בחזרה

רומא - ינואר 2012

• בוקר טוב חברים יקרים,
    מצטערת שלא חזרתי מיד לדווח (רק כמה ימים איחור, לא נורא!) אבל ברור שרוצה לשתף אתכם, יש רק שתי בעיות... כרטיס צילום אחד נעלם/נמוג/נגוז ואין לנו מושג היכן הוא.
    בעיה שניה ומכאיבה (לי) אפילו יותר היא שאני נאלצת לכתוב ולהתנהל רק עם יד אחת, כן הצלחתי להפצע בסוף הטיול ואני מושבתת, דווקא ביד הדומיננטית, מזל שאני לא צריכה לכתוב בכתב יד, לא הייתם מבינים כלום... אך אפילו תקתוק במחשב והעלאת תמונות הופכים להיות מורכבים.
    אז מכל מי שרוצה להצטרף לטיול שלנו אבקש קודם כל סליחה אם אהיה עילגת או איטית יותר.

• רומא - ינואר 2012
    מיצי,
    עילגת, איטית, בלי יד, בלי רגל, בלי הרבה תמונות - מה זה משנה? יושבת בשורה הראשונה, מתעלמת מכל מה שאני חושבת על רומא, מקשיבה לכל מילה שלך.

אלונה

• רומא - ינואר 2012
    אחרי טיסה קצרה של 3 שעות וקצת נחתנו ב-9 בערב בשדה"ת, אני שונאת לנחות בשעה כזו, זה תמיד מרגיש לי שעבדו עלי וגנבו לי יום אבל רק ככה הסתדר לנו.
    משדה"ת אסף אותנו אנדראה, נהג מונית שסידרו לנו ממקום הלינה, מרצדס שחורה וגדולה ואיש ענק שנראה יותר כמו שומר ראש אך לבבי בצורה מדהימה ולא מבין מילה באנגלית.
    הגענו בצ'יק לחדר, אנדראה התגלה כרומאי אמיתי וויתר על עצירה בכל רמזור אדום.

בבוקר המחרת יצאתי לבד לטיול בוקר בשעה 6 (בד"כ אני מטיילת עם הכלב ב-5 אבל הפעם התאפקתי עד 6) כמובן שבחוץ היה חושך מוחלט, כמעט שלא ראיתי נפש חיה למעט מנקי רחובות ובעלי בר-בית קפה שהפעילו את מכונות גריסת פולי הקפה על הבוקר. בטח חשבו שאני מטורפת...

כשחזרתי מסיבוב הבוקר הילדים כבר היו ערים, גם להם בער לצאת כבר ולהתחיל "לבלוע את העיר".

דרך אגב, מזג האויר שכ"כ הדאיג אותי היה נהדר! קר, היו כמה ימים שטפטף פה ושם, גשם ירד מידי פעם אך בעיקר בלילה, הקרה הגדולה הגיעה בדיוק כשעזבנו, איזה התחשבות! (למרות שהקולוסיאום המושלג בהחלט עושה לי את זה!)

ועוד תמונת בוקר בפורום.JPG מבט על הפורום בבוקר קר.JPG
    ועוד תמונת בוקר בפורום.JPG(גודל:16.34KB)מבט על הפורום בבוקר קר.JPG(גודל:14.52KB)

מבט על הפורום בבוקר קר.JPGועוד תמונת בוקר בפורום.JPG

• רומא - ינואר 2012
    את הבוקר התחלנו בסיור בתוך האנדרטה לזכר ויטוריו עמנואל, הפעם יכולנו להיכנס ולעלות, יש בתוכה מוזיאון risorgimento - לתחייה הלאומית שהביאה לאיחוד איטליה (מיותר אך הנוף מדהים!).
    משם למוזיאוני הקפיטול, הקורדונאטה הן המדרגות הגדולות שמובילות לכיכר שתכנן מיכאלאנג'לו, היא בצורת טרפז ובמרכזה פסל של מרקוס אורליוס, בכיכר ישנו העתק, את הפסל המקורי פגשנו בתוך המוזיאון.
    מרקוס אורליוס המקור.JPG מרקוס אורליוס העתק.JPG
    מרקוס אורליוס המקור.JPG(גודל:12.97KB)מרקוס אורליוס העתק.JPG(גודל:15.01KB)

מרקוס אורליוס העתק.JPGמרקוס אורליוס המקור.JPG

• רומא - ינואר 2012
    המוזיאון מורכב משני ארמונות ומעבר תת קרקעי, בשניהם בעיקר פסלים מתקופת הרנסאנס ומעט תמונות.
    רבים מהפסלים ידועים ומפורסמים, דווקא הראש של מדוזה היה ביום נקיון כשהיינו.
    במוזיאון ישנו פסל של זאבת ארד מהמאה ה-5 לפנה"ס שהוסיפו לה במאה ה-15 שתי דמויות של התאומים - רומולוס ורמוס כדי שיתאים להם לסיפור האגדה על היווסדה של רומא...
    גם חדרי הארמון, הפרסקאות על הקירות והנברשות מרשימים מאוד.
    פסלה של ונוס משנת 100 (בערך) לספירה נחשב לאחד היפים במקום אך לדעתנו יש עוד רבים ויפים.
    אי אפשר בלי סוס אחד.JPG ונוס הקפיטולינית.JPG
    אי אפשר בלי סוס אחד.JPG(גודל:15.01KB)ונוס הקפיטולינית.JPG(גודל:11.95KB)

