בחזרה

עזרה בתכנון מסלול שלכת בניו אינגלנד אוקטובר 2021

• היי לכולם,

מתכננת טיול שלכת לניו אינגלנד באוקטובר הקרוב. זה החלום שלי מזה 5 שנים, ותמיד אמרתי שזו תהיה מתנה ליום הולדת 30. 

אני שומרת שבת, חגים וכשרות, לכן מבחינתי יכולה לצאת רק אחרי החגים. 

התאריכים הם 3-21 לאוקטובר. לאור המצב הנוכחי שהכל דינמי, חושבת לסגור טיסות רק סמוך למועד, אבל הכיוון כרגע הוא לנחות ולחזור מניוארק (אלא אם כן יפתחו טיסות ישירות לבוסטון). בניו יורק כבר הייתי לפני כמה שנים בטיול ארוך, וכרגע לא חושבת להקדיש לה זמן בטיול הזה. גם על אכדיה ומפלי הניאגרה אוותר הפעם בגלל המרחקים (ושהצד הקנדי סגור כרגע). השבתות הן קצת אילוצים שמשבשים לי את המסלול, כי העדפתי לעשות אותן בערים שיש מרכז של חב״ד, אבל אם למישהו יש הצעות אחרות איך אפשר להתארגן על ארוחות כשרות לשבת גם בעיירות הקטנות זה יהיה מעולה. אני צלמת חובבת שאוהבת בעיקר טבע ונופים (יערות, אגמים, מפלים, תצפיות), ומסלולי הליכה בדרגת קושי קלה-בינונית. אני נוסעת לבד ואין לי בעיה עם מעברי לינה מרובים. משכימת קום ורוצה לחזור כל יום למקום הלינה לפני החשיכה.  

בהתחלה הרכבתי מסלול נגד כיוון השעון, אבל מקריאות בפורום הבנתי שבתאריכים שלי, אם רוצים סיכוי לשלכת מיטבית, נראה שדווקא כיוון השעון מתאים יותר. 

היעדים הם קצת צפון מדינת ניו יורק (אולג פורג׳, לייק פלאסיד), ורמונט וניו המפשייר. 

מה דעתכם? 

אפרסם את המסלול הרלוונטי בהתאם לתשובות ואשמח כמובן לתובנות שלכם. 

• @ortaliy22

שלום אורטל

וברוכה הבאה לפורום צפון אמריקה

לפני שמציעים חלוקה למסלול רכוב שאלות

א- אומנם רשמת לא אכדיה אבל האם נגיעות בחוף מיין יהיו מקובלות עליך?

ב- עד איזו שעה בשישי את מייעדת לסיום הנהיגה.?

ג- אפשר להשתדל לכוון כך שבסופי שבוע תגיעי ליעד שבו תימצא קהילה יהודית ולו הקטנה ביותר

אך במידה ולא מסתדר האם תוכלי לעשות את השבת בד’ אמותייך?

ד-אם את נוחתת בניוארק בבוקר, כמה את חושבת כמה זמן נהיגה אפשר לבנות עליו ביום הנחיתה?

אכן ,בתאריך שאת מתחילה את המסלול חייבים עם כיוון השעון!!!

מוני

• @מוני

בוקר טוב מוני, ותודה רבה על התייחסותך!   לגבי שאלותיך:  

א. מוכנה בהחלט לנגיעות במיין, והאמת שעם תכנון נכון אולי גם אכדיה תבוא בחשבון. כרגע לא כללתי את מיין במסלול שאני הרכבתי (ואצרף מטה), אבל פתוחה לגמרי לשינויים. 

ב. בתקופה זו אני מניחה ששבת נכנסת בסביבות 5-6. אז עד 3 לכל המאוחר. 

ג. העדיפות כמובן להיות במקום עם קהילה יהודית, אך גם להעביר את השבת בחדר עם יין בשביל הקידוש ולחם בשביל הסעודות הולך. 

ד. בעיקרון, אני לא אחת שמתקשה לעשות נסיעות ארוכות גם אחרי לילה ללא שינה, אבל חשבתי להעביר את הלילה הראשון בניו ג׳רזי. כך שאוכל לנצל את היום הראשון לסידורים כמו הצטיידות באוכל בסופר כשר (ששם יהיה לי הרבה יותר קל להתמצא), קניית סים וכו׳… ואולי גם לנוח קצת כי יש לי נטייה לא לעצום אפילו עין אחת בטיסות, וזו בכל זאת הולכת להיות טיסה ארוכה.  

