בחזרה

נוסעים לאמריקה מי רוצה ???

• שלום חברים

לונג טיים נו סי...........

בחודשים האחרונים הייתי עסוק בחפירות כמיטב המסורת אך הפעם בפורום השכן

לפני כמה ימים חזרנו (זוגתי אני בתי בת ה14 ובני בן ה10) משלושה שבועות מטמטמים ומרגשים בארצות הברית.מנטלית אני עדיין שם,זה טיול אחר ממה שהורגלנו.רציתי למשוך עוד קצת זמן עד הכתיבה אבל טלפון קורקטי מקונסולית הסקי של אחת ממדינות מזרח אירופה הבהיר לי שעכשיו זה הזמן..........

איך הכל התחיל ??  אחרי מספר טיולים אירופאים שאני כבר מתורגל ומיומן החליט הצד הנשי אצלנו כי בא לו לנגוס בתפוח הגדול.

סחבק נשלח למערכה בלי נשק ובלי מודיעין.לא זוכר מי בדיוק (אולי דנה או איריס) רמזו לי שהכתובת לחיפושים שלי היא בפורום שכן הלא הוא פורום צפון אמריקה.

זה הזמן לציין שבלי החברים המסורים שם ובראשם מוני מנהל הפורום היה לי קשה עד בלתי אפשרי לתכנן מסלול כל כך מוצלח.

מוני התגלה כשילוב בין ידענות אין סופית,רצון רב לעזרה במידע מסלולים מפות וכיוצ"ב לבין סבלנות ברזל לחפירות שלי וזה הזמן להודות לו ולשאר החברים שם מקרב לב.

מה כל כך שונה בטיול לארה"ב ??  במילה אחת הכל !!!  (בהשוואה לאירופה)

כרטיסים יקרים מאוד,מרחקים עצומים,אין סוף אפשרויות,הכסף והזמן שמושקעים (לי לקח פי שניים ויותר זמן לתכנן את הטיול בהשוואה לעבר) ולכן ההחלטות המתקבלות בשלב הראשון וביחוד הטיסות הן בעלות משקל מכריע.

לאן נסענו ??   מכיוון שניו יורק הייתה מאסט היה לי ברור שהטיול יהיה באיזור החוף המזרחי (אבל גם שם יש אין ספור אפשרויות),קניתי את הספר של נטע דגני,קראתי את מסלול הטיול של יורם סאנצ'ו שבדיוק חזר משם בשלב התכנון והופעתי לטירונות בפלוגה של מוני. התכנון הראשוני היה צמוד לאחד ממסלולי הספר של נטע (ניו המפשייר ורמונט יחד עם ניו יורק) טיפ שקיבלתי בפורום וקצת למידה של הפארקים באורלנדו גרמו לי להוסיף גם את אורלנדו לטיול. במאמר מוסגר ובתוספת לשרשור שעלה פה על נסיעה עם מתבגרים חשוב מאוד לדעתי כבר בשלב התכנון להבין טוב טוב את הצרכים והרצונות של כל המשפחה (ולא רק אבא ואמא) ולפי זה לתכנן את המסלול.כל משפחה ומה שמתאים לה. וזה נכון בעיקר לפארקים ולניו יורק (ארחיב בהמשך)

חשוב גם מאוד להבין מה משמעות בילוי בפארקים (בדרך כלל לפחות שבוע) ובניו יורק לא לכולם זה מתאים ובהחלט אני מכיר משפחות שפסחו על אחד מאלו.נהלתי דיונים ארוכים בפורום ארה"ב בנושא הנ"ל קראתי המון סיפורים ושמעתי המון דעות אבל בסוף כל אחד מחליט בהתאם למשפחה שלו רצונותיה ויכולתה.

מה היה לנו ??  מה לא 

ימים חמים (לא נורא) באורלנדו בבוקר וגשמים טרופיים לעיתים חזקים מאוד בשעות אחר הצהרים. 37 מעלות בבוסטון המדהימה (גם אליה נחזור,ותודה לרבקה ואגתה שממש הכריחו אותי לא לוותר עליה) המון המון ירוק ו22 מעלות בניו המפשייר (אבל גם יום גשום) 24 מעלות שמשיות ו9 מעלות בלילה בורמונט היפה. וניו יורק שקיבלה אותנו בשמש אבל גם ביום גשום אחד.אבל לניו יורק הייתי חוזר בכל מצב צבירה אין דבר שמתקרב אליה לדעתי.

