בחזרה

סתיו בניו אינגלד

• שלום חברי הפורום 
    לפני שנתיים היה לי מסלול מוכן ל3 שבועות בניו אינגלנד, שבסופו של דבר לא יצא לפועל, ( נולד נכד(: ) ובגלל כנס בבוסטון  התחיל שם 22-25/9, ומשם המשיך בכיוון השעון דרך ווטקינס גלן לאדירונדאק, הרים לבנים וארקדיה, עם סיום בניו יורק 12-15/10. השנה סוף סוף אני ממש ממש מקווה שנצליח להגשים את החלום וליישם את התוכנית, אך אני עדיין מתלבטת לגבי כיוון  הטיול, התאריכים יכולים טיפה להשתנות אך חייבים לחזור לארץ ב 15-16/10, ולצאת מהארץ אפשר כבר ב 21-22/9. נכון לי יותר לסיים בניו יורק אך בעיקר חשוב לי כצלמת להגיע לשלכת בשיא במקומות הכי אטרקטיבים לשלכת.אם אני משאירה את המסלול כמו שתיכננתי הוא יהיה כך:
    22-25 בוסטון (יכולים לוותר על יום לטובת ההמשך)
    25-26 לילה בוודבורי
    26-27 ווטקינס גלן
    27-28 צ’סטרטאון (אדירונדק)
    28-30 סאראנאק לייק
    30/9-2/10 סטואו
    2-5 לינקולן
    5-8 נורת’קונווי
    8-9 לילה בדרך לאקדיה
    9-12 בר הרבור 2 לילות ועוד לילה בדרך דרומה
    12-15 ניו יורק
    אז לסיכום מבקשת עצתכם:
    1. האם להשאיר את הכיוון או להפוך אותו?
    2. לדעתכם החלוקה טובה בהתחשבבעובדה שאנחנו אוהבים מסלולי הליכה ו”מבזבזים” הרבה זמן על צילום

המון תודה מראש

דורית

• @doritberk

שלום דורית

רק עכשיו ראיתי את הודעתך מאחר ומאוחר

אגיב כרגע רק על שני דברים

א- הכיוון שבחרת על פי התאריכים שלכם הוא יותר מנכון בהחלט !!!

ב- הפריע לי מאוד שבחרת את צסטרטאון כתחנת בייניים לפני סאראנאק לייק ולייק פלאסיד

אם הנקודה הזאת סגורה ואי אפשר לשנות תצטרכו לפחות על פי דעתי לעשות כמה לולינים בנסיעה אליה וביציאה ממנה אל סאראנק לייק

וברור שאמפה לכך את הנתיבים ההגיוניים יותר בשלהי ספטמבר באדירונדק.

מוני

• @מוני

תודה רבה מוני, אין כמוך, אני אפילו לא זוכרת למה קבעתי את צ’סטר טאון כמקום לינה, כנראה היתה שם אטרציה לצילום בסביבה, אולי אגם יפה, אבל בכל מקרה זו בדיקה ראשונית של לפני שאני נכנסת לעומק המסלול, אז בהחלט ניתן לשינוי. אשמח לקבל את המלצותיך

• ועוד נקודה שיכול להיות שנאלץ לשנות, כיום שאין טיסות ישירות לבוסטון, אז או שננחת בניו יורק ומשם נמשיך מיד לוודבורי עם עצירות לנקודות עניין בדרך, אבל אז כל המסלול מתחיל מוקדם מדי כנראה בשביל שלכת. או שמניו יורק ניקח טיסת המשך לבוסטון ונמשיך את התוכנית כפי שהיא

• @doritberk

הי שוב

היתרון שהיה עם בוסטון תחילה , שהביקור בה הזיז את לוח השנה כך שתגיעו להרים

הלבנים בתאריכים יחסית סבירים  למרבדי שלכת מרגשים.

לנחות בניו יורק ב-22 ולצאת מיד לדרך כפי שגם את רושמת יותר מעלול/מאמור- לפגום ברמה סבירה

של שלכת בנקודות העיקריות ,ולכן הייתי שוקל טיסה פנימית לבוסטון או לקחת רכב כבר מניו יורק ולבלות לילה אחד

בדרך לבוסטון ,כך גם לא יהיה קנס החזרה של הרכב.

חזרי אלינו אחרי שיוחלט (אגב אולי ימי ניו יורק תחילה לשבור ג’טלג).

