בחזרה

צפון איטליה והאגמים - שלד מסלול והמלצות לינה

• הי,

באוגוסט 2021 אנו מתכננים לנסוע לצפון איטליה, עם בני נוער בגילאי 11-18, לכ-9 ימים (בפועל זה יוצא שמונה ימי טיול מלאים) – טיול בר מצווה באיחור...

בניתי את שלד המסלול הנ״ל – הכל עוד פתוח, עוד לא הזמנו לינות (וגם לא את הטיסה) – נזמין ביום-יומיים הקרובים. 

אשמח להתייחסות מנסיונכם – האם התכנון סביר או דחוס מידי? בעקרון אנו משפחה פעילה, ובכל זאת, לא רוצה לסיים את הטיול כשאנו מותשים מנסיעות. 

כמו כן, אשמח להמלצות לגבי לינה- היכן כדאי להתמקם באיזור האגמים ואיזור הדולומיטים.

אציין שגם המחיר הוא שיקול – לדגומא, באיזור הדולומיטים, היה נראה לי במפה שקורטינה מתאימה כנקודה טובה באמצע, אבל מבדיקה ראשונית, המחירים שם מאוד יקרים – האם יש אלטרנטיבה?

תודה רבה לכל העונים

תאריך

איזור

מה עושים?

לינה

12/8 חמישי

מילאנו

11:55 טיסה מישראל למילאנו, הגעה ב-15:10.

לקיחת רכב שכור ונסיעה למקום לינה הקרוב לתחילת הפעילות של היום למחרת (2.5 ש׳). נגיע מאוחר.

ריבה דל גארדה?

13/8 שישי

מאגם גארדה לדולומיטים

הצטיידות מזון,

קניונינג שמתאים לילדים (חצי שעה צפונית לאגם גארדה) /

ומשם נסיעה מהאגמים לדולומיטים (כ-2.5 ש׳ נסיעה, תלוי איפה נישן).

Canzaei ?

14/8 שבת

דולומיטים

מרמולדה - הקרחון האחרון בהרי הדולומיטים. יום טיול נופי מלא שיוצא מהעיירה Canzaei:

https://www.gotravel.co.il/travel/?p=2066

Canzaei ?

15/8 ראשון

דולומיטים

אגם בראייס - טיול של שעה וחצי-שעתיים מסביב לאגם, השכרת סירה, שחיה באגם.

אפשר לשלב עם נדנדת ענק מעל תהום בקרונפלאץ  (50 ד׳ משם) או עם מגלשות אלפיניות FunBob (כ-20 דקות)

קורטינה ?

16/8 ראשון

דולומיטים

Parco naturale Tre Cime - מסלול רגלי המקיף את "שלושת השיניים" (כ-4 שעות) - מתחיל מ-Rifugio Auronzo, עולה דרך אגמים הרריים יפהפיים, מקיף את "שלושת השיניים"

קורטינה ?

17/8 שלישי

ונציה

נסיעה מהדולומיטים לונציה (כשעתיים). 

טיול בונציה 

לינה באיזור ונציה או באיזור האגמים (שעה ו-45 ד׳)?

18/8 רביעי

אגמים

מפלי מולינה והר באלדו - מפלים יפים, אגם טורקיז, עלייה ברכבל לתצפית מרהיבה. 

?

19/8 חמישי

אגמים

גארדה לנד + מסעדת אבירים Medieval Times

?

20/8 שישי

אגמים

טיול  מסביב לאגם גרדה - רחצה, קצת כפרים, מבצר בסירמיונהֿ

או פארק מים. אחה״צ - נסיעה למילאנו לקראת החזרה הביתה

מילאנו, קרוב לשד״ת

21/8 ראשון

מילאנו

6:10 טיסה חזרה לישראל

• מצרפת את התכנון כצילום של הטבלה שניסיתי להדביק – ההפרדה יצאה קצת לא ברורה:

• @Carmel3209594

קצת מפוזר לטעמי.

