בחזרה

שאלה - מה קורה אם נדרשים לבידוד בחו״ל?

• @שירליץ

תודה לכם שירלי ורוני!

• @aljaje אמר:

@רוני-סופר

יש המשך כיסוי של הביטוח, לא צריך “לחדש”, קרא סעיף: 1.7.

אני מתייחס לשאר חברי המשפחה שלא נדבקו אבל רוצים להישאר עם הנדבק ולכן כדאי שיהיה להם ביטוח בתוקף.

• @dekell

*התשובה שלי התייחסה למה שרוני כתב: "חידוש ביטוח לדעתי לא הגיוני במצב שהאדם כבר חולה. זה כאילו לבוא לחברת הביטוח ולבקש החזר הוצאות כשעדיין לא עשית ביטוח.”,

התגובה לא הופנתה אליך.

• @karnielr

לא. לכן הטיסה צריכה להיות גמישה והמלון עם אפשרות ביטול. לי לא הייתה בעיה, רוב המלונות וחברות התעופה מאפשרות את זה כיום.

• @dekell אמר:

@karnielr

לא. לכן הטיסה צריכה להיות גמישה והמלון עם אפשרות ביטול. לי לא הייתה בעיה, רוב המלונות וחברות התעופה מאפשרות את זה כיום.

מאפשרות את זה מאז ומתמיד, זה פשוט עולה יותר. 

• @aljaje אמר:

@dekell

קראת את סעיף 6.2.2.2 עד הסוף? ואת סעיף 1.10 בפוליסה?

1.10 מדבר על מצב רפואי קודם טרם היציאה לחו״ל. לא רלוונטי להארכה. 6.2.2.2 מדבר על הארכת ביטוח אחרי שכבר פג הביטוח הקודם ולכן יש פרק זמן שבו לא היה ביטוח בתוקף ופרק זמן זה לא מכוסה מן הסתם. לכן כתבתי שחשוב לבקש הארכה בטרם תמה תקופת הביטוח המקורית, כלומר ברגע שאחד מבני המשפחה נמצא חיובי.

• @dekell

השאלה המקורית של אורטל היתה 

''מישהו יודע מה עושים אם חס וחלילה מקבלים תשובה חיובית לפני העלייה למטוס חזרה לישראל מניוארק?''.

לא סתם ''לפני העליה למטוס'' אלא מניוארק ספציפית.

אכן יהיה חור בביטוח. אי אפשר להמנע מזה.

אבל לגבי הטיפול המידי הפוליסה אמורה לכסות את המקרה, אם כי חברת הביטוח עלולה לנסות להתנער מכל.

לכן חשוב שהביטוח יכסה גם את יום הטיסה חזרה במלואו.

• @רוני-סופר

איזה חור יש בביטוח? ביטוח עושים מים היציאה ועד יום החזרה לארץ, לא יום היציאה מחו״ל. צריך לשים לזה לב כי דברים גם יכולים לקרות בקונקשן שקורה יום אחרי בטיסת לילה למשל.

הסוגיה שהעליתי קשורה בעובדה שיש משפחות שבאירוע כזה יעדיפו להישאר יחד ולא להתפצל, ולכן יש לדאוג להארכת הביטוח עבור מי שלא נמצא באירוע רפואי שגם ככה מכוסה בפוליסה.

• @karnielr

ברור, רק שהיום יש חברות, דוגמת יונייטד, שמאפשרות לערוך שינויים חינם גם בתעריף הזול יותר. לגבי בתי מלון, רובם כיום מציעים תנאי ביטול משופרים גם בלי להעלות את התעריף ללילה.

• @dekell

אם נתייחס אליך ולא לשואל השאלה, אז פתחת בסיפור הזה: “הביטוח מאפשר מלווה אחד בלבד במידה ומדובר בקטין… אבל סביר שכל המשפחה תעדיף להישאר יחד. אבל במקרה כזה יהיה צורך בהארכת הביטוח לכל מי שנשאר וזה אולי יהיה יקר מאד (אם חברת הביטוח בכלל תסכים להאריך לאור זה שבמשפחה נמצא מאומת אחד כבר). לכן, אולי כהכנה לגרוע מכל, כדאי מראש לעשות ביטוח חו״ל לכולם עם 10 ימים מעבר לשהות המתוכננת (משהו כמו עוד 20$ לאדם) ואפילו להזמין את המלון עם אפשרות ביטול/קיצור בהתאם? למעשה אפשר לבקש החזר פרמיה במידה והטיול מתקצר מבחינת הביטוח..."

- אם לא עשית הרחבה לביטול או קיצור טיסה, יש החזר? 

- אין לי מושג כמה משלמים על הארכת ביטוח והאם יש מגבלות ההארכה על שאר הנוסעים. 

- לא תקבל החזר כספי על הוצאות כספיות *אחרות*: השכרת רכב, כרטיסים לאירועים וכו’.

- ההצעה של יונטייד איירליינס תקפה רק לכרטיסים שכורטסו עד ה- 31.7.21, בשאר החברות צריך לשלם על שינוי המועד ותוספת אם מחיר הכרטיס גבוה יותר(אין לי מושג אם בכל החברות). 

- אתה מתייחס רק למצב שבו אחד מבני המשפחה מחוייב רק בבידוד, לא אם יש החמרה במצב ואולי לשני ההורים – תצטרך לדאוג שמישהו יאריך את הפוליסה, אתה גם בטוח שהבידוד ימשך עשרה ימים ולא מתייחס למקרים(כמו שציינו בכתבה) בהם מישהו אחר במשפחה התגלה כחיובי לאחר זמן מסויים-לפני מועד החזרה שנדחה. 

