בחזרה

זיכרונות מקיץ 2019 - מהעולם שהיה לפני הקורונה

• @bambi19

...אז אני מסכמת את החוויה של ההליכה על הקרחון Argentière Glacier כחוויה של פעם בחיים!

היינו בטיול הזה על פסגות ומול מראות נוף מרשימים אף יותר הן באגם הלבן (שכבר דיווחתי לגביו), והן בפסגת המון בלאן (לשם טרם הגעתי בדיווחיי, ואני לא רואה אותי בקרוב מתפנה להמשך הדיווחים משם לצערי...)

אך לעומת שם כאן החוויה הייתה שונה, ייחודית וחד פעמית עבורנו, ולא תמיד זה מתאפשר להגשים חלום שכזה בטיול ועוד לבצע זאת באופן עצמאי.

אז כפי שציינתי עוד בדיווחים קודמים אני בתקופה אישית עמוסה מאוד כעת, וגם בני לא פנוי כל כך לסייע לי כמו קודם…

לפיכך אני חושבת לקחת הפסקה ארוכה מהדיווחים שלי (ומבטיחה להשלים אותם כשאתפנה יותר).

אני מודה שהייתי מעדיפה לדווח על טיוליי בתקופה שכולם מטיילים ללא מגבלות – משהו שכולנו מתגעגעים כבר שרק יחזור...

היו יותר שותפים לשרשור בתחילתו ואשמח אם יצרפו אחרים ויספרו על חוויותיהם, וגם ישתפו בתמונות, וכן יעלו שאלות כמו בחלק של שוויץ בשרשור – זה משהו שיכול לשכנע אותי להמשיך כעת למרות העומס שבו אני נתונה.   

אז לסיכום חלק זה אני מצרפת תמונות מהביקור בקרחון להנאתכם!

• @bambi19

שוב אחזור על זה שהתמונות מרהיבות כי הן פשוט כאלו

גם מזג האויר שזכיתם לו משדרג אותן.

הייתי שמחה להשתתף ולעלות תמונות משלי כמו שעשיתי בחלק של שוויץ, אך לצערי באלפים הצרפתיים עוד לא ביקרנו, כך שרק נהנית לקרוא את התיאורים..

• @dinz

חזרתי לשרשור אחרי הפסקה ארוכה בדיוק עם תחילת שנה אזרחית חדשה – אז ברוכה

הבאה לך שנת 2021 !

חזרתי למרות שאינני כל כך פנויה לכתוב ולדווח (ואני מנצלת חצי שעה של חסד כרגע), אבל

גם אני כן עוקבת אחרי מה שקורה בארץ ובעולם, וגם קוראת מעט מה רושמים כאן בפורום, ואי

אפשר להישאר אדישים – לכן החלטתי לרשום פוסט חדש לשרשור ולעשות לו ריסטארט

בתקווה שגם אחרים יצטרפו ויעזרו בחידושו.  

בעיקר אני רוצה להפיח (שוב) כמו בתחילת השרשור את אווירת האקספיזם שכה חסרה כאן

בפורום (כאשר אין כמעט בכלל דיווחים וסיפורים חדשים כבר למעלה משנה).

אז לנוכח המצב המאוד מורכב בו אנו שרויים כעת, וחוסר הודאות שתימשך כך אני מעריכה

עוד לא מעט זמן, ולנוכח מצב התחלואה במדינתנו ובעולם, ולנוכח המשבר המתמשך בענפי

התיירות והתעופה, ולנוכח התוכניות של כולנו לטייל מתישהו בחו"ל מול המציאות שמצד

אחד יש תקווה באופק עם הגעת החיסונים והקצב המרשים שבו זה מתבצע החיסון כאן

בארץ, אך מנגד מוטציה בריטית שמשתוללת ומתפשטת בקצב גבוה (עם חשש לעוד

מוטציות ושהחיסונים הנוכחיים לא יגנו בפניהן), כשמצב התחלואה כרגע רק הולך ומחמיר וסגר

מלא נוסף בדרך... החלטתי לחזור עם עוד זיכרון ותמונות מהקיץ האחרון הנורמלי שבו טיילנו

כולנו בכייף ובלי חששות.