והעיקר לא לדאוג לוודברי יש מספיק הצעות לחנויות מותגים ואאטלטים על התוואי שלכם,

מוני

• @מוני

היי
    הוחלט לטוס לבוסטון, וגם לסיים שם את השכרת הרכב, ובסיום הטיול להגיע לניו יורק, באוטובוס, שלהבנתי מכניס אותנו ישירות לNYC או שוב טיסה.
    לשהות בבוסטון  יומיים שלושה, וממנה לצאת לכיוון ווטקינס גלן, וודברי ממש לא חשוב, זו סתם עצירה בדרך, אז אשמח להצעה איפה לטייל וללון בין בוסטון לווטקינס. משם לצאת לכיוון אדירונדאק. זה החלק הפחות סגור לי, שאר המסלול בוורמונט והלאה, כבר סידרתי את המסלולים שנרצה לעשות , כבר בתכנון הראשוני לפני שנתיים.
    אשמח לדעת מה אתה חושב
    תודה וסופש נעים

דורית

• @doritberk

אוטובוס מבוסטון לניו יורק הגיוני

22-25 /9

בוסטון

25/9

הייתי עושה תוואי מהיר עם עצירה משמעותית בסטוקברידג’ שבדרום הברקשיירס והמשך עד לינה סביב העיירה הותיקה אונאונטה

https://goo.gl/maps/vweRuuLSsBtW8pmk8

תרצו לשלב כבישים פנימיים מסטוקברידג’ אפשר כך-

https://goo.gl/maps/9FmGcsN63yMbF6uj9

26/9

לא להתמהמה כי יש מה לתעד באיתקה וסביבתה

https://goo.gl/maps/znUL6HfEcDX4zwLKA

27/9

יהיה צורך השלמות באצבעות עד הצהריים ולצאת לדרך המובילה אל אולד פורג’ על כביש 28 מערב אדירונדק

https://goo.gl/maps/TN3YiB2JGXkAsvT77

סביבות אולד פורג’ ראי בדיווח המדהים של טל מטיול השלכת שלהם הגיעו לאולד פורג’ ב-1/10

ובבוקר של ה-2/10 עשו כמה אטרקציות באזור העיירה שימי לב לתמונות ובעיקר לדעתי המצלמה שלך לא תפספס

את העלייה לתצפית -MCCAULEY MOUNTAIN SCENIC CHAIRLIFT RIDE

תמונות בעמוד 3 של הדיווח השרשורי הזה

https://community.lametayel.co.il/topic/154309/%D7%97%D7%A8%D7%95%D7%96-%D7%A0%D7%95%D7%A1%D7%A3-%D7%9C%D7%9E%D7%97%D7%A8%D7%95%D7%96%D7%AA-%D7%A1%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%99-%D7%A1%D7%AA%D7%99%D7%95-2019-%D7%A9%D7%9C%D7%9B%D7%AA-%D7%A2%D7%9D-%D7%A0%D7%99%D7%95-%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A7-%D7%95%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%9C%D7%A0%D7%93%D7%95-%D7%92%D7%9D/39?page=2

זה מה שתעשו בבוקר ולפנה”צ של ה-28/9 ותמשיכו בתוואי הזה לסאראנאק לייק

https://goo.gl/maps/wJsKkNBB1Mm6areH8

מוני

• @מוני

המון תודה מוני, אקח את ההמלצות שלך

• @doritberk

היי מוני
    אחרי הפסקה מאולצת חזרתי אל התיכנונים עם רעיון לעשות שינוי בתחילת המסלול, מאחר ואנחנו ממילא נוחתים בניו יורק, להתחיל ב 3 ימים בניו יורק, משם לאיתקה ואגמי האצבעות, יומיים, ואז לצאת לפי התוכנית המקורית לכיוון אדירונדק, כך שנגיע לשם לקראת 27-28/9 , האם לדעתך עדיין מדי מוקדם לשלכת שם?
    להמשיך לפני התוכנית המקורית דרך ורמונט ומיין לאקדיה ולסיים בבוסטון.
    אשמח לדעתך והארותיך

דורית 

• @doritberk

תראי דורית , גם אם אתם עושים ניו יורק תחילה, אתם מגיעים לאדירונדאק בסוף השבוע האחרון של ספטמבר

ממש לאותם תאריכים כפי שהייתם מגיעים אחרי בוסטון תחילה

נכון שבנקודות הצפוניות בוורמונט ובניו המפשייר (הרים לבנים ,וברלינגטון/סטוה ) אם אין הקדמה של השלכת

אז אפשר להתאכזב ב-27 וב-28 ,אבל מניסיון שלנו, ובמעקב תאריכים של גולשים שהגיעו לאזור כביש 28 אז החל

מסביבת אולד פורג ולאורך כביש זה על אגמיו הצליחו ליהנות משלכת סבירה גם בתאריך שבדרך כלל נחשב מוקדם

אבל  התוכנית שלך להגיע להרים הלבנים בסוף השבוע הראשון של אוקטובר אז אם תקבלו את הצבעים שאת יכולה

לראות בדיווח של עודד שהגיעו ב-7/10 יש סיכוי שתאהבו ותתפעלו ממה שתראו.

