בחזרה

שרשור ניקוז מחשבות הרהורים הגיגים

• הועלתה בפניי ההצעה לפתוח שרשור מיוחד לנבואות--מחשבות-דיעות- עמדות

וכל מה שלא שייך לכלום.

אז יאללה- מי שרוצה שישפוך פה הכול, יגיב, יענה, יקבל מענה (או שלא)

שרשור לטובת כל מי שממש חייב לפרוק בפורום טיולי אירופה את הגיגיו.

ו……. רק כאן.

• @יונית

סיפתח שיתן הרמה אמיתית למי שבאמת מהמר סטטיסטי.

6 המדינות המחוסנות ביותר, שיפתחו בקיץ 2021, לתיירות.

אנגליה, בדגש על לונדון.

הונגריה.

מלטה.

סרביה.

סלובקיה.

יוון.

• @יונית

יונית חוזרת לכאן למחוק פוסטים שגלשו לויכוחים בעוד 3...2….

• @יונית

יפתחו בעיקר המדינות :העניות” יחסית שצריכות את הכסף גם אם לא התחסנו:

יוון

קפריסין

גיאורגיה

קרואטיה

סרביה

פולין

רומניה

או מדינות שהתחסנו באחוזים גבוהים כמו בריטניה

• @מטיילבארץובעולם

גם במלטה לפי מה שרואים באתר הBBC יש קצב התחסנות גבוה. 

• @יונית

יש מנוע נחמד שניתן לראות בו סטטיסטיקת חיסונים לפי מדינה

תבחרו תחת Vaccinations by location איזו מדינה שמעניינת אתכם, ולמטה יותר יש גרף מאוד אינפורמטיבי – גם כן לפי מדינה.

קצב ההתחסנות בארה”ב נראה מבטיח ואפשר לבדוק מדינות ספציפיות – אלסקה למשל בולטת לטובה,

אירופה לא נראית טוב, אבל יש כמה מדינות שמתחילים לראות בהן עליה בקצב החיסונים. אולי אחרי שארה”ב תגיע לאיזושהי רוויה יהיו יותר חיסונים לשאר העולם (המערבי).

בסך הכל ניתן לראות שאם מדינה באמת מחליטה לחסן – זה רץ. ברגע שבארה”ב החליטו לחסן הם מחסנים 20,000,000 איש בשבוע, בריטניה מחסנת כמעט מיליון איש בשבוע.

כמה אפשר להסיק מקצב החיסונים היום למה יקרה עוד חודש-חודשיים? מה אפשר להסיק מזה לתייר הישראלי? אין לי מושג

• @דוקטור-דו-ליטל

בינתים ביוון התחלואה עדיין במגמת עלייה. אפשר אולי לשאוב אופטימיות מכך שהעלייה קצת מתמתנת. 

• @דוקטור-דו-ליטל

אתה כותב שיש אתר מחוסנים על פי מדינות, זה רציני כאילו, במיוחד לספר ליונית, ולקורטים על דרך, כאילו אנשים חיים בואקום, והודית להם, שכל מה דצריך זה פשוט לראות את אחוז המתחסנחם באתר, ובעצם גילת להם סוד.

אז זהו שלא מדובר רק על נתונים על פי אחוז המתחסנים, ישנם הרבה מרכיבים נוספים, מדיניות ממשלתית, התבטאויות ראשי המדינה, התיחסות לעניין מחוסנים כפקטור סינון נכנסים, גבולות פתוחים או סגורים, ועוד ועוד.

יש מדינות שיש אחוז מתחסנים סביר בעליה, ועדין התחלואה עולה !!, מה שאומר שזה מרחיק אותן מפתיחה בקיץ, למרות החיסון.

תרגיש נוח להתשתתף, ואם לא השרשור בכל מקרה פתוח תמיד לעיון.

יונית לא מוחקת התייחסויות בעניין.

• טוב, אז אתם מוזמנים להתנבא כמה זמן ייקח עד שהשרשור הזה יהפוך לקטטה אינסופית בין חברי קבוצת החברים הקטנה של אלה שפשוט מוכרחים להגיד את המילה האחרונה...

• @משה-א

אני אמנם לא שיך לקבוצה שכתבת אבל מה רע בלהחליף דיעות ? 

זה לא קטטה . וזה גם לא ויכוח. זה דיון וירטואלי.

כל אחד זכותו להביע עמדתו ודיעותיו בחופשי . רציתם דמוקרטיה לא ? 

והכי נכון וטוב זה שמי שזה לא מעניין אותו לא חייב להיכנס לקרוא. זה חינם אין כסף.

כמובן שהכלל היחידי זה להתנהג כמו בן אדם ראוי . דבר שכמעט כולם כאן מכבדים ואלה שלא ? טוב כנראה שנכשלנו בחינוך. 

