בחזרה

יוציאו לנו את הנשמה עד דצמבר …..

• מה שלי ברור, עד דצמבר – זן דלתא יהיה מאחורינו. 

ויגיע – הזן הבא ….

בינתיים ״סופרים ימים״ ומתפללים שבאיטליה ישאר רגוע. 

ודי מנסים להבין ממה הסופר היסטריה, כי מה שברור

1. הקורונה כבר לא תהיה מגיפת העל של סרטי הוליווד
    2. החיסונים עובדים, ולא משנה הזן הוא כבר לא ״יפגוש״ אנשים בלי שום התנגדות אליו (בסגנון בני המאיה עם הגעת הספרדים לאמרקיה במאה ה 15)
    3. כמות המתים כיום מהקורנה שבריר מכמות המתים השוטפת (צל בערך 3,000-4,000 לחודש לפי 0.5% מאןכלסית ישראל). 
    4. כמות החולים קשה לא עולה, ואם נחלק אותה למספר בתי החולים בישראל – היא שבריר …

מתי כבר יגיע ….

• @jisaacs

לדעתי אתה אופטימי מדי

• תמיד אפשר לחזור לגלוש במקומות שכוחי אל כמו דלגובר באוקראינה – לפחות יש פאודר איכותי ועמוק!!!

• אני לי חושב שאני אופטימי מדי.

לגבי ה-  “דלתא” סביר שיהיה מאחורינו עד נובמבר-דצמבר

לגבי מה יהיה טיבו של וריאנט אפסילון (או איך שיקראו לו)- מי יודע.

וחלומות השלג שלנו יהיו תלויים – מתי יגיע, ובאיזו עוצמה, ולאן ….

• @jisaacs

הכוונה שלי
    שמי שמחפש לגלוש בכול מחיר -תמיד המצא מקום לגלוש בוא למרות כול הוריאנטים  ולימודי השפה הלטינית  

• @Maki869

יוונית. :)

• @aljaje

מה היה רע בגודארי. 

חוץ

מהדרך לשם וחזרה עם נהגים מופרעים

לסנובורדיסטים – אתר טוב מאוד

• @jisaacs

מה ההבדל בין אתר שמתאים לסנאובורדיסטים או לסקיירים ?

• @Maki869

האמת כמובן שאין הבדל אמיתי, כי שניהם “פחות או יותר” יכולים לגלוש בכל מקום

אבל

אני חושב שהעבירות של הסנובורד יותר טובה יחסית באופן הפוך לרמת הגולש (כלומר קל יותר לסנובורד לחרוג מהפיסט)

ולמקרה של גודארי שהוא הרים/גבעות עגולים ללא כמעט קניונים ונקיקים (שקיימים באלפים) המקום נוח מאוד לחרוג מהפיסטים.

• @jisaacs

“כושר הציפה” של בורד יותר טוב באופן כללי
    אבל! זה גם תלוי איזה מגלשיים יש לך!
    אני גולש עם 106MM ככה שמבחינתי להעביר כול יום כול היום באופייסט ( זה מה שהיה ב”אתר” הזוי באוקראינה )
    ככה שאם אתה מדבר על גולש סקי ממוצע שאין לו את הציוד המתאים – זה נכון שבורד יותר קל
    ועדין לדעתי זה לא עושה את ההבדל שאם האתר מתאים לסקי או לבורד .
    ( האמת הייתי בטוח שתגיד שבאתר יש סנאופארק ממש טוב וזה לא מתאים לגולשי הסקי ) 

• אנ..דנ..דינו……………….

אז עכשיו יש לנו טוויסט חדש בעלילה – איך מוציאים לנו את הנשמה.. עד דצמבר  – שאגב זה כבר 3.5 חודשים קדימה…

מהשבוע הבא – איטליה שוב … ללא בידוד אחרי…..

אבל,

הסיכוי שבמשך שלושת החודשים הבאים לא יהיו שינויים – לא קטן...