מעתיקה לפה את המסלול שהרכבתי עם כיוון השעון, אבל כמובן גמישה ופתוחה להצעות לשינוי. עוקבת אחרי הפורום כבר שנים, ובהחלט סומכת על עצות המומחים כאן.   

המסלול:

3/10 יום א׳ - נחיתה בניוארק. יש אופציה לנחיתה לפנות בוקר או בסביבות 7 בערב - חושבת על האופציה של לפנות בוקר. הצטיידות באוכל כשר, סים לנייד וכו׳… כרגע נוטה לעשות לילה בניו ג׳רזי לפני היציאה לצפון. 

4/10 יום ב׳ – נסיעה ללייק פלאסיד דרך אולד פורג׳ (רכבל הכיסאות מקאולי) וכביש 28, יודעת שהנסיעה דרך אולד פורג׳ מאריכה את הדרך (הצעות לעצירות?), אבל קשה לי לוותר לאור ההמלצות החמות של מוני. כרגע חושבת על לינה באזור אולד פורג' - אבל לא מצאתי מלון סביר בינתיים (בגלל שאני לבד, פחות בקטע של דירות פרטיות/מוטלים).

5/10 יום ג׳ – המשך נסיעה ללייק פלאסיד. היי פולס ג׳ורג׳ + מסלול פנינסולה ואזור האגמים. מתלבטת לגבי עלייה ברכב לוויטפייס מאונטן. לינה בלייק פלאסיד. 

6/10 יום ד׳ – מעבר למדינת וורמונט. נסיעה לכיוון סטואו (לא במעבורת). עלייה ברכב להר מנספילד (אם מעדיפים עלייה ברכב רק להר אחד – מה עדיף – וויטפייס או מנספילד?) + נסיעה דרך סמאגלרס נוטש ומפלי בינגהם. אם יישאר זמן, טיול רגלי בעיירה (Stowe recreation path). 

לינה בסטואו. גם כן קצת בעיה כי המלון שרציתי כבר נתפס ועדיין לא מצאתי משהו סביר במקומו. 

• @ortaliy22

7/10 יום ה׳ – מסלול burrows לתצפית בכאמל׳ס האמפ (הכאמל׳ס האמפ זה המסלול שאני הכי מצפה לו, והוא לדעתי בדרגת הקושי הכי גבוהה בטיול שלי. למישהו יש תובנות/המלצות עליו?).

רוצה להעביר את השבת במידלברי בגלל בית חב"ד. אז נסיעה בכביש 116 ועצירה במפלי בריסטול/ברטלט. המשך נסיעה בכביש 116 עד מידלברי. 

לינה במידלברי. 

8/10 יום ו׳ – נסיעה בכביש 125 אל כביש 100 ומשם דרומה עד העיירה וודסטוק. טיול רגלי בעיירה כולל צילומים בחוות סליפי הולו, וחזרה אל מידלברי. לינה במידלברי. שוב בעיה - המלונות היחידים שראיתי שם בתפוסה מלאה בשישי שבת.  

9/10 יום ש׳ – שבת במידלברי. מנוחה וטיולים רגליים בסביבה. 

10/10 יום א׳ – מעבר לניו המפשייר. נסיעה להרים הלבנים דרך גרוטון וכביש 232 + מסלול owls לתצפית על האגמים (יודעת שזה מאריך את הדרך, אבל אילוצי השבת גרמו לעיקוף). המשך דרך כביש 302. בקרפורד נוטש לעשות מסלול להר Willard. לינה בקונווי.

11/10 יום ב׳ - (קולומבוס דיי) מסלולים רגליים קלילים באזור הר וושינגטון (פחות מעוניינת לעלות להר) + עלייה בגונדולה להר wildcat + דיקסוויל נוטש פארק ומסלול לתצפית table rocks. לינה בקונווי. 

• @ortaliy22

12/10 יום ג׳ - הרכבת הנופית של קונווי עד ברטלט (יש גם את הקו שנוסע לקרפורד נוטש אבל זה 5 שעות), אגם אקו, תצפית קת׳דרל. לינה בקונווי. 

האם לדעתכם שווה להקדיש זמן לנסיעה ברכבת הנופית או שמיותר? ראיתי סרטון שממש הלהיב אותי, אבל מצד שני ראיתי ביקורות שזה משעמם וחבל על הזמן.  

13/10 יום ד׳ - יום קניות באאוטלט בנורת׳ קונווי. לינה בקונווי. 

14/10 יום ה׳ - ריק. המלצות?

