בחזרה

טיול משפחתי צפון איטליה

• שלום אני מתחיל לתכנן טיול משפחתי לצפון איטליה,

אנחנו שלושה כאשר הקטנה בת 3.

יש לנו 9 ימים החל מה-30.8 ואנחנו מעוניינים להיות בוונציה, בדולומיטים ואגם גארדה.

איך הכי טוב לחלק את הטיול? חשבתי על יום ראשון בעיר ורונה, יום שני ונציה, יום שלישי-שישי בדולמיטים והיתר באגם גארדה.

השאלה אם זה לא יהיה עמוס מדי עם ילדה בת 3.

מה לא כדאי לפספס במקומות האלו? דולמיטים בעיקר.

אלו אטרקציות יש לילדה בת 3? שמעתי על גרדהלנד. יש עוד?

באגם גרדה חשבנו ללון בעיירה במרכז האגם שנוכל להיות "נגישים" בשיט לכל הכיוונים, למרות שאני זוכר שהשייט מאוד נגיש ופשוט.

הייתי באזור ב-2013 עם בת זוג וללא ילדה, והיה מהנה מאוד. לא הגענו אז לדולומיטים אבל כן הרחקנו יום אחד לרג'יו אמיליו.

• @dodo-the-tiger

מאוד תלוי בילדה שלכם, כשאני טיילתי עם ילדים בגיל הזה היתה עדיפות מובהקת לטיול טבע על פני טיול עירוני בו בעיקר חשנו החמצה. הייתי מוותרת על ורונה וונציה גם יחד ומשקיעה יותר זמן בדולומיטים. אנחנו היינו בזמנו בואל גרדנה, בדירה בעיירה אורטיזיי שהיתה בסיס מעולה לטיולי יום.

• לא כתבת באיזה שדה תעופה אתם נוחתים.

לדעתי, אתם קצת מנסים לתפוס הרבה במעט ימים - אלא אם כן זה סגנון הטיול שמועדף עליכם. מבין הפארקים באזור גארדה, הגארדלנד הוא הכי פחות מתאים לילדה בת 3 לדעתי. גם פארק הסרטים וגם לאולנדיה יתאימו יותר. אלא אם כן אתם מתכננים להתפצל כאשר אחד ההורים מלווה את הבת הקטנה בזמן שהני עם הגדולים.

מבחינה גאוגרפית, וורונה נגישה מאוד ממקומות הלינה הפופולריים בדרום-מזרח האגם.

• @עמיחי13

מסכימה לגבי גארדלנד - היינו לפני לא מעט שנים כאשר הבת הצעירה שלי היתה בת 3. שני הילדים הגדולים (ואני 😊 ) נהננו מאד. את הקטנה הצלחנו להכניס לכמה מתקנים שבהם עברה את מגבלת הגובה המינימלי וגם מאד נהנתה.. הבעיה היא שהיא כמעט לא זוכרת כלום משם... בקיצור, הפארק מתאים יותר לילדים גדולים.

• @עמיחי13 צודק. אנחנו נוחתים ב-ורונה. אנחנו זוג + ילדה בת 3.

יתכן שאנחנו מנסים לתפוס המון,

היכן מומלץ להתמקם באגם?

מה לגבי השכרת רכב? אני רואה עכשיו שזה די יקר, גם בזמנו ב-2013 זה היה יקר - השכרנו רק ל-2-3 ימים, לנסיעות מחוץ לורונה. אבל כאן צריך להתנייד עם ילדה בת 3.

האם אפשר להשכיר במחיר סביר רכב עם גיר אוטומט למספר ימים לא מנמל התעופה או מרכז העיר ורונה?

תודה

• @karnielr תודה. האם לא טיילתם בעיר בכלל או שזה היה לכם מיותר? ממש שזכור לי בורונה אפשר לטייל חצי יום בערך, אולי קצת יותר, וונציה גם חצי יום. (אבל לא אותו יום).

• @dodo-the-tiger

טיילנו בורונה ממש בקטנה, פחות מחצי יום. לונציה בכלל לא נכנסנו.

• ונציה "שווה" למבוגרים בין יום ליומיים (אם שטים גם לאיים). עם תינוקות תחשיב הזמן שונה לחלוטין

רכב יהיה יקר מאוד, מכל שדה, בכל סוג גיר. לפחות כפול ממה שאתם זוכרים מבעבר. קחו זאת בחשבון

• @dodo-the-tiger

כמו שכתבתי, רוב המבקרים מישראל לנים בדרום-מזרח אגם גארדה. שם נמצאים גם רוב מקומות הלינה.

לדעתי, ב9 ימים אפשר לקחת מקום לינה ל6 ימים בדרום-מזרח אגם גארדה ולהוסיף עוד 3 ימים בדולומיטים (זו טעימה בלבד, להתרכז רק באזור אחד, הדולומיטים זה שטח ענקי).

