בחזרה

רכישת כרטיס טיסה אוסטרליה\ניו זילנד \ תכנון טיול ?!

• היי,

היינו שמחים לדעת (זוג), אם כדאי להזמין כרטיסי טיסה לאוסטרליה\ניו זילנד, לחודשים אוקטובר-נובמבר?

א.מה מצב הקורונה ביבשת? כיצד זה משפיע על האטרקציות? (לא מידע מתוך כתבות בYNET, אלא מקור ראשון, מה באמת קורה בפועל)

ב.האם בכללי, החודשים הללו טובים לטיול באזורים האלו?

ג.אם א-ב חיוביים, אז היכן יותר כדאי לטייל?

מחד אנחנו לא מתכוונים לעשות אקסטרים ומאידך אנחנו לא טסים עבור בטן גב, מחפשים טיול שישלב לנו נופים\חיות מקסימות\טיול בעל רמת קושי סבירה, שנוכל להפיק את המיטב, ולא לחזור עייפים ושרק נרצה לישון במלון.

תודה למשיבים,

שבת שלום ובשורות טובות.

• @Benjamin1515

כרגע אין כניסה לתיירים. לא ידוע מתי זה ישתנה ולכן לא כדאי לדעתי להמר על כרטיסי טיסה כל כך יקרים. 

• @Benjamin1515

לא מומלץ לרכוש כרטיסים כעת כשלא ידוע מתי אפשר יהיה להכנס כתיירים לאוסטרליה.

בנוסף נראה לי שאתם חושבים על טיול כמו באירופה. זה לא מתאים באוסטרליה. המרחקים עצומים ומתאימים בעיקר לטיול מתגלגל מאזור עניין אחד לאחר.

אפשר להתרכז בערים הגדולות וסביבתן, אבל כך מפסידים את רוב הדברים המיוחדים למדינה/יבשת זו.

אני מציע שתתחילו לקרוא במדריכים על נייר וברשת.

כשתדעו מה אתם רוצים לראות באוסטרליה, מטיילים מנוסים כאן, כולל אני נשמח לענות על שאלות ולהציע הצעות.

• @Benjamin1515

טרי מאוסטרליה:

באוסטרליה כמעט ואין קורונה וכנ"ל בנ'ז.

בין שתי הארצות קיימת בועת-טיסות ללא חובת בידוד

אין אפשרות כרגע למטיילים לקבל ויזה לשתי הארצות (אלא בנסיבות אישיות מיוחדות)

הצפי הממשלתי לחידוש טיסות סדירות בי"ל  כאן באוסטרליה הוא כרגע לסוף השנה. (ומשתנה בהתאם לנסיבות. בעבר דברו על יוני וכרגע, בשל האיטיות בחיסונים, זה כבר זז קדימה ב6 חדשים) אז מציע לא לבנות שום תכנית. לא נראה שמשהו ייצא לפועל עוד השנה. 

• היי,

תודה לכל המגיבים.

@Sailor 

הסקתי שהמרחקים עצומים, שכוללים בתוכם נופים עוצרי נשימה.

לא פסלנו טיול שכזה, כוונתי הייתה שאין לנו רצון לטפל על הרים וכו’.

מבחינת נסיעות והליכה(נטו הליכה), אין בעיה בכלל, שקלנו שאת מרבית הטיול נעשה ב”ואן” גדול, שנוכל לישון בו בעת הצורך(אפילו במרבית הזמן).

אשמח שתעתיק לכאן קישורים מטיולים, שאוכל לעשות את שיעורי הבית שלי לעת הצורך.

@Eytanin 
    תודה על תגובתך.

ממש מבאס לשמוע שזה המצב בנוגע לויזות, אבל יותר משמח עניין הקורונה שהולך ופוחת.

נשוחח בהמשך, כאשר כל המצב יהפוך לריאלי.

בברכת שבוע טוב ומבורך.

• @Benjamin1515

קרא את הבלוג שלי כדי לקבל קנה מידה.

יש עוד בלוגים על טיולים באוסטרליה.

לפעמים נוסעים לא כל כך הרבה ורואים בדרך הרבה דברים מדהימים ולפעמים נוסעים מאות קילומטרים ללינה הבאה שהיא רק תחנת ביניים בדרך למקום המעניין הבא.

• @Benjamin1515

שבוע טוב.