15/10 יום ו׳ – לצערי בית חב"ד הכי קרוב הוא בדורהם. אז נסיעה לדורהם דרך כביש 153 והאגמים שלאורכו.

16/10 יום ש׳ - שבת בדורהם. מנוחה וטיולים רגליים בסביבה. 

17/10 יום א׳ – חזרה לכיוון קונווי ונסיעה בכביש 112 ללינקולן. כולל עצירות ומסלולים רגליים בדרך בשלל המוקדים (אלבני ברידג׳, לואר פולס, רוקי ג׳ורג׳, מפלי סאבדיי, שוגר היל, האנוק) + נסיעה בבר נוטש עד ברטלט וחזרה ל112. לינה בלינקולן. 

האם נראה לכם סביר להספיק את כביש 112 ביום אחד, בעיקר כשהנסיעה מדורהם לוקחת כשעה וחצי? אופציה נוספת היא לעבור בבר נוטש בנסיעה מקרפורד נוטש לקונווי ב10/10, ואז לפנות זמן רק לכביש 112. 

תהייה גם לגבי זה שזה יוצא ביום ראשון - האם יהיה עמוס מדי? 

18/10 יום ב׳ - אזור פרנקוניה נוטש. פלום ג׳ורג׳. אגם אקו ותצפית על האגם בארטיסט בלאף. (הרכבל להר קנון נסגר ב17.10- וגם אחרי האסון באיטליה והקורונה, לא בטוחה שבא לי להתאמץ להגיע לפני). לינה בלינקולן.   

19/10 יום ג׳ – נסיעה לכיוון ניו ג'רזי עם עצירה בוודברי קומון.

השאיפה להגיע לניו ג׳רזי בסביבות אחר הצהריים, ולהספיק לעשות בדיקת קורונה כ48 שעות לפני הטיסה (כדי שיהיה מספיק זמן לקבל תשובה). לינה בניו ג'רזי.

20/10 יום ד׳ - קניות בג׳רזי גארדנס. לינה בניו ג׳רזי.

21/10 יום ה׳ - התארגנות לטיסה חזור. כנראה אקח טיסה יחסית מוקדמת, כדי להספיק להגיע לפני שבת לארץ. 

• @ortaliy22

קודם כל מעיון ראשון בחלוקה שלך ,שאפו על כך שרואים שאת עשית שיעורי בית ולא התעצלת

לקרוא דיווחים מושקעים של גולשים שניתנים כאן  בשפע, וכמובן אספת גם חומר נוסף(נקודות חן) שבטוח שנוכל

כאן ללמוד ממך כשתחזרי!

ממש לא נבהלתי מהלוליניות שבתוואי שלך (אני בעד),וכמו כן לא נבהלתי ממקרים של הלוך וחזור  לצורך

לינה חוזרת בסביבת קהילה מתאימה.

בהמשך לאחר שאבדוק ביסודי (כולל מיפוי)יותר פר יום ,את החלוקה שרשמת, אם יהיה צורך אחזור עם תובנות שבהן הצעות שינוי כזה או אחר

אני חוזר – רק אם יהיה צורך ,האם מקובל עלייך ,כי האמת – את יכולה בהחלט להתבסס רק על עבודת ההכנה שלך.

מוני

• @מוני

תודה רבה כיף מאוד לשמוע! באמת עבדתי על זה במשך שבועות :)

אשמח לשמוע הצעות בכל מקרה. 

• @מוני

מוני, חשבתי על ההצעה שלך לחופי מיין. אולי אפשר להכניס את אזור פרנקוניה נוטש ליום חמישי הריק. ואת כביש 112 לעשות בשישי (ואם לא מספיק, אז אולי לשלב חצי ביום אחר). כך שאחרי שבת בדורהם, אמשיך לחופי מיין בראשון ושני, ובשלישי בבוקר אצא חזרה לכיוון ניו ג׳רזי. 

• @ortaliy22

שוב שלום

טוב כפי שרשמתי אני בכל זאת  רוצה להתייחס לחלוקה ולשאילתות

3/10

בהחלט הגיוני

4/10 יום ב׳ – 

לא הייתי רושם נסיעה ללייק פלאסיד אלא עליה לדרום האדירונדאק ולכוון מאמץ ללון באולד פורג’ או ב-inlet מעט אחריה

האזור זרוע אגמים ובכמה וכמה מהן סוגי לודג’ים על שפת האגמים.

