בחזרה

הצעות ועצות בקשר לסיאטל וסביבתה-הודעה חדשה

• שלום רב ,

למנהלים , אני מצטער שאני נאלץ לפתוח הודעה חדשה , אולי עברתי על הכללים , אבל זה נעשה בגלל שאני כבר יודע שאני עומד לשהות בסיאטל וסביבתה ולא לטוס למקום אחר .

אבקש את עזרת אלו שכבר היו באיזור סיאטל ויכולים לייעץ לי מנסיונם על אטרקציות בעיר ובסביבתה . היכן להתמקם במלון כולל חניה לרכב , קניות עם אאוטלט , אוכל .אני מתכונן לשהות בה כשבוע ימים. כל עצה מכל סוג תתקבל בברכה . אני רוצה לשלב את הפארקים הבאים: “מאונט רינייר” ואת “אולימפיק” , ולכן גם אצטרך רכב מן הסתם להתנייד למקומות הללו .

תודה מראש על העצות

• @mmns-0

אאוטלט יש ביציאה 200  על כביש 5 מצפון.

אם מפעל בואינג מעניין אתכם- זה בעיר אוורט מצפון

בתוך העיר חנייה עם רכב עשויה להיות בתשלום- ככה שאם לתוך העיר עצמה אתם אולי מתכוונים להיכנס פעם או פעמיים זה שיקול שכדאי לחשוב עליו מבחינת המיקום. אני למשל ישנתי פעם באוורט בכלל ומשם נסעתי לסיאטל. לגבי פארק אולימפיק- אם אתם רוצים לעשות אותו בצורה מלאה יותר ( ז”א סיבוב בכל הפנינסולה) זה מתחיל מפורט אנג’לס עד אברדין, ןמצריך יותר מנסיעת יום- ככה שתצטרכו להזמין לינה/ות בדרך.

למאונט סנט הלנס אפשר לעשות ביום אחד של ביקור+ נסיעה ארוכים

בעיר עצמה יש את מוזיאון הרוק, המחט, לדעתי גם תערוכה של צ’יהולי וכיוב’  שנמצאים כולם באותו אזור.

שוק פייק , שאני לא התלהבתי ממנו במיוחד, אבל יש מי שכן.

אם זו העונה ולא ראיתם בשייט לויתנים- אתם יכולים גם להצטרף לאחד ( לא יודע אם יש מסיאטל, אבל בטוח יש בישובים צפונה)

• @גדליהו-מהגרעין אמר:

מפעל בואינג מעניין אתכם

לפי מה שאני יודעת הסיורים בבואינג סגורים ( קורונה ) אז ייש לברר (אם פתוח אז בעניי נחמד. הבן שלי התלהב אני נהניתי הבת השתעממה )
    כמה טיפים שלי
    1. התנועה מאוד בעיתית , מעבר מצפון לעיר לדרומה יכול לקחת בקלות שעה וחצי. אז צריך לקחת בחשבון איפה מתמקמים.
    2. אהבנו את מרכז העיר, העלייה ל NIDDLE שווה. מוזיאון הזכוכית פחות.
    השוק מאוד נחמד , גם סתם הסתובבות בעיר.
    יש גם את המקום שסירות עוברות ע”י העלאת והורדה של סכר. אם לא ראיתם את זה בעבר אז שווה ביקור ( אנחנו נהנינו ...פרטים בסיפור הטיול שלי שצרפתי לך כבר )
    דווקא לא היתה לנו בעיה עם חניה. בסוף השבוע היה אין סוף חניה וגם באמצע השבוע חנינו בחניון בעלות סבירה. 
    3. היינו בכמה קניונים ו OUTLET פשוט חיפשנו ונכנסנו למה שהיה באיזור, הכל דומה
    4. הר ריינר יכול להיות די מבאס אם מזג האויר לא טוב. ( ןזה קורה הרבה ).
    יום יפה בסיאטל לא מבטיח יום יפה בהר ריינר.
    כשאני הייתי שם פשוט לא ראו כלום מההר. אז היה נחמד אבל הרבה פחות שווה.
    לכן אם המזג אויר שם לא טוב מציעה לשקול בחום החלפה של האתר הזה בצפון קסקד מצפון לסיאטל ( שעתיים נסיעה ) שיש בה נופים מהממים, וגם ביון של מזג אויר פחות טוב עדיין יפה שם. ( תוכל לקרוא קצת בסיפור הטיול שלי ).

