בחזרה

מדריך טיולים לניו זילנד

• אנחנו משפחה זוג פלוש שלושה ילדים

מתכננים טיסה לניו זילנד יפן ותאילנד למשך שנה.

אשמח לקבל המלצה על מדריך טיולים בדגש על ניסיון רב  בבניה של טיול כזה .

תודה

• @Roi_3947863

אתם  יכולים  לקבל המוו סיוע בפורומים. לפחות לכל מדינה בנפרד. ואז תוכלו במקום אחד לשמוע דיעות שונות

• @Roi_3947863

ברוכים הבאים לפורום.

כמה זמן אתם מתכננים להיות בניו-זילנד?

באיזה חודשים בשנה?

האם אתם מטיבי לכת או שיותר מתעניינים בהליכות קלילות ותצפיות?

• @thomas757

אנחנו אוהבים טיולים אבל בהתחשב לילד בן פחות מחצי שנה וילד בן 3 וילדה בת 4 וחצי יהיה קשה.

אשמח להמלצות על מדריך טיולים מומלץ עם ניסיון לבנות מסלול.

תודה

• @Roi_3947863

בכל מקרה כדאי לזכור כמה דברים:

1. כרגע בזמן קורונה לא כדאי לעשות טיול שכזה. יפן עדיין סגורה למטיילים, ובמהלך שנה הרבה דברים יכולים להתהפך ולפגוע בתוכניות, שלא לדבר על ביטוח רפואי לשנה למשפחה עם ילדים קטנים בזמן קורונה (וכשתאילנד בתמונה, עם נגיף הזיקה והדנגי). 
    2. עם כל הכבוד לתכנון, אפשר רק לעשות תכנון מאוד כללי לשנה שלמה. זה לא כמו טיול לשבועיים או לחודש. בפועל אתם עשויים לגלות שמתאים לכם קצב אחר, או שבכלל אתם מעדיפים להיתקע במקום ספציפי הרבה זמן וכו’. שנה מכתיבה קצב הרבה יותר איטי, הרבה ימי מנוחה, ובטח עם ילדים. 
    3. יפן קצת טריקית, בגלל נושא התחבורה ועלויותיו. צריך להבין כמה זמן אתם מתכוונים לשהות בה והיכן (זו מדינה ענקית עם המון אפשרויות) בהתאם לעונה, ומזה לנסות להבין איך לטייל בה, תחב”צ או רכב. 
    4. מי שמתמחה ביפן כיועץ טיולים לא בהכרח יכיר לעומק את ניו זילנד, אלו אזורים שונים לגמרי. אולי כדאי לפרק את התכנון לחלקים. קודם כל להבין מתי אתם רוצים להתחיל (כדי להבין את סדר העונות) ומאיפה. 

• @Roi_3947863

האמת שהייתי במקומכם שוקל להחליף את ניו זילנד באוסטרליה . בניו זילנד גם עבור המקומיים מסלולי ההליכה המפוארים הם לא אחת ליבו של הטיול. אז אולי הייתי שומר אותה לפעם אחרת. באוסטרליה הייתי מעט זמן ויותר תחת רושם שמתאים יותר לנסיעות עם עצירות קצרות יותר לעשות דברים.

• @גדליהו-מהגרעין

בעיניי אוסטרליה דווקא פחות נוחה בגלל המרחקים העצומים. בניו זילנד יש המון מה לראות גם ללא טרקים גדולים. ומה לעשות, במדינות רבות טיול עם ילדים בגילאים כאלו מחייב הרבה פשרות והתאמות שגורמות לפספוס כזה או אחר. 

• @Roi_3947863

לי באופן אישי אין המלצה על מדריך טיולים ספציפי אבל אשמח לעזור לכם בעצות לגבי התכנון ונראה שכך גם חברות וחברים אחרים בפורום.

בהנחה שלקחתם בחשבון את עניין הקורונה והביטוחים,

התקופה הטובה לטייל בניו זילנד תהיה בגדול בין נובמבר לאפריל כאשר ככל שמתקרבים לאפריל עדיף להיות באי הצפוני ופחות בדרומי.

1. מתי אתם מתכננים לצאת?

2. כמה זמן מתוך שנת הטיול תשקיעו בניו-זילנד?

3. האם אתם מתכננים לטייל בקראוון?