לא לשכוח שאנחנו לא יודעים מי נמצא מהצד השני ומתיימר להיות חכם צודק או מבוגר אחראי.

זה יכול להיות ילד מלואיזיאנה שמתחזה לדמות ישראלית וסאת יכולה להיות אישה שכותבת כגבר או הפוך וזה יכול להיות כמעט כל דבר אחר. 

כיף ברחבי העולם הווירטואלי.

ולכן מי שמבין זאת יודע איך לנהוג.

• @מטיילבארץובעולם אמר:

@יונית

יפתחו בעיקר המדינות :העניות” יחסית שצריכות את הכסף גם אם לא התחסנו:

יוון

קפריסין

גיאורגיה

קרואטיה

סרביה

פולין

רומניה

או מדינות שהתחסנו באחוזים גבוהים כמו בריטניה

לא דובר גם על איסלנד? 

• @יונית

בינתיים ראיתי שרק מהמרים שיתפתח פה סרט שירשורים מהגיהנום אז צרפתי מוכרת פופקורן…. אני מקווה שתקבלו אותה בלי דרכון אירופאי...

• @Roco

אני בסך הכל נתתי מקור למידע רלוונטי שנראה לי אמין,

מי שרוצה ישתמש, מי שלא רוצה שלא ישתמש,

אני מה אכפת לי, את הכסף ממילא אני לא מחזיר

• @דוקטור-דו-ליטל

מצוין,

העיקר שאתה נשאר איתנו בשרשור, 

מה ההימור שלך? 

• @karnielr

איסלנד כבר פתוחה, אין טיסות ישירות, כנראה דרך פרנקפורט.

בנתייים יש קטעי וידאו ברשת של לבה רותחת שיוצאת מהר הגעש שפעיל כרגע, 

אנשים רוקדים ומשחקים בכדור קרוב לפתח הלוע, נקווה שזה לא יסתיים כמו בפומפיי, כי אז הביקור שם יהיה כמו באתר הגופות המצופות לבה, ש"קפאו" בזמן באתר ההיסטורי בפומפי.

• @Roco

איסלנד כביכול פתוחה אבל כל מי שנוחת בין אם מחוסן ובין אם לא צריך לעשות בדיקת קורונה בשדה. עכשיו מה קורה אם זה שלידך יש לו חיובי בבדיקה ואתה מחוסן? יש בידוד או לא? מה לגבי מי שעובר בקונקשן במדינה אדומה כמו גרמניה?

הכללים שם משתנים כל שבוע בערך.

• @מטיילבארץובעולם

ולכן הנסיעות לחול בשלב זה צריכות להישאר על שולחן התכנונים .

• @משה-22

כנראה שלהרבה מחוסנים בעיקר מדגדג ברגליים...חחח, טסים ועוד איך, קודם כל דובאי עם טיסות יומיות, בשקט בשקט כל המי ומי שמחשיבים את עצמם סלבס, טסים ומצטלמים בגן הפרחים המפורסם, כדי לעשות וי, הייתי בדובאי, ככה זה עובד.

המרוץ לחו"ל רק מתחיל, ברשתות החברתיות כבר מעלים הרבה תמונות ממשינות אירופאית ואפילו ברזיל כאילו אין קורונה. 

אצלנו עד כניסת השפעת החיסונים לתוקף ותוצאה, היינו כמו אי סגור, זה לא ככה בכל העולם, אנשים נסעו טיילו נפשו. אלפי טיסות ביום.

והעיקר, כסימן לבאות מירי רגב, מתוקף סמכותה כשרה, עומדת להפעיל את תחנת הרכבת נתב"ג, אם רצית להרגיש את כיוון הרוח, אז הנה זה בא, מירי מקשיבה לכל העם, התחנה תפתח כנראה בשבוע הבא, כבר פורסם שתיירים מחוסנים יורשו להכנס במידה ויש קירבה לאזרחים ישראלים.

בקצור כל המגמות לכוון התפרצות נוסעים בנתב"ג, השנה גרמה לגמילה בלתי רצונית מטיסות לחו"ל, עכשיו נפתח התאבון מחדש, וזה יבוא בגדול. 

באיסלנד הר הגעש פעיל, אצלנו ההתפרצות תיהיה בנתב"ג צינור היציאה לעולם.

• @Roco

יש חמישה מליון מחוסנים, קצת יותר מחצי אוכלוסיית ישראל,

נראה לך נכון לעשות הכללות לגבי כולם?

אם נניח רק ל 10% מהמחוסנים מדגדג ברגליים, “רק” 500,000 רוצים לטוס בזמן הקרוב,

נכון להשליך מהם מסקנות לשאר ה 90%?

• @דוקטור-דו-ליטל

דיברתי על מגמה, שתלך ותתעצם, ותופעת העדר תחזור עצמה. 

בחזרה