בחזרה

הזמנה/תכנון חופשה שנה מראש

• האם רצוי להזמין או לבנות שנה מראש? (ללא קשר לקורונה)

מצד אחד זה טוב כי אפשר להזמין מלון טוב כיוון שיש יותר אפשרויות אולי הטיסות יותר זולות.

מצד שני הזמנו/תכננו חופשה ופתאום קרה משהו לא צפוי שאנו נאלצים לבטל.

אנחנו שהזמנו את החופשה לסוצי הזמנו אותה 3 חודשים לפני מועד הטיסה.באותו זמן אמי היתה מאד חולה.מאד חששתי לטוס ואז לקבל טלפון ולשמוע בשורות רעות.אגב נתקלתי בכמה אנשים שהזמנו מראש ונאלצו לחזור.

• @ענבל-אין-על-סקי

עניתי על השאלה הזו , הרבה פעמים. 

בפועל, אין שום הגיון בלהזמין חופשה יותר ממספר שבועות בודדים מראש. 

האינטרסנטים היחידים בהזמנה מראש הם מוכרי השירותים למינהם שמוכרים בשמחה את השירותים. 

מולם המזמינים אולי חוסכים ״טיפה״ אבל כובלים את עצמם לאתר ספציפי וכו. 

הסיכון בהזמנה חודש/חודשיים מראש הוא שיהיה קצת יותר מסובך לאתר מלון באתר ספציפי. 

לגבי השכרות – רכב, ציוד וכו – אין כל שוני. 

• @jisaacs

לא נראה לי שמישהו קובר את עצמו בגלל שהזמין חופשה עם סוכן.השאלה היתה אם כדי להזמין זמן רב מראש או לא.

הדעה שלי היא איפשהו באמצע.לא להזמין מראש מדי אבל גם לא לחכת שבוע שבועיים כיוון שאולי לא נמצא מלונות / דירות שיהיו נוחים לנו.

• @ענבל-אין-על-סקי

בתחילת הדרך שלי בנסיעות לחו"ל (קיץ/חורף) נוכחתי לדעת שהטיסות הנוחות מבחינת מועד יציאה והגעה והזולות יותר וגם בתי המלון המוצלחים יותר מתמלאים במהרה. גם בחופשות עם אשת טורס/פגסוס/נווה אקדמיה ואופיר טורס, הדברים הטובים ביעדים מבוקשים היו כבר מלאים חודשיים ומעלה מראש. כנ"ל לגבי קלאב מד ופינגווין.. מה שנותר זמין שבועות בודדים לפני המועד היו טיסות גרועות/עצירת ביניים ובחירות יקרות.

כך שבעיניי גם בדרך זאת שווה להזמין כמה חודשים מראש.

ההזמנות שלי הן מזמן לחופשות עצמאיות. על כן הזמנה מוקדמת רלוונטית פי כמה.

כרטיסי הטיסה הזולים של איזיג'ט מתפרסמים חודשים טובים מראש. חודשיים לפני הטיסה ישארו רק היקרים. זה נכון גם עבור קבוצת לופטהנסה ואלעל. כבר קרה לי שהיססתי לגבי חופשה מסוימת וזה עלה לי בחצי יום גלישה כי הטיסות הזולות שהיו מגיעות לג'נבה בבוקר אזלו.

בתי המלון השווים והצימרים הטובים במקומות שאני הולך אליהם לגלוש מוזמנים לרוב על ידי מבקרים קבועים בסוף שבוע הגלישה שלהם. אני הזמנתי מעל  לחצי שנה מראש באישגל ובסנט אנטון במלונות 3* מרכזיים וזולים יחסית, נקיים ומוערכים. חודשיים לפני היציאה גיליתי עוד מתנדבים אך מחיר החבילה קפץ מעל לשליש עם אופציות הרבה פחות שוות.

אז תחליטי את. כמובן שבמידה ובן משפחה נמצא במצב בעיתי, השיקולים יהיו שונים אך זה יהיה מקרה פרטני. אפשר תמיד לקחת ביטוח ביטול נסיעות בכמה אתרי טיסות. כשהזמנתי מלון דרך אתרי עירות אוסטריות, יש חיוב ראשוני של 1/3 חבילה. כשאפשר לבטל ללא חיוב עד נובמבר.

אגב, באוסטריה השכרת ציוד סקי יקרה מאוד. יש רשת מוצלחת בה הזמנה של כמה חודשים מראש תצא זולה בהרבה מאשר שבועות לפני הטיסה

• @drporat

מה זה האטרף הזה לסקי בכל מצב? המצב עכשיו לא רגיל. גם אם נסיעה תתאפשר, יש הגבלות בכל מקום וחוויית החופשה נפגמת. אבל אם יש מי שמוכן לסוע לחרמון לסקי, אז לא נותר לי מה לאמר.... 

