בחזרה

עזרה בתכנון טיול לניו זילנד

• הי,

אנו זוג בני 50. אוהבים מאד טרקים ברמת קושי בינונית - קשה. נוסעים מאמצע נובמבר עד אמצע דצמבר. בניו זילנד נהיה כ-3 שבועות נטו. האם כדאי ליסוע גם לאי הצפוני וגם לדרומי (ולטוס מאי לאי)? איזה טרקים כדאי לעשות?

תודה!

• האם כוונתך לטרקים רב יומיים עם לינה בבקתות או טיולי יום ברמה בינונית-קשה? אם הכוונה לטרקים רב יומיים, כמה ימים מתוך שלושת השבועות תרצו להיות בטרק? זה יעזור להחלטה על חלוקת הימים בין האיים. בלי קשר, קחו בחשבון שטרקים מסויימים דורשים הזמנה מראש.

• תודה על התשובה....חשבנו על מילפורד. לצערי אין מקומות לינה... יש המלצה לטרק אחר? עשינו טרק באיסלנד ונהננו מאד חשבנו לשחזר את החוויה אבל אולי בטווח הזמן שיש לא כדאי?

• עשיתי די הרבה טרקים בניו זילנד והכי אהוב עליי היה הטרק שעשיתי באגמי נלסון ( אולי חלק מהעניין היה שהוא היה פחות עמוס), אם אתם רוצים משהו באוזר המילפורד גם הקפלר היה מאוד יפה, אבל גם לו נדרשת הזמנה מראש ( ויציאה בכל מזג אוויר)

• ראשית, ממליץ כל הזמן לעקוב אחר האתר של ה-DOC כי לפעמים יש ביטולים וניתן לתפוס מקום. אמרת שאין מקום במילפורד אז אני יוצא מנקודת הנחה שכבר עשיתם היכרות עם האתר. יש שם גם פירוט מלא על כל מסלול. אני מצטרף להמלצות של גדליהו.

1. הקפלר טרק יפה מאוד ונראה שיש מקומות זמינים בתאריכים שלכם. ממליץ לעשות שני לילות: לילה ראשון ב Luxmore hut ולילה שני ב-Iris burn hut. המסלול מעגלי.
    2. הרוטברן גם טרק יפה מאוד אבל הוא לא מעגלי וצריך לקחת הסעה לנקודת ההתחלה או לחילופין לחזור דרך טרק אחר. עם זאת, מהסתכלות זריזה על התאריכים שלכם נראה שיש מעט מאוד מקומות. הבקתות שהכי מתאימות לעשות את המסלול ביומיים או בשלושה הן Mackanzie וה-Routeburn Falls. עם זאת, אם יש לכם אוהל אז ניתן להזמין קמפ סייט ליד בקתת מקנזי.
    3. גם אני אהבתי מאוד את נלסון לייקס! ממליץ להזמין את ה-Angelus hut ללילה אחד ולעשות מסלול שכולל את Robert Ridge. ניתן להאריך בכמה לילות נוספים בבקתות נוספות באותו איזור. ה-Angelus hut מבוקשת אבל נראה שיש מקומות כרגע.
    4. טרק פופולרי שלצערי לא יצא לי לעשות הוא החלק של הקסקייד סאדל מתוך טרק הריזדארט.

כמה מסלולי יום נוספים ומומלצים מאוד:

1. ה-Avalanche Peak בארתורס פאס
    2. Muller Hut ליד הר קוק (ניתן לישון שם בלילה כדי לראות את הזריחה ואז לרדת ביום שאחרי)
    3. Rob Roy Glacier ליד וואנקה.
    4. Tongariro Crossing - נמצא באי הצפוני אבל מיוחד מאוד ואם מחליטים להגיע לאי הצפוני אז לא לפספס.
    5. טיפוס להר Taranaki - גם כן נמצא באי הצפוני.

