותרו עד תחילת דצמבר (שבוע שני ושלישי), טיסות למילנו כרגע יש עם ריינאייר ואני מניח אל-על יתוספו בתוך כמה שבועות (עם 2,000 נקודות פליי קרד….)

השאלה העיקרית  איפה לישון – צמפלוק או גרוסרי

אשמח לתובנות על האתר (יהיה לנו כ- 6-7 ימי גלישה ??)

יונתן

• @jisaacs

יונתן, לדעתי 7 ימים זה המון, אבל תחליטו לבד. אני הייתי מחלקת לפחות לעוד אתר אחד נוסף באאוסטה. ישנתי בשמפולוק, די קרוב למדרונות (כ 5 דקות הליכה), לדעתי יש יתרון בשמפולוק או מנגד באלניה, כי מדובר בקצה אחד של האתר לקצה השני ובחזרה. גרסוניי באמצע. אין אוף פיסט, אבל בתקופות מושלגות אפשר לגלוש לשמפולוק וללכת חזרה למלון. תוודא מראש כמה קרוב המלון למדרון, יש 2 עליות, אני בדרך כלל עולה בזו שממש בתוך העיירה.

למה לא תעשו טיול כוכב? אפשר לשלב את פילה, צ’רביניה ומונטה רוסה.

• @rozmar

לגבי כמות הימים, מאחר שלא הוזמן דבר….. הודות למצב:

1 – האם איטליה תישאר “ירוקה”

2 – האם אלעל יתחילו לטוס  למילאנו ?

3- כנראה לי זה פחות חשוב, האם יפסק החרם על הכנסת ישראלים – ל EU

מאוד מעניין אותי השאלה איפה- 

א) הבנתי שצמפלוק היא הגדולה אבל היא בסוף האתר, וקראתי שאם יש בעיית מזג אויר אז יש בעיה לחזור.

ב) גרוסרי – אם הבנתי נכון, באמצע – כך שניתן לעשות יום לצד זה ויום לצד זה.

מבחינת חלוקת ימים (אם אני זוכר נכון יש להם פס שכולל גם ימים אתרים אחרים) :

1. חלק מהימים שם.
    2. יום לרדת לפילה (עשינו את זה עבר שהיה לו הרבה ימים בצרביניה)
    3. מצרביניה – די נמאס, הרבה יותר מדי ימים, הרבה יותר מדי מעליות (גם בצרביניה עצמה וגם בואלטורנש) – חלקן קצרות יחסית …
    4. יתכן שאתר נוסף בעמק אאוסטה (לה קורמאייר שמיצינו שהיינו בשמוני)

כרגע, יש על מה לחשוב … או לחלום,  יש עוד חודשיים עד אז, ואז 4 חודשים נקווה שמשהו יהיה אפשרי ….

• @jisaacs

אם לא היית בלה טוויל, היא עדיפה עשרות מונים על קורמאיור המעט משעממת. לך על הפאס של עמק אאוסטה, הוא חוסך כסף. בכל מקרה, צריך לזכור שגם צ’רביניה וגם לה טוויל הן בינלאומיות וצריך לוודא האם הפאס של כל העמק כולל את המעבר לשוויץ או צרפת.

בכל מקרה, באמת שהכל נראה לי כרגע כמו חלומות באספמיה.

• @rozmar

אם לא נחלום באספמיה …. מה יישאר לנו….

אז כרגע, כל עוד שאיטליה ירוקה (כנראה – לעוד שוע, שבועיים….😢)  –  נחלום על  מונטה רוזה..

ואם – אוסטריה תחזור לחיים – נחלום על zurs (אמצע מתחם סנט אנטון) או Le amda (שלא הייתי שם, קראתי בפורום, וזה בטווח נהיגה סביר מוינה)

• @jisaacs

מנסיון של כמה חופשות במונטרוזה:

אם אין מגבלת תקציב  והשלג סביר ומעלה, חבל לפספס את sport hotel Jolanda בגרסוניי. מעלית Jolanda צמודה למלון ואיתה המסלול המקביל. אוכל נהדר, מגורים מרווחים ספוני עץ ואפילו הספא, שבד”כ לא מעניין אותי, מאד נעים.
    עוד אופציה שווה באיזור – מלונות באיזור Stafal ו-Tschaval שנמצאים בהמשך הכביש שעובר דרך גרסוניי. מאד קרוב למסלולים ולמעליות,  תלוי במלון ובתנאים.

לטעמי, אין צורך לערבב את מונטרוזה עם אתרים נוספים, ולו משום שביום סקי אידיאלי שם אתה מסיים סביב 5 בלי נשימה – לא כזה מלהיב לנהוג אחר כך.
    זה אמנם רק כ-180 ק”מ מסלולים, אבל הם ארוכים, מגוונים ויפים. אם היה חשוב לי להוסיף יעד באזור אאוסטה, הייתי מחפש דיל במונטרוזה, יש להם לא מעט “שלם על 3 ימים וקבל 4”, ואם מזג האוויר לא מתפרע – מקנח בצ’רוויניה.

שתי המלצות על הדרך –

• בדרך לגרסוניי יש עיירה בשם Lillianes ובה בית נופש בשם B&B Maison Vallomy. בילינו שם לילה בדרך להר והוכנו בסנוורים.
    • סמוך לתחילת העליה לכיוון גרסוניי יש עיירה בשם donnas ובה מסעדה בשם La Capricciosa. פיצה פלילית (וכל מה שטעמנו ליד היה מצוין), הקפדנו לחזור עוד פעמיים למרות המרחק.

• @jisaacs

לתכנן, לבנות מערכים לטיולים עתידיים ולחלום זה נכון. גם אני עושה זאת.

אבל הבריטים הכניסו את איטליה לרשימת היעדים האדומים שלהם. יש עליה מדאיגה גם בטירול האוסטרי. ייתכן שהשנה לא אוכל לשוב לארלברג שאני כה אוהב.

רינאיר ירדה ל40% טיסות. ביטלה טיסות לחבר'ה שלי לונציה. איזיג'ט סגרה הבסיס בונציה ואליטליה ביטלה את הטיסה לארץ ב11 בבוקר משם. ואנו רק באוקטובר.

הכל באויר כעת. אין טעם להתבאס כי אנשים מתים/נותרים נכים/ פושטים רגל. אקח מה שאמצא מכאן ועד אפריל. ברגע האחרון אם זה מה שיהיה. שרק נעבור את זה בבריאות טובה

• @drporat

כרגע גם אני לא מתכננת דבר. אני חושבת שאין מנוס מלשבת על הגדר ולחכות. יותר מתסכל לתכנן ולבטל, או לתכנן, לנסוע ולהכנס לבידוד. הצלחה מבחינתי בתקופה הזו היא לא להדבק. כל השאר זה פינוק...😉

• @rozmar

צודקת. 

אין שום דבר שניתן לעשות מלבד

להגדיר לכל מדינה לאן היתה רוצה לנוסע עם תהיה ירוקה וניתן יהיה להגיע אליה. 

והזמנות של רגע אחרון. 

יונתן

נ.ב רואים באתרי בתי המלון, שיש עדיין חדרים לדצמבר – כלומר גם מהצד השני המצב לא ברור ולא רק הישראלים משאירים הכל לרגע האחרון. 

• @jisaacs

זה לא רק צבע מדינת היעד אלא גם מדינת המקור. גם אם איטליה נשארת ירוקה כלפי ישראל, אם ישראל אדומה כלפי איטליה (וסיכוי קלוש שזה ישתנה) אז צריך בידוד 14 יום באיטליה (גם אם אתה איטלקי).

בחזרה