בחזרה

שאלה - מה קורה אם נדרשים לבידוד בחו״ל?

• @keves160

אני לא יודעת מתי חבר שלך חלה, אולי בתחילת הקורונה.. אבל גם לי יש חבר שחלה והשתחרר ביום העשירי עם אישור רופא, ללא בדיקת קורונה נוספת, לאחר שבשלושת הימים האחרונים לא היו לו תסמינים. 

וכך גם מוגדר באתר משרד הבריאות (קישור מצורף):

״חולים מאומתים יוגדרו כמחלימים ללא צורך בבדיקות החלמה לנגיף, כאשר מתקיימים 2 התנאים:

• עברו לפחות 10 ימים מהיום בו בוצעה הבדיקה החיובית (או החיובית-גבולית) הראשונה לקורונה ושבעקבותיה, ותוך פחות מ-7 ימים, הוגדרו כחולים מאומתים.
    • 3 הימים האחרונים היו ללא תסמינים המונעים הגדרת החלמה: חום של 38 מעלות או יותר, קשיים בנשימה או קוצר נשימה, שיעול או כל תסמין נשימתי אחר שאינו משתפר, הקאות או שלשולים.
      נזלת כתסמין יחיד, אובדן של חוש הטעם או חוש הריח ושיעול מתמשך אינם מונעים הגדרת החלמה.״

אדם יכול לצאת חיובי גם במשך 3 חודשים לאחר שנדבק. השאלה היא האם בתקופה הזו הוא עדיין מדבק? אני לא מומחית, אבל לפי ההנחיות האלו, כנראה שלא. לא מאמינה שהיו מתירים זאת אם היו חושבים שזה מסוכן ומדבק.

• @aljaje

מעולה, תודה רבה!!

• @ortaliy22

זה מעלה לי שאלה קצת יותר מורכבת שאולי ניתן לפתור בתכנון מראש וקצת השקעה כספית לא מאד גבוהה – נניח תסריט שבו משפחה מטיילת ורק אחד נמצא חיובי רגע לפני החזרה… הביטוח מאפשר מלווה אחד בלבד במידה ומדובר בקטין… אבל סביר שכל המשפחה תעדיף להישאר יחד. אבל במקרה כזה יהיה צורך בהארכת הביטוח לכל מי שנשאר וזה אולי יהיה יקר מאד (אם חברת הביטוח בכלל תסכים להאריך לאור זה שבמשפחה נמצא מאומת אחד כבר). לכן, אולי כהכנה לגרוע מכל, כדאי מראש לעשות ביטוח חו״ל לכולם עם 10 ימים מעבר לשהות המתוכננת (משהו כמו עוד 20$ לאדם) ואפילו להזמין את המלון עם אפשרות ביטול/קיצור בהתאם? למעשה אפשר לבקש החזר פרמיה במידה והטיול מתקצר מבחינת הביטוח...

• @dekell

אם אני זוכר נכון אם אחד נמצא חיובי כל המשפחה נדרשת לבידוד.

צריך לבדוק את פוליסת הביטוח, מה קורה אם אדם נדרש לבידוד ולכן לא יכול לעלות לטיסה, האם הביטוח מכסה את ההוצאות (כרטיס חזרה חליפי, שהיה נוספת וכו’).

הביטוח שלי כלל גם דרישה לבידוד.

• @dekell אמר:

לכן, אולי כהכנה לגרוע מכל, כדאי מראש לעשות ביטוח חו״ל לכולם עם 10 ימים מעבר לשהות המתוכננת (משהו כמו עוד 20$ לאדם)

ממה שכתבו לאחרונה בעיתונות זה כבר לא מחירים כאלו של 2 דולר ליום. בגלל הקורונה המחירים עלו, וזה יכול להיות 3-6 דולר ליום לגיל 35, ואפילו יותר לגילאי גיל הזהב או ליעדים ספציפיים. 

• @keves160

לנו זה יוצא בממוצע 1.7$ ליום בביטוח כלל דרך מכבי. בדקתי את הפוליסה ואין בעיה להאריך את הביטוח בתנאים דומים במידה ומחליטים להישאר מכל סיבה שהיא. 

• @dekell אמר:

@keves160

לנו זה יוצא בממוצע 1.7$ ליום בביטוח כלל דרך מכבי. בדקתי את הפוליסה ואין בעיה להאריך את הביטוח בתנאים דומים במידה ומחליטים להישאר מכל סיבה שהיא. 

המחיר הזה כולל את ההרחבה לענייני קורונה? 

• @karnielr

עשיתי עכשיו ביטוח לנסיעה בספטמבר , 2 נוסעים בני 63 , מחוסנים , כולל כל ההרחבות לנושאי קורונה כולל בידוד בארצות הברית , וביטול הנסיעה בשל המחלה , העלות הייתה 8-10 דולר ליום . 

ניסיתי לבדוק באתר של כלל ביטוח  , והאתר זרק אותי וביקש שאתקשר לנציג .

