בחזרה

הלו, ניו יורק קולינג

• התחזיות בישרו על גשם ורוחות ביומיים האחרונים. אתמול כבר מאחורינו, והמרתי על היום. 
    הכוון דאון טאון. התחיל קצת לטפטף, אז החלטתי לבדוק חנות חוויתית ששמעתי עליה מזמן. 
    עולים במעלית צבעונית לקומה השלישית, ומתגלצ’ים עד לקומה הראשונה. אני יודעת שהיתה שם מעבדה להכנת צבעים וריחות, אבל הקורונה סגרה אותה.
    לא ברור לי ממי וממה הם מתפרנסים. יש שם מיש-מש אחד גדול של מוצרים צבעוניים למכירה. אולי כשהמעבדה פתוחה, יש שם התנסויות שקשורות במוצרים. 
    בכל מקרה, היה נחמד להעביר שם כמה דקות צבעוניות של גשם ב 
    SHOWFIELDS 

המעלית למגלצ’ה 

נכנסים למגלצ’ה

ונוחתים בפרווה

תודה לשירליץ שהסבירה לי, שהמודל העסקי שלהם זה למכור דברים שבד”כ נמכרים רק באינטרנט, וזו הזדמנות לראות אותם באמת ולהתנסות . 
    ​​​​​​​

• 8 דקות הליכה משם לגול של היום הזה, ועוד איזה גולללל.
    בדרך כמה ציורי קיר שנשארו לפני שניקו/צבעו את הקירות, מהאיזור היחיד במנהטן שהיה בו גרפיטי, כולל זה של הפבורן המיתולוגי. חבל.
    (אולי זה קרה בעקבות ההתקוממות שהחלה בקורונה)

ומייד אחרי הגרפיטי הבועט, נתקלתי בבניין מפונפן שהציג תמונות עם מסר של הרמוניה 

כשמשהו מציץ אליכם מבחוץ, לא להתבייש להכנס ולשאול אם אפשר להציץ, גם אם זה בניין מפונפן. כפי שכבר רשמתי , זה מאוד מקובל שם. בחלק מהמקומות כיבדו אותי בקטלוג. אההה ולשאול אם אפשר לצלם ? ( זה תמיד נכון , גם לאנשים שנראים לכם מחופשים להלואין ובמיוחד לילדים שלהם) .

• הבטחתי לכם גוללל, אז הנה הגענו : הגינה הקהילתית ברחוב אליזבט 
    זו לא עוד גינה עירונית, זוהי גינה שהיא פלא פורח בלב נוליטה. 
    היא היתה לי בתוכנית כשהייתי באיזור כבר ביום הראשון של השוטטות , אבל לא יצא. בעידודו של שמוליק, חבר מפורום אחר, שלו זה ביקור הבכורה  בניו יורק, החלטתי לחזור ולבדוק את הפלא הזה והוקסמתי. תודה לשמוליק שהתעקש איתי 😍 תתכוננו להפצצה של תמונות, הייתי יכולה לגור שם. 
    https://elizabethstreetgarden.org/ 

שולחנות הזכוכית ששתולים בגינה ביחד עם ההשתקפות, נותנים פה את אפקט הציור. ולא זה לא ערוך. 

לא לפספס את החנות שצמודה לגינה הקסומה, היא חלק ממנה. 

ועוד משהו, בכניסה לגינת אליזבט היה שלט, שהיא מועמדת להריסה. כמו בעוד איזורים, תנופת הבנייה והמכבשים כבר שם. 
    אז תעשו לעצמכם טובה, ואל תדחו לפעם הבאה , כי מי יודע אם היא תהיה שם ותחכה לכם. 

Friends Announces Lawsuit Against New York City
    Joined by Assembs. Deborah Glick and Yuh-Line Niou

Friends of Elizabeth Street Garden announced on March 7 a lawsuit against New York City to stop the destruction of Elizabeth Street Garden, a treasured green space located between Prince and Spring streets in Little Italy. (Read coverage in The New York Times.)