את דעתי לא שיניתי, ולכן בגלל שאני ומשפחתי לא מעוניינים לטייל בתקופת הקורונה או בצל הקורונה

אז אני מתכננת את הטיול הגדול הבא שלי לקיץ 2023 , ואני מקווה מאוד שעד אז עולם התיירות והתעופה

יחזור להיות דומה ולו במקצת לעולם שהכרנו מקיץ 2019 –העולם שהיה לפני הקורונה.

אז בהמשך לתגובתך DINZ הפעם אני מזמינה את כל חברי הפורום הפעילים לרשום כאן לא

רק לגבי האלפים הצרפתיים או שוויץ אלא לגבי כל יעד אחר בעולם בו הם טיילו בטיול

המשמעותי האחרון שלהם, ואני מקווה שהשרשור הזה יהפוך להיות נחלת הכלל ולא רק

פרטי שלי - לפיכך אשמח מאוד לכל מי שישתף ויספר על חוויה שלו מהטיול המשמעותי

האחרון שלו ביעד בחו"ל (אם אפשר שילווה בתמונות אך לא חובה), ומה התכניות שלו לטיול

הבא מתי שיתאפשר...

כל אחד יוכל לשתף בקצרה בדרך שלו מבלי להעיק יותר מדיי עם פרשנויות ותחזיות

(אלו קיימים מספיק בשרשורים אחרים).

אני רואה בכך את הדרך הכי טובה להתמודד עם המצב כאשר החיסונים בהחלט מפיחים

תקווה ואור בקצה במנהרה...

אז אני אתחיל כמובן בהמשך ישיר לשרשור ולדיווחים שהעליתי עד כה:

אז... אני מתארת לעצמי שכל אחד עכשיו היה מוכן לשלם הרבה מאוד כדי שנחזור לעולם שבו

אתם נאלצים לעמוד כשעה בתור צפוף וארוך בדוחק רב ובשעת בוקר מוקדמת, ואחר כך נאלצים

להצטופף בתוך תא רכבל עמוס ודחוק ובלי אוויר, ואחר שוב נאלצים כך לעמוד עוד שעה בתור עוד יותר

ארוך וצפוף ורק בשביל להצטלם לכמה שניות בתא זכוכית קטן....על גג העולם!

• תודה על ההמשך, אני עדיין אופטימית ומקווה להיות בדיוק שם שוב בקרוב לכן יש לי כרטיסים לג’נבה לסוכות 2021. כעת נותר רק להחזיק אצבעות.

• @ורדה-ש

הי ורדה,

כיף לשמוע על מישהי שמתכננת טיול לאלפים הצרפתיים ועוד בסוכות הקרוב, ונקווה שיהיה ביסוס לאופטימיות שלך – הלוואי!

אני פחות אופטימית ממך, ומאחר שאצלנו מדובר על תכנון לחופשת קיץ משפחתית עם ילדים (אחד מהם עדיין מתחת לגיל 16 – כך שלא יוכל להתחסן לפחות לא בשנה הקרובה), וגם כיוון שאני מעריכה שייקח עוד זמן רב עד שעולם התיירות והתעופה יתאושש מהמשבר, ובגלל שאנחנו לא רוצים לקחת את הסיכון הבריאותי וגם הכלכלי, ולא מעוניינים לטייל תחת מגבלות בצל הקורונה...  

אז אנחנו מתכננים הטיול הגדול הבא שלנו לקיץ 2023 - ולגבי מועד זה אני כן אופטימית!

בכלל נראה שאם החיסונים יוכיחו כיעילים מול כל סוגי המוטציות הקיימות והבאות (ויש על כך סימן שאלה גדול...) אז זה קיץ 2021 יהיה קיץ שבו ייהנו יותר אלו שכבר התחסנו ומטיילים ללא ילדים.