שימי לב נסיעה לא קצרה ולכן לא לבנות על יותר מהאזור הנ”ל- https://goo.gl/maps/MiTFzbNnh3gkyZpo8 = יותר מ-450 קמ 

5/10

שימי לב המשך נסיעה ללייק פלאסיד. היי פולס ג׳ורג׳ + מסלול פנינסולה ואזור האגמים אני מניח שאת מתכוונת ללייק מירור וללייק פלאסיד שבעיירה לייק פלאסיד

אין לך מה להתלבט את העליה עם הרכב שלך לוויטפייס מאונטיין את לא עושה ביום הזה אלא למחרת בדרך למעבר לוורמונט

6/10

כולל העליה לוויטפייס כמובן בהתאם למזג האוויר ובעיקר אם הראות טובה

מאחר ובווויטפייס אפשרי בלי הליכה אין סיבה שלא תקיימי גם את המנספילד גילוי נאות אנחנו עשינו רק את הוויטפייס

לכן לא יכול לקבוע נחרצות

לא מעוניינת במעבורת -https://goo.gl/maps/5HPP4WPcMnnPKeRy9

7/10

נראה מעניין ואתגרי , ובהחלט בחירה טובה לעגינה במידלברי

ואם במידלברי עסקינן הנה  מה שרשם הגולש עודד על הישוב-

על ה-116 נסענו עד שהגענו ל- Middlebury הסמוכה להרים הירוקים. בעיירה זו פועל אחד הקולג'ים היוקרתיים ביותר בארה"ב. שמו של הקולג' הוא

Middlebury College  וכדי להגיע אליו יש לכוון Waze לכתובת

14 Old Chapel Rd. מבנים יפפיים ובחלק קטן גם יכולנו להיכנס ולראות את הפאר בפנים כולל בסיפריה. ליד דלת אחד המשרדים היה לוח עם הודעה באנגלית ולמטה המילה "תודה" בעברית. בלוח שליד אנחנו רואים שהמשרד הוא של פרופסור Faisal Alasiri שמלמד לא פחות ולא יותר .....עברית מודרנית !!!

8/10

מאוד אהבת את התכנית שלך ליום הזה רק מה תוסיפי gוד קצת מוודסטוק אל אתרי הכפר של queeche

הנה סך הכל מה שצריך להוסיף מוודסטוק 12 דקות- https://goo.gl/maps/GGdoK75C2EbVEJDXA פשוט את כבר שם

9/10

מובן

10/10

נראה טוב בכביש 232 תנסי להגיע לנקודת הצילום על אגם גרוטון המוקף 4 יערות מדינה אם יהיה לך הרבה ה-ols trail

,אפשר שתסתפקי בנקודת צילום נמוכה יותר כפי שהגולשת lora2  ב-10/10/16  ממש כמו התאריך שלך אורטל והנה התמונות ששלחה מהכביש 

והצילום מעל אגם גרוטון

עדכון שלכת בוורמונט-אגם גרוטון כביש 232

תמונות מהדרך ואגם גרוטון

תגובה 

אחזור בהמשך לתגובה הזאת ואני  שולח שלא יקרה לי מחיקת הפוסט עד כאן

חזרתי ,ואני מיד נוגע בכך שבקריאה הראשונה את החלוקה לא שממתי לב שאחרי חמישה ימים בהרים הלבנים את חוזרת אליהם אחרי

בילוי שישבת בדורהם ,אז אני מתנצל שכעת אני מביע דיעה ש-5 ימיפ בהרים הלבנים זאת כמות יפה ולא הייתי חוזר אליהם

ואני מסכים עם התיקון שאת חושבת לעשות .

מה שכן, אנישואל אם יש אפשרות שתמצאי חבד בכיוון מזרחית להרים הלבנים ולא דרומית כפי שמצאת בדורהאם, תוכלי להתחיל הגיוני

יותר את עיירות מפרץ מיין .

אפשר לנסות את אוגוסטה בירת מיין  מה דעתך יכול מאוד להיות שיש שם בית חבד?

מוני

מוני

• @מוני

ראשית, תודה רבה על תגובתך! ממש לא מובנת מאליה כל העזרה שאתה מגיש בפורום לכולם.

שנית, מקבלת את הצעותיך בשמחה.

לגבי כביש 232, האם שתי הנקודות (הגבוהה והנמוכה), נמצאות במסלול ה-owls? או שמא מדובר במסלול אחר?

לגבי בית חב”ד במדינת מיין – מצאתי 3 נקודות: Bangor, Brunswick ו-Portland. 

פורטלנד או ברונסוויק נראות לי אופציות ראויות. מה דעתך?

