בחזרה

מחפש מסלול מעגלי פיניקס MORROW-BAY (דרך מס'-1) סן פרנסיצקו יוסימיטי ל כ 16 יום

• הי אנו זוג בשנות ה 60 לחיינו, יוצאים לפיניקס ו 3 ימים לביקור משפחתי משם רוצים להגיע לדרך-1 מ MORROW-BAY לסן פרנסיצקו ומשם ליוסימיטי וטיסה לארץ מסן פרנסיצקו (אני הייתי במסלולו דומה לפני 30 שנה, בגפי, כשנשלחתי מטעם העבודה לארהב) שאלותי: 1. מתלבט איך להגיע מל MORROW-BAY (דרך-1)) האם לשכור רכב ולנסוע בדרך משעממת כ 11 שעות (אולי עם עצירה ב LA ב VENICE-BEACH ליומים (ואז הנסיעה מתחלקת ל 7 שעות ו...) או לטוס ל ?? ליד MORROW BAY. (מפיניקס)  2. האם יש מסלול מעגלי עם רכב מפיניקס ל ROUTE-1 סן פרנסיצקו יוסימיטי וחזרה לפיניקס שהיא סבירה במשך הנהיגה והמקומות המעניינים שאפשר לתייר בהם בדרך? תודה עזר

• @etofach

לא הבנתי על איזה דרך משעממת אתה מתכוון.

אני היית שוכר רכב בפיניקס – אם אתם כבר שם – ונוסע לסן פרנסיסקו דרך כביש אחד (ועוד אתרים בדרך), מונטריי ויוסמיטי ומסיים בסן פרנסיסקו, שם מחזיר את הרכב. מדובר ב-MORRO BAY, לא MORROW. תקופה של 16 יום אפשר לעשות טיול יפה מפיניקס לסן פרנסיסקו, תלוי מה אתם רוצים לראות ולעשות ומה אתם אוהבים. אני הייתי מדלג על לוס אנג’לס. המסלול תלוי גם באיזה תקופה אתם עושים את הטיול

• @etofach

לא הבנתי עד הסוף. הכוונה אולי ל Morro Bay? 

16 יום זה לא כזה הרבה זמן. אפשר לעשות את הדרך בנסיעה מפניקס, אבל הייתי עושה את זה רק אם הכוונה לטייל בדרך. אם הכוונה לנסוע ישר, הייתי טסה. תבדקו את סאות׳ווסט, אם יש להם טיסות לאחד מהשדות של לוס אנג׳לס רבתי (יש 4), סיכוי טוב שזה יצא הכי משתלם. 

אם המטרה היא מורו ביי, יש שדה תעופה איזורי פיצפון בסאן לואיס אוביספו שזה חצי שעה בערך ממורו ביי, אבל זה לא מאד פרקטי. כנראה שתצטרכו קונקשן ולא בטוח אם יהיו רכבים להשכרה. 

אם הטיסה חזרה מסאן פרנסיסקו סגורה כבר, הייתי טסה מפניקס לאיזור לוס אנג׳לס ומשם עושה טיול צפונה שיכול לכלול את סנטה ברברה, כביש 1 עד מונטריי, יוסמיטי, סאן פרנסיסקו ואולי גם קצת צפונה אם ישאר זמן. 

• @etofach

היי ,

בוא קודם כול נוריד מהשולחן את זה שמדובר בסן פרנסיסקו ולא פרנסיצקו. 

שנית אני מניח שבמורו ביי הכוונה היא לכביש 1 בכללותו ולא רק המקום הספציפי הזה.

לטעמי יש שתי אפשרויות :

טיסה לל.א. ,שכירת רכב והמשך לכביש 1 ויוסמיטי – מועדף עליי.

נסיעה ברכב מפניקס למורו ביי והמשך צפונה.פה כבר יש להבין מה מטרתכם בטיול ומה תרצו לראות בנוסף למה שציינת.

