בחזרה

התלבטות על יעד לטיול של כשבועיים

• הי,

אנחנו זוג עם ילדה בת 11 ורוצים לטוס למרכז אמריקה (או החלק הצפוני של דרום אמריקה) לפגוש את הבת הגדולה שמטיילת בדרום אמריקה ועולה צפונה עד מקסיקו. היא גמישה לגבי היכן נפגש ואנחנו נשמח להמלצה מה היעד המומלץ ביותר. מתכננים לטוס בתחלית מאי לשבועיים, נשמח לחוות טבע, אנשים, טיול חווייתי ובסוף גם קצת חופים.

• קוסטה ריקה תציע את מה שאתם מחפשים, למעט החלק האנושי. שאני לא מוצא אותה מיוחדת בכלל בקטע הזה . ברם- העלויות בה לא זולות. אבל בעידן שבו עדיין קורונה בשטח, וכשמפלס האלימות עלה בחלק מהמדינות- היא בלי ספק מהווה את האלטרנטיבה היותר רגועה. מכאן זה כבר יותר שאלה עד כמה אתם הרפתקנים לנסות מדינות שיאתגרו הרבה יותר כמו גווטמאלה או ניקרגואה. אם כן אני אוכל לפרט יותר לגבי אופציות בהן. האם חשבתם לעשות את הטיול עצמאי או בליווי מקומי ( וכשאני אומר עצמאי זה עדיין כולל סגירת מדריך לטיול יום וכו'- אבל לא מישהו שמסיע אתכם ומארגן הכל, שאז זה כבר בליווי)? יש גם את פנמה שהיא אולי הכי באורינטציית חופים מכולן- אבל תציע גם טעימות טבע, וכן יכולה להציע ביקור אצל מקומיים מהקבוצה האתנית של הקונה. גם פנמה יותר בטוחה ברמת הביטחון האישי ממרבית מדינות מרכז אמריקה. ויש את מכסיקו הענקית- שתמיד מציעה הרבה אפשרויות. אם לא רוצים משהו עם יותר קשיים תמיד אפשר ללכת לאזור היוקטן שיש בו חופים, היסטוריה, פעילות אאוטדור ( מה שאני מניח שהתכוונתם בטיול חוויתי? או שמא זה מוגדר אחרת אצלכם) ואפשר גם להגיע בשבועיים לאזורים שבהם חיים אינדיאנים. אז שוב- שאלה חשובה היא מידת ההרפתקנות לה אתם מוכנים ( אולי איפה טיילתם עד היום), מה מתוכנן להיות סגנון הטיול ויש גם שאלת תקציב. אם קצת תספקו פרטים על כל אלו- יהיה אולי יותר קל לכוון למדינה ספציפית

• @גדליהו-מהגרעין תודה רבה על התגובה. כן חושבים על טיול עצמאי ופחות "מפונק". רוצים לחוות ולהשתלב קצת בטיול שאחרי הצבא. כן חשבנו על גוואטמלה. לא ביקרנו באזור הזה עד היום (פרט לקובה שהייתה מקסימה). אם כבר מגיעים אז רוצים להיות במקום מיוחד ואותנטי. כמובן לא באזורים מסוכנים מבחינת הביטחון האישי.

• גווטמאלה נהדרת. אחת המדינות האהובות עליי. היא לא מהמדינות הבטוחות ביותר ברמה האישית, אבל זוכה להרבה מאוד מבקרים ( כמובן טרום-קורונה בעיקר). ככה שהרוב יוצאים רק עם חוויות חיוביות, אבל צריך מאוד להתנהל בחוכמה, ואני מניח שאחרי הפגיעה בענפי התיירות בזמן הקורונה, יתכן שגם יש מצב לעלייה בפשע.

בשבועיים אתם יכולים להתנהל במסלול שמכיל רק את היעדים היותר פופולרים כמו אנטיגואה- אגם אטיטלן ( ושוק צ'יצי'קסטננגו) - משם לסמוק שמפיי וטיקל. מאחר ולעיתים מעורבות פה נסיעות ארוכות, זה ממלא קרוב לשבועיים ועוד צריך לחזור מטיקל לגווטמאלה סיטי, ואם לא עושים זאת בטיסה. אפשר לחזור דרך ריו דולסה ואגם איזבל.

אם יש דברים שספציפית יותר מעניינים אתכם- כמובן שאפשר להתחיל לסטות מהמסלול היותר שגרתי, למשל לכוון לשוק של סולולה ( לא במקום צ'יצ'יקסטננגו שמכוון קצת יותר לתיירים), או לשוק אחר שפחות מכוון תיירים.. אפשר לראות איך מרגישים מבחינת ביטחון ללכת על דברים פחות קונבנציונלים גם מבחינת טיולים בנקודות השונות - סביב אנטיגואה יש מבחר רב של אפשרויות, בכפרי האינידאינים יש אפשרויות שונות לביקור וכיוב'.

עם ילדים הייתי בגווטמאלה רק לצורך התנדבות, שאותה סיימנו בקופן רואינס בהונדורס, על הגבול עם גווטמאלה, שזו גם אופציית ביקור, אם מסתדר תוך כדי המסלול.

• ומה לגבי ניקרגואה?

• ניקרגואה מאוד מיוחדת. הייתי בה 3 פעמים גם בהרכב משפחתי מלא. אבל ( וזה אבל גדול) לפני הקורונה היה שם מרד אזרחי שנמשך כשנה פלוס עד הקורונה ופגע קשות בתיירות , מאחר שלא היה בטוח להסתובב שם. ואח"כ הגיעה גם הקורונה, ולא מדובר במדינה שמדווחת יותר מדי טוב ( כי אין אמצעי בדיקה). כדאי לכם לבדוק בדיוק מה ההערכות לגבי המדינה- היא היתה עד האירועים הנ"ל מהכי בטוחות במרכז אמריקה. אנחנו היינו אז עם ילדים בגילאי 6-13 ונסענו בצ'יקן באס ללא בעיה... עם הבן שלי ( אז בן 😎 הייתי בטיול שכלל כמה ימי קוסטה ריקה בלה פורטונה, נכנסנו לניקרגואה ועשינו רק את החלקים של ריו סן חואן שמאוד מנותקים משאר המדינה ויצאנו שוב החוצה מקוסטה ריקה... שזו גם יכולה להיות אפשרות עבורכם.

בחזרה