בחזרה

ירושלים – ים של אפשרויות

• @pninit1234

כן את צודקת, השתמשתי בשם ה'”עממי”.

המוזיאון הוא מבנה שנמצא מערבית למסגד אל אקצא, אבל נראה שגם לשם לא היו מכניסים אתכם – יש דוכן שנמצא ליד הכניסה(משער המוגרבים)שם נמכרים הכרטיסים.

המדרגות שמובילות לשער הרחמים, מובילות גם למבנה שמשמש  כיום כמסגד. 

רוב החנויות בשער הכותנה, סגורות כבר שנים(מימי האינתיפאדה).  

קצת בעייתי להגיע לתצפית באיזור הזה(מלון שבע הקשתות), שבוע לפני היו חיכוכים עם מתנחלים שנכנסו לבניין בסילוואן, אפשר לתצפת מאוגוסטה ויקטוריה. 

אין בעיה להסתובב בעיר העתיקה, בכנסיות בהר הזיתים, בשיח’ ג׳ראח וכו’, כל עוד אין אירועים משמעותיים באותו זמן, אני מסתובבת שם ללא חשש(גם בשלהי האינתיפאדה), אבל אני לא נראית חשודה. 

תודה על הסיפורים(עדיין לא סיימתי)!

• שווה ביותר. גם הטיול וגם הסיפור.
    יצאתם משם בדיוק בזמן לפני הבלגן הגדול

• @pninit1234

נפעמת מהטיול המדהים שעשיתם בירושלים, רגע לפני שהכל השתנה (כמו שקורה בעיר הזאת מפעם לפעם).

שאפו גדול בתור ירושלמית בעברי. הצלחת להגיע למקומות שלא הייתי בהם בדגש על הר הבית, שתמיד היה לי חשש.

בתקופת נערותי הרבה לפני האינתיפאדות היתה הרגשה מאוד בטוחה בעיר העתיקה. בתקופת התיכון הייתי הולכת לבד לעיר העתיקה אחרי בית ספר וסתם מסתובבת. לא היה שום חשש ופחד. הלהיט באותה תקופה היתה מאפיה פיתות לא רחוק משער שכם שהכינו שם מאפה שהיתה בו ביצת עין. 

איפה בדיוק נמצא הכותל הקטן? איך מגיעים אליו? האם גם שם יש הפרדה בין נשים וגברים?

נהנית להמשיך לטייל איתך. נקווה שהלהבות בירושלים ובשאר הארץ ירדו מהר. 

• @pninit1234

תודה לך על סיכום מרתק ותמונות שמעוררות געגוע.

• @pninit1234

דרך אגב זה לא רק הווי דתי. זה יותר היסטוריה של יציאה מהחומות של ירושלים, אז אולי לחילונים יש גם את עניין הכניסה פנימה למאה שערים ושאר שכונות הרחוב הקטנות ( בתי ויטנברג, בתי ורשה וכו’) כאטרקציות- אבל זה בהחלט סיור היסטורי.. מה שאני עשיתי – לקחתי זיכרון ישן מקורס עתיק שלי מהתואר באוניברסיטה שכלל סיורים בירושלים, ומאחר ולא זכרתי הרבה . נעזרתי באתר של מורה הדרך הבא כדי להוסיף ידע לילדים

רפי כפיר סיורים

לצורך הבהרה- אין לי כל קשר למדריך הזה, אבל לדעתי למי שרוצה סיורים קלילים ורעיונות לירושלים זה אתר מצוין.

• @pninit1234

כמו תמיד תודה על סיפור זריז ומרתק. נהניתי לטייל אתכם בירושלים שאני רואה בחתיכות כי אנחנו יוצאים לטיולי יום 😍.

התמונות שלך יפות מאד וכיף לראות שהמשפחה גדלה ויש מצטרפת חדשה למדרגים ❤️

תודה על הפרגון לבלוג. היתה לכם חופשה נהדרת

נשיקות

איריס

• @איריס-ס

פעם אמרו שירושלים (המחולקת) שלמה, תל אביב חתיכות, חתיכות.

התהפכו לך היוצרות.

• היינו בעיר העתיקה ביום שני האחרון, וגם בשעות העומס לכאורה הרבה ממנה די דליל ואפילו ריק מתנועה כולל ממש בצהרי היום, בגלל שאין תיירים (ברובע המוסלמי גם היה רמדאן). בעין כרם דווקא כיף באמצע שבוע, היינו לפני כמה חודשים והיה ריק לגמרי.

• @ayeletback

תודה איילת, אכן היה לנו מזל 😏

• @דבורה-פ

הי דבורה, טוב שיש הזדמנות לזכרונות מירושלמית אמיתית 😘

הכותל הקטן מופיע בגוגל מפס, הוא קרוב מאוד לשער הברזל שיוצא מהר הבית, ויש עמדת שוטרים בסמוך  לו.

המקום די קטן, אין מישהו שמארגן שם הפרדה בין נשים לגברים.. עלית על סטארט אפ להנחת תפילין משפחתית 😀

רק באמת שנחזור לתקופה שקטה קודם 🙏

• @karnielr

תודה על הפירגון 🌺

• @איריס-ס

תודה איריס, יש לך אבחנה חדה כתמיד!

😍

• @גדליהו-מהגרעין

תודה על ההפניה לאתר, נראה מעניין..

בכלל יש המון סיורים בירושלים גם עם מדריך חי וגם עם “מדריך” מוקלט והעיר מזמינה את זה, יש כ”כ הרבה סיפורים לשמוע!

• @keves160

תודה, יום שני נשמע לי אידיאלי 😊

כנראה שנכון וכללית ללא תיירים העיר העתיקה יחסית ריקה. ראיתי את זה גם במקומות אחרים כמו נצרת.

אבל לצערי בד”כ החופשות הקטנות שלנו הן בחגים.. גם החופשה הזו הייתה ללא חופש מהעבודה כלל.

• הי פנינית 

מזמןןןן לא הייתי כאן  ….ואיזה כייף לראות את הפוסט שלך על ירושלים !!.

אז תודה על הפרגון  בתודות

והפוסט שלך שנה שעברה על מצפה רמון עזר לי לפני כמה שבועות בטיול שלנו למצפה + הטיפים שנתת! 

ירושלים שלך נהדרת וממש מיציתם את הטיול עד תום ! 

מזל שהייתם לפני כל הבאלאגן. בירושלים באמת אין לדעת...

נעול

בחזרה