בחזרה

צימרים בתוך רכבי פולקסוואגן בעין גדי - מי שמע?

• @דוקטור-דו-ליטל

אני איתך. ממילא הטיולים שלי בתקציב נמוך והכוונה להיות יותר בחוץ ופחות במקום הלינה, אז אין לי צורך במלונות פאר או במסך רחב בחדר. אבל בישראל אפילו חדרי קיבוץ בסיסיים יקרים למדי, וגם תרמילאות היא עניין יקר יותר מבחו”ל, בעייתי לוגיסטית (בגלל התחבורה בעיקר) ועם לא מספיק תמורה בעד הכסף. וכשבסוף מגיעים לחוף יפה והוא מלא בכל כך הרבה פסולת, או יער האודם הנהדר שמזכיר יערות מקסימים בחו”ל אבל עם ערימות של פסולת בניין פה ושם, או לצאת למסלול הליכה במדבר רק כדי שבנקודת התצפית יעמדו שני ג’יפים שנסעו על המקומות האסורים לנסיעה בשמורה וישמיעו מוזיקה בקולי קולות וישאירו שקיות במבה אחריהם למזכרת. לטייל בארץ זה מבאס, גם בלי קשר למחיר. 

• @יונה-וקשת

תהנו! 

ותתעלמי מהערות השוליים שלי,

הנוף מהחלון 🏝 ישכיח הכל.🌝

• @aljaje

טוב, אז מסתמן שזה לא יקרה😣😭

#עוצר פורים

• @יונה-וקשת

עוד לא החליטו. כמו תמיד, בטח יחכו לרגע האחרון ואז ידחו בעוד יומיים, ובסוף תהיה פסיקה סופית ככה חמש דקות לפני פסח. 

• @keves160

לצערי נראה לי שזה יקרה.

זה עולה בקנה אחד עם האינטרס האישי של זה שהכל נהיה בדברו.

• @יונה-וקשת

תצהירו שאתם בדרך לקריאת המגילה במערות קומראן. 🤓

• @יונה-וקשת אמר:

@aljaje

טוב, אז מסתמן שזה לא יקרה😣😭

#עוצר פורים

כרגע מדברים על עוצר בין 8 בערב ל 5 בבוקר,

כך שאם אתם כבר שם לא צריכה להיות בעיה.

כמובן שהכל כפוף לשינויים, אולי כגיבוי תקחו תחפושת של חרדים.

• @דוקטור-דו-ליטל

כמובטח, אני חוזרת עם עדכון לטובת הדורות הבאים:

אז חזרנו מיום נהדר באיזור עין גדי, פלוס לילה בפולקסוואגנים הנ"ל.

חגגנו יומולדת לחבר שארגנה אשתו כמסיבת הפתעה.

פתחנו את הבוקר במסלול הליכה אתגרי למחצה ויפהפה לגב חלון. עליה מעט קשוחה בהתחלה, ובהמשך טיפוס על יתדות, עד להגעה לנקודת תצפית מרהיבה.

משם המשכנו בצהריים לחוף לא מוסדר בים המלח שיש בו גבים תרמיים נחמדים.

ולקראת הערב הגענו למקום הלינה בחאן עין גדי, ולשני הפולקסוואגנים שציפו לנו (מתוך ארבעה).

החאן עצמו כולל, בנוסף לארבעת הפולקסוואגנים, גם אוהלים גדולים מסודרים ל-6 אנשים, משטח בטון ענקי עליו ניתן להעמיד אוהלים, וגם איזור מוקצה לקרוואנים.

יש שם גם מסעדה/בית קפה עם מוסיקה מצויינת והמון מקומות ישיבה וזולות בחוץ. הוייב הכללי נעים מאוד, המקום מקסים, ממש אהבנו. במסעדה, שבה גם נמצאת הקבלה, שאלנו אם אפשר לקנות אצלם קרח, הם נתנו לנו כמה שנרצה בחינם, וגם כוס חלב כשנגמר לנו לקפה. הכל בחיוך ובשמחה.

המקלחות והשירותים היו נעימים ונקיים יחסית למה שאפשר לצפות במקום כזה, שהיה אתמול בתפוסה מלאה.

לגבי הפולקסוואגן: צמוד לכל ואן, יש דק מעץ, ספה זוגית, שולחן קפה, ציליה, שולחן פיקניק ומתקן למנגל גדול. בהחלט שימושי ונוח מאוד, וגם התאים פיקס למטרת בואנו.

