בחזרה

סיכום הטיול - הרי הרוקיז הקנדיים וצפון-מערב ארה"ב

• הקדמה

טיול של 5 שבועות (26 ימים מתוכם בקרוואן) להרי הרוקיז הקנדיים, וצפון-מערב ארה"ב. הרכב: זוג הורים ושלוש בנות - 16, 12, ו- 8. זהו הטיול המשפחתי השביעי שלנו, שהוא גם הטיול השישי בקרוואן, והטיול השלישי בצפון אמריקה (כן ירבו!). ההכנה לטיול הייתה שלא כמיטב המסורת. זו הייתה הכנת בזק של שלושה חודשים וחצי, בלבד! אני לא בטוחה שזה השפיע על עלות הטיסות, אבל אני בטוחה ויודעת שזה השפיע על עלות הקרוואן ועל הסוג שלו.
    הטיסה הלוך הייתה מתל אביב לסיאטל דרך פילדלפיה, והטיסה חזור הייתה מוושינגטון הבירה (שדה התעופה רייגן) לתל אביב דרך פילדלפיה, עם חברת התעופה US Airways, בעלות של 7600$. טיסת פנים עם AirTran, מסיאטל לוושינגטון בעלות של 930$ + 100$ עבור המזוודות (5). את הקרוואן שכרנו מבנדנה בעלות של 5500$ ל- 26 ימים, לא כולל 430$ עבור חריגה במיילים.

עוד קצת מספרים לכל המעוניין:
    נסענו בממוצע 138 מייל ביום. אני חייבת לציין, שלמרות שזה "רק" 20 מייל יותר מהרצוי, הרגשנו אותם היטב. ידענו מראש שזה מה שהולך להיות, לכן זו לא הייתה הפתעה עבורנו, שהטיול הזה היה קצת יותר לחוץ ממה שאנחנו רגילים ואוהבים.
    ההוצאות הממוצעות ליום היו: דלק – 64$, קמפים – 46$, קניות (של סופר) – 33$.
    על האטרקציות השונות הוצאנו כ- 2400$, ועל מסעדות כ- 1300$.
    על כל זה יש להוסיף: 6 לילות במלונות, 2 רכבים שכורים, ומנהלות (מעבורות, רכבות, מוניות, כביסות, חנייה, טלפון, ביטוח ועוד).
    הערה – כדי לפשט את החישוב, התייחסתי אל הדולר הקנדי ואל הדולר האמריקאי כ"דולר" (בלי להעליב אף אחד מהם Cool ). אני יודעת שיש הבדל בשער, אבל הוא לא נראה מספיק משמעותי כדי לעשות את ההפרדה – אלא אם יוכח אחרת... Razz

ולא אמשיך בלי תודות:
    תמי היקרה מסיאטל – עזרתך הייתה יקרה מפז! הטיפים שלך נהדרים, ותואמים מאוד לסגנון הטיול שלנו. הנכונות שלך לענות לי בפירוט, בסבלנות, ובאופן אישי על כל השאלות המנג'סות שלי – לא מובנת מאליה, ועל כך תודה ענקית! כל-כך חבל שלא הצלחנו להיפגש...
    כמו-כן נעזרתי בסיכומים הנפלאים של אושרה יקירתי, של נטע, שגית, דוד פרנקל, אורי וכמובן מוני. לכל אחד מכם תודה גדולה ואישית. הסיכומים הנ"ל מומלצים מאוד לכל המתכננים טיול באזור. כמובן, תודה גם לגולשים האחרים בפורום שידעו לשאול את השאלות הנכונות, ולכל אלה שענו להם ולי בנדיבות.

אופס, כבר מאוחר... אמשיך מחר...

• סיכום הטיול - הרי הרוקיז הקנדיים וצפון-מערב ארה"ב
    ערבה יקרה בוקר טוב
    כמה טוב לראותך כאן! מחכה בשקיקה להמשך שלך!גשם גשם אצלינו אז לא התחשק לי לצאת לעבודה, אני בבית מול המחשב ואמשיך לעקוב אחריך!
    סמדר

• סיכום הטיול - הרי הרוקיז הקנדיים וצפון-מערב ארה"ב
    ערבה יקרה
    חיכינו, חיכינו... והנה זה הולך לבוא.

