בחזרה

נפאל נפתחה לתיירות דרך האויר

• @dregev03

קניתי את המקלות הנוכחים שלי לפני 10 שנים והשתמשתי בהם קצת בשביל  ישראל ועיקמתי אחד בטיפשות כבר בשימוש הראשון. אחר כך זנחתי אותם כי החברים שטיילו איתי לא קנו. אבל בטרק הראשון באוורסט הם כיכבו והפכו אצלי לציוד חובה שאני כבר לא משקיע בו מחשבה ותמיד לוקח איתי. 

בשביל ישראל עדיין המשכתי ללכת בלי מקלות למרות שהרבה פעמים הם חסרו לי בירידות. לפני שנתיים וחצי יצאתי עם הבן הקטן שלי להווארז פרו. עשיתי שני ימי הליכה יפים ועוד שני טרקים די רצינים עם המקלות מקופלים על התיק למעט ירידה אחת מאוד מאוד תלולה ודרדרתית. 

המסקנה שלי אז הייתה שאני לא צריך מקלות לעליות כשאני הולך עם מעט משקל על הגב(התיקים הכבדים היו על פרדות). 

מצד שני בירידות של הטרק האחרון בלדאק שהיו מאוד תלולות ובירידות תלולות בהרי אילת נעזרתי המון במקלות ואני בפירוש מאריך אותם לעומת עליות או מישורים כך שאורך קבוע פחות מתאים לי. 

אשתי שברה את המקל כאשר היה באורכו המקסימאלי שבו הוא כנראה הכי חלש מכנית.  

• @dregev03

ברור לי שבטרק הבא בנפעל אלך עם מקלות, בייחוד כשמתכנן ללכת ללא פורטר

אני מתלבט אם מקלות בסיסיים שזמינים בטאמל מספקים לנסיון ראשון של הליכה עם מקלות.

• @תומר

גם מקלות בסיסיים יעשו את העבודה מצויין!

ואגב, ההתרגלות אליהן לקוחת בערך  5 דקות, וההבנה של “מה עשיתי בלעדיהם” – בערך אחרי שעה

• @תומר

הניסיון שלי שכמובן לא מבטיח כלום אומר שמקלות פשוטים מאלומיניום שתמצא בטאמל יספיקו לטרק באוורסט. כאלו קניתי לבנים שלי והם “טחנו” אותם באוורסט.

אתה חייב לבדוק אותם תחת עומס מייצג עוד בקטמנדו כי שנתיים אחר כך נדפקתי עם מקלות שלא עבדו בשטח ולא בדקתי בקטמנדו עבור הבן הקטן שלי. זה שהחזירו לי את הכסף לא שינה את העובדה שהוא הלך בלי מקלות או עם המקלות שלי בטרק.

מצד שני אם אתה לא רואה בטרק לאוורסט אירוע חד פעמי כמו חברה בטיול אחרי צבא, אז לדעתי זו השקעה טובה לקנות מקלות מביית טוב……….?

אולי אפשר לשאול את תאי עם מה הוא מטרק………. הוא עושה הרבה טרקים כל שנה 

המקלות שצביקה הולך איתם מתאימים כנראה לאנשים מאוד מנוסים שיודעים בדיוק מה הם רוצים מהמקל .

אם אתה חסר ניסיון, אני חושב שאתה צריך מוטות מתכווננים…….?

• @dregev03

מה הכוונה לבדוק תחת עומס? להשען עליהם בחנות?

נמצ'ה בדרך הלוך מג'ירי, וכנראה לוקלה בדרך חזור, מאפשרות לי לשפר ולהתאים ציוד במקרה הצורך, גם אם מקלות נהרסים/לא מתאימים, וככה עם כל פריט ציוד לדעתי. לא?

• @תומר

להישען ולראות שהם נסגרים ומחזיקים את המשקל שלך בלי להחליק ולאבד נעילה במנגנוני הכיונון. אם היית שם אז אתה יודע שגם עד נמצ׳ה זה לא בדיוק טיול בגני הנדיב ואחר כך בכלל אין עם מי לדבר

• @dregev03

זה טיול בגני הנדיב, כשהולכים עם פורטר…

אני רואה שהעמדה הכללית היא שמקלות פשוטים עם כוונון כנראה  יספיקו, ומקבל את ההמלצה לעשות בדיקת איכות במעמד הקניה בחנות.

דרך אגב, מנהל חנות טיולים שלח אותי לבית חב'ד בקטמנדו בשביל מקלות, מסתבר שמצטבר שם ציוד טיולים אחרי שימוש חד פעמי, שנשאר 'לדורות הבאים', סוג של חנות יד שניה בחינם (או בתרומה מינימליתלמקום)

בחזרה