בחזרה

התייעצות בקשר למסלול בספטמבר

• שלום לכולם,

זוג + 2 ילדים בגילאי 11 ו 7, טיול מתוכנן לחודש ספטמבר (מחזיקים אצבעות)

התכנון כרגע הוא:

נחיתה בסיאטל

טיול באולימפיק

משם לפארק גליישר

משם לפארק ילוסטון

מדרימים לסולט לייק סיטי ומשם לפארק ציון

משם ללאס וגאס

מוגאס התכנון הוא לטוס ליוסטון ומשם הביתה

החשש כרגע (מעבר להחלטות ממשלה כאלה או אחרות) הוא מהגעה למדינת טקסס שהתחלואה בה גבוהה מאוד.

מה דעתכם? האם כדאי לשנות למדינה עם תחלואה נמוכה יותר כמו ניו ג’רסי?

תודה רבה

• @בני_מישראל

אלא אם פירטת את המסלול יותר בעבר, ואני לא זוכר, אבל מה רעיון הטיסה מוגאס ליוסטון מלכתחילה. והטיול הוא חודש? יש שם נסיעות די מרובות שאולי אפשר לשבור אותן בדרך.. אבל לא ידוע זמן, עניין  וכיוב’.

ולגבי הקורונה- אתה שואל שאלה שאילו היה מישהו עם תשובה ממש מהימנה- יש מצב שהיינו כבר מאחורי הקורונה…. הרי רק אתמול-שלשום הם דיווח על המון מקרים בפלורידה.. אז מי יודע איזה דיווח יגיע מחר….

• משך הטיול – כמעט חודש

יוסטון – לא היינו, רצינו משהו קצת שונה (אווירה דרומית)

• @בני_מישראל

לטעמי עדיף לכם להשקיע זמן נוסף במערב ולוותר על טקסס.  לא כל כך ברור מהיכן אתם מתכננים לחזור לארץ, כאשר הזכרתם את יוסטון.  אם ממילא יש לכם טיסה נוספת פנימית לשדה התעופה ממנו חוזרים לארץ ואתם רוצים חוויה דרומית, הרי שאטלנטה יכולה לתת לכם את האווירה הזאת.  אין לי מושג מה רמת התחלואה בג’ורג’יה.

לגבי המסלול במערב, לטעמי אתם עושים מרחקים מאד גדולים ואולי מדלגים על מקומות בגלל זה.  בפרק גליישר מתחילים לסגור שירותים מסוימים במהלך ספטמבר.  אינני יודע מתי הם סוגרים את Logan Pass.  אני מציע שתבדקו באתר שלהם ותכננו בהתאם.  ילוסטון נשאר פתוח בדרך כלל עד תאריך מאוחר יותר.

• @בני_מישראל

אני לא יודע מה הסיבה שבחרתם דווקא ביוסטון – האם זה בזכות מרכז החלל? הרי בטקסס יש מקומות הרבה יותר מעניינים (בפרט סן אנטוניו + אוסטין). ואם חשקה נפשכם בחוויה דרומית, ניו אורלינס היא עיר הרבה יותר חווייתית. וגם מתאימה יותר לביקור חפוז של 3-4 ימים (לטקסס הרבה יותר כדאי להגיע לטיול מקיף, וכדאי הרבה יותר באפריל).

• תודה לעונים עד כה ☺

אנחנו בודקים כל הזמן בקשר לגליישר – יהיה פתוח

בקשר לטקסס/יוסטון – נשמח להמלצות לחלופות שיתאימו גם לילדים

בחרנו את יוסטון בגלל שהילדים רוצים ממש לבקר במרכז החלל. בשל התחלואה הגבוהה מאוד בטקסס (15,000 מאומתים ביום), בהחלט ניתן לוותר עליה

• @בני_מישראל

באופן אישי הייתי מעדיף לנצל את כל הימים שיש לי לטיול במערב. הייתי מעבה את האזורים שכבר בתוכנית (למשל רנייר, אתרים במונטנה, עוד אתרים ביוטה וכו). אם יש עוד זמן הייתי מחבר עוד מקומות שקשורים גאוגרפית (אורגון להתחלה, קולורדו לאמצע או אריזונה לסוף). פשוט מעדיף פחות לטוס ויותר למצות מקומות שאני כבר נמצא בהם.