בשלושה שבועות נטו, אם אתם אוהבים טרקים הייתי משקיע בעיקר באי הדרומי סביב קווינסטאון, וואנקה, טה אנאו עם עצירה באזור הר קוק ועוד אחת בארתור פאס ואז לאזור נלסון לייקס. לאי הצפוני הייתי מקדיש ימים בודדים בעיקר כדי לעשות את הטונגרירו קרוסינג אבל יש לקחת בחשבון שאם אין מזג אוויר טוב אז זה יכול להרוס את החוויה. לעומת זאת, אם מוסיפים עוד ימים באי הדרומי זה מאפשר יותר גמישות לחלונות עם מזג אוויר טוב בשביל המסלולים שלא צריך להזמין מראש. 6. יום אחד באייבל טזמן גם יפה מאוד לדעתי. הולכים בכיוון אחד וחוזרים בסירה.

• ממש ממש תודה על התשובה המפורטת! אשב לבנות מסלול ואחזור עם שאלות נוספות. אין על הפורום!

• @גדליהו-מהגרעין

מכירה את תגובותיך מארצות שונות ותמיד נהנית לקרוא!... אני מניחה שבאיסלנד היית...במה כדאי להתמקד בניו זילנד שלא חוינו באיסלנד? יש לנו רק 3 שבועות נטו, במה כדאי להתרכז?

• האמת שלא הייתי באיסלנד, אבל ראיתי הרבה תמונות משם. לא חושב שכ"כ מזכיר אחד את השני, אולי רק בנקודות בודדות. אם כבר משווים את ניו זילנד לאירופה- הולכים על נורבגיה... בשביל טרקים האי הדרומי מציע יותר אפשרויות, אבל יכול מאוד להיות שמזג האוויר יהיה לרעתכם כי זה קצת טרום עונה. ואז תצטרכו לאלתר ואולי האפשרויות יהיו מוגבלות. אני התחלתי באמצע דצמבר את ניו זילנד והייתי באי הצפוני כחודש. גם שם יש הרבה מה לראות, למרות שרוב האנשים שזמנם מוגבל יהיו בעיקר בדרום. ( בזמנו היו מציעים לחלק 2/3 ביקור לדרום ושליש לצפון) באזור של טונגרירו אפשר לעשות כמה מסלולים מאוד יפים, לא רק את הטונגרירו קרוסינג. גם המערות בויטומו הן חוויה מעניינת, טיפוס על האגמונט ביום יפה בהחלט שווה ( גם אם נהיה מעונן בסוף...), אני גם אהבתי את העיירות הקטנות בנורסלנד ועשיתי שם כמה הליכות יומיות קצרות יותר אבל מאוד יפות. הקורומנדל מציע כמה נקודות חן ועוד. בקיצור יש מה לעשות גם באי הצפוני. אם מפאת מזג האוויר אתם לא רוצים לרדת יותר מדי דרומה באי הדרומי- אבל כן לשלב אותו- אז באמת יש לכם את האזור של אבל טסמן, אגמי נלסון, מסלול ההיפי שאתם יכולים לבחור לעשות. אני חושב שמה שלא תבחרו בסוף בניו זילנד תהנו- רק תראו מה התמהיל הרצוי לכם מבחינת הליכות-מראות-נהיגה וגם שעובד לכם עם איסופים בסוף מסלול ( הרבה לא יהיה מעגלי ויצריך תכנון)

• תגובה זו נמחקה!

• קודם כל איזה כיף לכם.

אנו היינו באיסלנד, ופעמיים בניו זילנד בטיול קרואנים. איסלנד מדהימה וניו זילנד משגעת. כל הטיול הילדים אמרו שניו זילנד מזכירה להם את איסלנד, ואיסלנד יותר יפה!!! לדעתי , אין מקום להשוואות, כל מדינה והייחוד שלה, מה שכן יש הרבה מקומות בניו זילנד שהזכירו לנו את איסלנד,

אנחנו עשינו את הקפלר והיה מדהים.

במילפורד טיולים יומיים עשינו - את הקיי סמייט ולייק מריין והיה משגע.בכלל המילפורד היה אחד המקומות שיותר אהבנו.

ב 3 שבועות הייתי מתמקדת רק בדרומי, יש ככ הרבה טריקים , נופים משגעים ומה לעשות שם וגם זה לא יספיק לכם להנות ממה שיש לאי להציע.

