בחזרה

בריטניה הודיעה משהו על מדיניותה כלפי תיירים

• @imeshy

למעט הטעות בשם של החברה זה נראה די מדויק. היו איזה נקודה או שתיים לא מדויקות אבל לא קריטיות. השורה התחתונה היא שלא יהיו הקלות נוספות לפני 17 במאי. האם ב-17/5 תבוטל חובת הבידוד והבדיקות היקרות? זה עדיין לא ידוע. לפני זה – בטוח שלא. מי שרוצה לבוא לבקר בני משפחה או חברים קרובים יכול לעשות את זה בכפוף לבידוד. מי שרוצה לבוא לטיול של שבוע יצטרך להמתין לפחות עוד 4 שבועות, אולי אפילו יותר. 

• @aljaje 

מישהו כנראה נכנס למצב הפרעה אני מבין, לילה טוב. 

• @Roco

Pss

• @שקד

תפנימי, "מסדרון אווירי", זה המודל העתידי, לא בדיקות ולא בידוד. לפחות לא בידוד. 

• @משה-22

לא,

עדכון יומי למצבים מיוחדים,העדכון הוא בד"כ שבועי, תכנס לאתר של ממשלת בריטניה ותראה את היסטורית ההודעות שלהם, ואז הכל יהיה מובן. 

• @Roco

אני לא מבינה למה אתה ממשיך להתווכח איתי כשכבר שבועיים אני אומרת לך את אותו הדבר – סבב ההקלות הבא יהיה לכל המוקדם ב-17 במאי בכפוף לנתוני תחלואה וחיסונים. לא יהיו הקלות לפני זה ולא יהיו מסדרונות תיירות לפני זה. לפני ה-17 במאי לאנגלים אסור לצאת מאנגליה שלא לצורך חיוני. זה צפוי להתבטל, ניחשת נכון, ב-17 במאי. זה לא חשוב באיזה שם יקראו לזה וזה לא חשוב באיזה מודל זה יהיה. 17 במאי. תאריך היעד לסבב הקלות שאחריו זה – 21 ביוני. עד אז גם אנגליה וגם ישראל צריכות למצוא דרך לוודא סטטוס חיסוני של אזרחים זרים.

להערכתי הפרטית, לאנגליה יהיה קשה להבטיח דבר כזה עד אמצע מאי, מאחר שחלק גדול מבני הפחות מ-50 לא יהיו מחוסנים בשתי מנות עדיין, כולל כאלה שלא יחוסנו אפילו במנה אחת. זה משהו אחד להתנות נסיעות לחו״ל בחיסון כשיש לך חיסונים זמינים לכולם ומשהו אחר כשאין לך. האם הם יאפשרו תיירות חופשית רק למי שמעל גיל 60 אבל כל היתר יצטרכו לשלם על בדיקות יקרות ואף להתבודד? להערכתי – לא. 

אבל, כמו שכבר אמרתי הרבה פעמים – סבב הקלות ב-17 במאי. בימים שלפני זה נדע בדיוק מה הוחלט ובאיזו מסגרת.

• @שקד

מצוין, תודה על המידע וההסבר המלומד.😉

• @Roco

מהם תנאי הכניסה עכשיו לבריטניה? מתי עומדים להשתנות. למרות המצב המשופר, באתר הרשמי של ממשלת בריטניה נראה שההגבלות עדין קשות. והמידע לא ברור לי. דבר שלא היה כך בעבר.

למישהו יש מידע מסודר רשמי מועדכן? 

• @Roco

שקדלפני 12 ימים @Roco

אני לא מבינה למה אתה ממשיך להתווכח איתי כשכבר שבועיים אני אומרת לך את אותו הדבר – סבב ההקלות הבא יהיה לכל המוקדם ב-17 במאי בכפוף לנתוני תחלואה וחיסונים. לא יהיו הקלות לפני זה ולא יהיו מסדרונות תיירות לפני זה. לפני ה-17 במאי לאנגלים אסור לצאת מאנגליה שלא לצורך חיוני. זה צפוי להתבטל, ניחשת נכון, ב-17 במאי. זה לא חשוב באיזה שם יקראו לזה וזה לא חשוב באיזה מודל זה יהיה. 17 במאי. תאריך היעד לסבב הקלות שאחריו זה – 21 ביוני. עד אז גם אנגליה וגם ישראל צריכות למצוא דרך לוודא סטטוס חיסוני של אזרחים זרים.