אם כן נוסעים להר ריינר, כדאי ללון שם לילה כי אחרת זה לחוץ מידי.
    כנ”ל כמובן לגבי אופלימפיק ( אבל לא הייתי אז אין לי המלצות ספציפיות )

• @ayeletback

אני לא מתלהב ככ מלינה בשמורת טבע...נראה לי מסובך מידי . אני מעדיף טיול כוכב , אגב , לא חייב לעשות את כל השמורה , אני צריך את ה”היילייטים” . בקשר לעיר , בכוונה שאלתי לגבי מלון עם חניה , כי אני רוצה לנסוע גם לאולימפיק וגם לרינייר וגם לבואינג , אז אני רוצה את הרכב בהישג יד . למעשה הטיול שלי מתחלק לשניים – לפני הקרוז לאלסקה ואחרי הקרוז , ז”א חשבתי שאולי לנחות בעיר כמה ימים לפני הקרוז ולעשות את מה שניתן ברגל או בתחבורה ציבורית ואז היכן להתמקם עם המלון? ו...אחרי הקרוז לעשות את השמורות טבע ואת הבואינג ,וכמובן אאוטלט , אז היכן להתמקם עם המלון?  …
    ועוד שאלות :
    האם סיאטל נוחה בתחבורה ציבורית?
    האם יוקר המחייה של המלונות בסיאטל הוא גבוה או ממוצע?
    האם האאוטלטים שווים כמו בחוף המזרחי?

סליחה על השאלות הרבות , אבל זו ההזדמנות שלי להכין את הכל מראש לקראת הזמנת כרטיס הטיסה .

תודה מרא על הסבלנות .

• @mmns-0 אמר:

הטיול שלי מתחלק לשניים – לפני הקרוז לאלסקה ואחרי הקרוז , ז”א חשבתי שאולי לנחות בעיר כמה ימים לפני הקרוז ולעשות את מה שניתן ברגל או בתחבורה ציבורית ואז היכן להתמקם עם המלון?

אני לא השתמשתי בתחבורה ציבורית הסיאטל, אבל שמעתי מאחרים שהיא נוחה.
    בואינג הוא מצפון לעיר, אולימפיק היא יציאה מדרום וגם שמורת ריינר היא מדרום.
    לכן בהנחה שבואינג הוא חלק קטן מיום בעיר ואילו השמורות הן יום שלם הייתי מתמקמת מדרום לעיר.

שים לב שהניסעות ארוכות ( למשל הר ריינר בגוגל זה קרוב ל 3 שעות ועוד צריך תופסת גוגל )
    אני מבינה את הנוחות בכוכב, אבל נשמע לי לא הגיוני לנסוע את כל זה ביום. לא ישנים “בתוך” שמורת טבע יש ישובים באיזור עם צימרים – אבל העדפות זה עניין אישי.
    את אולימםיק כאמו ראיני מכירה אבל זה מקום מאוד גדול ותצטרך להחליט באיזה חלק ממנו את המעוניין לטייל בטיול של יום אחד.
    מלונות – בלב סיאטל זה סיפור יקר.
    מחוץ לעיר בדרום ( היכן שאני ישנתי ב BEST WESTERN מצויין ) המחיר היה מאוד נוח.

לגבי ה OUTLETS סורי, לא התמקדתי עד כדי כך במחירים ובכדאיות אז לא אוכל לעזור

עוד משהו – סיאטל נחמדה אבל אנחנו מיצינו אותה ביומיים, ולא היה לנו יותר מה לעשות בה.
    עם שופינג נמרץ 3. 
    להתמקם בה לטיולים בשמורות שסביבה הלוך ושוב זה מהלך לא הגיוני כי הנסיעות מאוד ארוכות. ( אם עושים טיול יום אחד אז מיילא אבל אם רוצים יותר מיום אחד  אז סיאטל היא לא כוכב מתאים )

• @mmns-0

ברוב שמורות הטבע הגדולות יש לודג׳ים מאוד מאוד נוחים. חלקם מצויידים בחדרים ברמה של מלון, ארוחת בוקר מפנקת, מסעדה וכו. ממש לא מסובך ללון שם.