לחילופין, אם אתם סובלים מחום (ובאוגוסט חם בגארדה) אפשר לרכז את כל הטיול בדולומיטים.

אין לי ניסיום בטיול באזור ללא רכב. במובן מסויים, הטיול עם רכב כל כך נוח, בטח עם ילדים, שיכול להיות שכדאי לשלם את מחיר השכירות גם אם הוא עלה מאוד. כך לדעתי ינהגו רוב המטיילים בקיץ הזה (אלא לפחות שיצליחו למצוא רכב שמתאים להם, גם עם זה יש בעיה). יכול להיות גם שמחיר מקום הלינה יהיה זול יותר כי תוכלו לקחת מקום לינה שלא נמצא במרכז העיר.

• אם אני מבין נכון זה טיול ראשון שלכם עם ילדים? טיול עם ילדים מאד שונה מטיול זוגי. גם בקצב, גם בדגשים, גם בכמות הנסיעות, גם בכמות השעות וגם בכלל.

למשל כתבת " ממש שזכור לי בורונה אפשר לטייל חצי יום ". זה נכון אולי לטיול זוגי. אבל אולי תרצו להשקיע יותר זמן באומני רחוב, אולי לעצור לחצי שעה בגינה ציבורית, או בחנות צעצועים, עצירה לגלידה תיקח הרבה יותר זמן וכו'. כך שמה שלקח למשל 4 שעות בטיול זוגי יכול לקחת גם 6 ויותר. ומנגד גם ההגדרה של חצי יום שונה. אם בטיול זוגי מטיילים עד 8 בערב (כפוף לחשיכה ולשעות פתיחה) ואז עוד ממשיכים לבילוי ערב, אז עם הילדה סיכוי לא רע שב-6 כבר תתחילו להתקפל. וגם סיכוי לא רע שצקפידו יותר על ארוחת צהריים בשעה שהיא צריכה ולא רק לחטוף משהו על הדרך כשנוח לכם. אולי היא תישן בצהריים ותצטרכו להתפשר על הפעילות באותה שעה כדי שתישן בנחת. כך שיום (או חצי יום) זה הרבה פחות שעות ממה שהיה בזוגי.

תלוי איפה תתמקמו, אבל מהפינה הדרומית מזרחית של האגם ועד ונציה זו נסיעה של קרוב לשעתיים. להבנתי תכננתם טיול יום, כלומר הלוך ושוב. הילדה תעמוד בזה? הרי הנסיעה בבוקר זה בשעה שהיא ערה. או שאולי לא הבנתי טוב.

וזה לפני שהתחלנו עם הדולומיטים והנסיעות הארוכות.

• @אנשיםטובים היי, תודה על התשובה. היינו איתה כבר פעמיים בחו"ל ממש לפני הקורונה, מתוכם פעם אחת בטיול עם רכב ברודוס - כבר אז לא היה קל בנסיעות "ארוכות" מדי. בשתי הפעמים היא עוד לא הייתה בת שנה. עכשיו היא כבר ילדה שמתרוצצת, אני מודע לזה שהטיול יהיה איטי יותר והכל כבר סובב סביבה. כך שבאמת צריך לקחת בחשבון שלו"ז לא יכול להיות קשיח ודברים יארכו יותר זמן ממה שנתכנן.

המחשבה הייתה לצאת לוונציה מוורונה ביום השני ולשוב לוורונה ללינה, ורק ביום לאחר מכן להתחיל לנוע לכיוון האגמים או הדולמיטים. או לחלופין, לעשות ההפיך, ולסיים בוורונה וונציה. נסיעה של שעתיים זה יכול להיות קצת קשוח, במיוחד שם באיטליה עם הכבישים המהירים. בארץ גם לחרמון אנחנו תמיד עוצרים מספר פעמים בדרך.

מישהו אמר שוונציה היא למבוגרים יותר, ממה שזכור לי אני די נוטה להסכים. זה משהו שנצטרך לברר אם ישתלם לנו מבחינת העומס.

• כל יעד מתאים לילדים, ובמידה מסויימת עוד יותר מאשר למבוגרים. זה לא אומר שתקבלו את טיול המבוגרים שאתם רוצים, אבל הילדה תהנה אם תתנו לה. כי ילדה בת 3 נהנית לראות טור נמלים חוצה את הכביש, לקפוץ בשלולית, ללקק גלידה, לראות את האנשים בתלבושות המצחיקות (למשל אנשי כמורה), אומני רחוב, להנות בגינת משחקים, אבל גם סתם לקפוץ מעמוד נמוך שחוסם מעבר מכוניות וכו'. ואם מדובר על ונציה, היא תהנה לראות את היונים, לראות את התעלות ולרוץ במדרגות שלהן, לשוט אם תפרגנו (לא, היא לא תעריך את זה שזו גונדולה רומנטית), לשוט באוטובוס סירה וכו'.

אנחנו בילינו בונציה יומיים עם בן כמעט 3 ואחותו בת כמעט 6 והיה סבבה.

בחזרה