אגב נתתם כמות ימים להרים הלבנים כך שאני מקווה שלא תשארו רק במיתחם שלהם אלא תצאו לטייל גם באגמים

הגדולים של ניו המפשייר , ותעלו ביום אחר אף בסוג של מעגלי צפונית להרים הלבנים ,כפי שעשו עודד ורבקה ק

נתתי לינקים אליהם אם לא בשרשור הזה אז במקבילים בפורום בשבועיים האחרונים, ואם את לא מוצאת ארשום לך לינקים אליהם.

מקווה עבורכם שלא יהיה איחור השנה וכך תוכלו ליהנות מטיול שלכת בצפון מזרח.

מוני

• @מוני

תודה רבה מוני, מעריכה מאוד את התשובות הענייניות והמפורטות. אכן בכוונתנו לחרוש את אזור ההרים הלבנים, גם ברגל, לכן נתנו להם יותר זמן מהמקובל. מקווים לשלכת יפה במיוחד שם.
    דורית

• @doritberk

שלום חברים
    הזמנתי טיסות תל אביב ניו יורק הלוך חזור, מגיעים לניו יורק ל 3 ימים ואז שוכרים רכב, מאיפה כדאי לאסוף את הרכב השכור בהנחה שצריך לצאת מהעיר לכיוון מערב: מנהטן?ניו ארק? בסיום הטיול נגיע לבוסטון ושם נחזיר את הרכב, נשהה שם יומיים ואז ניקח טיסה בוסטון ניו יורק והמשך ישיר לתל אביב.
    האם התכנון הזה הגיוני?
    אודה לדעתכם
    שבת שלום, דורית

• @doritberk אמר:

הזמנתי טיסות תל אביב ניו יורק הלוך חזור, מגיעים לניו יורק ל 3 ימים ואז שוכרים רכב, מאיפה כדאי לאסוף את הרכב השכור בהנחה שצריך לצאת מהעיר לכיוון מערב: מנהטן?ניו ארק? בסיום הטיול נגיע לבוסטון ושם נחזיר את הרכב, נשהה שם יומיים ואז ניקח טיסה בוסטון ניו יורק והמשך ישיר לתל אביב. האם התכנון הזה הגיוני?

שלום

חושב שצריך לעשות בדיקה לשתי האפשרויות של החזרה בבוסטון לגבי שכירות (ממנהטן, ואו מניוארק)

האם בשניהם מאפשרים החזרה בבוסטון ומה הקנס.

אני  הייתי מעדיף לשכור בשדה של ניוארק יציאה קלה יותר מערבה בדרך לפוקונו מאונטיין-ולאצבעות

בסוכנויות במנהטן  אני אומר בזהירות  שמבחר רכבים לא דומה  לזה שאפשר למצוא בסוכנויות של שדה התעופה.

מקווה שמנוסים ממני יגיבו גם כן.

מוני

• @doritberk

מוני ביקש ממני להתייחס לגבי שכירת רכב.

כדי לגבש המלצה, תוכלי לרשום את התאריכים של לקיחת הרכב והחזרתו ? רוצים לאסוף אותו באזור ניו יורק ולהחזיר בבוסטון ?

שבת שלום !

• @reuben13

לוקחים רכב ב-25/9 מניו יורק, להבנתי עדיף מניו ארק, מגיעים לבוסטון ב 12/10, נשארים יומיים ואז טסים לניו יורק והמשך לתל אביב, בדקתי שהמחיר של הטיסה ממש זול לעומת המשך השכרת רכב על מנת לחזור איתו לניו יורק

• @doritberk

לפי בדיקה ראשונית, אייוויס ישראל הזולה ביותר, אם לוקחים בניו גרזי, מומלץ להתקשר אליהם כי יש כל מיני הנחות על כרטיסי אשראי מסוימים. רכב בינוני עולה בסביבות האלף דולר לכל התקופה, אבל צריך לשלם בשדה”ת בבוסטון עוד 150 דולר + מסים על החזרה במקום אחר. יכול להיות שתחנות אחרות בניו ג’רזי והקרובות יותר למנהטן (אני בדקתי בשדה”ת ניווארק) המחיר יהיה שונה. יכול להיות גם שאולי אחרי שיחת טלפונית יורידו קצת במחיר דמי ההחזרה במקום אחר.

אתם צריכים להתקשר ולברר בכל הסוכנויות היותר ידועות בארץ: אופרן, ממס”י, אלומה (אלמו ישראל), באדג’ט, הרץ וכו’. ממליץ להימנע משכירת רכב של דולר או טריפטי כי מחיר שכירת מכשיר האי-זי פס  גבוה מאוד לכל התקופה (דומה לפסקל שלנו והוא חובה – לדעתי – במזרח ארה”ב, מה עוד שבמסצ’יוסטס אי אפשר לשלם במזומן על כבישי האגרה)

• @reuben13

תודה רבה על המידע, בינתיים בדקתי דרך אופרן, אבדוק גם דרך חברות אחרות

בחזרה