בחזרה

רוקיס בסוף אוגוסט ומה הלאה?

• בהמשך לשאלתי על הרוקיס – שאלת המשך…

מקווים לטיול ארוך יחסית לשם שינוי, שיתחיל ריאלית ככל הנראה באיזור ה 20 לאוגוסט.

אנחנו מתחילים ברוקיס שהם מבחינתנו המוקד העיקרי לטיול ומנסים להקדים את ספטמבר בתקווה לקבל מזג אויר נוח יותר בסוף אוגוסט (כן אני יודעת שהכל יכול לקרות לכאן או לכאן אבל ההיגיון עדיין קיים).

לאחר רוקיס (כולל גליישר) עדיין ישארו לנו 3-4 שבועות טיול.. ממש לא מעט.

זמן להגשים כמה פנטזיות ומן הסתם הרבה אפשרויות פתוחות.

אני יודעת שההמשך הטבעי הוא מה שבאיזור – ונקובר עד טופינו ופסיפיק רים, (לכיוון ילוסטון כבר היינו די באריכות ולמרות שמאוד אהבנו נראה מיותר לחזור), המשך לסיאטל ואיזור אולימפיק.

אבל – מאוד חוששת מכך שכל האיזור הוא ליד חופים, כולל שיט מסוגים שונים, מעבורות – מבחינת מזג האוויר והרוחות הקרות והלא נעימות.

אני יודעת שזו עדיין נחשבת עונה אפשרית אבל השאלה אם גם נהנה מזה, לא רק אם יש אפשרות טכנית לבקר שם.

למישהו יש ניסיון באיזור הזה בספטמבר מבחינת רוחות והאם אני צודקת שאיזורי חופים מן הסתם מועדים לכך?

כללית אנחנו אוהבים יותר טבע אבל נשמח להתאוורר בעיר אחרי הרוקיס לגיוון. 3 ערים ברצף ונקובר ויקטוריה וסיאטל – נשמע לי קצת יותר ממה שנחוץ לנו.

עוד כמה שיקולים – 

ברור שלטיול יותר סטנדרטי הגיוני לא לבזבז זמן ואולי טיסות המשך ולהישאר באיזור, ולכן ההמשך הנ”ל טבעי לרוב המטיילים.

אבל אולי לטיול ארוך לשם שינוי זו ההזדמנות לקחת טיסת פנים לאיזורים יותר דרומיים ונעימים ולהשלים מה שלא הספקנו בטיולים קודמים ?

ספציפית למשל – לעשות את הרוקיס וגליישר כלולאות מקלגרי ומשם לקחת טיסה לסן פרנסיסקו (שתהווה גם אתנחתא עירונית), להמשיך ליוסמיטי שם לא ביקרנו, ולחזור לפארקים ביוטה שבעיית קור ורוחות לא תהיה שם, אומנם ביקרנו אבל יש לי חשק לחזור וגם לעשות מסלולים יותר רציניים ממה שעשינו בפעם הקודמת (היינו אז עם ילד בן 4 ).

אשמח לרעיונות והצעות לספטמבר… כשבאמת הכל פתוח אבל להצפין בכל מקרה לא רלבנטי כי העונה המקובלת היא עד תחילת ספטמבר.

• @pninit1234

הוואי? (גם קליפורניה זה כמובן מצויין, אבל הוואי זה אולי להגשים חלום...)

• @pninit1234

מניסיון, בדרך כלל אין בתחילת ספטמבר בעיה של מזג אוויר באזורי החוף. סביר להניח שמזג האוויר יהיה נעים ונחמד, בלי רוחות מיוחדות.

כמובן שיש הבדלים בין אוקיינוס פתוח לבין מעברים ימיים או מפרצים. אבל אין שום הכרח לצאת החוצה לאוקיינוס… 

יש יתרון לספטמבר במובן שפחות עמוס במוקדי התיירות.

• @pninit1234

אגב, דווקא בסן פרנסיסקו בקיץ יש רוחות די חזקות וערפל...

• @pninit1234

כשמדובר על 3-4 שבועות, טיסה כלשהיא , לדעתי, לא מהווה שום שיקול בבחירת יעד נוסף. זה בעצם טיול ארוך גדול נוסף שיכול להתבצע בעצם, בכל מקום! בטח אם הטיסה אליו לוקחת אחוז שולי מהזמן בו. 

איזור סיאטל והפארקים הסמוכים (רנייר, אולימפיק, נורת’ קסקיידס, סט הלנה) וגם דרומה לחופי אורגן – יכול להוות נוף בסגנון שונה מאוד מהרוקיז ולכן הם אופציה לא רעה לטעמי. 

הפארקים של יוטה יהיו בשיא הקיץ – אם אין לכם בעיה עם חום – אז אפשר לשקול אותם, אבל קחו בחשבון שיהיה חם!

• @pninit1234

לדעתי זו הזדמנות לבקר במדינת קולורדו היפהפיה, אפשר לשלב גם עם יוטה. 

• @pninit1234

אני חושב שאת מפספסת את האזור כאשר את מגדירה אותו כמוטה חופים. ממש לא.

אם אתם עושים רוקיז וגם גליישר אח”כ יש לכם כיומיים-3 לחזור לאזור החוף- אותם תוכלו לעשות או בתוך BC קנדה או דרך ספוקיין וכו’- גם ( במיוחד בצד הקנדי) אפשר לשלב כמה דברים ( יש לכם את אזור אוסויוס, פארק מנינג, אנחנו אהבנו את הסיור בהדלי- אם עדיין קיים באותו פורמט)..