להערכתי הפרטית, לאנגליה יהיה קשה להבטיח דבר כזה עד אמצע מאי, מאחר שחלק גדול מבני הפחות מ-50 לא יהיו מחוסנים בשתי מנות עדיין, כולל כאלה שלא יחוסנו אפילו במנה אחת. זה משהו אחד להתנות נסיעות לחו״ל בחיסון כשיש לך חיסונים זמינים לכולם ומשהו אחר כשאין לך. האם הם יאפשרו תיירות חופשית רק למי שמעל גיל 60 אבל כל היתר יצטרכו לשלם על בדיקות יקרות ואף להתבודד? להערכתי – לא. 

אבל, כמו שכבר אמרתי הרבה פעמים – סבב הקלות ב-17 במאי. בימים שלפני זה נדע בדיוק מה הוחלט ובאיזו מסגרת.

• @Roco

נכון להיום הדרישות באנגליה הן כאלה:

א. בדיקת קורונה עד 72 שעות לפני הטיסה. צריך לוודא שכתוב באנגלית ומופיע מספר הדרכון.

ב. קניה מראש של ערכות בדיקה פרטיות שצריך לעשות ביום 2 וביום 8 (יום ההגעה הוא 0). עלות הערכות הן בין 100 ל-400 פאונד לאדם, כאשר מי שמבצע אותן הן מעבדות פרטיות שמאושרות על ידי המדינה. את הערכות חובה לקנות מראש. כשממלאים טופס כניסה למדינה (ב-48 השעות שלפני הטיסה) צריך לתת את האסמכתא של הערכה שנקנתה. בזמן ביקורת הדרכונים צריך להראות את הקבלה שמקבלים במייל, כלומר, שלא רשמת מספרים אקראיים אלא באמת קנית ערכה. הערכות מגיעות בדואר או עם שליח, בהתאם לשירות שהזמנת. לחלק מהערכות יש נקודות איסוף בודדות ברחבי המדינה אז צריך לוודא שיש אפשרות טכנית להגיע לנקודה הזו (ברגל או ברכב פרטי).

ג. צריך בידוד של 10 ימים, כאשר כמו שאמרתי, יום הנחיתה הוא יום 0. צריך להצהיר מראש איפה מתכוונים להתבודד. הממשלה מנהלת מעקב על המתבודדים, הן באמצעות שיחות טלפון והן באמצעות ביקורי פתע. אפשר לקצר את הבידוד ל-5 ימים בתשלום נוסף. גם פה, צריך לקנות מראש ערכת בדיקה ולתת את מספר האסמכתא. את הבדיקה עושים ביום ה-5 לבידוד וכשמתקבלת תוצאה שלילית אפשר לצאת מהבידוד. עדיין צריך לעשות את הבדיקה של היום ה-8.

ד. לא דרישה של אנגליה אלא של חברות התעופה ושל ישראל – צריך בדיקה נוספת ב-72 השעות שלפני הטיסה חזרה. העלות של הבדיקה הזו, בד״כ בין 60 ל-200 פאונד, תלוי איפה בדיוק עושים את הבדיקה.

בעוד שבועיים יהיה סבב הקלות נוסף במדינה וחלק מהדרישות האלה עשויות להתבטל. כרגע יש רק שמועות והדלפות. בסוף השבוע תינתן הנחיה רשמית מה יקרה אחרי זה, החל מעוד שבועיים. *כנראה* שיתבטל הבידוד למגיעים ממדינות ירוקות כמו ישראל, לא ידוע עדיין מה בדיוק יהיו הדרישות בנוגע לבדיקות. נכון להיום עלות הבדיקות גבוהה יותר מעלות כרטיס הטיסה במחלקת תיירים.

• @שקד

תודה רבה, על המידע והתשובה,

ידוע לך אם מה שציינת בהקלות שמתוכננות, ממדינות ירוקות, יכלול כניסה ללא בידוד, רק למחוסנים, או גם לא מחוסנים, ממדינה ירוקה כגון ילדים לא מחוסנים למשל.