מעניין אותי לדעת לגבי משפחות עם ילדים צעירים - האם יש מישהו שיהיה מוכן לקחת את הסיכון ולהזמין חופשה לקיץ 2021 כבר עכשיו ומראש?

ובהמשך למה שרשמת (את מוזמנת גם לשתף בתמונות מהפעם הקודמת שם), אשמח אם יהיו עוד גולשים מהפורום שישתפו בתוכניות שלהם וגם בתמונות מטיולי העבר שלהם – זאת הדרך הכי טובה לדעתי להתמודד עם החוסר והיובש בטיולים.

בזכות התארכות השרשור וחזרתו לחיים יש לא מעט מצטרפים אליו אז הבמה פתוחה עבור כולכם ותרגישו בנוח להצטרף ולשתף.

וכדי לתת עוד חשק.... מצרפת עוד תמונות מפסגת ה- Mont Blanc  מקיץ 2019 להנאתכם.

• @bambi19

מצרפת כאן תמונות משנת 2010 על המונבלן – חזינו בהצעת נישואים של הזוג שבתמונה , את הרגע בו הבחור כרע ברך לא הספקתי לצלם , עד שהבנתי מה קורה כבר נגמר……..

• @bambi19

תמונות מהממות מזכירות קצת את נורבגיה  האמת היא שאני הייתי בנורבגיה לפני שלוש שנים והצטלמתי שם ליד הפיורדים,אז הנה תמונה יפה אחת.

• @ורדה-ש

תודה לך ורדה על התמונות היפות - וזה בהחלט המקום להצעת נישואין.

ותודה גם לך סיגל על התמונה היפה מנורבגיה – יעד שעוד לא ביקרתי בו ונמצא אצלי במגירת החלומות...

התמונות שלכן בהחלט עושות חשק והשרשור משמש עבורי כאסקפיזם לימי היובש מחו"ל הללו,

ולכן אני מזמינה עוד גולשים לשתף בתמונות ובחוויות מטיולי העבר ובתוכניות שלהם לעתיד.

מבחינתי זה כיף גדול לחלוק את השרשור הזה עם אחרים, וזה גם התמריץ שלי עכשיו לחזור אל הדיווחים שלי מהטיול שלי מקיץ 2019...

אז נותר לי חוב קטן מהפעם האחרונה שבה העליתי דיווחים כאן - לכן אני חוזרת אל סיום הטיול אל קרחון ארג'נטייר (לפני שנחזור אל פסגת המון בלאן):

אחרי שאנו ממצים את הצעידה על הקרחון והחוויה הייחודית והחד פעמית שחווינו שם, ההמשך הוא בהליכה על השלג העמוק,

והתקרבות אל הסלעים ואל המפלים שנוצרים כתוצאה מהפשרת מי השלגים בהמשך המסלול.

אנחנו מטפסים מעט לגובה עד לנקודה שבה המפל זורם מהסלעים אל השלג, ואז יורדים חזרה למטה ומצטלמים על רקע המפלים.

אנו נעזרים בקבוצת מטפסי הרים שבדיוק ירדו מההרים המושלגים כאשר אחד מהם מצלם את כולנו בתמונות משפחתיות.

אחרי שנהנים מאוד בכל הטיול הזה מהצעידה על הקרחון והמראות והנופים, אנחנו מתחילים לצעוד במסלול בדרך חזרה.

אנו חולפים שוב בסמוך לחלק בקרחון עליו צעדנו, ועוצרים למנוחה ואכילת פירות על הסלעים

שנמצאים ממש מעל הקרחון בחלקו הנמוך יותר כאשר צופים עליו מלמעלה ומצלמים.

אח”כ אנחנו מתחילים בצעידה במדרון חזרה אל רכבל Plan Joran כאשר הדרך בחזור כבר פחות מעניינת מאשר בהלוך.