• @karnielr אמר:

@dekell אמר:

@keves160

המחיר הזה כולל את ההרחבה לענייני קורונה? 

הרובד הבסיסי, לא כולל ביטול/קיצור כי זה לא שווה את העלות… רוב כרטיסי הטיסה גם ככה ניתנים לשינוי ללא עלות והמלונות תמיד עם אפשרות ביטול.

• @dekell אמר:

בדקתי את הפוליסה ואין בעיה להאריך את הביטוח בתנאים דומים במידה ומחליטים להישאר מכל סיבה שהיא. 

השאלה היא האם במקרה שמאריכים יש סייגים כמו מצב רפואי קיים. כלומר אם הארכתם בכלל שמי ממשפחתכם חולה (ואתם לא) האם גם אז אפשר להאריך, והאם במקרה כזה חברת הביטוח עשויה להתנער מאחריות כי זה “מצב קיים” ביום ההארכה?

אני לא יודע לכאן או לכאן. רק מעלה קושייה

• @אנשיםטובים אמר:

@dekell אמר:

בדקתי את הפוליסה ואין בעיה להאריך את הביטוח בתנאים דומים במידה ומחליטים להישאר מכל סיבה שהיא. 

השאלה היא האם במקרה שמאריכים יש סייגים כמו מצב רפואי קיים. כלומר אם הארכתם בכלל שמי ממשפחתכם חולה (ואתם לא) האם גם אז אפשר להאריך, והאם במקרה כזה חברת הביטוח עשויה להתנער מאחריות כי זה “מצב קיים” ביום ההארכה?

אני לא יודע לכאן או לכאן. רק מעלה קושייה

לא אמורים להיות סייגים לפי האמור בפוליסה – אבל מאד חשוב לזכור לבקש הארכה לפני תום הביטוח הנוכחי:

• @dekell אמר:

@karnielr אמר:

@dekell אמר:

@keves160

לנו זה 

הרובד הבסיסי, לא כולל ביטול/קיצור כי זה לא שווה את העלות… רוב כרטיסי הטיסה גם ככה ניתנים לשינוי ללא עלות והמלונות תמיד עם אפשרות ביטול.

מה זה רובד בסיסי? אם אתה לא יכול לעלות על טיסה כי נמצאת חיובי אתה מקבל השתתפות בהוצאות הנוספות של מלון? 

• @dekell

קראת את סעיף 6.2.2.2 עד הסוף? ואת סעיף 1.10 בפוליסה?

• @ortaliy22

לעניין הבידוד –

אני מחפש כבר זמן באתר ה CDC האמריקאי. אין שם הנחיות לגבי הבידוד, חוץ מהאמירה שמי שמפתח תסמינים צריך להכנס לבידוד והם מבחינים בין quarantine  ל isolation

היציאה תוך כך וכך ימים לפי מצב החיסון של החולה.

אם יורדים לרזולוצית המדינה – ההנחיות משתנות ממדינה למדינה.

ובעיקר – אין שום תשובה לשאלה לגבי מי מאכיל את המבודד ואיל להשיג אוכל כשר. uber-eat יפתור הכל.

לגבי הביטוח –

בדוגמת השואלת הקורונה התגלתה בבדיקה 72 שעות לפני (או לכל המאוחר לפני העליה למטוס) בזמן שהביטוח תופס עדיין.

ואז הביטוח מתייחס (לפחות בביטוח שאני עשיתי) לקורונה ככל מחלה.

בביטוח שעשיתי (לפני חודשיים, בכלל דרך קופ”ח כללית) יש כיסוי כדלקמן: “שהייה נוספת של המבוטח לאחר תום תקופת הביטוח כולל בידוד עקב חשש להידבקות בקורונה – עד 100 $”. ככה – השם המפורש קורונה.

מחירי הביטוח המצוטטים משתנים בהתאם לכיסויים הנרכשים, לגיל המבוטח ול”מצב קיים”.

חידוש ביטוח לדעתי לא הגיוני במצב שהאדם כבר חולה. זה כאילו לבוא לחברת הביטוח ולבקש החזר הוצאות כשעדיין לא עשית ביטוח.

• @רוני-סופר

יש המשך כיסוי של הביטוח, לא צריך “לחדש”, קרא סעיף: 1.7.

• @רוני-סופר אמר:

@ortaliy22

ובעיקר – אין שום תשובה לשאלה לגבי מי מאכיל את המבודד ואיל להשיג אוכל כשר. uber-eat יפתור הכל.

אובר-איט נשמע מעניין! מה זה?

• @ortaliy22

זה זה. כמו וולט ואחרים.

• @aljaje

כרגיל את צודקת. ברגע שאדם חולה הביטוח מכסה את הוצאותי עד שיבריא גם אם תם זמנה של הפוליסה המקורית.

• @רוני-סופר

תודה על המחמאה! אבל קורה לפעמים שגם צדיקות כמוני טועות.😜

*יש לי ניסיון עם מקרה כזה.

• @ortaliy22

שירות משלוחים ממסעדות.

יש גם doordash

ולסופרים יש instacart 

בחזרה