בחזרה

אימיגריישן בכניסה מקנדה

• הי,

כחלק מטיול שמתוכנן לקיץ, היתה לי טיסה ישירה מקלגרי לסן פרנסיסקו.

עקב שינויים בלוח הטיסות של יונייטד, הטיסה הישירה בוטלה, וחייבים לעשות קונקשן.

הנתיב שהחליפו לי באופן אוטומטי עובר דרך דנבר, עם layover  של שעה.

השאלה שלי: האם נדרש לעבור אימיגריישן בכניסה מקנדה לארה״ב, ובהנחה שכן, האם layover של שעה מספיק (זה מה שחברת התעופה הציעה אז אולי זה בסדר…?)

(אני יודע שבכניסה מישראל לארה״ב חייבים לעבור אימגריישן ב-port of entry, וכפונקציה של כמה השדה מלא זה יכול לקחת גם שעתיים ויותר… השאלה אם זה נכון גם בכניסה מקנדה).

תודה.

• @ערן77

במעבר מקנדה לארה”ב כל תהליכי ההגירה נעשים כבר בשדה התעופה בקנדה. 

• סבבה.

כלומר הקונקשן בדנבר הוא טיסת domestic לכל צורך ועניין?

האם זה גם אומר שאין צורך להעביר ידנית את המזוודות ל-transit (כמו שקורה למשל כשנכנסים לארהב דרך ניו יורק וממשיכים לסן פרנסיסקו) כי שדה התעופה דואג לזה בעצמו?

• @ערן77

הטיסה מקנדה לארה”ב היא טיסת “פנים”.  ההגירה והמכס מתבצעים בשדה התעופה בקנדה, כלומר יש לקחת את המזוודות, לעבור את המכס ולתת אותם למשלוח לטיסת ההמשך.  מזכרוני לפני שנים רבות, עברתי גם הגירה קנדית ולא רק אמריקנית בשדה התעופה.  אני מציע אפשרות קונקשיין בקנדה רק אם יש שם מספיק זמן.

• @dhz

תודה, אבל הצלחת לבלבל אותי…

אם הטיסה מארהב לקנדה נחשבת טיסת פנים, למה עלי לקחת את המזוודות ולמסור אותם מחדש אחרי המכס? מה שאתה מתאר תואם את מה שאני מכיר כשעושים קונקשן (טרנזיט) דרך שדה בארהב ליעד אחר בארהב. למשל כשמגיעים מישראל לסן פרנסיסקו דרך ניו יורק. ניו יורק נחשבת ה-port of entry לארצות הברית, עושים שם הגירה, מכס, אוספים את המזוודות מהמסוע ואז מפקידים אותם מחדש במסוע של טרנזיט לטובת טיסת ההמשך לסן פרנסיסקו (שהיא כבר טיסת פנים רגילה).

בנוסף, אתה מדבר על קונקשן בקנדה ואצלי הקונקשן הוא בתוך ארה״ב… בקיצור התבלבלתי.

למען הסר ספק:

טיסה 1: מקלגרי (קנדה) לדנבר (ארה״ב).

המתנה של שעה.

טיסה 2: מדנבר לסן פרנסיסקו.

האם יהיה עלי להתעסק בהגירה בדנבר? האם יהיה עלי להתעסק עם המזוודות בדנבר?

מנסה להבין האם שעה המתנה זה מספיק.

• @ערן77

האימגריישן נעשה בשדה בקנדה עצמה

תחשוב על כל שדה בקנדה כעיר בתוך ארהב

• מעולה!

תודה רבה

• @ערן77

מצטער, אבל אני באמת התבלבלתי.  חשבתי שמדובר בקונקשיין בקנדה בדרך לארה”ב.  אין לי נסיון בכניסה לארה”ב במטוס מקנדה.

בחזרה