בחזרה

טיול לארה"ב באוגוסט

• שלום לכולם, 

שוקלים לתכנן טיול לאוגוסט לארה”ב- עדיין אין מסלול כלל… המוקד הוא טבע. כבדיקה ראשונית- האם בשל הקורונה צריך להזמין מראש מקום לשמורות הטבע? האם זה כבר לא סביר להזמין לאוגוסט? 

• @shahar

שמח שהעתקת את היעד

רצוי שתרשמי שוב באילו איזורים / שמורות הייתם בארהב עד כה (רשימה מכובדת..)

• @shahar

שלום

לא יודע לגבי כל השמורות אבל התעניינתי ספציפית בגליישר…………

לביקור בגליישר נדרש “אישור כניסה” (לא זוכר את שמו כרגע) שמונפק בהזמנה מראש של 60 יום / 75% מהתפוסה.

25% הנותרים של התפוסה מונפקים בהזמנה של יומיים מראש.

אני חושב על הזמנה “תוך כדי תנועה” מאיזור פורטלנד / סיאטל (מתכנן על ספטמבר) כך שאם “אזכה באישור” אוכל להגיע תוך יומיים לפארק.

כמובן שרק אחרי שיתקבל אישור, סביר לחפש את מקומות הלינה אבל זו כנראה בעיה מסדר שני………

בהצלחה

• @shahar

רוב השמורות לא דורשות רישום אבל אכן רצוי שתהיה קונקרטי על איזה מהן אתה מדבר.

כללית השנה הן עמוסות יותר מתמיד בשל הקורונה.

• אז ככה…. בגדול היינו בטיול במערב ומרכז, ארה”ב נוואדה וייאמינג מונטנה איידהו וושינגטון סטייט, קליפורניה, אוראגון, יוטה, גרנד קנייון. 

מי שלא היינו ובטוח תכנס לנו לרשימה זה קולרדו.  בעלי בררן בנושאי טבע ולא מתרשם בקלות אז זה עושה לנו בעיות כי נראה לו בזבוז לעשות טיול במזרח ארה”ב :) חשבנו כן לחזור לסיבוב ביוטה, ווימונג+ילוסטון, הרי הרוקיז במונטנה, ואולי לנסוע מערבה לוושינגטון. – עוד פעם יותר מחוסר ברעיונות יצירתיים. ילוסטון נשמח לחזור. 

תהינו אם יש דרך להגיע לאלסקה ברכב ולהישאר על טריוטוריה אמראיקאית (כי אין כניסה לקנדה..) .

הבעיה הכי גדולה שזה טיול מרגע לרגע- אנחנו רוצים לטוס עוד שבוע וחצי כזה כדי לא להסתכן בשינויי יעדים 

• @shahar

אלסקה זה פתרון נהדר עבורכם. מדוע לא לטוס לשם מארה”ב (בכל מקרה הנסיעה מאוד מאוד ארוכה!) ?

שנית – מציף כאן כמה שמורות במזרח ארה”ב שיכולות להיות אולי רלוונטיות (תסתכלו בתמונות)

Watkins Glen

Letchworth State Park

מפלי ניאגרה כמובן – אמנם לא “טבע” מסורתי אבל מאוד מרשים

Acadia National Park – שמורה ימית בסגנון שונה

ומדרום מערב יש את סדונה, מסה ורדה ונוספים.. 

• @imeshy2

השאלה בכמה ימים מדובר

הייתי הולך על נחיתה בדנוור ועושה סובב קולורדו ,נכנס לניו מקסיקו ,וסוגר דרך הקניונים

של מזרח יוטה כשהבסיס היא העיירה מואב 

קבלי דוגמה לתיאור טיול של הגולש עודד-

סובב קולורדו 2015

מוני

• @imeshy2

בעלי היה באלסקה כבר… באמת יכל לסגור את הפינה

המחשבה היא על שלושה וחצי שבועות

אני אסתכל על השמורות ששמת :) 

• @shahar

אתם יכולים לעשות סיבוב שתחילתו בדנבר, לנסוע צפונה לכוון בגבעות השחורות בדרום מערבה של דקוטה הצפונית, משם להמשיך מערבה, דרך צפון וויומינג עד לילוסטון וגרנד טטון, ואז לחזור דרומה לקולוראדו, ותוך כדי טיול לחזור לדנבר.

לפחות לגבי החלק הראשון, שעד ילוסטון, את מוזמנת להסתכל בבלוג שלי:  טיול מדנבר ועד לילוסטון דרך הגבעות השחורות של דקוטה

אם טרם ביקרתם במזרח יוטה (אזור מואב), אז ניתן לשלב את האיזור הזה, הקרוב לגבול עם קולוראדו בטיול, לאחר הירידה דרומה מגרנד טטון, וניתן גם לעבור במונומנט הלאומי דינוזאור, בו יש מוזיאון עם ממצאי דינוזאורים שהתגלו בסביבה, וכן אפשר לסייר באזור בו הם נמצאו והושארו שם עוד ממצאים רצוי סיור עם ריינג’ר).  יש גם אגף נוסף לפרק שלו אין קשר לדינוזאורים.

אתם יכולים לקרוא את סיכום הטיול שלי בפורום, שם נסעתי בצורה זו מילוסטון, למזרח יוטה ואחר כך חזרתי נכנסתי חזרה לקולוראדו בואך דנבר.
    סיכום טיול לרוקיס האמריקאנים והסביבה
    החלק הרלבנטי הוא מתאריך 30 בספטמבר, בעמוד השני של
    סיכום הטיול

בחזרה