4. האם כבר קראתם קצת ויש מקומות ספציפיים כלשהם בניו זילנד שמהווים עוגן או שאתם מחפשים תכנון "מאפס"?

• @גדליהו-מהגרעין

עם ילדים בגילאים כאלו גם אני כנראה הייתי בוחר באוסטרליה. למרות המרחקים, אני חושב שמעבר בין עיירות חוף באוסטרליה יכול להיות נחמד מאוד לטיול משפחתי. בנוסף, בעלי החיים המיוחדים עשויים להרשים ילדים בגיל כזה יותר מאשר ההרים הגבוהים של ניו זילנד ובאוסטרליה יש גם כמה ערים נחמדות (לא מרשימות במיוחד אמנם אבל עם הרבה אופציות לפעילויות משפחתיות). עם זאת, גם בניו זילנד יש מה לעשות כמשפחה ומי אמר שהילדים קובעים? 😉

בכל מקרה, חשוב להבין לכמה זמן מתוכנן הטיול בניו-זילנד ולוודא שהעונה מתאימה.

• @thomas757

ילדים כל כך קטנים מתפעלים מכל דבר. מבחינתם שתהיה מגלשה וזה יעניין יותר מכל בעל חיים. לכן לא כדאי לבחור על פי טעמם האישי את המסלול. אולי לפי מה נוח עם ילדים או מה מרגיש פספוס לעשות כרגע עם ילדים. 

• @Roi_3947863

במצב הקורונה כיום לצערי לא ניתן לתכנן כלום לשנה לכן צריך להיות ספונטניים להזמין לא מעבר לחודש מראש לכן ניתן לתכנן לחודש הראשון ולהזמין ולצאת לדרך ובכל מקום דרך סוכנויות מקומיות לתכנן את ההמשך

• @doitchmoti

אני לא בטוח שאני מסכים שאי אפשר לתכנן.

זה נכון שהעניינים לא גמישים כמו פעם ומצב הקורונה הוא דינאמי אבל אם נחכה עד שהמגיפה תיעלם לחלוטין מהעולם רק כדי להתחיל לתכנן אז איני יודע מתי (אם בכלל) נחזור לטייל.

אמנם אוסטרליה וניו-זילנד נותרו מסוגרות לחלוטין עד לאחרונה אבל שאר העולם נפתח ולאחר החיסונים אנשים הוציאו לפועל תוכניות טיול שהיו להם טרום הקורונה. אני רוצה להאמין שגם לאוסטרליה וניו-זילנד התיירות תחזור במוקדם או במאוחר. זה נכון שכתוצאה מהנהלים החדשים הטיולים יהיו שונים מבעבר אבל אני בטוח שהתיירות תחזור גם לשם. טיול כמו שאתם תכננתם שמבוסס על נהג מקומי והזמנות מסוכנויות מקומיות תלוי בהרבה דברים נוספים ואולי יהיה קשה לתכנן משהו דומה בזמן הקרוב אבל מי שמתכנן טיול עצמאי בהחלט יכול לעשות זאת ולהוציא אותו לפועל ברגע שיתאפשר.

זו דעתי בכל אופן 🙂 

• @thomas757

אני מדבר מתוך ניסיון וניסיון לא קצר. מלבד זאת שאני מחכה כבר שנתיים עם תכנית מוכנה ועם רשימת מלונות ורשימת אטרקציות אבל איני יכול לממש את התכנית מכיוון שהמדינה נעולה ואין עדיין מועד בטוח מתי תפתח. אז ב-01/01/22 אני אמור לטוס לדרום אפריקה כאשר הכל כבר מוזמן ונכון לרגע זה ספק אם אוכל לממש את הטיול מכיוון שכפי שוודאי ידוע לך שהמדינה הוכרזה לאדומה וכל הטיול הזה לא תוכנן שנה מראש אלא לפני שלשה שבועות כולל כל ההזמנות.

• @doitchmoti

אין ספק שהמצב הנוכחי לא מאפשר להוציא לפועל את תכנון הטיול שלך בו כבר הכל מתוכנן לפרטי פרטים כולל רשימת מלונות ואטרקציות.

עם זאת, במהלך תכנון טיול, לא כולם נוהגים לסגור מלונות ואטרקציות מראש לכל יום וחלק נכבד מהמטיילים מתכנן ברמת המסלול ואתרים שהם רוצים לבקר ומוציאים את התכנון לפועל ברגע שאפשר.