• @jisaacs אמר:

אנ..דנ..דינו………………. אז עכשיו יש לנו טוויסט חדש בעלילה – איך מוציאים לנו את הנשמה.. עד דצמבר  – שאגב זה כבר 3.5 חודשים קדימה…

אנ..דנ..דינו……………….

אז עכשיו יש לנו טוויסט חדש בעלילה – איך מוציאים לנו את הנשמה.. עד דצמבר  – שאגב זה כבר 2.5 חודשים קדימה…

הזמנת הטיסה לאיטליה על אך-על למילנו ב- 14/12 בוקר …

אתמול הסתכלתי על מחשב אל-על … הטיסה לשם ...- איננה (הטיסה חזרה – קיימת)

התכתבתי עם פייסבוק אל-על  – הם אומרים שהטיסה קיימת, אך מכירת מקומות עליה – סגורה……  ׁ(כאילו שאפשר לסמוך עליהם)..

• @jisaacs

לקחת הימור כפול ומשולש,

הימור על מדיניות הכניסה-יציאה של ישראל ואיטליה, אין לך ברירה, זה המצב.

אתה הוספת הימור על חברת תעופה שנמצאת בקשיים ונדרשת למכור מטוסים לפטר עובדים ולסגור קווים – במיוחד אלו לטווח של אירופה.

מאחל לך ולעובדים של אל על שההימור יצא מוצלח אבל האיחולים שלי לא קובעים מציאות.

• @דוקטור-דו-ליטל

בוא ננתח את ההימור שלי:

• מלון – ביטול ללא קנס עד 15.11….
    • כרטיסי טיסה – 69 $ לכרטיס + נקודות אל-על (230 ש”ח)
    • מדיניות איטליה וישראל – כרגע זה חד-כיווני (לכיוון איטליה) – כניסה למחוסנים.

סה”כ עלות ההימור 700 ש”ח.

יש לי הימור יקר יותר על 2 כרטיסים להופעה של  THE DIRE STRAITS EXPERIENCE ……. שבינתיים נדחה לאמצע אוקטובר…..

אגב, מטרת ההימור אינה חופשת הסקי, אלא האתר – מונטה רוזה ושיהיה מלון “מעניין” במרכזו.

אחרת, הייתי הולך על המדיניות הסטנדרטית:

• להזמין בסוף אוקטובר טיסה לציריך.
    • ולמצוא מלון – בסנט אנטון/אישגיל/זרמט …………. ואולי מקום אחר בשוויץ

כמובן,

בסופו של יום יתכן שזה מה שיקרה …. אז אקבל מאל-על את ה- 210$ שלי כזיכוי.

לגבי אל-על והדרישות של האוצר………. דעתי האישית שהדרישות האלה הגיוניות כמו הצפי שאחרי “הקורונה” חברות ימשיכו לעבוד במרץ מהבית…. (בפועל, כל שטח משרדים פתוח בהרצליה ובאזורים הטובים של תל-אביב נחטף..) 

• @jisaacs

הדוקטור בעיניי פסימי מדי, קראתי התייחסות דומה שלו גם בפורום האירופאי.

שני סוגי אנשים אני מכיר: כאלה העומדים בצד, מבואסים וחוששים לפעול. וכאלה הנוקטים יוזמה ומעיזים.

דוקטור, זה לא לבחור כירורג להוצאת הערמונית באידוי או בכריתה, או ללכת על החלפת מסתם מיטרלי בצינטור או בפתיחת בית החזה.

כולו לסכן כמה מאות שקלים, כפי שרשמו לך.

את הטיסה לג'נבה  שאלעל ביטלה לי בשנה שעברה, מזמן קיבלתי שובר יקר ב25%, עם תוקף מספיק ארוך. גם איזיג'ט נתנו זיכוי לטיסה בדצמבר האחרון.

בית מלון אחד ביטל חיוב, השני שמח להעביר לפברואר הקרוב.

אגב, הכיסוי המקיף לקורונה של פספורט קארד מכסה ביטולים שכאלה גם.