• @reuben13

תודה REUBEN , אנו יוצאים לטיול ב 16-09-21 לערך,ואנו חובבי טבע, טרקים קצרים בדרך גם של מיטיבי לכת,  הקטע המשעמם והארוך הוא מפיניקס ל Morrow Bay,נהיגה של כ 11 שעות ואני מחפש מקומות מענינים לעצור בדרך. לכן חשבתי לנסוע לחוף VENICE ולעצור שם ליומיים, השאלה אם זה מעניין שם, אני שוחה כל יום בארץ תודה

• @שירליץ

תודה שירליץ , כן, הכוונה לנסוע מ Morrow Bay  לכביש מס’-1 . הבעיה היא איך להגיע מפיניקס ל Morrow Bay בדרך מעניינת והיכן כדאי לנו לעצור ליום או יומיים בדרך, אנו חובבי טבע ונופים , אני שוקל לנסוע ל חוף VENICE ב LA , רק שחושש מפקקים.

תודה עזר

• @etofach

יש מסלול שמעט תיירים מגיעיםאליו, נהר חילה (Gila river) שמתחיל באזור פניקס ונשפך לקולורדו מצפון ליומה.

זה החלק הנמוך של מדבר מוהאבי, חם מאד.

במאה ה-19 זה היה נתיב חשוב לקליפורניה.

החלק הדרומי של הקולורדו באריזונה/קליפורניה מצפון לשפך נהר חילה טבעי בחלקו, אבל זאת סטייה לא קטנה מהדרך לקליפורניה, ואילו דרומה עד יומה

זה “גן הירק” של דרום מערב ארה”ב ואף מעבר לאזור, עם מערכות סכרים והשקיה שהופכים את האזור לנווה מדבר פורח.

בקליפורניה, אחרי חציית הקולורדו מגיעים לים סולטון. זה אגם מלוח גדול שהיה יבש עד שהוצף בסוף המאה ה-19  בשטפון גדול של נהר קולורדו ומאז מוזרמים אליו עודפי מי השקייה כדי שלא יתיבש, גובה 72- מ’.

צפונה מהאגם נמצא פארק ג’ושוע טרי ו IS-10 עובר בדרך ללוס אנג’לס ליד פאלם ספרינגס.

• @Sailor

תודה SAILOR אני גולש רוח ו סאפ בכל מקום שאני מגיע אליו בעולם, בקשר להצעתך אני חושש שהמסלול שלך ארוך בזמן אבדוק 

• @etofach

הדרך עצמה קצרה יותר (במרחק) מאשר IS40, אבל בזמן, בגלל שיש מה לראות, זה יכול להיות הרבה יותר ארוך.

בדוק מה יש בסולטון סי, זה מסדרון רוח רציני, עם הרבה טורבינות רוח, אולי יש שם גלישת רוח טובה.

• @עמיחי13

הי תודה

הבעיה שלי בנהיגה מ FLAGSTAF היכן לעצור ללון או לנוח בדרך. חשבתי לעצור בלאס וגאס ללילה ואז יש לי עו 7 שעות נהיגה , בדרך מלאס מלאס וגאס ל MORROW-BAY יש היכן לעצור ללון או לנוח או לטייל או לראות… תודה אליעזר

• @etofach

יש לך שפע של עיירות שבהן שפע של מוטלים ומלונות בדרך: סדונה (כדאי להישאר לטייל שם), פלאגסטאף (עיירה גדולה יחסית), קינגמן, ווגאס, בייקרספילד, רק כמה דוגמאות.

• @etofach

למה להגיע לפלגסטאף בדרך מפניקס לקליפורניה?

יש דרכים מהירות קצרות יותר.

• @Sailor

אם רוצים לבקר בסדונה (אחד מהמקומות הכי יפים בדרך) וגם לנסוע בכביש היפה 89A, מגיעים בסופו, מן הסתם, אל פלאגסטאף.

אליעזר לא נהג משאית שמחפש את הדרך המהירה והקצרה, הם רוצים לטייל ולראות מקומות יפים. ראה ההמלצה שלי למסלול.

• @עמיחי13

מסדונה אפשר לנסוע מערבה ל IS40, אין כל סיבה לנסוע מזרחה ולחזור מערבה.

• @Sailor

בפלגסטף אנ מתארח טצל המשפחה

בחזרה