לא יקרה לי כלום עם השנה אוותר ואמתין שכל טירוף הקורונה יחלוף.

• @yohanand

שים לב שכתבתי ללא קשר לקורונה פשוט עניין אותי מה אנשים חושבים. נכון השנה לא נצא לסקי גם על החרמון יכול להיות שאוותר בגלל שהבנתי מדבריו של הד’ר שכל האזור שם אדום.

• @ענבל-אין-על-סקי

לא רואה הבדל גדול בין שנה מראש ל 3 חודשים מראש, אי הודאות דומה.

גם לקורונה וגם לעניינים בריאותיים אחרים.

כדאי להזמין זמן רב מראש, זאת אומרת להתחייב כספית, אם את מקבלת יתרון תמורת ההתחייבות הזו.

היתרון יכול להיות מחיר הרבה יותר טוב, מלון מתאים יותר, שעות טיסה נוחות וכו’.

אז בשורה התחתונה אם את מקבלת יתרון משמעותי (מאוד) כדאי להתחייב כספית. אם את לא מקבלת יתרון משמעותי מה האינטרס שלך לכבול את עצמך?

• @yohanand אמר:

@drporat

מה זה האטרף הזה לסקי בכל מצב? המצב עכשיו לא רגיל. גם אם נסיעה תתאפשר, יש הגבלות בכל מקום וחוויית החופשה נפגמת. אבל אם יש מי שמוכן לסוע לחרמון לסקי, אז לא נותר לי מה לאמר.... 

לא יקרה לי כלום עם השנה אוותר ואמתין שכל טירוף הקורונה יחלוף.

אם לא נגלוש השנה זה יהיה אסון עולמי !! 

חייב את מנת הלבן השנתית שלי בכמות כמה שיותר גדולה !!

• @ענבל-אין-על-סקי

אני גולש 10 שנים 

כול שנה אני מתחיל לתכנן את החופשה הבא כבר בסוף מאי כאשר את החדר / מלון / דירה + טיסה אני סוגר דבר ראשון !

ואז בהמשך דואג לתחבורה/ הסעה / השכרת רכב .

1- לי אישית מאוד נוח להזמין קדימה בגלל קביעת תאריך .

אני עצמאי ככה שזה נוח בשבילי לקבוע תאריך שאני תפוס ולא פנוי עבודה ( אני צולם ולא יכול לקחת סתם ככה חופש מתי שבא לי / להגיד ללקוח - בא לי לצאת לחופשה ולכן אני לא יבוא לצלם !)

2- אין מה לעשות - הרבה זמן מראש יש את המבחר הכי טוב של דירות / מלונות ! 

3- אחד הדברים הטובים להזמין מראש זה כמו למצוא שטר של 100 דולר במעיל מעונה שעבר 

כי את הטיסה מזמינים , משלמים ושוכחים מזה 

• @Maki869

גם אני עצמאית וגם אני כמוך בערך בתקופת האביב מזמינה את החופשה.כך שיש לי מספיק זמן לומר ללקוחות שלי שאני נוסעת.

• @Maki869

אפשר לקבל את המעיל שלך מהעונה שעברה, אם כך?

מבטיח להחזיר אותו נקי :)

• @ענבל-אין-על-סקי

אין פה עניין של טוב או לא טוב, יש פה עניין של צרכים, כסף וזמינות.

לדוגמא, הצורך שלי בשלב זה של חיי הוא במלון חמישה כוכבים, אין לי בעיה לשלם על זה ואני זמין מבחינת עבודה. 

הבעיה היא שהמלון שאותו אני מזמין בכל שנה, מתמלא עד אפס מקום ככל שמתקדמים לשיא העונה. כך, שאני נוהג להזמין כחודשיים-שלושה מראש. 

כבר קרה לי שהזמנתי בדקה ה90 (לא באתר בעל השם הדומה) והיצע המלונות היה עלוב כי כל הטובים כבר נתפסו, ומבחינתי מלון טוב עושה את כל החופשה.

אבל זה הצורך שלי, לאנשים שונים יש צרכים שונים ומה שמתאים לי לא יתאים לאחר. 

יש רק נתון אחד שחשוב מאוד בנושא הזה, וזה מצב השלג. 

ככל שנהיה גמישים בהזמנה, כך נוכל לוודא שאנחנו גולשים במזג אויר ובכמויות שלג שמתאימים לנו.

• @drporat אמר:

@Maki869

אפשר לקבל את המעיל שלך מהעונה שעברה, אם כך?

מבטיח להחזיר אותו נקי :)

מעיל סקי שלי?

בחזרה