ברור לי למה מתוך נחיתה במילאנו להגיע לדולמיטים לא סביר באותו יום ולכן נדרשת לינת דרך--

קניואינג באזור ריבה דל גארדה למחרת על הבוקר- ואז המשך הנסיעה-בהחלט ברור ואכן לינה שם נכונה לכם למסלול הזה.

מכאן הדולמיטים מתפזרים קצת. למה לינה בקורטינה- היא נקודת “קצה” יחסית. 

אפשר להתמקם באחת העיירות של וואל גארדנה- גם יותר קל למצוא לינה, וגם בדולמיטים יותר קל למצוא לינה ל3-4- לילות רציפים.

התייחסתם ל3 ימי טיול בדולמיטים-מעט מאד.

הביאו בחשבון 15.8 חג קתולי +יום ראשון--תכננו מסלול מותאם והערכו לכלכלה מראש.

מכאן---- נסיעה לוונציה +טיול של חצי יום +לינה כדי להגיע למחרת למונטה בלאדו? -לא נראה לי יעיל.

את וונציה אפשר לשלב על בסיס לינה באזור אגם גארדה באחד הימים.

על מונטה בלאדו והמפל הייתי מוותרת “אחרי” הדולמיטים המרשימים פי כמה.

את היום האחרון הייתי מקדישה לטיול בחלק הדרומי של אגם מאגורה והגעה ללינה טרום טיסת בוקר.

• @Carmel3209594

לגבי יום הטיול המלא שמתואר באתר של gotravel, אנחנו עשינו את הסיבוב הזה ביום אחד, אבל בלי אף עליה ברכבל. הנופים מדהימים ביום שמש, והסיבוב מאוד מומלץ. מצד שני, למשפחה שלנו מה שמתואר באתר זה טיול דחוס מדי. לטעמי מתאים ליומיים. תבדקו אם העומס מתאים להתנהלות שלכם.

עוד נקודה למחשבה: הטיול שלכם מתוכנן כטיול כמעט-מתגלגל, מה שמשאיר מעט מאוד גמישות להתאים את הימים למזג האויר.

• @פסגות-מושלגות

תודה רבה!! 

• @יונית אמר:

+יום ראשון--תכננו מסלול מותאם והערכו לכלכלה מראש.

הי יונית

שוב תודה על התגובה הבקיאה והמפורטת.

יש לי מספר שאלות:

1. לגבי החג הקתולי שהוא גם יום ראשון – אני מבינה שמסעדות וחנויות יהיו סגורות. האם מסלולי טיול שדורשים עלייה ברכבל או תשלום בכניסה יהיו פתוחים? האם אטרקציות יהיו פתוחות? האם את יודעת על אירועים מעניינים שדווקא קשורים לחג ומתקיימים בדר״כ?  
    2. קיבלתי את המלצתך להוספת יום לדולומיטים, במקום מונטה בלאדו והמפל. האם יש לך המלצה מה להוסיף בדולומיטים?
    3. באגמים נשהה שלושה ימים אחרי החזרה מהדולומיטים – יום אחד יוקדש ללונה פארק ומסעדת אבירים, יום אחד – נסיעה לונציה ונשאר עוד יום אחד. מה היית ממליצה לעשות בו?

תודה רבה

כרמל

• רק כמה הערות קטנות.

1. סירמיאונה שווה ביקור. לדעתי אחרי יום בפארק שעשועים בחום מחריד כולכם תירדמו בהצגת האבירים. אני הייתי עושה את זה אחרי יום טיול של סירמיאונה ועוד עיירה.
    2. היינו גם בגארדלנד וגם במובילנד באותו טויל. לדעתי מובילנד מתאים יותר לילדים גדולים כמו שלכם. 
    3. לא ברור לי מה תספיקו לראות בונציה בחצי יום. חום אימים שם באוגוסט, ואתם מגיעים אחרי נסיעה די ארוכה ותהיו עייפים. יש גם נסיעה בערב לכיוון גארדה, שזה אמנם אוטוסטרדה, אבל מאוד עמוסה. 

אנחנו היינו 8 ימים בגארדה+ונציה, ויתרנו על הדולומיטים, ועדיין הרגשנו שזאת רק טעימה קטנה מאגם גארדה.

בחזרה