כפי שאת נוהגת לומר,תופס מקום טוב באמצע לקראת דיווחך Smile .
    מוני

• ככה השארת אותנו במתח?
    יאללה, תתעוררי ותתחילי לכתוב.

דרך אגב, צפוי שיטפון בשבת?

• סמדר, מוני ואושרה -

אל תפתחו צפיות גדולות מידי.
    הסיכום הפעם נראה יותר כמו רשימת מכולת - כעומק תוכנית הטיול, כך עומק סיכומו... Cool
    למרות הכל אני מקווה שתהנו, ושאחרים יוכלו ללמוד ממנו, ולו מעט.

סמדר ואושרה -
    אין כאן אפילו צל-צילו של ענן. תזכירו לי מה זה גשם...
    שטפון לא נראה באופק - נמתין בסבלנות לסוף השבוע.

ערבה.

• סמדר, מוני ואושרה -
    ערבה

מוני במקום טוב באמצע , אבל אני בשורה הראשונה !

אירית

• 20-21-22 ביולי 2011
    יום ד' – 20.7.11
    טיסת לילה עם US Airways לפילדלפיה. הטיסה הייתה נהדרת, ונוחה. בפילדלפיה היה לנו קונקשן של 2:10 שעות, שהתגלה כגבולי מאוד. ב"אימיריישן" היו רק שני דלפקים פתוחים, והתור התנהל מאוד-מאוד לאט. אח"כ אספנו את המזוודות ועברנו במכס, שם עוכבנו זמן רב. אח"כ הפקדנו את המזוודות לטיסה ההמשך, ורצנו מהר לשער העלייה לטיסה לסיאטל – הגענו ממש ברגע האחרון. בסופו של דבר, אחרי הריצה המטורפת שלנו, אחרי שכל הנוסעים כבר היו ישובים בכיסאותיהם, המטוס התעכב כשעה וחצי על המסלול. לא הספקנו לקנות משהו לאכול, לא דאגנו לחטיפים בתיק, ובמטוס אין ארוחה. כמובן, שהיינו צריכים לרכוש ארוחה, מה שהתברר כהפתעה גמורה לצוות... הם בקושי הצליחו לגרד 5 ארוחות, וזאת רק אחרי שנאלצנו להתפשר בבחירה שלנו.
    לסיאטל הגענו בערך ב- 12:00 בצהריים. משדה התעופה, השתמשנו בהסעה של המלון, שנמצא במרחק הליכה מהשדה. הגענו למלון ענק וחביב DoubleTree by Hilton Hotel Seattle Airport, קיבלנו סוויטה מרווחת ונקייה. אחרי התאוששות קצרה חזרנו ברגל לשדה התעופה, שם עלינו על הרכבת הידידותית שהביאה אותנו למרכז סיאטל. דבר ראשון – אוכל! מצאנו בקלות את המסעדה הנהדרת שתמי המליצה לנו עליה - The Pink Door. היה טעים-טעים-טעים! (תמי-תודה!) הסתובבנו קצת באזור השוק, עד שהרגשנו שאנחנו כמעט נרדמים בהליכה – ג'ט לג! חזרנו עם הרכבת לשדה התעופה (ברור שנרדמנו...) ואח"כ עם ההסעה של המלון, למלון (אפילו כאן נרדמנו...) בשעה 8 בערב כבר היינו בשינה עמוקה!

יום ה' – 21.7.11
    היום חוגגים בת-מצווה! התעוררנו די מוקדם, אבל לא יותר מידי. ג' יצא ללובי שם אספו אותו מחברת הקרוואנים. מכיוון שאין במלון ארוחת בוקר, אני והבנות חצינו את הכביש והלכנו לאכול ארוחת בוקר ב- Denny's. כלת בת המצווה הזמינה לחם מטוגן – איזו חגיגה - כאילו עשו אותו במיוחד בשבילה! חזרנו לחדר, גמרנו לארוז. ג' הגיע עם הקרוואן לחניון של המלון. העמסנו את הדברים, ובערך ב- 11 יצאנו לדרך. הסידור הזה של איסוף הקרוואן, והמעבר מהמלון אליו, התגלה כנוח ביותר מתוך שלושת הפעמים בהם התנסנו בהליך זה. מזג האוויר סגרירי. נסענו לאפלבייז (רשת המסעדות האהובה על כלת היום, והבחירה הברורה שלה) כדי לאכול ארוחת בת מצווה חגיגית. אח"כ נסענו למפעל של בואינג לסיור מודרך שהוזמן מראש. היינו עייפים והסיור היה מעניין אך קצת מתיש. עשינו את הקניות המסורתיות של תחילת הטיול בוולמארט – איזה כיף! הגענו לקמפ הרוסים מעייפות.
    לינה - Lynden KOA