תודה.

• @Roco

כרגע הכל בגדר שמועות. עוד קצת סבלנות, בסוף השבוע הקרוב תתקיים ההכרזה המפורשת בדיוק מה יהיו ההקלות החדשות. בינתיים אני לא ראיתי התייחסות לסטטוס חיסוני אלא רק למדינה שממנה מגיעים. אני לא חושבת שכרגע יש להם איך לוודא סטטוס חיסוני ממדינות אחרות אז אם אין דרך לבדוק את זה הם כנראה יצטרכו להסתדר בלי זה.

• @שקד

תודה, זה מתעדכן באתר הרשמי בלבד? 

הבנתי שהמוזיאונים והאטרקציות כן יפתחו ב15 במאי, זה נכון? 

הערה, השנה תחזית מזג האוויר ללונדון ביוני, מהחמות שהיו מזה הרבה שנים. 26, 27, מעלות ביום. !!!! 

• @Roco

סבב ההקלות הבא צפוי להיות ב-17 במאי. בשבוע שלפני זה (סוף השבוע הקרוב) הממשלה תודיע אם יש אור ירוק לסבב ההקלות או שדוחים אותו לזמן אחר. כשהוא יגיע, בתקווה בעוד שבועיים, אז רוב האתרים והמוזאונים צפויים להפתח, כרגע במסגרת של הזמנת מקום מראש. בבדיקה מדגמית שעשיתי, הבריטיש מוזאום והנשיונל גאלרי יפתחו ב-17 וויקטוריה ואלברט יפתח החל מה-19. זה כפוף לזה שהממשלה תאשר את סבב ההקלות במועד הזה.

הכל נעשה בצורה ברורה ומסודרת. מראש נקבעה תכנית יציאה מהסגר עם תאריכי יעד. עד עכשיו הכל הלך בדיוק לפי התכנית. בינתיים רוח הדברים שנושבת היא שיהיה גל הקלות בעוד שבועיים, בהתאם לתכנית המקורית. את התשובה הודאית נדע בעוד כמה ימים. הממשלה תפרסם את ההחלטה וזה יהיה מאוד ברור מה הולך לקרות ומתי.

• @שקד

על פי הקישור, ב21 ביוני צפויות כל ההגבלות לרדת כנראה, תאריכים נהדרים להגיע ללונדון. 26 מעלות. 

לא צויין דבר על תיירות נכנסת, ומחוסנים ולא מחוסנים כמו ילדים.

צריך להמתין. 

שוב תודה.😉

• @Roco אמר:

הערה, השנה תחזית מזג האוויר ללונדון ביוני, מהחמות שהיו מזה הרבה שנים. 26, 27, מעלות ביום. !!!! 

אין שום ערך בתחזית מזג אוויר שנעשית חודש מראש.

• כרגע אין שום עדכונים לגבי תיירות נכנסת. אני לא רוצה להרגיז את יונית אז אני לא ארחיב בנושא, מעבר ללהגיד שאת הממשלה האנגלית מעניינת דעת הקהל של הציבור האנגלי, ולכן הם יפעלו כדי לרצות אותו. פחות מעניין אותם אם אזרחים זרים יאהבו את ההחלטות או לא.

• @keves160

למה את הורסת לי את התקוות, שבנתיים משלימות לי לתמונה מושלמת, גם אם לא וודאית, מזג האוויר והסרת המגבלות,  לתאריכים המתאימים ביוני??!! לא מרחמת עלי בפוסט קורונה?!!! חחחחחחח. 😂

• @שקד

לא נשאר לי לקוות שתוכנית המסדרון האווירי הישיר בין ישראל ללונדון תרקום עור וגידים עד יוני, ואז......נוכל לחוש שחזרנו לשגרה. 

• @Roco

אם אנגליה תסכים לקבל תיירים ממדינות ירוקות אז מה אכפת לך באיזו מסגרת זה נעשה? היא יכולה להחליט על זה באופן חד צדדי, היא לא צריכה הסכמה של ישראל.

בחזרה