בחזרה

חודשיים במרכז/דרום אמריקה

• @Nivk27

אני הולך עם אופציה א’, אבל רושם כמה הערות חשובות שאולי יביאו אתכם לעשות שינוי ( בשל תקציב), שימו לב שבכל ישוב שיש יותר מיום- את כל הפעילויות אפשר להחליף ורצוי לפי מזג האוויר, ובד”כ יש עוד אופציות שאני לא מציין, שאולי בכלל תעדיפו- שלי זה המלצות בכללי:

סאן חוזה/אלחואלה- לילה להתאוששות מהטיסה ( מציע אלחואלה, ממש ליד השדה ואתם יוצאים מזרחה, כמה דקות במונית)
    השכרת רכב -יום 2
    לה פורטונה -יום 2, מעיינות חמים בערב. יום 3- הליכה בארנל, מפל פורטונה, עוד שמורה ]רטית או פעילות אחרת ( חוות פרפרים וכיוב’), יום 4- נסיעה לקנו נגרו לשייט+ עצירה באיגואנות במואייה… בפורטונה, בגלל שאתם עם רכב- הייתי ממליץ לחפש לינה על הכביש למפל פורטונה ולאו דווקא במרכז הישוב
    מונטה וורדה- יום אחד מעבר לשם. ביומיים שם: טיול לילה בשמורה, אומגות, טיול יום ביער עננים, חווה כלשהיא ( פרפרים/נחשים וכיוב’)יש מצב שאולי תוכלו להוריד פה יום
    מנואל אנטוניו- יום הגעה, יום בשמורה ויום מנוחה באזור החוף? ביום ההגעה יש מקומות עצירה בדרך כמו התנינים בגשר בטרקולס
    פוארטו חימנז- יציאה לקורקובדו יום נהיגה ארוך ותיאום עם מדריך/סוכנות שתיאמתם מראש- ואז אני מניח שבחרתם להשקיע  וזה לילה או שני לילות בשמורה מה שאומר 2 או 3 ימים והייתי מוסיף יום מנוחה בסוף
    סאן חוזה- החזרת הרכב יום נהיגה ארוך, למחרת יום רפטינג?!
    טורטוגרו יום הגעה, לילה אחד ויום יציאה
    פוארטו וייחו הגעה ו יומיום או שניים שם ( בוקס ממש קרוב, אז אפשר יום וחצי)
    מעבר לפנמה מהצד הקאריבי

יצא לי בדיוק 21 יום.. ומכאן אפשר לעשות שינויים והתאמות למה שאתם רוצים ( בלי ימי מנוחה, בלי חוף וכו’) ולהתחיל להחליף. זה אולי גם זמן להסתכל על תקציב. כמו שאמרתי כל יום בקורקובדו הוא יום שהרכב חונה. בתקציב לחוץ זה חבל כי כל יום רכב משלם על עלות ארוחות בשמורה למשל.. צריך לחשוב על זה

• @גדליהו-מהגרעין

בסוף הסכמנו שנינו לעלות את תקציב, אנחנו לא מתכננים לישון במלונות יקרים (אולי ללילה אחד) ולאכול בעיקר אוכל מקומי/פאסט פוד ולא במסעדות, אבל אני לא רוצה לוותר על יעדים מסוימים בגלל תקציב. 

מה לגבי אזור של פואז? שווה לעבור שם בימים הראשונים אם אנחנו כבר באזור?

• @Nivk27

אם אחרי השכרת הרכב יש יום בהיר. אתם יכולים לעשות סיבוב ארוך יותר בדרך לפורטונה ולנסות להגיע לשם. פחות אטרקטיבי ביום של מזג אוויר לא טוב. ובדכ בהיר יותר בבוקר.

גם את היום של קאנו נגרו שהוא אופציה אחת לטיול אתם יכולים להמיר בנסיעה לפואס ומפלי לה פז במקום. כמו שאמרתי מה שלא הוזמן מראש אפשר להחליט יום קודם (אם זה רכישת סיור) או בבוקר.