יום ו' – 22.7.11
    המשכנו צפונה על כביש 9, שהופך לכביש 11, אחרי שחוצים את הגבול. מעבר הגבול עבר ללא בעיות. עצרנו ב- Bridal Veil Falls. מאוד הופתענו, ודי התבאסנו לראות בחניה, ולאורך כל הדרך המובילה למפל, שלטים המזהירים מפני גניבות ופריצות לרכבים (Welcome to Canada!). מפל ההינומה יפהפה, ובכ"ז, אני ממליצה לעצור רק אם זקוקים למקום עצירה נחמד על הדרך. אכלנו צהריים בחניה. המשכנו צפונה בכביש מאוד משעמם, ג' כמעט נרדם על ההגה, וזה היה מפחיד מאוד. עצרנו להשלמת קניות בוולמארט, והמשכנו עד Clearwater. בקמפ פגשנו במקרה משפחה מהמושב השכן. הם היו לקראת סוף הטיול שלהם, אז העברנו ערב של החלפת חוויות.
    לינה - Clearwater Valley Resort KOA

מפלי ההינומה
    מפלי ההינומה(גודל:16.52KB)

מפלי ההינומה

• 23-24-25 ביולי 2011
    יום ש' – 23.7.11
    נסענו לפארק Wells Gray, לראות את שלושת המפלים: הראשון – Spahats – גבוה (75 מטר) ומרשים מאוד. השני – Dawson – מפל רחב (91 מטר) ועוצמתי, מעין "מיני נייגרה". השלישי – Helmcken – הגבוה (141 מטר) והמרשים ביותר מבין השלושה. הכניסה לפארק מצריכה סטייה אמיתית מהדרך, לכן, הייתי ממליצה עליו רק לאלו שרואים ב"דרך להרי הרוקי" טיול בפני עצמו. אלו שקצרים בזמן, ומטרת הטיול היא "הרי הרוקי", יכולים לוותר ללא נקיפות מצפון. חזרנו לקלירווטר, אכלנו במסעדה סינית, רכשנו דובדבנים מלוא השקית, והמשכנו בדרך ארוכה ודי משעממת לפארק Mt. Robson. הגענו לקמפ יפהפה בטבע – כמו שאנחנו אוהבים. ג' והבנות עשו מסלול קצר, שמתחיל בקמפ.
    לינה - Robson Weadows

יום א' – 24.7.11
    החלטנו לא לטייל בפארק רובסון, ולנסוע ישר לג'ספר. קנינו כרטיסים לרכבל שעולה להר ויסלר. התור שלנו היה לעוד שעה וחצי, אז ניצלנו את הזמן לארוחה בקרוואן. הנוף מפסגת ההר מרהיב ביופיו. המשכנו לקניון מלין המקסים – הסתפקנו בהליכה רק עד הגשר הרביעי. משם, דרך אגם מדיסין, ובתוך נוף הררי מדהים, הגענו לאגם מלין. באגם מלין עשינו את מסלול Moos Lake Loop – מסלול שטוח וקל שאורכו 2.5 ק"מ. בתחילתו (ליד האגם), היה נחמד אח"כ הוא הפך לסתמי, אבל, בסופו ציפתה לנו הפתעה בדמותו של אלק חמוד שלא מיהר לברוח, ואפילו עשה פוזות למצלמה. נסענו למרכז העירה ג'ספר – כביסה, אינטרנט, קניות וכו'. בערב, אחרי שעשינו צ'ק אין בקמפ (אני חושבת שזה הקמפ הגדול ביותר שראינו אי פעם), נפגשנו עם ענת ומשפחתה לארוחת ערב במסעדה. היה מאוד נחמד לפגוש אותם, שלא דרך דפי הפורום. הילדים "ישבו" על קערת צ'יפס ומיד מצאו שפה משותפת. אח"כ קינחנו בגלידה טעימה, והזמנו אותם להציץ לנו בקרוואן. חזרנו לקמפ – טוב שהזמנתי מראש סייט שרחוק מפסי הרכבת!
    לינה - Whistlers Campground