אני באופן אישי חושב שזה רעיון מצויין לתכנן טיול לאוסטרליה וניו זילנד כעת כתכנית מגירה. זה נכון שכרגע אי אפשר לנסוע אבל כשרואים כיום מה קורה במדינות מסויימות באירופה, דרום אמריקה והמזרח לעומת מצב התחלואה באוסטרליה/ניו זילנד וישראל אני מאמין שדווקא אוסטרליה וניו זילנד יהפכו לאפשרות ריאלית לטיול לישראלים הרבה לפני מדינות אחרות.

כמובן שלא ניתן להגיד בוודאות ואני לא יודע אם האפשרות תיפתח עד חודש אוקטובר אבל לתכנן טיול זה חלק מההנאה ואף פעם לא מזיק להכין תכנית (הייתי מחכה עם הזמנת כרטיסים).

שתי המדינות מתאימות מאוד לטיול עם ואן וזו בחירה מצויינת.

האם יש לכם חודשיים מלאים?

האם אתם מתכננים להתמקד במדינה אחת?

אוקטובר עשוי להיות קצת גבולי לאי הדרומי בניו זילנד אבל אם אתם לא מתכננים טרקים ארוכים זה פחות משמעותי.

באוסטרליה בחודש אוקטובר מומלץ להתחיל מהצפון ואז להדרים (למשל מקיירנס דרך החוף המזרחי למלבורן ומשם לאדלייד ואולי גם קפיצה לטסמניה).

• @Sailor 

קיבלתי, תודה רבה.

במהלך הימים הקרובים, אשתדל להיכנס ולקרוא הכל.

@thomas757 

תודה על התגובה המפורטת.

תכנון מוקדם כפי שציינת, יעזור לנו מאוד.

אני מאמין שבחודשים מאי-יוני הכל עתיד להשתנות, הרבה דברים ש’נסגרו’, ייפתחו ויהפכו לאופציונלים, בטח שמדובר על טיול יחסית ארוך.

זמן? לצערי, אין לנו חודשיים, יש לנו 14-21 במקסימום.

להתמקד במדינה אחת? לא שוללים, בודקים את כל האופציות. מה דעתך? מה זה דורש מאיתנו?

למה ניו זילנד בעייתי באוקטובר? מדוע להתחיל בצפון באוסטרליה?

אשמח לדעת ולקרוא הכל, רוצה להגיע ל100% ניצול בטיול שכזה.

מחכה לתגובות.

• @Benjamin1515

בשבועיים-שלושה כדאי להתמקד במדינה אחת מתוך השתיים.

בחצי הכדור הדרומי העונות הפוכות מאצלנו.

כלומר, חודש אוקטובר זה עדיין אביב וככל שנמצאים יותר בדרום יותר קר וזה הכי משמעותי באי הדרומי בניו זילנד. עם זאת, מאחר ואתם לא מתכננים טרקים, גם אם יהיו מסלולים חסומים משלג באיזורים גבוהים זה לא יפריע לכם ולכן זו עדיין אופציה.

באוסטרליה העונה הרטובה בצפון הטרופי מתחילה בסביבות נובמבר. מדובר במזג אוויר חם ולח מאוד ולכן לא נעים לטייל שם בעונה הזו. חשבתי שאתם מתחילים באוקטובר ולכן המלצתי להתחיל מהצפון לפני שהעונה הרטובה מתחילה. מקו בריסביין דרומה זה פחות מורגש ואין בעיה לטייל בנובמבר וגם לאחר מכן.

בשלושה שבועות של טיול בנובמבר הייתי עושה את אחת האופציות האלו:

1. אוסטרליה: נוחת בבריסביין עולה מעט לסאנשיין קוסט ואז יורד דרומה לאורך החוף לסידני ומשם למלבורן והפארקים הלאומיים שסביבה. טיול זה יאפשר לכם לחוות גם חופים יפים וגם לראות בעלי חיים מעניינים.

2. אוסטרליה: נוחת בסידני ומטייל שבועיים לכיוון מלבורן כולל הפארקים סביבה ואז טס לשבוע נוסף לטסמניה.

3. ניו-זילנד: נוחת בקרייסטצ'רץ' או קווינסטאון שבאי הדרומי ומתמקד שלושה שבועות בו.

ועדיין, כפי שהומלץ כאן בפורום, כדאי לקרוא עוד קצת סיפורי דרך ולהחליט מה מעניין אתכם. למשל, רק בטסמניה לבדה אפשר לטייל שלושה שבועות ויש עוד אפשרויות בניו-זילנד שמתמקדות דווקא באי הצפוני.