To fund this legal work, Friends has raised nearly $80,000 toward our $100,000 legal defense fund goal. Your contribution will directly fund legal fees to save our beloved Elizabeth Street Garden from permanent destruction.

• @איריס-ס

תודה תודה😚  כמו שאת שמת לב בקישורים שצרפתי לך , נובמבר זה החודש שלי בניו יורק, עם האוכל בא התיאבון לשלכת. 
    ואיריס, שימי-לב לגינת אליזבט שהוספתי היום. זה קסם אמיתי. 

•  

סתיו בניויורק מרגש

• @דניאלדן 
    לגמרי מרגש. אלא שהפעם זה פחות בעיר ויותר מחוצה לה .
    אני לא מתלוננת חלילה,
    מאושרת בעושר העלים הצבעונים שתוזמנו עם הביקור שלי 

• כשיצאתי מהגינה הקסומה חשבתי ללכת ל New Museum of Contemporary Art

מוזיאון הכי לא בנאלי, קטן ושעתיים יספיקו והוא במרחק הליכה קצרצר, אבל כבר היה שעה לסגירה, והחלטתי לוותר. 

אפילו המבנה של המוזיאון לא בנאלי 

בדרך עוד כמה ציורי קיר 

נעל של מסטיק למעלה ובלונדי - אז בכל זאת השאירו שניים לזכר הימים ההם

• הי טובה – מקסים מקסים מקסים . 

תמונות משובחות – שובות את העין ומרחיבות את הלב .

היינו בערך באותו הזמן בניו יורק 😂

• @IM

תודה תודה תודה 🤩
    היינו יכולות לארגן פגישת פיסגה  🗽 לו ידענו .
    ספרי קצת איפה היית ומה עשית? 

• ביום שישי, יצאת לחגוג עם המכסיקנים, ברוקפלור סנטר,  את הלואין שלהם

אחד הדברים שאני כ”כ אוהבת בניו יורק, זו האומנות הציבורית.
    היא נמצאת בסטייט אוף מיינד הניו יורקרי, אם זה בתחנות הסאבווי, ברחובות, בלובי של בניינים שהכניסה אליהם חופשית,
    ו/או חגיגה כזו או אחרת ויש כאלו כל הזמן. קבלו את הצבעוניות המתפרצת של השלדים והסומבררו המקסיקניים

• הלואין הוא החג שפותח את עונת החגים, וממול לרוקפלר סנטר, הנורות כבר מוכנות לקישוטי הכריסמס

• אחרי שסיימתי את סט הצילומים בחגיגה המכסיקנית, הייתי צריכה למקום חשוב.
    מי שלא יודע, זה נושא כאוב בעיר העירים – בהרבה מסעדות, בתי קפה ...השרותים סגורים לציבור הרחב ובאלו שפתוחים יש קוד כניסה, שלאחריו אני מוצאת את עצמי בתנאי צינוק, תרתי משמע. הסתכלתי קדימה וראיתי את הבניין של טראמפ. נו, מה יותר טוב, מלהכנס לבניין מצוחצח עם שרותים מרווחים???
    בכניסה יש שומר עם כפפות לבנות, שעזר לי למצוא את דרכי למקום החשוב הזה.
    מי מרים את הכפפה, למפות את השרותים בעיר העירים ולפרסם פוסט??? נראה לכם שזה זניח, אבל תאמינו לי מנסיון של שנים, זו נקודה כאובה. 
    זה למה הקדשתי פה הודעה שלמה לנושא. 

כשיצאתי  מהצד השני של הבניין, ראיתי רחבה גדולה עם כסאות ושולחנות, כששני תפוחים גדולים קישטו אותה 

על אומנות ציבורית בניו יורק, כבר דיברתי ???

