בחזרה

תכנון חופשה שהכל יירגע

• הייתי צריכה לטוס לאנדורה בתחילת ינואר.קיבלתי הודעה שכרגע ביטלו את החופשה כמו הרבה חופשות סקי אחרות.מה איתכם?

ביטלתם? ביטלו לכם? יש איזה תאריך אחר בעתיד הקרוב שאתם מתכננים לטוס?

• אני אמור לצאת בעוד 3 שבועות לTignes לחופשה הראשונה בעונה. מכיון שאין טיסות של חברות אירופאיות לארץ, אטוס עם אלעל לאתונה מוקדם בבוקר ובהמשך עם סוויס לג'נבה. טיסת חזרה של אלעל מאתונה לארץ יוצאת ב22:30, אספיק לחזור באותו היום גם עם סוויס - על ידי הגעה לשדה בג'נבה עם Ben's bus ב4 בבוקר. ניצלתי נקודות באלעל, כך זה היה זול בהרבה ביחס לארקיע

• @drporat ארקיע מטיסים ציוד?

• לא בדקתי, לי יצא זול באלעל בשל ההקודות שצברתי. לבטח אפשר להתקשר ולשאול, במידה וזה בתשלום אפשר לוותר על מזוודה ולקחת תיק גדול עם המגלשיים וגם הבגדים.

לנסיעה הקרובה יש לי יותר מדי טיסות והחלפות ברכבת, מאמין שלא אקח איתי שום זוג ואשכור שם.

• אישגיל בעוד חודש בדיוק טיסת אלעל למינכן. מתכנן לקנות נעלי סקי לראשונה,עד כה השכרתי. קראתי קצת בהיסטוריה של הפורום,לא כ"כ הצלחתי להבין את כל המושגים וכו' ועדיין חושש מהתהליך ושימכרו לי נעל לא מתאימה וכו' אשמח לתובנות. תודה..

• @מטייל_3937334

לדעתי, אין מה לחשוש. במיוחד אם גלשת עד עכשיו עם נעליים שכורות. אני קניתי את הנעליים הראשונות (וגם האחרונות) לפני שנים רבות בסקי-פס בישראל.

ואני מרוצה עד היום. אם אתה קונה באישגיל, אתה קונה במקום שזו ההתמחות שלו. תוכל לבצע התאמות ואף להחליף במהלך שבוע הגלישה הראשון.

כל הנושא של התאמה מדויקת קצת מוגזם. אתה רוצה נעליים שלא מכאיבות לך אבל גם לא חופשיות מידי.

במהלך הקניה ידאגו שפנים הנעל (הריפוד) יתאים בדיוק לכפות הרגליים שלך. עם הזמן הריפוד ידחס ויווצר קצת חופש לרגל שלדעתי לא מפריע.

כל זאת בהנחה שאין לך בעיות מיוחדות בכף הרגל (בליטות, עקימות וכדומה).

• תמיד באתר זה יעלה יותר, במיוחד בעונה, אבל חנות גדולה ומקצועית ולא סתם עמדת מכירת נעליים מהמלאי הקיים תדע להציע משהו רלוונטי לך באופן אישי. למי שגולש פעם בשנה, אפשר להסתפק בלשכור. אם אתה רוצה להרגיש ולשלוט בכל פניה ולא סתם להחליק מטה, אתה צריך bootfitter עם התאמה מדויקת וזה כלל לא מוגזם. לך לBrundl Sport קרוב לkitzloch' - רצוי לא בסוף יום גלישה כי אז יהיה מפוצץ. תסביר להם מה הניסיון, מה השאיפות ואיזה מסלולים אתה אוהב. תרגיש נוח לחזור אליהם בכל יום ולהצביע היכן כואב לך, הם יתקנו דברים

הנעל הראשונה שקניתי היתה בסקיפס, הייתי עם גרב עבה וחיפשתי נעל שלא תכאיב לי. באופן כלל לא מפתיע כעבור כמה חופשות מאומצות היא היתה רחבה גם כשסגרתי אותה בצורה הכי הדוקה, כזאת שעוצרת את זרימת הדם. הזוגות הבאים היו מידה שלמה קצרים יותר, עם גרב racing דקה

• אני אמור לצאת בעוד 3 שבועות לTignes לחופשה הראשונה בעונה. מכיון שאין טיסות של חברות אירופאיות לארץ, אטוס עם אלעל לאתונה מוקדם בבוקר ובהמשך עם סוויס לג'נבה. טיסת חזרה של אלעל מאתונה לארץ יוצאת ב22:30, אספיק לחזור באותו היום גם עם סוויס - על ידי הגעה לשדה בג'נבה עם Ben's bus ב4 בבוקר. ניצלתי נקודות באלעל, כך זה היה זול בהרבה ביחס לארקיע

איך הייה מצב הסקי ב TIGNES בתחילת דצמבר 23?

• הייה שבוע די מוצלח, כי הגעתי לאחר שבוע של שלג חדש ברמה יום יומית, מה שאפשר פתיחת מסלולים נוספים בנרחב ול דיזר האהוב עלי.

אך באמצע השבוע היו יומיים של גשם בכל העמק, גם ב2500 מ גובה, מה שהביא לכך שלאחר 5 שנים באותו השבוע ובאותו המלון סוף סוף ביליתי זמן איכות בסאונה ובבריכה. לא עוד!

בנוסף התקיימו במרחב ול דיזר תחרויות FIS וזה הביא לסגירת 2 מסלולים מאתגרים שאני מאוד אוהב, Face השחור ו OK האדום. כשהשלג חזר קיבלתי מעין פיצוי כי זה נפתח מחדש ובכלל המרחב של ול דיזר לא מושטח בזמן ומתפספס מבחינת הpiste bashers בימים הללו, מה שהפך אותם למגרש מהנה.

אבל מעט מדי מכל מה שהמרחב המדהים הזה יודע להציע היה פתוח, בשנה הבאה אשנה יעד לדצמבר

בחזרה