• @Benjamin1515 אמר:

אני מאמין שבחודשים מאי-יוני הכל עתיד להשתנות, הרבה דברים ש’נסגרו’, ייפתחו ויהפכו לאופציונלים

אחרי אוסטרליה אני פחות עוקבת, אבל לגבי ניו זילנד אין כרגע כל סיבה להאמין שהיא תפתח במאי יוני הקרובים. הערכות מדברות כרגע על פתיחה בין ספטמבר לדצמבר. אי אפשר כמובן לדעת, אבל ההתנהלות שם זהירה ביותר ולא מזכירה התנהלות במדינות מסוימות אחרות. 

• שבוע טוב לכולם.

היכן ניתן לעקוב אחר המצב ביבשת?

אם לפתע יתאפשר להיכנס ליבשת, היכן יש עדכונים שוטפים וכו’?

אשמח לעדכונים כאן, או קישור לאתר חדשות אמין.

תודה.

• @Benjamin1515

בתקופה קצרה כזאת, ודאי שלא כדאי לבזבז אפילו יום על מעבר ממדינה אחת לשניה, אם חוזרים זה יומיים.

אם תבחרו בניו זילנד, כדאי להנות בעיקר מהאי הצפוני.

באי הדרומי, בחוף הצפוני והמזרחי, החורף קל לעומת ההרים במרכז האי, החוף המערבי והדרומי, אז באביב אפשר להגיע עד דונידין ולהנות מהטיול, יתר האי בספק (בתחילת פברואר ירד עלי שלג בפיורדלנד, בגובה כאלף מטר).

באוסטרליה, אם מדובר בשבועיים, הייתי מתמקד בויקטוריה. עוד שבוע יאפשר לנחות בסידני ולנסוע דרך ACT למשל לויקטוריה ולטייל שם לפחות 10 ימים.

• @Benjamin1515

כדי לקבל מידע רשמי,

לגבי אוסטרליה מציע לעקוב באתר משרד הבריאות שלהם.

לגבי ניו זילנד מציע לעקוב באתר משרד הבריאות הניו זילנדי.

• @Benjamin1515

אנחנו 3 זוגות תכננו טיול לניו זילנד ל-25 ימים בגלל הקורונה התלבטנו מאד באיזה חודש לערוך אותו. אתמול קיבלנו החלטה לצאת ב-03/02/2022 ולחזור ב-27/02/2022. מכיוון שאז יש סיכוי רב יותר לאפשרות שהגבולות יפתחו לתיירים ישראלים עקב הסגר של הקורונה. לנו כבר יש תכנית לטיול מוכנה והתלבטנו האם להוסיף שבוע נוסף לטיול גם באוסטרליה לסידני והאזור ולמלבורן והאזור. לאחר מחשבה רבה ודיונים שניהלנו ביננו כרגע החלטנו שלא מכיוון שבאוסטרליה בתקופה זו ישנן המון שרפות. וזה גם יכביד על טיולנו ועדיף לעשות 2 טיולים נפרדים האחד כעת לניו זילנד בלבד ולהשאיר את אוסטרליה לפעם אחרת ואז גם להקדיש לה יותר זמן  אינני יודע מה גילכם אבל 3 הזוגות שהחלטנו לטייל יחד הינם בני 67-70 ולקחנו גם שקול זה בחשבון בגלל המרחקים הגדולים מנקודה לנקודה.

שבת שלום

• @doitchmoti

שלום מוטי,

ראשית, בהתחשב בזמן היחסית קצר שיש לכם לטייל אני חושב שזו החלטה נכונה מאוד להתמקד רק בניו-זילנד כרגע ולטייל באוסטרליה בהמשך.

אני מציע לעקוב כל הזמן בקישור שבהודעה הקודמת שלי כאן בשרשור.

כפי שנאמר בהודעה הקודמת שלך, העניינים מאוד דינאמיים ועד תחילת 2022 יכולים להשתנות המון דברים. למרות (ואולי בגלל) שמצב הקורונה בניו-זילנד טוב נראה שהם חוששים כרגע להכניס תיירים זרים.

בכל מקרה לא הייתי רוכש כרטיסי טיסה לפני שהעניינים מתבהרים.

נעול

בחזרה