בחזרה

נגישות בנמל תעופה בדובאי

• השלט בשדה התעופה תופס את העין שלי זמן קצר אחרי שנוחתים.

"מוניות נגישות עבור אנשים עם נחישות". זה התרגום.

לא הייתי בטוח שהבנתי שהכוונה ל"נכים" עד שראיתי את זה כתוב שוב בשלטים בכניסה לשירותי נכים, אוטובוסים וכד'.

אצלנו הם "נכים". בדובאי הם: "אנשים עם נחישות".

שפה יוצרת תודעה.

זה מזכיר לי כשהגעתי לראשונה להודו לפני כמה שנים. נחתתי בשדה תעופה קטן אי שם ליד קאסול. בשלט מעל שירותי הנכים היה כתוב: "Differently Abled" – יכולים, אבל אחרת.

מקסים, מקסים, מקסים.

הם לא נכים. הם יכולים ומסוגלים, אבל קצת אחרת מהרגיל.

הם לא "מוגבלים"  - הם אנשים עם נחישות.

ואנחנו חשבנו שאנחנו ה'מתורבתים'.

שפה יוצרת תודעה ואם נפסיק לכנות אותם: נכים או בעלי מוגבלויות, אז גם בעינינו הם יפסיקו להיות כאלו. ואולי אולי, גם בעיניהם. [ע"ע: קוצק-ונהי בעינינו כחגבים].

זה לא עניין של פגיעה ברגשות או פוליטלי קורקט – זה רק לשנות את המשקפיים של כולנו.

• @גבי_10

בפרפראזה על גרטרוד שטיין (סטיין מחוץ לאזור הולדתה בפנסילבניה הגרמנית)

מלים מכובסות הן מלים מכובסות הן מלים מכובסות!

במזרח אסיה היחס לשונה, נכה, הומוסקסואל (ברוב המדינות), ליידי בוי הוא מקבל בלי לכבס מלים.

זה עניין של תרבות עמוקה שמקורה שם בבודהיזם שהוטמע מאות רבות של שנים.

כיבוס מלים לא שינה התיחסות בשום מקום.

בית שימוש הפך לבית כסא, אח”כ לשרותים, אח”כ לנוחיות, אבל מכולן נודף אותו ריח.

• @Sailor

נדמה שההתרשמות שלך מהסובלנות בארצות מזרח אסיה, היא יותר "עצימת עין" (או "קהות חושים")מהמצב האמיתי, כמו התגובה שלך למה שכתב גבי לגבי הרגשתו. 

*גם הניסיון לכתוב פראפראזה למשפט שגב' סטיין כתבה, די משעשע - משום ששכחת לציין שהיא המציאה את המילה "Gay".

קרא קצת על היחס לנכים ו- LGBT בבודהיזם(גם שונה בכל מדינה). 

משהו מהיום, גם כאן.

*יש עוד, רק צריך לקרוא לפני שמגיבים בזלזול או חוסר מודעות לאיך מרגיש מי שיש לו "לקות" כשמכנים אותו בשמות פוגעניים. 

*לא לשכוח שלכל אחד יש לקות מסויימת. 

• @aljaje

כל זה לא נוגע לעובדה שכיבוס מלים לא משנה את ההתיחסות לענין שמנסים לכבס.

ולגבי מזרח אסיה, נראה לי שאת לא מכירה את החברה שם אלא ניזונה ממה שמפרסמים על מקומות שם.

• @Sailor

רק אתה יודע.

אני "ניזונה" ממה שאנשים שחיים *שם* מתארים - לא התעדכנות בהפגנות שיש עכשיו בתאילנד.

"מחקר" של תייר(אורח לרגע), אינו שווה לדיווח של אנשים שחיים שם.

קצת צניעות.  

אחזור שנית - זה "כיבוס" בעיניך, לא בעיני מי שנאלץ לשמוע כינויים פוגעניים. 

• @aljaje

בקיצור, את כותבת על משהו שאת לא מכירה כלל כל סמך רכילות צד ג’ או רחוק יותר.

• @Sailor

למה שעשית עכשיו קוראים "השלכה". 

*יש לך מזל שאיני מתכוונת להכנס לוויכוח נוסף איתך ולכל לא אביא דוגמאות מההתקופה האחרונה המחזקות את טענתי לעיל(בערך כל התגובות שלך). 

יום נעים ורגוע.  

בחזרה