ככה שימים מתחילים לעבור.

פארק אולימפיק מכיל סוגי נוף שונים, רק אחד הוא של חוף, השאר יערות,. שלא נדבר על מרכז וושינגטון- קסקיידס, רנייר, סנט הלנס שאינם חוף בכלל.

ויקטוריה היא עיר לא גדולה וממש לא תצטרכו לבלות בה הרבה כדי להבין את העניין. והערים יכולות להיות “הפוגה קומית” מהטבע, ועכשיו אתם רק צריכים לסדר את הטיול בצורה אופטימלית לכם, אפילו לרדת לאורגון על הזמן שיש לכם- שקשה לשבוע מהחוף שם ויש לכם את אזור המרכז של בנד והמפלים שם, ככה שלא ממש צריך רק חוף, אפשר בזיג זג..

• מכירים את האזור היטב, גרנו בוונקאובר 7 שנים.

עד אמצע ספטמבר עדיין כמו בקיץ, מאמצע ספטמבר מתחילה מעט התקררות, עדיין לא ממש קר. אזור מהמם.

זה מה שאני הייתי עושה:

לאחר הרוקיס וגליישר, הייתי עושה נסיעה של יומיים רגועים לוונקאובר, ועושה טיול של שבועיים סובב וונקאובר: וונקאובר (3-4 ימים), ויקטוריה (2-3 יומיים), אולימפיק פארק (2-3 ימים), הר רינייר (יום), סיאטל  (יומיים) וחזרה לוונקאבר.

מוונקאובר הייתי טסה למאווי המהממת ל 7-10 ימים של נופש וטיולים (זה מחוץ לעונה, אז גם תהנו ממחירים טובים), ואז עושה עצירת ביניים בחזור של 3-7 ימים היכן שהייתי רוצה עוד לבקר (ניו יורק? לוס אנג’לס לפארקי שעשועים אם יש ילדים? ווגאס + טיול לפארקי הטבע של יוטה?).

ייצא לך טיול מהמם שמשלב נופי טבע מדהימים, 2 ערים יפות,  נופש טיולים בהוואי ועוד צ’ופר בסוף.

• @אביבית2015

מצטרף להצעה של אביבית – עשינו משהו דומה (רק ללא הרוקיס שעשינו בטיול נפרד) ושילבנו בסוף את וואגס והיה שילוב מנצח

• @עמיחי13

תודה על שלל הרעיונות לכולם

עמיחי – חייבת לומר שהצתת בי סקרנות.. לא חשבתי אפילו על הוואי.

אנחנו לא אנשי בטן גב בכלל אבל מבינה שיש חלקים שמתאימים גם לטיולים.

לגבי העלות.. זה כבר סיפור אחר כנראה.

יובל – תודה, אבדוק מה קורה בסן פרנסיסקו למרות שכל כך ידועה במזג האויר היציב שלה

imeshy – כנראה זה נכון ועדיין יהיה חם ביוטה.. אבל פעם שעברה היינו בעונה עוד יותר חמה. נחשוב.

karnielr – יש המלצות קונקרטיות בקולורדו?

גדליהו – תודה, אולי באמת זה לא רק חופים. אבל יש חופים.

אביבית – רעיון לשקול.. המון תודה!  הרגעת אותי קצת לגבי מזג האוויר

דור – תודה, יש סיפור?

אז יש הרבה שיעורי בית…

נוסיף לזה את תלאות הקורונה (שהרי קנדה עדיין סגורה לתיירים) וקיבלנו אינסוף אפשרויות..

• @pninit1234

רק כהערת אגב- אני הכי לא בן אדם של חופים. רק נהנה מהנוף שלהם. ואורגון זה משהו מיוחד…..

• @pninit1234

בדקתי את תאריכי הטיול שלי לצפון מערב ארה”ב לפני כ- 8 שנים.  עזבתי את סיאטל חזרה לארץ ב- 22/9.  כלומר, נראה לי שאתם יכולים לבקר באזור בעונה זו.  למיטב זכרוני לא נתקלתי בהרבה גשם (קצת בסיאטל.  קצת באולימפיק) וגם הטמפרטורות לא היו בעייתיות (אולי ברמה של לבוש ארוך ואולי מעיל מדי פעם.

לגבי הערים, הרי שונקובר וסיאטל הן ערים גדולות, אבל ויקטוריה היא עיר קטנה.

• @pninit1234

קולורדו: פארק הרוקיס, הקניון השחור של הגניסון, אזור ouray, אספן, מסה ורדה....יש עוד. מדינה מאוד מגוונת ויפה. 

לגבי הוואי, אחרי שטיילתי בה בקיץ 2019 כשלושה שבועות אני חושבת שאם כבר טורחים לטוס אליה שווה להשקיע בה יותר משבוע-עשרה ימים ואני לא חובבת בטן גב  ולא חובבת צלילה או שחיה. יש בה נופים מרהיבים וגם תופעות טבע ייחודיות. 

• @pninit1234

מצרף קישור לתאור טיול באזור סיאטל + הוואי + לאס וואגס   וגם לטיול לאזור קולורדו – יוטה וילסטון

בחזרה