בחזרה

הר הגעש פואס ומפלי לה-פאז - טיול מאורגן או עצמאי?

• שלום למטיילים,

מתכננים להגיע לקוסטה ריקה באוגוסט, הורים עם בני 12, 15, 18 ומנסים לתכנן את תחילת הטיול. הבנתי שטיול יום מאלחואלה לפואס ולה-פאז הוא התחלה טובה. אני מנסה להבין האם יש יתרון משמעותי לסיור מהסוג המאורגן או שהגיוני לעשות יום כזה כמו שאנחנו רגילים, באופן עצמאי. מצד אחד, לא התכוונתי לשכור רכב בשלב הזה (אלא אחרי גיחה לטורטגורו), וסיור חוסך עלות רכב. מצד שני, אני רואה שהסיורים כוללים ביקורים במטעי קפה, שלא דחוף לי עדיין לעשות בתחילת הטיול שלנו. ועוד נקודה שלא ברורה לי - אני רואה שהסיורים המודרכים שאני מוצאת מגיעים אל ההר רק בשעות הבוקר המאוחרות, ומבינה שבזמן הזה ההר בדרך כלל מעונן, כך שהראות לא טובה. בקיצור, האם יש יתרון שאני מפספסת לטיולים המודרכים באיזור הזה או שאפשר לוותר? המון תודה!

• אם אני מבין נכון אתם לא נוהגים לטייל עם הדרכה. אם הייתי במקומכם הייתי הולך על אופציית הרכב ככה שתשלטו בזמן שלכם ותעשו איך ומה שתרצו. יש לזכור שגם לא מדובר בו בזיהוי חיות וכו' שהדרכה תהיה ממש יעילה. בפואס אין כמעט איפה ללכת ולה פאז הוא מתחם שרובו מעשה ידי אדם.. ככה שלדעתי סיור לא יתרום הרבה. מכאן כבר יכנס אם זה חשוב לכם השיקול הכלכלי של הרכב, וכמה הסיור זול יותר. אפשר גם לעשות בתחבורה ציבורית, אבל אז ההספק יקטן. מצד שני סיור יכול להיות מאוד דחוס ובזמנים מגבילים...

• @גדליהו-מהגרעין המון תודה. עשית לנו סדר. נשכור נהג ליום הזה כדי לא להסתבך עם השכרת רכב בשלב הזה (נוסעים אחרי זה לטורטוגרו והתכוונו לשכור רכב רק לאחר מכן). העלות יוצאת נמוכה משמעותית מסיור מודרך ואכן מאפשרת להתנהל יותר בקצב שלנו.

בחזרה