החיים הם כאן ועכשיו. בתור מחוסן 3 פעמים, אני מרגיש נוח לחזור לצאת שוב בכל חודשי החורף

jisaacs, במידה והטיסה תבוטל תהיה טיסה אחרת, אולי יקרה יותר ועם עצירת ביניים אך עדיין תוכל להגיע להרים. ואם המצב באיטליה יחמיר, תמיד יהיה לנו את שוויץ. שנה שעברה הם היחידים שעבדו בכל המערב.

נ.ב. תראו מה האוסטרים הוסיפו לחורף הקרוב :)

https://planetski.eu/2021/09/21/new-for-the-tirol-next-season-3/

• @drporat

אני אישית ״אופטימי״ מבחינת האתרים:

1. המדיניות התקפה כרגע  בנויה על החיסונים, מי שמחוסן נכנס ללא קשר למצב המדינה ממנו הוא בא. 
    2. למדינות נגמר הכסף לממן את כל מה שסגור, אחרי שנתים של סבסוד לאתרי הסקי (כי אחרת הם היו פושטים את הרגל …) מטרת המדינות היא שהאתרים יהיו פתוחים) וכל סבסוד מלונות (רואים את זה אפילו בישראל בהתארגנות לפתיחת התיירות הנכנסת למחוסנים)

כך שאני מניח שהיעד ״מונטה רוסה״ שאני מתענין בו כבר כמה שנים (נמאס קצת מצרביניה, ומה ש״רוזמר״ כתבה – סיקרן אותי) יהיה נגיש.  

מקסימום, 

1. נפתור את בעיית ההגעה לצפון איטליה 
    2. נזוז לציריך

ובכל מקרה, התקווה ליותר מפעם … ובסוף גם יש אופצית גודארי שמומלצת בחום ובתנאי שיש עצבי ברזל לנסיעת המוניות המופרעת לשם ובמיוחד חזרה. …

• @drporat

בתור אחד שנסע מאז פרוץ הקורונה כמה וכמה פעמים ותיכף נוסע עוד פעם כנראה שאני לוקח סיכונים.

לא אמרתי לא לקחת סיכונים, אמרתי לנהל אותם.

לקנות היום כרטיס באל על ולא בחברה אחרת נראה לי לקחת סיכון נוסף, למי שחשוב אל על שיקח את הסיכון הנוסף, למי שלא ממש חשוב אולי כדאי לטוס עם חברה אחרת.

• @דוקטור-דו-ליטל

מבחינתי אני ״מהמר״ ב 700 שח על ניסיון להגיע למונטה רוזה

ובכך

אני חורג מהמדיניות הקבועה של להזמין בערך חודשיים לפני הנסיעה. 

מאחר שתאריך ההזמנה הרגיל שלי היה צל 15/10. 

איני רואה סיבה לשנןת כרגע….

• בינואר אהיה בלאוגנג-זלבך-צל אם זה וצילרטל (שבוע בהתאמה בכל מקום). מלונות וטיסות סגורים. לשני המלונות מדיניות ביטול קורונה ברורה – אם יש מגבלות ממשלתיות להגעה, הביטול חינם. כפי שנכתב למעלה – נכון לעכשיו אין מגבלה על מחלימים/מחוסנים.

במרץ אהיה עם הגברת באותו מלון אליו לא הגעתי לפני שנתיים באוברטאורן. הם השאירו אצלם את המקדמה הקטנה ששילמתי. חשבתי לטוס בנקודות פליי קארד של המוביל “הלאומי”. היום הצצתי והטיסות הישירות למינכן שהיו בתאריכים הרלבנטיים – נעלמו. ממילא לא התכוונתי להזמין טיסה לפני שאעשה (טפו טפו) ביטוח לנסיעת ינואר.  

• @jisaacs

מונטה רוסה יופי של איזור . גרוסניי, אלניה, שמפולוק .   רק עם מזג אויר הפכפך .   לא הייתי מהמר על אתרים שייפתחו בעוד 3 חודשים . בהצלחה..

בחזרה