לי באופן אישי יש כמה תכניות מגירה לכמה טיולים במקומות שונים בעולם ובכל אחת מהן יש לי רשימה של אתרים בהם אני רוצה לבקר. אמנם אני לא מתכנן לעשות כלום באמצעות סוכנויות מקומיות כי זה פחות הסגנון שלי ואת ההזמנות למקומות הלינה אני עושה בעצמי ולעיתים תוך כדי טיול אבל בוא נגיד שעדיין לא בדקתי אפילו את מחירי מקומות הלינה באתרים השונים ואת מחירי השכרת הרכב כי כרגע זה לא רלוונטי, אבל מקומות הלינה והרכב אלו אמצעים שמשרתים אותנו במהלך הטיול ולא על פיהם אנחנו מתכננים את האתרים בהם נבקר.

בשורה התחתונה, יש תכנון טיול מפורט לפרטי פרטים כמו שאתם עשיתם ויש תכנון טיול כללי יותר.

המסר שלי הוא שגם אם כרגע לא משתלם להשקיע אנרגיה על תכנון מפורט (ואני לא מבקר אותך חלילה כי אני יודע שהתכנון נעשה בתקופה בה הקורונה הייתה רק בירה), לעשות תכנון כללי וללמוד על המדינות והאתרים בהם אנשים רוצים לבקר אפשרי בהחלט (ואפילו רצוי 🙂).

חג אורים שמח!

• @thomas757

מסכים אתך שתכנון כללי ניתן לעשות גם לי יש תכניות מגירה לכמה יעדים במגירה כולל איסלנד, תאילנד (באיים שטרם ביקרתי בהם) דובאי וכו’. אבל רוי ומשפחתו ששאלו את השאלה איני חושב שכוונתם הייתה לתכנון כללי אלא תכנון פרטני עם כמובן שנויים ספונטניים שיצטרכו לעשות בגלל מזג אויר וכו’ ולדעתי תכנון כזה לא ניתן לעשות היום מה עוד שגם ניו זילנד וגם יפן עדיין סגורות מבלי לדעת מתי יפתחו עם כל זה שראיתי ציטוטים שונים ששר זה או אחר אמר לגבי מועד פתיחה. אבל עד שראשת הממשלה לא תקבל החלטה ותצהיר על כך לא ניתן לדעת וגם אם תהיה הצהרה כזו היא יכולה להשתנות ראה מה קרה כאן בישראל שסגרו שוב את הגבלות לתיירות נכנסת בעקבות הזן הדרום אפריקאי. רק מדינה אחת מתוך תכניתם פתוחה לכניסת תיירים והיא תאילנד לכן אני חושב שלעשות תכנית פרטנית במועד זה הינה עדיין מוקדמת תכנית כללית ניתן לעשות

• חברים הדיון המלומד שלכם מרתק,

אבל שימו לב שהשואל זרק כאן שאלה לפני שבועיים ומאז אין שום סימן שחזר לקרוא תשובות.

• @דוקטור-דו-ליטל

יכול להיות שהוא הקדים אותנו והגיע למסקנה הנכונה כבר לבד

• @doitchmoti

האיש ביקש הפניה לאיזשהו יועץ/מדריך טיולים.

היה מאוד מפורש בבקשה שלו,

לא קיבל המלצה אבל קיבל רצון טוב

@thomas757 אמר:

לי באופן אישי אין המלצה על מדריך טיולים ספציפי אבל אשמח לעזור לכם בעצות לגבי התכנון ונראה שכך גם חברות וחברים אחרים בפורום

כנראה שלא התאים לו

או שמצא מדריך/יועץ בערוץ אחר

או שסתם נעלם, קורה הרבה באתר הזה.

אנשים בכל זאת ניסו קצת לעזור אבל לא נראה שיש קונים לסחורה

• @doitchmoti אמר:

בל רוי ומשפחתו ששאלו את השאלה איני חושב שכוונתם הייתה לתכנון כללי אלא תכנון פרטני עם כמובן שנויים ספונטניים שיצטרכו לעשות בגלל מזג אויר וכו’

אי אפשר לעשות טיול פרטני עם הזמנת מקומות לינה לשנה שלמה. זה לא יעבוד. 

• @keves160

לתכלס לי יש טיסה ב-01/01/22 לדרום אפריקה מה יהיה עם זה?

או שזה כבר קשור לפורום אחר

בחזרה