פאסט פוד לא בהכרח זול. אבל המסעדות המקומיות המכונות סודה יעשו את העבודה. בדכ יש איזו מנה יומית שכוללת בשר כלשהוא תוספות וירקות. בדכ משביע ולעיתים יש גם מבחר מנות ( האמת שמבחר ראיתי רק בפורטונה. במסעדה שהגישה בחלק של המסעדה פיצות ובשני עבדה כסודה).

עוד רעיון ליום טיול מפורטונה זה לריו סלסטה ( אפשר גם להעיר לילה אחד לשם ומשם למשל להמשיך למונטה ורדה)

• @גדליהו-מהגרעין

דבר, רציתי להגיד תודה על התשובות המפורטות,עזרת לנו עד עכשיו המון.

אשמח לעזרתך גם בתכנון המסלול בפנמה, מתכננים להגיע לכשבועיים ולהמשיך משם לקולומביה. ממה יש שני סוגים של שייט לקולומביה דרך איי סאן בלאס, אחד שמגיע לעיירה סמוך לגבול ואחד שמגיע לקרטחנה. השייט לקרטחנה היחידי שפעיל כרגע בעקבות הקורונה, הבעיה שהוא עובר בים הפתוח מה שיכול להיות בתנאים פחות נעימים. לכן במידה והשייט לעיירה הסמוכה לגבול ישאר סגור אז ככל הנראה נגיע לקולומביה בטיסה מפנמה סיטי. 

אשמח להמלצות שלך איך להעביר את הזמן בפנמה, כרגע שמעתי בעיקר על בוקאס דל טורו ואיי סאן בלאס כמקומות חובה.

• @Nivk27

שני היעדים הנוספים שנהוג להכניס אותם לשבועיים בפנמה הם בוקטה ( עם/בלי דויד) ופנמה סיטי. בוקטה היא יותר עבור טולין בסביבתה. פנמה סיטי זו העיר העתיקה, התעלה ושייט לעבר הקהילות באזור העיירה גמבואה. למי שמוצא זמן נוסף בתוכנית - לרוב מוסיפים את ואלי דה אנטון,גם כן לטיולי יום

הכניסה שלכם תהיה מאזור דויד או מבוקס והנקודה השנייה תהיה זו שלא נכנסתם דרכה. משם ואלה דה אנטון , אם מחליטים לעשות ואחכ פנמה סיטי ומשם סן בלאס.

יש כמובן עוד מקומות בפנמה, שהם פחות על מסלול התיירות הסטנדרטי לשבועיים. רק לזכור שלדריאן גאפ בגבול עם קולומביה מומלץ לא להתקרב...

• @גדליהו-מהגרעין

כתבנו מסלול כללי ואשמח לשומע את דעתך, המסלול בינתיים ברמה של מספר ימים בכל אזור ולא בדיוק מה נעשה בכל יום.

רק אציין שבת הזוג שלי שומרת שבת, מה הוסיף אילוצים ובמקרים מסוימים גורם לנו לקצר או להאריך שהות במקום מסוים.

המסלול:

14.11 נחיתה בקוסטה ריקה בשעות הערב, לילה להתאוששות באלחואלה.

15.11 איסוף רכב להשכרה, טיול באזור באחוס דל טורו והגעה ללה פורטונה.

16-21/11 לה פורטונה ומונטה וורדה (מתלבטים מתי לעבור מלה פורטונה, מתלבטים גם אם להוסיף עוד יום)

21/11 הגעה למנואל אנטוניו לקראת הערב/לילה (במידה ולא הוספנו עוד יום בסעיף הקודם)

22-24/11 מנואל אנטוניו

25/11 נסיעה לפוארטו חימנז ולילה שם.

26-28/11 טרק קורקובדו.

29-30/11 יומיים שעוד לא החלטנו מה לעשות בהם, חשבתי אולי לעצור על אחד החופים באמצע הדרך לסאן חוזה, אוויטה?דומיניקל? חאקו?.