ונוס הקפיטולינית.JPGאי אפשר בלי סוס אחד.JPG

• רומא - ינואר 2012

הראש של קונסטנטינוס הראשון.JPG הרגל של קונסטנטינוס הראשון.JPG
    הראש של קונסטנטינוס הראשון.JPG(גודל:12.23KB)הרגל של קונסטנטינוס הראשון.JPG(גודל:12.50KB)

הרגל של קונסטנטינוס הראשון.JPGהראש של קונסטנטינוס הראשון.JPG

• רומא - ינואר 2012
    רק עוד שניים מפורסמים אחרונים (לפני שתקבלו הרעלה)
    הסאטיר מהמאה השנייה עשוי משיש אדום והוא בעצם מטיבולי והיה שייך לאדריאנוס.
    הפסל של הקיסר אמור להיות מעין חיקוי לפרסאוס שהחזיק בראש המדוזה אחרי שהרג אותה.
    הסאטיר המפורסם מטיבולי.JPG הקיסר אלכסנדר סברוס.JPG
    הסאטיר המפורסם מטיבולי.JPG(גודל:16.20KB)הקיסר אלכסנדר סברוס.JPG(גודל:13.01KB)

הסאטיר המפורסם מטיבולי.JPGהקיסר אלכסנדר סברוס.JPG

• רומא - ינואר 2012

ערמונים על הדרך.JPG קפה אמיתי ראשון.JPG
    ערמונים על הדרך.JPG(גודל:17.21KB)קפה אמיתי ראשון.JPG(גודל:14.19KB)

קפה אמיתי ראשון.JPGערמונים על הדרך.JPG

• רומא - ינואר 2012

סנטה מריה אין ארקואלי על רקע ויטוריו עמנואלה.JPG פניני פטריות.JPG
    סנטה מריה אין ארקואלי על רקע ויטוריו עמנואלה.JPG(גודל:15.98KB)פניני פטריות.JPG(גודל:14.29KB)

סנטה מריה אין ארקואלי על רקע ויטוריו עמנואלה.JPGפניני פטריות.JPG

• רומא - ינואר 2012
    לאחר ההפסקה (שכללה קניית מעיל) חזרנו לארמון ונציה שנמצא בסמוך לויטוריו עמנואל, בעבר הוא היה מעון האפיפיורים ולאחר מכן בניין שגרירות ונציה, אפילו מוסוליני התלהב מהארמון והפך אותו למטה שלו.
    בארמון ציורים מתקופת הרנסנס המוקדמת, פסלי ארד, שטיחים וחרסינה מדהימה מנאפולי.
    שמתי לב שברוב תמונות הארמון צלמתי גם את החבר'ה אז אין לי הרבה תמונות לשתף ממנו.
    ארמון ונציה 1.JPG ארמון ונציה.JPG
    ארמון ונציה 1.JPG(גודל:14.87KB)ארמון ונציה.JPG(גודל:11.74KB)

ארמון ונציה.JPGארמון ונציה 1.JPG

• רומא - ינואר 2012
    אלונצ'קה - רק עכשיו שמתי לב שקידמת את פני בבוקר, תודה לך יקירה!
    ויה דל קורסו 1.JPG ויה דל קורסו.JPG
    ויה דל קורסו 1.JPG(גודל:16.45KB)ויה דל קורסו.JPG(גודל:14.56KB)

ויה דל קורסו 1.JPGויה דל קורסו.JPG

• רומא - ינואר 2012
    קינחנו בארוחת ערב מדהימה במסעדה הסמוכה למקום הלינה שלנו ברח' emanuele filberto, שם המסעדה Romantica ובילינו שם ערבים רבים, המחירים ממש שווים, במיוחד אם משווים למסעדות במרכז והאוכל - ללא מילים...
    Romantica.JPG Romantica1.JPG
    Romantica.JPG(גודל:14.35KB)Romantica1.JPG(גודל:12.97KB)

Romantica.JPGRomantica1.JPG

• רומא - ינואר 2012
    אאוץ' - כואב, כל היופי הזה. אני שם אוטוטו ואין לי כבר סבלנות לחכות. בגללך!

שמחה לראות אותך ואת התמונות שכן נמצאו Thumbs Up

תרגישי טוב ותמשיכי מהר, אבל לאט-לאט, שלא תכאב היד יותר מדי.

