בחזרה

רעידת אדמה למרגלות ההימליה

• מערב בנגל וסיקים

• @cillam

עוד אחת הבוקר 

• @cillam

יש ניפגעים.נזקים?

• @shimon-amar

5 זה קטן.

חוויתי 5.5 ביפן. מפחיד אבל בקטנה.

• @רוני-סופר

ובהודעה השניה 4.1, מורגש היטב אבל זניח.

• @רוני-סופר

חוויתי בגנגטוק  בלילה לפני שנים רבות – טלטלה של המיטה שהעירה אותי …

• @shimon-amar

עד כמה שנאמר לי לא…

• לא משהו רציני במיוחד. אמנם מורגש היטב – אבל בד”כ לא קטלני. כמובן שאם זה קורה במקומות הרריים יכולות להיות לעיתים מפולות בוץ או מפולות שלג אבל בד”כ הנזק מינורי לחלוטין.

עדות אישית: הייתי ברעידת אדמה בעוצמה של 7.0 – בלוס אנג’לס בשנת 1994 (גרתי שם בתקופה זו). ברעידה זו היו 70 הרוגים וגם נזקים רבים למבנים כולל התמוטטיות של גשרים והתבקעות של צנרת גז שגרמה לשריפות. הבית שלי כמעט ולא ניזוק למזלי, וחוץ מכלים וחפצים שנשברו לא קרה כלום,  אבל לכמה חברים היו נזקים רצינים בבתים שלהם

• אם ברעידות אדמה עסקינן  –   8.8  ב צ’ילה    בפורים/פברואר   2010  

בשנת  2018  ( לא 2010 , יבוא בהמשך )  ב טאייואן   בתחילת  פברואר  קרוב לשעת חצות   היינו בטאיפה במלון ( קומה 6 )  רעידת אדמה  בעוצמה  6.4 . ירדתי אל הקבלה במעלית ( קצת בחששות ) – הם כלל לא התרגשו , אמרו שרגילים לכך ואין צורך לנקוט כל פעולה . גם אורחים במלון ( מקומיים , לא תיירים ) לא כל כך התרשמו . יום יומיים למחרת – שוב רעידה בעוצמה מעט פחותה . 

בשנת  2010  ב לילה בין 26/27 בפברואר  ( פורים )  היינו במרכז  סאנטיגו בירת צ’ילה בבניין פרטי  בקומה 11 ( מתוך 14 ) סביב 3 בבוקר התעוררנו כאשר המיטה שלנו  שטה בחדר ! רעידת אדמה בעוצמה  8.8  ( נכון לאותו זמן  אולי השלישית בעוצמתה המתועדת – כעבור שנה ביפן  2011 רעידה חזקה יותר אשר   “הורידה”  אותי בדרוג ) . היה זה כאמור בפורים ,  אך הרגשנו כמו בסוכות – הבניין  התנדנד כמו לולב ! החשמל התנתק מיידית ברוב העיר  , רשתות  הטלפון קרסו עד מהרה . צ’ילה ארץ למודת רעשי אדמה  והבניין  באזור יוקרתי  כך שנבנה עם הגנה לרעידות . דלת הכניסה נתקעה , והיתה לנו בעייה להיחלץ . ה אפיסנטר של הרעיד היה כ 300 ק”מ מדרום לסאנטיגו , אך בגלל ניתוק החשמל – תחנות הדלק כמעט ולא פעלו . הכביש אל שד”ת נפגע חלקית . מספר שעות לפני הרעש חזרנו מטיול ב אי של רובינזון קרוזו ( כשעתיים וחצי טיסה במטוס קטן  מערבה אל הפאסיפיק   JUAN FERNANDES ISLAS  )  . התברר לנו אח”כ כי האי נשטף כולו ע”י צונאמי עם מספר נספים . שדה התעופה –  אחד המסלולים נפגע , וגם בית הנתיבות נפגע ויצא משימוש . נפתח רק לאחר מספר ימים ורק באופן חלקי – כאשר הוקם בית נתיבות בתוך אוהל ענק . חלק גדול מן הטיסות בוטלו . היו לנו טיסות אל  צפון צ’ילה – סן פדרו דה אטקמה – הטיסה בוטלה ( הצלחנו לחזור לשם רק בהגעה נוספת אל צ’ילה ב 2018 ) . והיתה לנו טיסה אל יעד מאוד אקזוטי –  אי הפסחא    ISLA DE PASQUA  .  הטיסה בוטלה והציעו לנו חליפית כעבור מספר ימים , הגענו אל השדה אך נתנו לנו כרטיסי STANDBY j  חכינו אך הטיסה היתה מלאה ולא עלינו ( העלו ראשית את הנוסעים אשר היו מתוכננים מראש לטיסה זו , אך לנו שטיסתנו היתה אמורה להיות כיומיים קודם קיבלנו כרטיסי STANDBY  בלבד ולא הצלחנו לעלות ) ומאז  אי הפסחא  מחכה לי  –  אני עוד אגיע !  

• @wizo1234

אי הפסחא ………אחד מחלומותי מגיל תיכון אחרי שקראתי את ספריו של תור היירדאל- קון טיקי ואקו אקו – בינתיים חלפו המון שנים כמות המבקרים עלתה ואיתה גם הדחף לבקר באי … אבל מקום מענין רחוק מהכל עם הסטוריה שעדיין לא פתרו את כולה …  

• @cillam

חלום מוצדק. מאוד אהבנו את האי וגם לא היה עמוס בתיירים כשהיינו. 

• @keves160

היי… באיזה חודש הייתם ? לכמה זמן ? והאם לבד או מאורגן ? אולי עוד יגיע…

• @cillam

לבד, לא צריך מאורגן. האי קטן ואין כמעט כבישים ורק עיירה אחת לישון בה. אפשר לשכור רכב, ואיתו אפשר לכסות הכל אפילו ביומיים, למרות שנשארנו יותר ועשינו חלק בהליכה או בטרמפים. רואים מדי פעם בכמה ימים אוטובוס של קבוצה אבל באתרים הפופולריים באנו בשעות אחרות והיה ריק. היינו לפני עשור, בערך בתקופה הזו. 

• @keves160

תודה 😊

בחזרה