בתוך הואן היתה מיטה זוגית עם מזרן שלא היה לנו נוח, ושני כסאות (של "הנהג" ולידו). בשל הקורונה נתבקשנו להביא מצעים מהבית, וכמובן גם מגבות, סבון שמפו וכו'. 

הוואן היה נקי מאוד. קשה להגיד שזה סידור נוח ללינת לילה טובה, אבל כאמור, למטרה שלנו, שני זוגות (או שלושה או ארבעה) שרוצים לצאת לטיול ביחד זה בהחלט התאים, וכשמצרפים לזה את היחס הנעים והאוירה המעולה במקום, זה בהחלט היה אחת ההתנסויות היותר טובות שלנו בלינה בארץ.

לגבי היחס עלות-תמורה, זו נקודה כאובה שכבר דנתי בה בעבר ולא אחזור על עצמי. אומר שבהתחשב באופציות הטיול הזמינות בימים אלו, זה היה טיול/מיני נופשון חמוד להפליא ומומלץ.

• @aljaje אמר:

*אפרופו הסיפור על הרכבל שנתקע.  בהצלחה לגדעונים! 

חייבת להתייחס לנקודה שהעלית.

הפולקסוואגנים נמצאים במרחק הליכה מעט מבאס מהשירותים. במשך היום אין בעיה, אבל כשצריך לקום באמצע הלילה ולנווט בשטח על כפכפים זה קצת מוריד.

• @יונה-וקשת אמר:

איפה? והאם נגיש גם לרכב רגיל?

• @יונה-וקשת

תודה על הדיווח ועל ההקרבה,

שמחה לשמוע שנהניתם מהמקום. 

*יכלו להוסיף קצת תאורה (סולארית)בדרך(?).

• @keves160 אמר:

@יונה-וקשת אמר:

איפה? והאם נגיש גם לרכב רגיל?

מכיוון שזה לא מקום מוסדר, אין לי נ"צ מדוייק. עצרנו ממש על כביש 90, כעשר דקות נסיעה צפונה מהמלונות, איפה שראינו שורה ארוכה של מכוניות חונות, והלכנו ברגל מרחק מה עד בסמוך לים. היו רכבי 4×4 שהגיעו קרוב מאיתנו, אבל להערכתי הלא-מקצועית נדרש לשם כך רכב 4×4 אמיתי, לא ג'יפון חברה... 

• @יונה-וקשת

תודה על הפידבק, ושמח שרובו היה חיובי😃

• @aljaje אמר:

@יונה-וקשת

תודה על הדיווח ועל ההקרבה,

שמחה לשמוע שנהניתם מהמקום. 

*יכלו להוסיף קצת תאורה (סולארית)בדרך(?).

הפנסים של הפולקסוואגנים נדלקים אוטומטית בלילה, אבל אכן ציינו את העובדה שהיה חסר קצת אור, למשל ניתן היה להתקין תאורה מעל איזורי הישיבה.

• @יונה-וקשת אמר:

הפנסים של הפולקסוואגנים נדלקים אוטומטית בלילה.

בדיוק כמו החיפושית צעצוע שיש לי, אבל מאז שהחרימו לי את הבטריות(יותר מדי רעש)הפנסים והצ׳קלקה לא עובדים. 

*אולי רצו ליצור אווירה אינטימית(?). 

• זה נכון שהמחירים בארץ יקרים אבל בהינתן שאי אפשר לנסוע לחול מי של טייל בוער בעצמותיו ולא יכול לחכות שנים אין הרבה אופציות.  לא חייבים מלון אלא יש צימרים שאז הסיכוי להידבק אפסי אבל קם גם  זול.  אופציה אחרת זה אכסניה. היינו בכמה בקיץ במחירים של 300-400 שח ללילה למבוגר ושני ילדים. בירושלים וגם במצדה ממש ליד הרכבל. אפילו בריכה וארוחת בוקר היה

• @baty29

לא חייבים לחכות שנים,

הייתי בחו”ל בדצמבר, מקווה שבאזור אפריל-מאי תהיה עוד הזדמנות.

כרגע מסתפק בטיולי יום מהבית.

המחירים בארץ לפעמים לא יקרים, חלק ניכר מהם עברו לדרגת הזויים. 

בחזרה