בחזרה

איך להתלבש חם בלי ביגוד תרמי?

• שלום לכולם,

אני מחפשת דרך אלטרנטיבית להתלבש בצורה נכונה במזג אוויר קר מאוד (טמפ' מתחת לאפס), שלא כוללת את הביגוד התרמי שבדרך כלל מציעים במדריכים למיניהם. הבעיה היא כזו: יש לי מצד אחד אלרגיה רצינית לבדים סינתתיים שבגללה קשה לי מאוד ללבוש ביגוד תרמי שבא במגע ישיר עם העור, או בכלל כל דבר שאינו כותנה או צמר. ומצד שני יש לי גם בעיה במערכת העצבים שבגללה אני רגישה לקור ופגיעה יותר מרוב האנשים. כבר היתה לי היפותרמיה פעם במהלך טרק בנפאל ואני מאוד לא רוצה לעבור את זה שוב, אבל כן רוצה לחזור לטייל בעתיד כשהמצב יאפשר.

כרגע אני באנגליה ורוצה לנצל את ההזדמנות כדי לקנות ביגוד מטיילים איכותי במחירים טובים. בינואר, כשהמעלות כאן ירדו מתחת לאפס, לבשתי גופיה וחולצה או שתיים מכותנה, סוודר עבה מצמר, שני טייצים דקים ומעליהם שני זוגות של חותלות (דקות ועבות, מצמר) ומעל זה ג'ינס. מעל הכל לבשתי מעיל פוך אווזים עבה ומחמם מאוד וככה הסתדרתי, אבל זה מעיל כבד נורא ויהיה קשה לקחת אותו לטיול תרמילאי, וכמובן גם ג'ינס לא מתאים לזה. למישהו יש המלצה על מעיל פוך של חברה\דגם מסוימים, רצוי סינתתי, שייתן הגנה דומה במשקל קל? חשבתי גם לקנות פליס טוב לשים מעל הסוודר ומתחת למעיל, כי הישן כבר בלוי. ואולי גם מכנסיים יותר מתאימים מהדגמ"חים שטיילתי איתם בעבר. וכמובן – האם יש גרביים או כפפות שאתם ממליצים עליהם כדי להגן על הגפיים, שהן האזור הראשון שנפגע בקור?  אעריך מאוד כל הצעה לגבי איך מישהי כמוני יכולה להתלבש בצורה חכמה ויעילה יותר :-)

תודה!

• @Nuala

אם קשה לך עם פליס, יש סוודרים דקים מקשמיר, מאוד מחמם.

מעיל פוך שרובו ממולא בפלומה, לא אמור לשקול הרבה, הוא גם מחמם יותר ממעיל שבו אחוז הנוצות גבוה מפלומה. 

איך את מסתדרת עם טייץ, הוא לא גורם לך לגירוי?

קצת כבד, אבל יש לו סוס:)

• עם פליס אני מסתדרת כי הוא לא בא במגע ישיר עם העור ויש מספיק סוגים שלא בעיה למצוא אחד טוב. הטייצים תמיד מכותנה רגילה, אז גם אין בעיה.

מעיל הפוך שיש לי כרגע עשוי מנוצות קטנות של אווזים – אני יודעת את זה כי הן נושרות כל הזמן החוצה מבין התפרים וגורמות לי להרגיש קצת אשמה על זה שמדובר במוצר מן החי. אני לא בטוחה אם המילוי נופל להגדרה של פלומה, אבל זה מחמם מאוד. הבעיה כאמור שזה מעיל גדול מאוד, עבה, וכבד ברמה שאני מרגישה אותו על מכביד על הגוף ומסרבל את התנועה, ובוודאי שגם כשהוא נמצא בתרמיל שאני סוחבת על הגב. כפועל יוצא מהבעיה שיש לי במערכת העצבים אני סובלת מכאבים כרוניים בכל הגוף ולכן הפחתה של המשקל הכולל שאני סוחבת היא די קריטית. גם ככה יהיה לי הרבה יותר קשה לטייל ולסחוב מלאדם בריא, ואם אקח איתי בגדים כבדים מאוד זה בכלל לא יהיה אפשרי.

• @Nuala

גם מהמעיל שלי יוצאות הפלומות, אבל אני יודעת שרוב המילוי שלו אינו עשוי מהן – הוא כבד וגם לא עלה הרבה.
    כאן את יכולה לקרוא על הפוך(לא חייבים עכשיו),חב’ מרמור מייצרת מעילים טובים, יש גם קלים ומחממים - כאן, על דגמים שונים(מדינת החימום תלויה בנפח המילוי וב*משקל* הפלומות).

*גרביים- יש מצמר מרינו. 

• אקרא, תודה!

• האם אתם יודעים עם יש מיטה לכלב או חנות חיות מומלצת לציוד לטיולים של בעלי חיים ?

• @Or_3554322

די כבר עם הפרסומת המגוכחת שלך!

חפש דרכים יותר מתוחכמות באתרים אחרים. 

בחזרה