מוזמנת גם לפנות אלי בפרטי

• מצטרף להמלצה על ה Key Summit!! לא מאמין ששכחתי 😀 אם עושים את הרוטברן אז כדאי מאוד לעשות את ה side trip הזה ואם אין מקומות לינה פנויים לרוטברן אז כדאי לנסוע לשם מטה אנאו ולעשות כטיול יום.

• ואי, תודה לשניכם!

• @thomas757 ממש תודה על כל ההמלצות. עכשיו אנו רוצים להזמין מקומות לינה. מעדיפים מספר טיולי כוכב מאשר לישון כל פעם במקום אחר.

יש לנו 4 שבועות ורוצים לטייל באי הדרומי. איך הייתם ממליצים לחלק את הימים ומקומות הלינה? כלומר מקומות לינה מרכזיים וכמה ימים בכל מקום?

אנו לא נוסעים בשבתות. נשמח להמלצות למקומות בהם ניתן להיות בשבת וללכת לטייל ולהנות במרחק הליכה.

ממש תודה!

• לגבי שבתות, אני חושב שקווינסטאון, וואנקה וטה אנאו הם מקומות נחמדים כי בשלושתם אפשר לצאת לטיולים רגליים בסביבת העיר ללא נסיעה. לגבי החלוקה, זה תלוי מאוד במספר הטרקים הרב יומיים שתחליטו לעשות. אם אתם מתכננים לעשות כאלו אז צריך קודם להזמין שם מקום בבקתות ואז לקבוע את הטרקים כעוגן ולעשות את החלוקה סביב זה, בעיקר אם הכוונה שלכם היא להזמין מקומות לינה לכל הארבעה שבועות.

• תודה! אני בדיוק מתלבטת לגבי הקפלר. האם הוא לא קשה מידי.....

• אני מאוד ממליץ. הקפלר מהמם. שימו לב שניתן לחתוך את החלק האחרון שהוא בעיקר הליכה ביער וכך לעשות אותו בשלושה ימים במקום ארבעה.

• הי, אנו רוצים להזמין מקומות לינה. מעדיפים עד כמה שניתן טיולי כוכב. חשבנו על החלוקה הבאה, אשמח לשמוע האם הגיונית? האם אני מפספסת משהו? מס' לילות: אתר 1 הר קוק 1 דונדין 4 קוינסטאון 5 חוף דרומי . סטוארט 4 וונקה ?? 4 טה אנאו פיורדלנד 1 פרנץ גוסף - קצר 4 נלסון 1 קאיקורה - קצר 2 קרייסצ'ארץ' נוחתים בבוקר בקרייסצ'ארץ' וממריאים מקרייסטצ'ארץ'.

ממש תודה!

• בזמן הקצר שלרשותכם יכול להיות שהייתי מוותר על החוף הדרומי או לפחות עושה שם רק לילה אחד אבל זו כמובן דעתי האישית. אפשר גם להוריד לילה מנלסון ולהעביר אותו לטקקה לטובת ביקור בגולדן ביי. בנוסף, ממליץ מקרייסטצ'רץ' לנסוע לאקרואה ולעשות שם לילה אחד ובנוסף בחוף המזרחי אפשר לעשות לילה באומארו. אם תרצו לטפס לאוולנץ' פיק בארתור פאס אז תצטרכו ללון באיזור. אנחנו ישנו בקרבת המסלול ואחרי הטיול נסענו ללינה בגריימות'.

באופן כללי, המרחקים בניו זילנד על המפה הם אמנם לא תמיד ארוכים אבל אין שם ממש כבישים מהירים כמו במדינות אחרות ולכן הנסיעה היא איטית.

ממליץ לכם לערוך תכנית של מה עושים לפי ימים ולא לפי לילות. למשל, אתם מתכננים לילה בהר קוק ואז לילה בדנידין. מהיכן מגיעים להר קוק? האם מספיקים לטייל שם ביום הראשון? ואם לא, אז מה אורך המסלול שעושים למחרת? אם הוא ארוך אז הנסיעה לדנידין תהיה מנהלתית לחלוטין ולא תוכלו לעשות משהו נוסף באותו יום.

דרך אגב, אם יש זמן אז ממליץ לבקר באגם טקאפו בדרך להר קוק.

בחזרה