בחזרה

צילה בסוף דצמבר-תחילת ינואר

• שלום, אני מתכנן לטוס לאושואיה ומשם לעלות לכיוון אל קלפטה ומשם לעבור לצ׳ילה וצפונה. מישהו יודע מה המצב מבחינת צילה והאם בכלל אפשרי לעשות זאת עכשיו?

• @Niv-Druker_4155712

ניב

לגבי המעברים בין ארגנטינה וצ׳ילה, אפשר להתעדכן באתר מוצ׳ילר שצביקה שלח בשרשור שמתחת. 

https://www.muchiler.co.il/trom/495-corona.html#arg

לפי האתר כרגע הגבול לצ׳ילה סגור אבל יתכן שיפתח

• היי ניב,

החל מה-1 בינואר 2022 צפוי להפתח הגבול בין קלפטה לטורס דל פאינה (Cancha Carrera – Don Guillermo) וגם הגבול בין ברילוצ׳ה לפוארטו ואראס (Cardenal Samoré).הכניסה לצ׳ילה תהיה החל מאותו תאריך ללא בדיקת PCR וללא בידוד למחוסנים במנה שלישית ב-6 החודשים האחרונים. 

קח בחשבון שהדברים עשויים להשתנות בהתאם למצב התחלואה, לטוב ולרע. בשלב זה המעבר לקרטרה אוסטרל בצ׳ילה צ׳יקו עדיין סגור.

בהצלחה!

כפיר גולשני, אל-קרטל פטגוניה

www.El-Kartel.com 

• @kfirgl

תודה רבה אחי, אם אני מוותר על החלק הזה בארגנטינה ובעצם נוחת ישר בצ’ילה כרגע לא אמורה להיות בעיה נכון? רק בדיקת PCR שצריכים לעשות שם סהכ.

• @Niv-Druker_4155712

לא בדיוק…

אתה צריך לאשר את תעודת ההתחסנות הישראלית אונליין בצ׳ילה, כדי לקבל תו ירוק צ׳יליאני (Pase De Movilidad). התהליך הזה לוקח כמה שבועות ועד מקסימום 30 יום.

כדי להכנס למדינה צריך ביטוח המכסה תחלואה בקורונה ($30,000 דולר לפחות), בדיקת PCR קורונה 72 שעות והצהרת בריאות, בנוסף ל-Pase De Movilidad בתוקף.

בכניסה תתבקש לעשות עוד בדיקת PCR ולהמתין בבידוד עד לתשובה, לרוב פחות מ-24 שעות, עד מקסימום 5 ימים.

מה-1 בינואר 2022 לא תהיה בדיקה בכניסה למדינה למחוסנים בחיסון שלישי, אבל כל היתר נשאר בתוקף.

בהצלחה!

כפיר גולשני, אל-קרטל פטגוניה

www.El-Kartel.com

• @kfirgl

היי כפיר , אתה יודע במקרה האם מסלול הזיגזג הידוע , יהיה אפשרי במידה ובאמת ייפתחו הגבולות בין צ’ילה לארגנטינה ?  הרי התו הירוק הצ’יליאני  מאפשר לי לשהות 30 (יש כאלה שגם קיבלו אישור ל90) ימים . מה קורה כאשר אני יוצאת וחוזרת אל המדינה? יש לך מידע לגבי זה ?

תודה !

• @Doron_3653007

לא הייתי עושה את זה. גם אם נניח עכשיו ההגבלות הן מה שהן, זה יכול להשתנות עד שתסעי בפועל או תוך כדי הנסיעה. אז בטיול שמבוסס על הרבה זיג זג בין גבולות את יכולה למצוא את עצמך תקועה, או משלמת עלויות גבוהות (אם למשל יחליטו שצריך בכל מעבר בדיקות בתשלום). זה זמן גרוע לטיול מזגזג. 

• @Doron_3653007

היי דורון,

לאחר אישור החיסונים מראש (מקבלים אישור זמני או קבוע), לרוב יתקבל אישור זמני ואז התו הירוק יהיה תקף ל-30 יום מרגע הפעלתו בכניסה הראשונה לצ׳ילה. בכדי להאריך את התוקף ניתן לבצע סרולוגית לאיתור נוגדנים לקורונה (בגבולות צ׳ילה בלבד).

הזיגזג זמין חלקית. החל מה-1 בינואר יפתחו המעברים בין קלפטה לטורס דל פאינה (נטאלס) ובין ברילוצ׳ה לאוסורנו (פוארטו ואראס).

לפי העדכון האחרון לא יפתחו המעברים לקרטרה אוסטרל (שהיא כביש 7 בצ׳ילה), ולא המעבר לפוקון.

עם זאת, כן ניתן להגיע לקרטרה אוסטרל מצפון בכביש או בטיסה מדרום בתוך צ׳ילה.

כרגע אין בעיה לטייל בצ׳ילה עם תו ירוק צ'יליאני. לפארקים לאומיים יש לרכוש כרטיס מראש אונליין.

החל מה-1 בדצמבר מחוסנים בבוסטר ב-6 החודשים האחרונים לא ידרשו לעשות בדיקה או בידוד בכניסה למדינה, בתנאי ש-3 החיסונים יופיעו בתו הירוק הצ’יליאני.

תהני!

כפיר, אל-קרטל פטגוניה

www.El-Kartel.com 

בחזרה