לסיכום: מסלול טיול מומלץ מאוד בדרגת קושי בינונית שלקח כ4 שעות כולו (עם עצירות רבות בדרך ובקרחון),

ואצלנו הוא זכה במקום ה- 2 מכל מסלולי הטיול בהם טיילנו (כולל בחלק של שוויץ).

מומלץ לעשות שימוש במקלות הליכה בעיקר בחלק של הטיפוס מהתצפית התחתונה על הקרחון אל חלקו העליון בו צעדנו.

הם הקלו במאמץ והורידו מהעומס הן בעליה החדה בהלוך, (והן בחזור כאשר טיפסנו מתחנת lognan

(שלא הייתה פעילה) בעליה החדה אל תחנת הרכבל של Plan Joran שהוא הרכבל החלופי שהוביל

אותנו בירידה חזרה אל הישוב  Argentière שם ממוקמת תחנת הרכבל התחתונה.

מצרפת תמונות אחרונות מסיום הטיול אל קרחון Argentière Glacier:

• @bambi19

מאחלת לך לבקר בנורבגיה כמה שיותר מהר את לא תירצי לחזור

• @sigal-levi

תודה על ההצעה סיגל. 

רק שנראה לי שכמה שיותר מהר זה לא יהיה כל כך בקרוב...

לצערי אני נאלצת (שוב) להביע את דעתי הפיסימית לגבי 2021. תוכניות טיול אפשר לתכנן במחשבה ובכיף ואפילו להתייעץ כאן עליהן בפורום, אבל אני ממליצה מאוד ובחום רב לא למהר ולבצע שוב הזמנה עד להתבהרות המצב!!!

אני רוצה לשתף את הפורום עם 2 הודעות בטוויטר שקצת יסבירו את המצב למי שעוד לא הבין שאנחנו נכנסים לשלב חדש במלחמה בקורונה. 

https://twitter.com/Meir_Rubin/status/1349671781309800448?s=19

https://twitter.com/Elad_Si/status/1349748791591776258?s=19  

...אבל אני אופטימית לגבי עוד שנתיים ומתכננת את הטיול הבא ל2023 ויש לי כמה יעדים שאני חושבת עליהם...          לתכנן אף פעם לא מזיק, ובינתיים את ושאר הגולשים מוזמנים לשתף מחוויות העבר בתקווה לימים טובים יותר שעוד יגיעו...

• @bambi19

אני דווקא אופטימית.. אם נהיה מחוסנים, למה שלא יתנו לנו לטוס לאן שיתחשק?

• @שמחת-הפרטים-הקטנים אמר:

@bambi19

אני דווקא אופטימית.. אם נהיה מחוסנים, למה שלא יתנו לנו לטוס לאן שיתחשק?

עדיין לא ידוע אם מי שמחוסן לא יכול להדביק אחרים. יש מדינות, אפילו מתקדמות ביותר, שעדיין נמצאות בפיגור מבחינת חיסונים ואין סיבה שיסכנו את האוכלוסיה שלהן כי לישראלים מתחשק כבר לצאת. 

• @שמחת-הפרטים-הקטנים

חוץ מנושא ההדבקות גם אצל מחוסנים השאלה אם באמת נהיה מחוסנים? והאם החיסון הנוכחי יעיל כלפי המוטציות החדשות. זה בדיוק מה שרשמתי שהעולם עכשיו מתמודד עם השלב החדש של המגפה והואריאנטים החדשים הברזילאי והדרום אפריקני מעוררים דאגה רבה, ומתחיל תהליך מחודש של סגירת גבולות בין מדינות כדי למנוע התפשטותן. בעוד לגבי המוטציה הבריטית שלגביה החיסון יעיל על פי מחקרי פייזר, לגבי הזנים החדשים המצב שונה. במידה וההגנה של החיסון תפחת כפי שמספרים מספר מחקרים אז חברות התרופות ייאלצו לבצע התאמות לחיסונים הקיימים, וזה ייקח מספר חודשים לבצע זאת, ואז יצטרכו לחסן שוב מחדש את כל האוכלוסיה בחיסון המעודכן, ועד אז התיירות לא תוכל להיפתח עבור מתחסנים כפי שקיווינו שיקרה . מצרפת כתבה בנושא: https://www.israelhayom.co.il/article/838659

