בחזרה

גבול גרמניה-שוויץ

• האם אמורות להיות בעיות במעבר בין גרמניה ושוויץ וההפך? (השאלה התעוררה כי שוויץ לא חברה באיחוד, ובשאלה דומה שנשאלה כאן לא ניתנה לגמרי תשובה חד משמעית)

• ועוד שאלה- גבול גרמניה צרפת
    האם משהו מכיר מקומות מעניינים ששווים עצירה (באוטו) בגבול גרמניה צרפת עד לאזור הסאארלנד? או שפשוט כדאי לנסוע ללא עצירות בכלל?

• גבול גרמניה-שוויץ:Re
    אין בעיה. רק אם את רוצה לעבור דרך אוסטריה תקחי בחשבון כי יש צורך לקנות מדבקה מיחדת לרכב בגבול, אחרת תשלמו קנס וחבל. עלות המדבקה כ 8 יורו.

גם בשוייץ צריך מדבקה שעולה 40 פרנק לשנה... אבל רק אם נוסעים באוטוסטרדות... אין שום בעיה במעבר מהאיחוד האירופי לשוייץ, ויכול להיות שבכלל לא יעצרו אותך בגבול... רק תזכרי שבשוייץ המטבע הוא פרנק שוייצרי... יש המון מה לראות בין גרמניה וצרפת... הגבול עובר

אני לא יודעת איך את מגדירה בעיות, בפעמים שאני הייתי שם עצרו את כל המכוניות וביקשו דרכונים. חלק מהמכוניות גם עשו חיפוש.

• ליערה ולניצן
    כמו שניתן לראות, אין אחדות דעים לגבי מעברי הגבול... אני לא רוצה כמובן לעורר בעיות, אין לי שום כוונה לעשות שום דבר, אבל השאלה היא האם מעבר הגבול הוא עניין שבדיקת דרכונים ותו לא, או הליך מסובך שלוקח זמן, אנרגיות ועצבים... בכל מקרה, איך זה עובד בדרך חזרה,

אין בעיה עברתי מספר פעמים בשנים האחרונות

מלבד בידוק דרכונים לא היתה לי כל בעיה עיניין של שניות בשוויץ כמו שניצן אמר ישנו תו הכבישים המהירים שלא כמו באוסטריה בה ניתן לקנות תו לפרקי זמן קצרים בשויץ זה שנתי! (שודדים ולא רק בזה...) ניתן בהחלט לוותר על התו הנ''ל ועל הנסיעה בכבישים המהירים.

• ליערה ולניצן:Re
    אין לי נסיון אישי במעבר גבול בין גרמניה ושוייץ... בפעם היחידה שעברתי שם זה היה ברכבת... אין סיבה להילחץ... מעבר גבול באירופה זה ענין של דקות... בדרך בין אגם קונסטנץ לזאארלנד עוברים כמה רכסי הרים, שכל אחד מהם שווה עצירה... הרי היורה (SCHWABISCHE ALB),

אבל מצד שני... 40 פרנק לשנה זה לא יקר... ואם מישהו לפניך קנה את המדבקה אתה לא צריך לשלם פעם נוספת...

א. נכון מאוד יש לשים לב ברכב שכור ייתכן והמדבקות הללו כבר על החלון. ב. 40 פרנק אמנם לא יקר לשנה, אבל מי נוסע לשנה??? ג. האם ישנו איזשהו קושי הקטן ביותר להמנע מהכבישים המהירים?

• צביקה שאל נכון באמת...
    אם אני נוסעת לצפון, ומתכננת להגיע ללוצרן במקרה ה''גרוע'' ביותר (כלומר הרחוק ביותר), האם האוטוסטרדות הן מחוייבות המציאות?

• אגרת כבישים בשוייץ
    כן. אם למשל אתה רוצה לעבור במנהרת סנט-גוטארד, זה מחייב אותך לשים מדבקה כי המנהרה היא על כביש מהיר. כנ''ל מנהרת סן-ברנרדינו. יש לך אפשרות (בקיץ) לא לנסוע במנהרה אלא במעבר, אבל זה מאריך בהרבה את הדרך. מי קונה מדבקה לשנה? תושבי שוייץ למשל... וגם תושבי המד

• לא חובה לנסוע באוטוסטרדה...

נעול

בחזרה