• @mmns-0

לא צריך ללון בשום שמורת טבע... אולימפיק הוא פארק גדול ואפשר לישון במוטלים נחמדים בעיירות שצמודות לפארק. מדובר במימדים אמריקאים,  זה לא מתאים לטיול חד יומי. אנחנו היינו שם 3 לילות בשני מיקומים שונים  בלי שעשינו טיול מעמיק מדי, רק את הבייסיק. 

• @mmns-0

בוא נבחין בין העיר וסביבותיה לבין פארקים לאומיים ואיזורי טבע, שהם מרוחקים יותר מהעיר.  אם אתה מתעקש על לינה בסיאטל לכל תקופת שהותך באיזור, הרי שפרק אולימפיק הוא לא בהישג יד.  אולי ניתן לנסוע מסיאטל לפורט אנג’לס בשעה מוקדמת בבוקר (מדובר במספר שעות נהיגה) עליה להוריקן רידג’ ואולי נהיגה קצרה נוספת בסביבה וחזרה לסיאטל. לא בדקתי זאת.  לדעתי, אין בכך טעם בשל המרחק.  בחצי האי אולימפיק אפשר לבלות מספר ימים בלי שום בעיה.  גם בפרק וגם במקומות שהם מחוץ לפרק.

הר ריינייר – אפשר לעשות טיול יום מסיאטל, לדעתי.  גם הביקור שלי היה בערך כזה, אם כי לנתי בפרבר דרומי של סיאטל וסיימתי את היום ממזרח לסיאטל.

הר סיינט הלנס – כנראה שגם ניתן לעשות כטיול יום.  הביקור שם בדרך כלל קצר מבהר ריינייר, אבל המקום רחוק יותר.

פרק North Cascades – בלתי אפשרי לטיול כוכב מסיאטל.  רחוק מדי (בעיקר הקצה המזרחי שלו).

שייט לצפיה בליויתנים יוצא מעירה בשם Annacortes מצפון לסיאטל.  כתלות במקום הלינה שלך, זה יכול לקחת 1-3 שעות להגיע לשם (וכמובן גם לחזור).  כפי שנכתב כאן על ידי אחרים, ה- I-5 וגם ה- I-405 פקוקים חלק גדול מהיום.

בעיר עצמה יש מה לעשות במשך 2-3 ימים.  מרכז העיר יכול לספק עניין ליום שלם וגם ליותר, מוזיאון התעופה בנמל התעופה של בואינג, מדרום לעיר, המפעל של בואינג מצפון לעיר ועוד.

• אז בעצם אפשר לעשות את סיאטל העיר ביומיים שלושה לפני השיט , ואחרי שמסיימים את השיט , לקחת את הרכב השכור ולהתמקם במלון בעיירה ליד הר רינייר או ליד שמורת אלימפיק ואז בעצם לקום בבקר ולעשות את השמורות , האם הבנתי נכון? צריך לחפש מלון יפה ולא כזה שכוח אל כמו בסרטים האמריקאיים 😆 . מה שאני כן התכוונתי זה לעשות כל שמורה במשך יום אחד , אז העצה שלכם לקחת מלון בעיירה ליד זה נשמע יותר הגיוני וכך יש לי יותר זמן לטייל .   האמת , שבהתחלה חשבתי בכלל לברוח מהאזור הזה בטיסה ולהגיע לעיר תוססת כמו ניו יורק , אבל כל האפשרויות בחוף המערבי נדחו על הסף , לא לוס אנג’לס ולא סן פרנסיסקו

• @mmns-0

קח בחשבון שהר רייניר ואולימפיק מרוחקים בערך 5 שעות נהיגה זה מזה.

כשאתה אומר “לעשות כל שמורה במשך יום אחד”, מבחינתי זה אומר יום מלא – כלומר לישון ליד כל שמורה 2 לילות (4 לילות בסך הכל). כמובן שגם אז לא תספיק לראות את כל ה-highlights, אבל זה ייתן לך טעימה יפה.

אם תנסה לעשות, למשל, לילה אחד ברייניר ולילה אחד באולימפיק - זה יהיה מאד צפוף ומתיש, ולא תספיק לעשות הרבה. במקרה כזה הייתי מוותר על אחת השמורות ומתמקד בשנייה.