• יום בתפוח הגדול ועוד איזה יום 
    משם הכוון צפונה, לאיזור היחיד בסנטראל פארק שטרם יצא לי לפקוד. 
    ידעתי שלא אפגוש את העלים הזהובים, כי השלכת מגיעה לעיר לקינוח. בסוף אוקטובר הצבעים מתחילים להתחלף, אבל הרוב עוד ירוק.
    ועדיין חיכיתי להזדמנות האחרונה. בכל זאת למצוא יער עם מפלים בעיר האהובה, זה לא עניין של מה בכך.
    הודעה קצרה ל @שמוליק ל ( כן, אותו אחד מהגינה הקסומה) , שכבר קיבל את פני השבת בארץ
    מאיזה כניסה נכנסים ל North Wood ??
    נענתה תוך דקות ספורות :
    אהלן. בטח.
    הכניסה היא מהצד של תחילת שדרות מלקולם בהארלם ומהתחנה של הפארק שנקראת -
    Charles A Dana
    Discovery Center

תכניסי את זה לגוגל מפ’ס ותגיע לשם. 
    כך עשיתי , אלא שהתנועה בעיר היתה כבדה מאוד וידידי הצמוד גוגל מפ’ס הציע לי דווקא לעלות על האוטובוס צפונה. לטענתו זו הדרך היעילה ביותר ( מי אני שאתווכח איתו). ככה השתרכנו למעלה משעה עד לכניסה הרצויה .

הארלם מיר קיבל את פני כפי שאתם רואים בתמונה 

נכנסתי לביתן המודיעין, לקחת מפה והסברים איך לטייל ביער ולהגיע ללוך ולמפלים. 
    אחרי חצי קילומטר בערך, שהייתי צריכה ללכת צמוד לאגם, השביל נחסם לצורך עבודות.
    הלכתי בשביל אחר ונכנסתי ליער לפי המפה מכוון אחר. הייתי לבד לגמרי ומדי פעם נתקלתי בטיפוסים שגרמו לי לחשוב, האם זה רעיון טוב? ( כל סרטי האימה של העיר טרום ג’וליאני עלו לי בדמיון , ואני שונאת סרטי אימה) . אלא שכבר הייתי בפנים עם שבילים שלא ברור לאן אני צריכה לפנות ? 
    וזה המקום להגיד, שהיו שלטים עם מפות, אבל בשום שלב לא היתה נקודה שמסמנת איפה אנחנו נמצאים 😖 
    ואז כשהייתי בנקודה יחסית גבוהה, ראיתי שמצד שמאל יש כביש/שביל ראשי של הפארק.  הייתם צריכים לראות איזה ספרינט דפקתי. כמובן שוויתרתי על התוכנית המקורית. אחרי כמה דקות טובות, שכבר נשמתי והייתי רגועה , ראיתי שמשמאלי נמצא אגם שיבשו חלק ממנו (רק לא ברור איזה מהאגמים שבפארק) ומסביב הכל מגודר לצורך עבודות.  המשכתי עוד קצת לטייל בפארק פרי סטייל, כשפתאום אני שומעת קול פכפוך של מים מימיני. סוויץ בעלילה, רצתי פנימה ליער והמפל חיכה לי, כשלאחריו יש שביל מסודר עם גשרוני עץ מעל המים ועוד שורה של מפלונים. 

עצים בודדים התחילו להחליף צבעים אבל הרב עוד ירוק 

כשסיימתי את השביל , נתגלה ה Pool ( מה שמסביר שהעבודות והיבוש היו כולם בהארלם מיר) 
    בחלק הדרומי של האגם, המים היו ירוקים לגמרי, ממש צבע מונוכרומטי. המראה מהפנט, ודוקא שם בחרו להתרכז האגמיות( לא בטוחה שזה שמם).

אחרי סט שלם של תמונות עם האגמיות הדוגמניות ב500 גוונים של ירוק,  יצאתי מהפארק שמחה וטובת לבב.