• @bambi19

...וגם במצב בו החיסונים הנוכחיים יוכיחו כיעילים מול כל סוגי המוטציות החדשות שהתגלו עדיין רחוקה הדרך לחזרה לשגרה מבחינת התיירות ופתיחת הגבולות. כך שגם בהקשר ל"דרכון הירוק" נראה שמי שתלה תקוות שהמדינות יפתחו את שעריהן לרווחה לישראלים אז השמחה היתה כנראה מוקדמת מדי... מצרפת כתבה נוספת בהקשר לזה:  https://www.mako.co.il/news-lifestyle/2021_q1/Article-b7a169fbdfcf671027.htm

• @bambi19

נורבגיה מתוכננת אצלי לקיץ הקרוב

• @sigal-levi

הי סיגל, שוב אני מקווה שזה בגדר תוכניות בלבד ולא ביצעת שום הזמנה לקיץ עדיין. אני קוראת פה דיונים בפורום במקביל לשרשור הזה, ונראה לי שאנשים גם כאן בפורום עוד לא הפנימו וקלטו לאיזה אירוע נכנסנו... מסתמן ששנת 2021 תהיה שנת המוטציות של הקורונה. אני מצרפת ידיעה שדווחה היום בעניין ... https://rotter.net/mobile/viewmobile.php?forum=scoops1&thread=678561  התהליך הוא עכשיו כאן בארץ ובכל העולם של סגירת גבולות ולא של פתיחתן אם עוד לא הבנתם...

• @bambi19

..והתוצאה הישירה היא בידוד במלוניות לשבים מחו"ל כרגע מתוכנן לאיחוד האמירויות, והערכה שלי ככל שהמוטציות הדרום אפריקנית והברזילאית יתפשטו בעולם אז גם מעוד יעדים... https://twitter.com/1MediaNews1/status/1350802670311895041?s=19

• @bambi19

...ועוד כתבה בנושא:  https://m.ynet.co.il/articles/58747470#autoplay           ובחדשות ערוץ 12 קרן מרציאנו דיווחה שרבים במערכת הבריאות דורשים סגירה מוחלטת של נתב"ג בעקבות ייבוא המוטציות, וכרגע זה לא מתאפשר בגלל בעיות משפטיות.

•  

זה הגיע מהר מהצפוי – נתב"ג בדרך לסגירה כמעט מוחלטת! (כפי הנראה יאפשרו טיסות רק למטרות חיוניות ופיצוי לרוכשי הכרטיסים לטיסות שיבוטלו).

שיתפתי פוסט בטוויטר שקרא לסגירת נתב"ג,

ועכשיו כעבור מס' ימים ובאיחור קריטי של מספר חודשים ממשלת ישראל הבינה שזה מה שצריך לעשות

כדי לעצור תחלואה נכנסת (ועכשיו זה קריטי לעצור את התפשטות המגפה כאן כתוצאה מייבוא המוטציות החדשות והמדבקות יותר).

אז עם הבשורה המרה הזאת נאלצתי לגלוש אל פורום סקי וסנובורד כדי לבשר להם שעונת הסקי ל2021 בחו"ל כנראה נסגרה…

אי אפשר לדעת מה יקרה ולכמה זמן הסגירה של נתב”ג תהיה...אבל אם לא רוצים לחזור על טעויות אז כנראה צריך ללמוד מאוסטרליה:

https://rotter.net/forum/scoops1/678693.shtml

אז לעת עתה אקח הפסקה מדיווחי הקורונה בשרשור זה, ומבטיחה לחזור ולעדכן שוב כאשר יגיע העדכון החשוב שכולם ממתינים לו…

ואלו ממצאי המחקר של פייזר בהקשר ליעילות החיסון מול המוטציות החדשות.