לגבי מקומות לינה, אני מאמין שחיפוש קצר ב-tripadvisor וסיווג לפי traveler ranking יעלה מקומות ברמה טובה מאד. אפשר גם לחפש airbnb, אפשר למצוא שם צימרים ממש מושקעים. 

• @mmns-0

אם אתה מעוניין לבקר באולימפיק רק יום אחד, זה אומר שאתה מחליט מראש לוותר על חלקים לא קטנים שלו. לדעתי כדאי לעשות את זה הפוך – קודם לקרוא קצת על הפארק ולראות מה מעניין אתכם שם ואחר כך להחליט כמה זמן רוצים להקדיש לו. 

• @mmns-0

לגבי הר ריינייר, אפשר ללון מדרום לסיאטל.  לא חייבים ממש לללון ליד הפרק.  המרחק לא נוראי.

לגבי אולימפיק, יש אפשרויות לינה די טובות באיזור Port Angeles.  בחלק המערבי, ב- Forks, יש רק מוטלים ברמה לא גבוהה.

• @יובל-ש

לדעתי אין מה לנסוע לאולימפיק ליום אחד  יש הרבה מה לראות שם והאזור מספיק מרוחק מסיאטל על מנת שתדרש לינה באולימפיק.

• @dhz

ב-Forks יצא לי לישון פה https://quileuteoceanside.com/, אני לא יודע אם יהיה פתוח או לא (כרגע כתוב שסגור בגלל הקורונה). אבל אחלה מקום.

לגבי לינה באזור רייניר, המרחק מסיאטל אמנם לא נוראי, אבל צריך לציין שהעלייה להר ב-Paradise די ארוכה (כביש איטי ומפותל, לוקח בערך חצי שעה להגיע משער הכניסה של השמורה עד מרכז המבקרים למעלה). ביום שהגעתי טיפסתי עד למעלה והיה ערפל שלא זז, כך שהייתי צריך לעשות את הנסיעה שוב למחרת. לכן נראה לי יותר נוח לישון קרוב ככל האפשר, כלומר באזור Ashford.

• אוקיי , 

אז אחרי שקראתי את הצעותיכם וגם קראתי חומרים אחרים , אבקש את חוות דעתכם לסידור הימים הבא:

יום 1 – יום הנחיתה אחרי הטיסה מישראל והתמקמות במלון בדאוןטאון של סיאטל .

יום 2 – יום בעיר סיאטל

יום 3– יום בעיר סיאטל

יום 4 - נסיעה לשיט

יום 5  – ירידה מהשיט , לקיחת הרכב השכור ונסיעה לעיירה אשפורד או כל עיירה אחרת שתצמצם את המרחק לכניסה לשמורת “מאונט רינייר”

יום 6 – ביקור כל היום בשמורת רינייר וחזרה לעיירה שיצאנו ממנה

יום 7 – מנוחה מרינייר , נסיעה לאאוטלט , קניות , למה לא? ואחכ נסיעה לכיוון מלון בקרבת “פארק אולימפיק” – 

יום 8  – ביקור בפארק אולימפיק

יום 9 – ביקור במפעל בואינג והחזרת הרכב 

יום 10 – טיסה הביתה

אודה חוות דעתכם , המלצות לגבי העיירות להתמקמות לפני הנסיעה לפארקים , מיקום של המלון בתוך סיאטל ו...אאוטלט מצוייין וזול .

תודה מראש

• @mmns-0

לא כל כך ברור לי עניין הנסיעה לשיט.  האם מדובר בשיט צפיה בליויתנים שיוצא מ- Annacortes?   אם כן, אזי אני ממליץ על שכירת הרכב לפני הנסיעה לשם.  אני לא יודע אם יש לשם תחבורה ציבורית, וגם אם כן, אני עוד יותר מסופק אם יש שם שירותי שכירת רכב.  בכל מקרה, מדובר בשיט לא מאד ארוך, וגם Annacortes לא כזו רחוקה מסיאטל.  לכן או יום 4 הוא יום בסיאטל שנגמר בלינה ליד Annacortes (אני לנתי ב- Candlewood Suites ב- Burlington שקרוב לצומת של I-5 וכביש 20.  אולי 30 דקות נסיעה מ- Annacortes).  לאחר השיט מציע לנסוע דרומה ולקצר טווח לכוון הר ריינייר, גם אם לא תוכל להגיע עד אליו (לא יודע באלו שעות מתבצע השיט).