- תוספת של בערך 4$ ליום, עם הרחבה.

*מקווה שלא פיספסתי או טעיתי בנושא כלשהו.

• @aljaje

הזכרת השכרת רכב, אז צצה לי עוד שאלה. 

כעקרון הטיול שלי הוא בניו אינגלנד ורק הטיסות מניוארק ניו ג׳רזי. בלילה-שניים האחרונים אני מתכננת להיות בניו ג׳רזי, אבל להישאר עם הרכב ולהחזיר אותו רק בשדה כשאני נוסעת לטיסה (הלקיחה גם מהשדה). 

אז מה עושים באמת במקרה שנדרשים להיכנס לבידוד עם השכרת הרכב? להחזיק את הרכב אצלי ללא שימוש לפחות ל10 ימים נוספים זה מיותר וגורר נראה לי עלות גבוהה מאוד של קנסות על אי החזרה בזמן. 

האם מישהו יודע אם יש שירות כזה שחברת ההשכרה יכולה לשלוח מישהו לאסוף את הרכב (בתשלום כמובן)?

• @ortaliy22

וואו, איזה לופים את פותחת.

הכל שאלה של עלות תועלת ומצב העניינים.

אם אני הייתי נתקע ככה, הייתי משאיר את אשתי יחד איתי (לא בבידוד) ומשאיר לה הרכב לסידורים. אולי הביטוח יכסה ואולי לא.

אני מניח שאין כאן ניסיון בקריאת איש חברת השכרה לקחת ממך את הרכב. אבל כמו שאומרים – בשביל סכום נאה, יעשו גם את זה.

אבל התשובה שלי טובה כמו השכל הישר שלך. כשתגיעי לנהר, אם תגיעי, תמצאי את הפתרון לעבור אותו.

• @dekell

איבדתי את עצמי קצת.. האדם החולה גם צריך להאריך את התקופה של הפוליסה לימי הבידוד + עד לחזרה לארץ? או שזה כבר נעשה אוטומטית מתוקף הפעלת הביטוח?

• @רוני-סופר

חחחח אני אנליסטית במקצועי.. אז הראש שלי עובד שעות נוספות. מנתחת כל מקרה לפרטי פרטים. 

העניין הוא שאני אהיה לבד בטיול… אין לי מישהו נוסף שידאג או יטפל בדברים. 

אנסה לברר את זה מול חברת ההשכרה. 

• @ortaliy22

יש שירות של הבאת ולקיחת הרכב מהמלון, למשל של חב' סיקסט   – לא בדקתי מה העלות, כנראה תהיה זולה יותר מהחזקת הרכב לכל תקופת הבידוד. 

• @aljaje

מצוין, תודה רבה!

• @aljaje אמר:

@dekell

אם נתייחס אליך ולא לשואל השאלה, אז פתחת בסיפור הזה: “הביטוח מאפשר מלווה אחד בלבד במידה ומדובר בקטין… אבל סביר שכל המשפחה תעדיף להישאר יחד. אבל במקרה כזה יהיה צורך בהארכת הביטוח לכל מי שנשאר וזה אולי יהיה יקר מאד (אם חברת הביטוח בכלל תסכים להאריך לאור זה שבמשפחה נמצא מאומת אחד כבר). לכן, אולי כהכנה לגרוע מכל, כדאי מראש לעשות ביטוח חו״ל לכולם עם 10 ימים מעבר לשהות המתוכננת (משהו כמו עוד 20$ לאדם) ואפילו להזמין את המלון עם אפשרות ביטול/קיצור בהתאם? למעשה אפשר לבקש החזר פרמיה במידה והטיול מתקצר מבחינת הביטוח..."

- אם לא עשית הרחבה לביטול או קיצור טיסה, יש החזר? 

- אין לי מושג 

- ההצעה של יונטייד איירליינס תקפה רק לכרטיסים שכורטסו עד ה- 31.7.21, בשאר החברות צריך לשלם על שינוי המועד ותוספת אם מחיר הכרטיס גבוה יותר

גם ביונייטד צריך כמובן לשלם תוספת אם מחיר הכרטיס גבוה יותר. ההצעה שלהם מדברת על ביטול דמי שינוי בלבד. 

• @karnielr

נכון, מילה אחת סרבה להמחק – בזכותך גיליתי.🤭

• @ortaliy22 אמר:

@dekell

איבדתי את עצמי קצת.. האדם החולה גם צריך להאריך את התקופה של הפוליסה לימי הבידוד + עד לחזרה לארץ? או שזה כבר נעשה אוטומטית מתוקף הפעלת הביטוח?

לא. ברגע שאדם נדבק הוא נכנס למקרה של ״אירוע ביטוחי״ ובהתאם לזה חברת הביטוח לא יכולה להגביל בזמן את מחויבותה לכסות את העלויות הרפואיות או אפילו את עלויות המלון כל עוד הוא נדרש להישאר בבידוד ומסורב טיסה. אבל במקרה שאין צורך באשפוז אז זה נדיר שזה לוקח יותר מעשרה הימים וגם אז היו מקרים שניתן אישור לעלות לטיסה גם ללא בדיקה שלילית...

• @dekell

תודה רבה! באמת אין לי מילים להודות על כל העזרה של כולכם! 

בחזרה