• @ortaliy22

מודה שאני אוהב את צפון מזרח, מקל עלי  להשתתף בהתלבטויות של גולשים באזור הפסטורלי הזה.

הייתי הולך על בראונסויק ממש טוב לדעתי ולהתחלת הנושא החופים האנכיים והאופקיים של מיין

בהמשך אציע תוואי החל מיום ראשון לאחר השבת.

אחזור אליך בנושא נקודת הצילום.

מוני

• @מוני

והנה מצאתי את השרשור בנוגע לנקודות הצילום  ובכלל על ה232

https://community.lametayel.co.il/topic/153749/%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%A6%D7%94-%D7%9C%D7%9E%D7%91%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%A9-232-%D7%95%D7%A8%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%98

תתחילי בהודעה הפותחת את השרשור.

מוני

• @מוני

עוד משהו

כשתבקרי המונפליה בירת וורמונט מול בנין המימשל של וואמונט ברחוב state

יש מרכז מבקרים יפהפה ותוכלי לבקש מהם שיתנו לך את הנקודה ממנה עולים לתצפית

מוני

• @מוני

נהדר! התמונות בהחלט עושות חשק וכבר קשה לחכות :)

בנובמבר 2015 טיילתי בניו יורק ושם התאהבתי בשלכת (אפילו שהיה אחרי הפיק, עדיין היה יפה). מאז בכל שנה, חוץ משנת הקורונה,  טסתי לשלכות באירופה. כמה מהן דווקא היו לא רעות בכלל, אבל השלכת של ניו אינגלנד תמיד הייתה החלום. 

• @מוני

היי, חושבת עכשיו אולי על כיוון אחר. אחרי ההרים הלבנים לנסוע לכיוון ברקשיירס כדי לא להרחיק וליצור לעצמי נסיעה ארוכה בחזור לניו ג’רזי?

מה דעתך?

• @ortaliy22

דעתי חיובית

רק תזכירי לי באיזה תאריך את מתכוננת לרדת מההרים הלבנים לברקשיירס

ותרשמי שוב את תאריכי ההמשך עד יום החזרה לניו ג’רסי

מוני

• @מוני

נמצאת בהרים הלבנים עד יום שישי 15/10 בבוקר

ואז אולי לרדת לשישי שבת במנצ’סטר ניו המפשייר שיש שם בית חב״ד. 

ראשון שני 17-18/10 להקדיש לברקשיירס. 

יום שלישי 19/10 להתחיל חזרה לניו ג׳רזי במטרה להגיע בסביבות אחה״צ. 

• @ortaliy22

vhh

מציע לבדוק  ישובים פסטורליים יותר מאשר מנצ’סטר 

נסי לבדוק את brattleboro  דרום מזרח וורמונט ,ואפילו את bennington דרום מערב וורמונט

https://goo.gl/maps/o2oLr6Xhcf8jvoDn7

מוני

• @מוני

תודה רבה, בודקת. 

מה לגבי התאריכים? מתאימים לברקשיירס? 

בינתיים ראיתי כל מיני ״אטרקציות״ כמו נתיב מוהוק, הר גריילוק, דרך ג’ייקובס לדר…

אבל עדיין מנסה לעשות סדר. 

• @ortaliy22

אם לא עיינת בדיווח של עודד על  היומיים + שלהם בבררקשיירס ונתיב מוהוק

כולל הגעה  מבננינגטון (20 דקות) שמעבר לגבול בדרום מערב בוורמונט הנה הקטע שלו בדיווח

https://community.lametayel.co.il/topic/124476/%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C-%D7%A9%D7%9C%D7%9B%D7%AA-%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%95-%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%92%D7%9C%D7%A0%D7%93-%D7%90%D7%95%D7%A7%D7%98%D7%95%D7%91%D7%A8-2017/120?page=6

הם בחרו לללון 2 לילות בויליאמסטאון עיירת קולג’ ידועה בתחילתו של נתיב מוהוק כביש מס 2,

בפינה הצפון מערבית בברקשיירס אולי גם שם יש חבד?

כמובן שהירידה לניו ג’רסי להשתדל בתוואי הבא-

המשך ירידה בברקשיירס עצירה בעיירת הדגל סטוקברידג’>>מעבר למערב קונטיקט שם שני פארקי מדינה קטנים

קנט פולס סטייטפארק >>לייק ווארמאוג >>והמשך לניוארק.

https://goo.gl/maps/9HHQsFwcusBK6sBu6

מוני

בחזרה