יום ב' – 25.7.11
    בבוקר נסענו להר אדית' ולקרחון המלאך. אין בעיה לעלות להר עם קרוואן!!! טוב שבאנו מוקדם, כי החניה קטנה יחסית. הגענו לקרחון בהליכה דרך השביל התחתון. היה מאוד מרשים! בילינו שם שעה ארוכה, ונהננו מאוד. המשכנו למפלי אטבסקה ואח"כ למפלי Sunwapta. חזרנו צפונה בכביש הראשי עד ל- Valley of Five Lakes. הקטנה נרדמה בדרך, ולכן רק ג' והגדולות יצאו למסלול. לקח להם המון זמן, וזה אפילו קצת הדאיג אותי. אחרי יותר משעתיים, הם חזרו מלאי התפעלות, וסיפרו שהמסלול היה קצת קשה, אבל מאוד-מאוד יפה. חזרנו לקמפ, מקלחות, ו... לג'ספר לאכול במסעדה שתמי המליצה (שוב הצלחה גדולה, תודה!) - River Fiddle. היה טעים מאוד-מאוד!
    לינה – כנ"ל

המפל הראשון המפל השני
    המפל הראשון(גודל:16.57KB)המפל השני(גודל:12.93KB)

המפל השניהמפל הראשון

• 23-24-25 ביולי 2011

הר רובסון מפל שלישי
    הר רובסון(גודל:11.37KB)מפל שלישי(גודל:16.00KB)

הר רובסוןמפל שלישי

• 23-24-25 ביולי 2011

אגם מלין העיירה ג
    אגם מלין(גודל:12.89KB)העיירה ג'ספר ממרומי הר ויסלר(גודל:13.91KB)

אגם מליןהעיירה ג'ספר ממרומי הר ויסלר

• 23-24-25 ביולי 2011

בדרך להר אדית חבר שפגשנו בדרך
    בדרך להר אדית'(גודל:15.67KB)חבר שפגשנו בדרך(גודל:19.59KB)

חבר שפגשנו בדרךבדרך להר אדית'

• 23-24-25 ביולי 2011

האגם שיוצר קרחון המלאך המלאך בכבודו ובעצמו
    האגם שיוצר קרחון המלאך(גודל:15.12KB)המלאך בכבודו ובעצמו(גודל:16.14KB)

האגם שיוצר קרחון המלאךהמלאך בכבודו ובעצמו

• 23-24-25 ביולי 2011

באגם של קרחון המלאך רוג
    באגם של קרחון המלאך(גודל:12.07KB)רוג'ום באגם של המלאך(גודל:12.76KB)

רוג'ום באגם של המלאךבאגם של קרחון המלאך

• 23-24-25 ביולי 2011

אחד מחמשת האגמים קשת במפלי אטבסקה
    אחד מחמשת האגמים(גודל:16.97KB)קשת במפלי אטבסקה(גודל:16.79KB)

קשת במפלי אטבסקהאחד מחמשת האגמים

• 23-24-25 ביולי 2011

ברווזים באחד מחמשת האגמים עוד אחד מחמשת האגמים
    ברווזים באחד מחמשת האגמים(גודל:13.65KB)עוד אחד מחמשת האגמים(גודל:13.65KB)

ברווזים באחד מחמשת האגמיםעוד אחד מחמשת האגמים

• אירית, שמרתי לך מקום ב- VIP

• נשאר מקום בשורה הראשונה?
    מצטרפת למצפים , וכפי שאמרת לי לפני זמן מה, הולכת להכין את הפופקורן לצפייה מושלמת Smile . הרוקיז הקנדיים הם ברשימת האתרים המועדפים בעיני... אבל מי יודע מתי יתאפשר לנסוע שוב.... Sad בנתיים טוב לאסוף סיכומים.