• @טובהמ יקרה

חשבתי להמתין לסיום, התאפקתי עד עכשיו…לא עוד!

התמונות בפוסט שמעל מטמטמות, ואהבתי אותן סלחי לי יותר מכל😊

אם לא היית היו צריכים להמציא אותך🙏

מוני

• @טובהמ

טובה, את ממשיכה להדהים בתמונות ותיאורים של ניו יורק ״שלך״. זוהי ניו יורק כפי שאף אחד אחר אינו רואה.

אולי זה רעיון לספר שבו תאספי תמונות מכל הביקורים שלך בעיר אהבתך ותקראי לו ״ניו יורק - כפי שאף אחד לא ראה״.

ולגבי העופות, אנפיות, ברוזים – מה שלא יהיו, אצלי מייד עולה מחשבה על ארוחת ברווז, אז יש גם תמונות בכיוון הזה? 🦆

והמלצה לכל הקוראים: צפו בתמונות על מסך גדול ואיכותי, זה מעצים את החוויה הנהדרת הזו.

• @טובהמ

טובה, תמונות יפיפות של האיזור הצפוני של סנטרל פארק שבעיני אחד היפים!!! כיף שהחזרת אותי לאיזור היפה הזה.  אני מזדהה לגמרי עם התחושה של המבוך בסנטרל פארק. הפתרון שלי הוא לפתוח גוגל מפות כדי לדעת איפה אני ולהתקדם לכיוון שאני רוצה להגיע אליו. 

• @מוני

מוני האחד והיחיד
    שמחה על כל התפרצות שלך, במיוחד שאני יודעת שאתה אלוף בשבילים, שמחוץ לערים הגדולות( זוכרת לך תמיד חסד נעורי עם המון סבלנות מצדך)והם אלו שקרובים ללבך.
    למה לסלוח? ניו יורק מצטלמת לי באהבה, ואני לגמרי מקבלת את זה כמחמאה ממך😚 הרבה תודה 

ולגבי המשפט האחרון, גם אותך 

• @צביקה

לפני הכל תודה על המילים הטובות והחמות.
    אני חושבת שחלק גדול מללכת שבי אחריה,  שהיא מתפתחת כל הזמן , משנה זוויות מבט מבפנים ומבחוץ.
    אני שנמצאת שם משנות ה80 עוברת “טיפול דינמי” בכל ביקור ( כמשוטטת עצמאית אני מנהלת עם עצמי הרבה שיחות עליה) .
    לצערי, רק בשנת 2011 התחלתי לצלם אותה, אז אין לי את ההסטוריה של ההתבוננות בה, בשביל לכתוב ספר מצולם .
     מי היה מאמין שהטיים סקוואר תהפוך לנקודה הכי תיירותית, כשבעבר כל הרעות החולות התנקזו אליה ? 

את כוכבי המישלן והזיגאט , אני משאירה לך 😍 כל אחד והספצילטה שלו.
    רק להגיד שמנהטן מתייחסת בשיא הרצינות לקורונה. מרבית המסעדות שיושבים בהן, פתחו סוג של סככה סגורה על הכביש שלצדי המסעדה, וככה הן הצליחו להשאיר אותן פתוחות ולשרוד. יש הקפדה ואכיפה של בדיקת הדרכון הירוק בכל מקום .

• @דבורה-פ

דבורה’לה תודה 😚
    את ידידי הצמוד גוגל מפ’ס אני פותחת באופן קבוע כשצריכה להגיע ממקום למקום. פחות חשבתי להשתמש בו בתוך הסנטראל פארק, או יותר מדוייק
    מי היה מעלה בדעתו שיהיו כ”כ הרבה שלטים, אבל לא יציינו את הנקודה שבה נמצאים ? 

• @טובהמ

טובה

באיזה תאריך נסעת ל-mass moca- נורת’ אדאמס ברקשיירס  צפון מערב מסצ’וסטס

מוני

בחזרה