לא יודע איפה כבר הייתם בארה״ב, אבל אם ממש רוצים להוסיף עוד מקום, ניו יורק זה תמיד יכול להוסיף, ובטח ירשים את הצאצאים. אני בטוח שהם יוכלו גם מאוד להעריך אם מווגאס תסעו ללוס אנג׳לס ותבקרו שם בפארקים ואטרקציות.

• @עמיחי13

היינו איתם בניו יורק ולוס אנג’לס

שוקלים לשנות את טקסס לניו יורק ואולי לשלב פילדלפיה – בעיקר כי התחלואה באיזורים האלה במצב סביר

• @בני_מישראל

לא יודע מה מצב התחלואה שם אבל לטעמי (לא טעם של ילדים) ניו מקסיקו עדיפה בהרבה על טקסס וגרתי וטיילתי לא מעט בשתיהן. 

סנטה פה עיר מאוד מיוחדת לטעמי אבל גם האאוטדור בניומקסיקו בכלל והשמיים והשקיעות מאוד יוצאי דופן 

• @בני_מישראל

בלי קשר לשאלת התחלואה

בגדול האידאל לטיול מאוזן הוא כזה שבו בכל כמה ימים יש קצת מכל דבר. למשל בכל שבוע יש יום רגוע יחסית, 2 ימי טבע, 2 ימי עיר, יום אחד של שעשועים ואטרקציות וכו’. כמובן שתחליפו במספרים שמתאימים לכם (יותר טבע/עיר/שעשועים/קניות/מנוחה...).

הטיול שלכם מאד לא מאוזן. פרק טבע גדול ואחריו פרק עירוני. ברור לי שיש אילוצים כאלה או אחרים (אין עיר גדולה בין ילוסטון לגליישר למשל), אבל הייתי מנסה להימנע מכזו חלוקה ברורה. למשל להוסיף כמה ימי סיאטל לפני פרק הטבע ואז יש לכם עיר/טבע/עיר.

אני גם לא מכיר אתכם כמובן, אבל אני שם לב שאין לכם “אטרקציות”. לרוב זה משהו שילדים מאד אוהבים. זה יכול להיות פארק שעשועים גדול (כמו דיסני), או קטן, פארק מים או משהו אחר, וזה גם יכול להיות רכבת קיטור, מוזיאון מדע, או הרבה דברים אחרים. כמובן שאתם יודעים הכי טוב מה מתאים למשפחה שלכם, הן ממבחינת למה הילדים מצפים, והן מבחינת מה אתם מרשים להם.

אני לא יודע מה המשך הכולל של הטיול, אבל אם הוא ארוך אז שימו לב לנושא של תחושת מיצוי ושל עייפות מצטברת. אם אין לכם ניסיון בנושא (בייחוד עם ילדים) אז חשוב לחשוב על זה. ככלל טיול צריך להיות במגמת עליה. מה שמלהיב ביום הראשון פחות מלהיב ביום השני. אז הטיול צריך לטפס כל כמה ימים לשיא חדש. שוב ברור שזה לא תמיד מעשי אבל צריך לשאוף לזה. במיוחד מבחינת הילדים. אני מתרשם שהעניין העיקרי מבחינתכם זה טבע. אם הילדים שותפים לנושא (ראה הערה לגבי אטרקציות) אז האם פרק עירוני בסוף לא יהיה בעייתי? כי זו תהיה “נפילה” ו”אכזבה” ביחס לאקשן של הטבע? ואולי שווה לחשוב על איזה עיר גם בהיבט של איך זה ירגיש לילדים כמו שיא ולא כמו ירידה.

ברור שאלו רק מחשבות כלליות. כל משפחה היא אחרת ואתם יודעים הכי טוב מה נכון בשבילכם!

• @אנשיםטובים

היי, 

השתכנענו לוותר על טקסס. 

חושבים להחליף באיזור סן דייגו.

מה המצב שם? הכל פתוח? ניתן להיכנס לפארקים?

תודה

בחזרה