אם נראה שיש לך זמן פנוי, אולי ביום של הנסיעה צפונה מסיאטל, אזי אפשר לנסות ולשלב את הביקור במפעל בואינג באותו יום.  גם אתר זה נמצא בפרבר צפוני של סיאטל, קרי בכוון ההתקדמות שלך.   ביום 9, אם יש זמן, אני ממליץ על ביקור במוזיאון התעופה שהוא לא רחוק משדה התעופה הבינלאומי של סיאטל-טאקומה, בחלק הדרומי של מטרופולין סיאטל.

החזרת רכב – מציע לעשות זאת בשדה התעופה בדרך לטיסה החוצה.

• @mmns-0

אני הנחתי שזה שייט לאלסקה?

ובכל מקרה יום 7 הוא קצת בעייתי- מנוחה מרינייר אבל נסיעה לא כ”כ קצרה לאולימפיק, ולגבי אאוטלט- לא חושב שמדינת וושינגטון היא שוס גדול מבחינת אאוטלטס. לדעתי זה שביציאה 200 הוא הכי מוכר, אבל אז הוא לוקח אתכם לחלוטין לכיוון אחר מרינייר לאולימפיק.. ולגבי אולימפיק- ליום ביקור אתם צריכים לבחור אזור אחד או שניים שתבקרו בו, בהנחה שזה עם קצת הליכה ברגל… ולפי הבחירה לבחור אם הלינה היא בפורט אנג’לס או יותר באזור אברדין. היייתי אולי בוחר בפורט אנג’לס כי משם תוכלו עם מעבורת לחזור קרוב יותר לעיר אוורט, שבה נמצא מפעל בואינג.

• @גדליהו-מהגרעין אמר:

@mmns-0

אני הנחתי שזה שייט לאלסקה?

ובכל מקרה יום 7 הוא קצת בעייתי- מנוחה מרינייר אבל נסיעה לא כ”כ קצרה לאולימפיק, ולגבי אאוטלט- לא חושב שמדינת וושינגטון היא שוס גדול מבחינת אאוטלטס. לדעתי זה שביציאה 200 הוא הכי מוכר, אבל אז הוא לוקח אתכם לחלוטין לכיוון אחר מרינייר לאולימפיק.. ולגבי אולימפיק- ליום ביקור אתם צריכים לבחור אזור אחד או שניים שתבקרו בו, בהנחה שזה עם קצת הליכה ברגל… ולפי הבחירה לבחור אם הלינה היא בפורט אנג’לס או יותר באזור אברדין. היייתי אולי בוחר בפורט אנג’לס כי משם תוכלו עם מעבורת לחזור קרוב יותר לעיר אוורט, שבה נמצא מפעל בואינג.

אכן יציאה לשיט קרוז לאלסקה . 

הכוונה שלי היתה לשלב באותו יום את האאוטלט עם הנסיעה להתמקמות בעיירה של לפני הביקור באולימפיק , או שאני טועה ויום אחרי שאני מסיים את הביקור במאונט רנייר לנסוע ישירות לעיירת התמקמות ליד אולימפיק?

ראיתי את היצע המלונות בעיירה לפני מאונט רינייר וזה לא ככ מלון , זה לודג’ , ורציתי לשאול מבחינת אחסון החפצים והמזוודות בביטחה במקום שכזה לעומת מלון נורמלי ??? אולי יש מקום אחר ללון בו במלון נורמלי ולא איזה מוטל דרכים מסכן ולא בטוח בצד הדרך? ראיתי את העיר אולימפיה שהיא יושבת בדיוק על אם הדרך גם למאונט רינייר וגם לאולימפיק , זו אופצייה טובה?

• @mmns-0

לא לנתי שם, אבל זו בירת מדינת וושינגטון אז אני מניח שיש שם בתי מלון טובים.

• @mmns-0

לודג’ זה בסך הכל סוג של מלון קטן בסגנון יותר כפרי, זה לא אומר שהאיכות שלו פחות טובה ממלון רגיל (לפעמים זה להיפך).

מוטלים הם באמת לרוב ברמה נמוכה יותר (יש יוצאי דופן), אבל יש שם מספיק אפשרויות מלבד מוטלים.

ובכלל, זה לא בדיוק אזור פשיעה. דאגות על גניבות וכאלה תשאיר לערים הגדולות.

בחזרה