• ערבה - בעקבותייך
    עסוקים כעת בתכנון הטיול למערב, לתרגל את הילדים בטיולים עתירי נוף וטבע, והנה את באה ומגישה לנו סיכום של הטיול הבא שלנו!! איזה יופי.

נשמע מבטיח. נראה נהדר. תמונות מדהימות.
    מחכים לתורנו בעוד שנתיים, ולסיכומים הבאים,בתקוה ויגיעו קודם.

• 26-27-28 ביולי 2011
    יום ג' – 26.7.11
    עזבנו את הקמפ בדרכנו דרומה – "דרך הקרחונים". תחנה ראשונה – קרחון אטבסקה שבשדה הקרח "קולומביה". לקחנו את האוטובוס המיוחד, שיודע לנסוע ממש על הקרחון. היה מאוד-מאוד קר, אבל שווה כל רגע! מרשים, ומיוחד. המשכנו דרומה. עצרנו איפשהו על אם הדרך, ואכלנו צהריים בקרוואן. המשכנו לקניון מיסטיה, למסלול קצר - היה נחמד. המשכנו לקמפ יפהפה בטבע (ללא חיבורים בכלל) שלא הוזמן מראש. הגענו מוקדם יחסית, והלכנו לשמוע הרצאה של "מארח" הקמפ (כן-כן, יש דבר כזה!). האיש עצמו מרתק, הסיפורים וההסברים שלו (בעיקר על דובים) היו מרתקים לא פחות. אפילו אנחנו ש"באנו עד לכאן מישראל", היינו אטרקציה בפני עצמה. אחרי שהחכמנו הקדשנו את הזמן לגיבוש משפחתי בקרוואן, כשמסביבנו רק חושך ושקט – איזה כיף!
    לינה - Waterfowl Lake

יום ד' – 27.7.11
    היום יום מעונן, גשום וקר באופן מיוחד. התחלנו עם תצפית על אגם פייטו – יכולנו להתרשם מיופיו של האגם, ומצבעו המיוחד למרות היום המעונן. אין לי ספק שביום יפה האפקט חזק יותר – אבל, זה-מה-יש! המשכנו לאגם Bow. אח"כ לתצפית על קרחון "רגל העורב" (Crowfoot). המשכנו דרומה, והגענו לבנף. אכלנו במסעדה איטלקית נחמדה – Old Spaghetti Factory. עלינו ברכבל להר סולפור – היה מקפיא, אבל יפה! נסענו לראות את מפלי Bow – לא משהו... ואח"כ נסענו לשלושת האגמים (Minnewanka, Tow Jack ו- Johnson), היה נחמד, אבל, שוב הגשם קלקל את המראות. באגם האחרון ראינו בונה וההתרגשות הייתה גדולה. נכנסנו לקמפ – מאוד גדול עם חיבורים מלאים. עוד ערב של גיבוש משפחתי, והפעם בתוכנית – הסרט "מבצע סבתא".
    לינה - Tunnel Mountain Campground

יום ה' – 28.7.11
    היום התעוררנו ליום מקסים. מצאנו חניה נוחה בבנף. ג' והבנות שכרו אופניים, ועשו את מסלול Sundance Canyon. אני נשארתי בבנף לטובת כביסה, קניות, וניסיון להיכנס לאינטרנט. מסלול האופניים היה יפה, אבל לא נוח משום שהוא משמש גם כמסלול של טיולי סוסים. אכלנו ארוחת צהריים על גג של אחת המסעדות – היה נחמד. המשכנו לקניון ג'ונסון – קניון מקסים! הגענו לקמפ קצת צפוף.
    לינה - Lake Louise Capeground

האוטובוס קרחון אטבסקה
    האוטובוס(גודל:13.51KB)קרחון אטבסקה(גודל:15.21KB)

האוטובוסקרחון אטבסקה

• 26-27-28 ביולי 2011

אגם פייטו 1 הקמפ ב- Waterfowl Lake
    אגם פייטו 1(גודל:12.73KB)הקמפ ב- Waterfowl Lake(גודל:20.58KB)

אגם פייטו 1הקמפ ב- Waterfowl Lake

נעול

בחזרה