מאחר ואני ומשפחתי ממילא לא תכננו שום חופשה בחו"ל ל2021 (בדיוק כמו שהיה ב- 2020) אז לא היו לי ציפיות מראש, ולכן אין גם אכזבות.

אני כאן גם לרשום את דעתי שלא מומלץ לסגור דבר עד להתבהרות התמונה, וגם לשתף בזכרונות עבר שלי.

ואם חוזרים לזכרונות אז הפעם החלטתי לקחת הפסקה מהדיווחים מטיול הקיץ ב2019 לטובת זכרונות אחרים...

אחרי שייגמר הסגר נוכל לפחות לטייל בישראל, ובחורף יש הרבה מה לראות גם כאן במדינתנו הקטנה.

ובמיוחד לכבוד השלג הראשון הרציני שירד אני מצרפת מספר תמונות שלג מטיולי עבר שלי כאן בישראל, 

ואני מזמינה גם אחרים לשתף מתמונות החורף והשלג שלהם מטיולי העבר בארץ ובחו"ל.

אני מצרפת מספר תמונות מהגולן המושלג משנים עברו, וגם...מסתבר שנוצרו קרחונים גם כאן בארץ בדצמבר 2013 בעיר צפת 😊 .

• הבטחתי לחזור עם עדכון בהקשר לממצאי פייזר ומודרנה בהקשר למוטציות.

אז על פי המחקרים הן של פייזר והן של מודרנה נראה שהחיסונים של 2 החברות כן יתנו הגנה גם מול המוטציות החדשות ואלו חדשות טובות!

אבל במחקרים שונים עלה גם הממצא הבא:

נוגדנים שנוצרים מחיסוני פייזר ומודרנה פחות יעילים כנגד חלק מהזנים החדשים – לא ברמה קטסטרופלית, אבל יש ירידה מובהקת סטטיסטית בניטרול.

K417N, E484K ו- N501Y ב- SARS-CoV-2 "גרסאות דאגה" בבריטניה, SA וברזיל הם מוטציות של בריחת נוגדנים.

המשמעות: יעילותו של החיסון כלפי זנים אלו תהיה פחותה.

מה זה אומר שיעילותו של החיסון נגד המוטציה תהיה פחותה? זה יכול לגרום לנדבק במוטציה כן לפתח מחלה - אך לא להידרדר למצב קשה או מוות.

וייתכן שיהיה אחוז גדול יותר של אנשים שעבורם החיסון אכן לא יספק הגנה בפני המוטציה.

מאחר ותמיד קיים החשש שתגיע מוטציה חדשה שהחיסון יהיה הרבה פחות יעיל כנגדה (חשש שהעלה גבי ברבש בראיון אתמול בערוץ 12),

נראה לי שהשורה התחתונה היא שייקח עוד זמן עד שנצא מהמגפה הארורה הזאת - זה לא עניין של זבנג וגמרנו.

מצב התחלואה כרגע מדאיג הן בארץ והן באירופה, ולמרות החיסונים נראה שלפנינו עוד תקופה לא קצרה של סגרים והגבלות.

מצרפת את המאמר הבא:

https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2021.01.15.426911v1

ו-2 פוסטים הבאים מהטוויטר:

https://twitter.com/Nadav_Eyal/status/1351791787594174464?s=20

https://twitter.com/erlichya/status/1351725644015693837?s=20

תסיקו את המסקנות שתסיקו ממה שנכתב שם...

ובכל זאת לטווח היותר ארוך אני אופטימית (יש מדינות שממש הצליחו נכון לעכשיו להתגבר על הנגיף, ובדרך כלל סגירת הגבולות הביאו לתוצאה זו).

כעת ניתן לחזור אל השרשור ולזכרונות העבר, ולאור המצב נראה שלרבים בפורום אין מצב רוח לשתף.

ובכל זאת אשמח אם תצרפו תמונות שלג משלכם.  

בינתיים מצרפת עוד תמונת שלג אחת משלי.

בחזרה