נעה

• רומא - ינואר 2012
    רוית,
    כיף ונחמד לטייל איתך ברומא. מעורר געגועים...

יופי שמזג האוויר היה ידידותי, חזרתם לפני הקור הגדול (למרות שהקולוסיאום בשלג באמת נראה מיוחד..) Rolling Eyes

מאחלת לך החלמה מהירה !
    ותודה על השיתוף Smile

• רומא - ינואר 2012
    נעה יקרה - איזה כיף לך, בכיף הייתי חוזרת לשם בשנייה זו!
    נירית יקרה - תודה! ואת יודעת למה געגועים גורמים?? אולי לטיול??

נמשיך?

בבוקר למחרת החלטנו שחוזרים לפורום ולקולוסאום. נכון שכבר היינו אבל הרגשנו שפשוט מוכרחים לחזור, הפורום מאוד הרשים אותנו בביקור הקודם וכמובן שגם הקולוסאום.
    הפעם הקדשנו זמן רב יותר לטיול בגבעת פאלטינו, השלווה במקום, עצי האורן הירוקים והעתיקות יוצרים מקום קסום.
    מאוד הצטערנו שאין אפשרות להכנס לארמון ספטימוס סברוס, עושה רושם שבעבר זה היה אפשרי.

פאלטינו.JPG פאלטינו1.JPG
    פאלטינו.JPG(גודל:16.37KB)פאלטינו1.JPG(גודל:15.62KB)

פאלטינו1.JPGפאלטינו.JPG

• רומא - ינואר 2012
    טוענים שיתכן והאצטדיון נבנה כמסלול למרוצי סוסים, אנחנו לא משוכנעים שזה נכון, אבל בכל מקרה הוא מרשים.
    האיצטדיון וארמון ספטימוס.JPG האיצטדיון.JPG
    האיצטדיון וארמון ספטימוס.JPG(גודל:12.71KB)האיצטדיון.JPG(גודל:14.29KB)

האיצטדיון.JPGהאיצטדיון וארמון ספטימוס.JPG

• רומא - ינואר 2012
    מדובר בארמון אחד עם שני אגפים - בדומוס אוגוסטנה גרו הקיסרים ה"נשגבים", זה היה ארמון פרטי ואישי וסגור לקהל ואילו דומוס פלאביה שימש כמעון רשמי למשך כ-300 שנה.
    דומוס אוגוסטנה.JPG דומוס פלאביה.JPG
    דומוס אוגוסטנה.JPG(גודל:14.59KB)דומוס פלאביה.JPG(גודל:15.14KB)

דומוס אוגוסטנה.JPGדומוס פלאביה.JPG

• רומא - ינואר 2012
    הפעם לא ויתרנו על מוזיאון פאלטינו שנמצא על הגבעה בתוך מנזר לשעבר ומוצגים בו פסלים שנמצאו באיזור ולא הגיעו לקפיטול.
    מוזיאון פאלטינו.JPG מוזיאון פאלטינו1.JPG
    מוזיאון פאלטינו.JPG(גודל:11.08KB)מוזיאון פאלטינו1.JPG(גודל:10.84KB)

מוזיאון פאלטינו.JPGמוזיאון פאלטינו1.JPG

• רומא - ינואר 2012
    השתדלנו לתור היטב בכל הפורום, שלא נחוש כמו בביקור הקודם שפספסנו משהו.

גן פארנזה הוא הגן הבוטני הראשון באירופה, אני בטוחה שבאביב הוא מרשים עוד יותר.
    מעניין לדעת שהחגיגות שם לא היו כאלה "בוטניות" (או שכן?!)
    היו בגן מסיבות רבות שכללו השתתפותן של זונות חצר, מצחיק שהגן מקושר בקצה אחד לבית הבתולות הווסטיליות, אולי לשם איזון?!
    בית הבתולות הווסטיליות.JPG גן פארנזה.JPG
    בית הבתולות הווסטיליות.JPG(גודל:15.19KB)גן פארנזה.JPG(גודל:15.89KB)

בית הבתולות הווסטיליות.JPGגן פארנזה.JPG

• רומא - ינואר 2012
    מקדש רומולוס - מאכזב אבל זה לא רומולוס מהאגדה אלא דווקא בנו של הקיסר מקסנטיוס וגם זה לא בטוח לדעת ההסטוריונים.
    מקדש קסטור ופולוקס - ממנו נותרו רק 3 עמודים, הוא נבנה לזכר פטרוני הפרשים שעזרו לרומאים לנצח בקרבות, שלושת העמודים שנותרו הם הגרסה ה"חדשה" למקדש זה, כנראה מהמאה השישית לספירה.
    מקדש קסטור ופולוקס.JPG מקדש רומולוס.JPG
    מקדש קסטור ופולוקס.JPG(גודל:11.50KB)מקדש רומולוס.JPG(גודל:16.19KB)

מקדש רומולוס.JPGמקדש קסטור ופולוקס.JPG

נעול

בחזרה