1/12 החזרת הרכב השכור ויציאה לטוטוגרו

1-4/12 טורטוגרו

5/12 רפטינג בפאקאורה, החברה תאסוף אותנו מטורטוגרו לראפטינג ותוריד אותנו בסוף היום בפוארטו וייחו.

6-7/12 פוארטו וייחו.

8/12 מעבר לפנמה לבוקאס דל טורו.

8-12/12 בוקאס דל טורו 

13-15/12 בוקטה

16/12 נסיעה לפנמה סיטי

17-20/12 איי סאן בלאס

20/12 נסיעה לפנמה סיטי

21-23/12 פנמה סיטי

24/12 טיסה לקרטחנה.

24/12 – 18/1 קולומביה

• @Nivk27

התכנון לא רע. בעיקר סביב פורטונה יש באמת עוד אזורים לטיולי יום.

הרפטינג- איסוף מטורטוגרו? לא רואה אותם אוספים משם. נכנסים עם סירה וכו' . אני מניח שפניתם אליהם. אז אולי יש מקום לחדד יותר את נקודת המפגש.האם זה חניון המכוניות בקאריארי או  ממש מטורטוגרו? או שהם מדברים על מוין. אם זה לא ממש טורטוגרו אתם צריכים לעדכן את התוכניות.

4 ימים בטורטוגרו זה הרבה מדובר בכפר קטן שאין הרבה לאן לזוז ממנו. אם אתם מכוונים למנוחה מלאה בשבת אז זה אולי יעבוד .אם לאאולי כדאי להשתמש בימים שלא החלטתם לגביהם וקצת להזיז ימים. את ימי הספר הייתי אולי אם מתאפשר מוסיף צפונית למונטה ורדה אלא אם חופי הגלישה מעניינים אתכם או שאתם ממש לא רוצים נסיעה ארוכה מפוארטו חימנז.

אופציה נוספת אם אתם בעניין טרקים לקחת את 3 ימי הספר ולעשות את הר הצ'יריפו. אבל גם שם צריך הזמנות ותיאום מראש. מי שבכושר שיא יכול אני חושב ביום אחד אולי.. 

• @גדליהו-מהגרעין

לגבי הרפטינג, בעיקרון שאלתי אותם לגבי איסוף מטורטוגרו ואמרו לי שכן, אוודא איתם שהאיסוף הוא ממש מהעיירה עצמה.

התכנון להשאר 4 ימים בטורטוגרו הוא בעקבות זה שנעשה שם את השבת ולא נוכל לצאת יום קודם, אם באמת אין מה לעשות שם 4 ימים אולי ננסה לשנות משהו ולדחות את ההגעה ביום.

לגבי מה שקראת ימי הספר,במקום בילוי בחופים במה אתה מציע שנחליף אותם צפונית למונטה וורדה?

בנוסף אשמח להתייחסות שלך בנוגע למסלול בפנמה.

• @Nivk27

כמו שאמרתי התכנון לא רע. וזה גם לגבי פנמה.  רק דבר אחד - תוודאו שסן בלאס ידבר אליכם. מדובר האיים קטנים . מה שאומר הרבה חוף וסגנון של קצת רובינזון קרוזו. אז צריך לדעת למה הולכים פה.

צפונית למונטה ורדה יכול להיות למשל סביב העיר ליבריה אולי מסלול המפלים בשמורת רינקון דה וייחו. אפשרי גם שינוי במסלול שיקח אתכם אחרי פורטונה לאזור ריו סלסטה לשבת שם ואולי הליכה בשמורה. ומשם מונטה ורדה…

בשבוע הזה אם אתם מוכנים גם ללינות בישובים קטנים ולא מתוירים כ"כ אתם יכולים לעשות כל מיני טיולי יום לפני ואחרי פורטונה.

ואני עדיין חושב ש 4 ימים טורטוגרו זה הרבה מדי.. אתם יכולים קצת להזיז ימים ולהתחשב בשבתות.

אם אתם יכולים להיות ממש לסירות הראשונות לטורטוגרו בשישי ה -3 לחודש אז תוכלו באמת להיות שם רק לילה אחד..

בחזרה