בחזרה

לא נפתר עזרה בתכנון טיול 20 ימים במקסיקו

• שלום לכולם

אנחנו שתיים, מתכננות טיול במקסיקו (אזור קנקון וסן קריסטובל) כ 20 ימים מאמצע אוגוסט.

יש כל כך הרבה מידע וקצת התבלבלנו.. אנחנו רוצות קצת מהכל-טיולים, חופים, ערים.

אנחנו מגיעות לקנקון ומעוניינות להגיע לאיסלה מוחרס, לפלאיה דל כרמן, לטולום ולבאקאלר - היכן להתחיל? כמה זמן בכל מקום?

רוצות לקחת טיסה לסן קריסטובל - כמה ימים להיות שם?

יש זמן להגיע גם לוילהרמוסה ול PALENQUE? ולאואחאקה?

נודה לכל העונים, לימור

• אני אתחיל מהסוף- פלנקה בהחלט סביר להגיע- אפשר כטיול יום מסן קריסטובל ואפשר גם אם רוצים עצמאית ואז לעשות כיומיים, וילה הרמוסה טיפה יותר רחוקה אבל עדיין אפשרית. וואחקה כבר רחוקה מדי וכבר לוקחת אתכם לטיסה ממכסיקו סיטי, ואת האמת שבשביל כמות הימים שבד"כ מקדישים לה ולסביבתה, אני לא חושב שהזמן שיצא על הדרך אליה כדאי. קנקון, איסלה מוחרס, פלאיה, טולום ובקלר כולם באורינטציה של חוף. אפשר מכולם ( אולי פחות מבקלר) לצאת לטיולים בסביבה - סנוטות ( בריכות לרחצה), פארקי מים, עתיקות מאיה וכו' ואפשר לשהות בחוף. וכאן קצת קשה להגיד למישהו איך לחלק את הימים- כי יש מי שמשעמם להם מחוף מהר ויש מי שיכול להישאר המון. באזור של סן קריסטובל - כבר מדובר יותר בביקורים בכפרים ובטיולים. ברגע שתגדירו לעצמכם את היחס חוף- כל השאר- יהיה קל יותר לתת תשובות בימי שהות. כמו כן- האם הטיסות שלכם מישראל הן לקנקון וחזרה מקנקון- כי אם כן זה משהו שכדאי לחשוב עליו בתכנון. במקרה כזה הייתי עושה שני יעדי חוף תחילה ( וגם סופג ג'ט לג) ואז טס לסן קריסטובל ( הטיסה היא לטוקסטלה גוטיירז והמשך של שעה באוטובוס/מונית/אחר) ואז חוזר לעוד שני יעדי חוף. את פלנקה משלב עם סן קריסטובל ואת וילה הרמוסה מכניס רק אם יש זמן בחלק של סן קריסטובל ( או אם אפשר לטוס ממנה חזרה לקנקון )

• @גדליהו-מהגרעין

תודה רבה על המענה המפורט.

ההעדפה היא קצת יותר טיולים, קצת פחות חוף. תכננו לקחת טיולים בסביבה גם מאזור פלאיה דל כרמן וגם מסן קריסטובל.

חשבנו לטוס מקנקון לסן קריסטובל וכנראה חזרה לקנקון - כי ממקסיקו אנחנו טסות לניו יורק ועוד לא ברור לנו מאיפה כדאי לטוס לשם.

שוב תודה

• ממליצה על טיפ שנתתי כאן באתר על הגעה עצמאית לצ'יצן איצה. זה אתר ששווה ביקור והרבה יותר נחמד לנסוע לשם כפי שתיארתי מאשר לקחת לשם טיול חד יומי מאורגן.

• אם ככה הייתי מחלק באמת לחצי את הזמן שלכן. מתחיל מלינה ישר אחרי הטיסה בפלאיה. להעביר בה את הג'ט לג לכ 3ימים עם אפשרות לביקור בקוזומל או לקחת איזה טיול יום אם מיציתם את החוף בהתחלה. משם לביקור בצ'יצן איצ'ה. כמו שהוזכר מעליי. גם אני עשיתי זאת עצמאית ואולי אפשר לשלב זאת עם לינה בויאלדוליד לחוויה קצת יותר מקומית. אפשר גם כטיול יום עצמאי. אחכ לחזור ל - 2 -3 לילות לאיסלה מוחרס וחזרה ליבשה לטיסה לסן קריסטובל. בסן קריסטובל יש כל מיני אופציות לביקורים. יום לעיר, יום או שניים לכפרים בסביבה, אגמי מונטבלו, קניון סומידרו ועוד. לפלנקה הייתי חושב לנסוע ללינה ואז חצי יום ביקור וחזרה. אולי גם לשלב עם אחד המפלים באזור. תוכלו למלא בשקט כ 9 ימים שם ואז לחזור לעוד כמה ימים לטולום ובקלר ולהשלים מה שאתן עוד רוצות באזורי החוף ולא עשיתם בחלק הראשון.

• שוב שלום.. תודה על המענה. קיבלנו את עצתך להתחיל בפלאיה - יומיים שלושה בפלאיה (כולל טיולים בסביבה), יום בקוזומל, יום נסיעה לטולום. האם ניתן לשלב נסיעה לבאקאלר בימים שנלון בפלאיה דל כרמן? חשבנו לקחת אוטובוס מפלאיה ללינה בצ'יצ'ן איצה כדי לצאת לעתיקות מוקדם בבוקר. משם באוטובוס למרידה, ומשם טיסה לסן קריסטובל לכשבוע. חזרה לקנקון ללילה או שניים באיסלה מוחרס ואז טיסה לניו יורק מקנקון. נשמע סביר? שוב תודה, לימור

• אני הייתי ממליץ ללון בבקלר- כי 4 שעות נסיעה לכל כיוון לא ישאיר הרבה להנות מהמקום.
    אפילו אם תוכלו לקצר יום אחד- או להתחיל מוקדם ואז לנסוע ללינה בבקלר ככה שיהיה לכם שם לפחות חצי יום מלא ואז אחרי הצהריים תחזרו לפלאיה.
    קוזומל הוא גם טיול מיום מפלאיה, שאולי לא ימלא יום מלא.
    לגביהתוכנית- נראית לי מאוד סבירה. שימו לב רק שאם אתן שוהות באיסלה לפני הטיסה ולא מגיעות מקנקון. רק אל תהמרו על מעבורת אחרונה או משהו כזה- שלא תהינה לכן הפתעות זאת בכל זאת העונה הרטובה וסערות יכולות להגיע ולגרום לביטול מעבורות.

בחזרה