בקיצ קצ: נא לחגור חגורות טיסה 269 של דלתא (חברה מעולה שבמעולות) עומדת להמריא

וכפי שאמר ידידי א. שוורצנגר   I'll be back

קצת תמונות להתידד עם היבשת קצת דיוטי פרי וממריאים

חבר מהסי וורלד באורלנדו.JPGרחוב ניוברי בבוסטון.JPGפלום ג'ורג' בניו המפשייר.JPGמקדש בודהיסטי בצ'יינה טאון.JPGמצילה ביום חורפי באגם אקו.JPG

• נוסעים לאמריקה מי רוצה ???

התייצבתי בנמל הבית. מחכה לספינה שתפליג. הפתיח משובח!

רבקה

רבקהלה וולקאם

הערת אגב:זו פעם ראשונה שאני כותב בפורום המשופצר,שאפו למהנדסים הרבה יותר נוח

שתי תמונות שהעלתי נחתך הכיתוב,בשתיהן היה גרש (ג'ורג'  וצ'יינה)

מעלה שוב בלי גרש כדי לבדוק האם עכשיו זה לא נחתך

אם כן זה באג שיש לתקן ואם לא אז למישהוא יש רעיון מדוע נחתך ??

אשוב מאוחר יותר

פלום גורג ניו המפשייר.JPGמקדש בודהיסטי בציינה טאון.JPG

ליאווווווו!!!!!!!!!

אני רוצה! ברור שאני רוצה!

אבל רק בתנאי שאתה עוזר באריזות blush, כי עכשיו איך אוכל לעשות משהו בכלל חוץ מלקרוא פה??!!angel

הצד הנשי במשפחה שלך הוא כמובן החצי הנבון וקיבל החלטה מבריקה של שינוי כיווןno

כל הטיול הזה שעשיתם אני עוקבת בכזה עונג , כי כבר מהתמונות הוא היה נראה חלומי ומתקותק להפליא (ותודה לחפירות ארכאולוגיות שמוכיחות כל פעם את עצמן מחדשangel)  

אז שריינתי לי  מושב 6J ליד החלון בטיסה שלך, מקווה שמגישים אצלך קפה blushangel

העדפות לאוכל ארשום לייטר

אז תמשיך לספר ולסכם עם הרבה מידע וקישורים, כי אני מאחלת לעצמי לעשות קופי פייסט לטיול הזה אי פעם. yes

והשוב התקשרו מהקונסוליה ושוב מאותה מדינת מזרח אירופה  וביקשו גם מוזיקה טובה תוך כדי הסיפורים. זהו (כרגע) אין יותר בקשות לאגף הסקי. 

ברוכים השבים, ליאור!

ראיתי בפורום השכן את החץ לנמל הבית וצ'יק-צ'ק התייצבתי, מחכה לסיפור המבטיח.

שתהיה התאקלמות קלה Smile

מירה

הפפפ...פפפ איך כולם הגיעו לפני ?

עד שהידקתי, נו באמת ?!

כבר מרגישה שהולך להיות כיף כף .

זהו, שתקתי. וולקאם (כדורים ליעפת ?!angry)

הצטרפתי למחכים...

ליאור,

איפה נעלמת אחרי כזו פתיחה?

• ליאור, ברוכים השווים השבים !!

גם אני כאן בין המחכים להמשך אחרי פתיחה כזו מבטיחה...

שלום לכל המצטרפים לטיסה עוד יגיע הזמן למוסיקה יעפת ושאר ירקות.יורם לשאלתך אני למדתי מהדילות של דלתא "להשאיר אוכל (ובנדיבות) במטבח למשך כל זמן הטיסה,לדאוג למערכת בידור מדוגמת ואז להתפנות לעיסוקיהם (מי כמוך יודע מה גבוהה הערמה על השולחן שחוזרים מחופשה). לפני ההמראה עוד קצת חומר רקע

טיסה: סוגיית כבדת משקל שנוגסת בערך רבע מעלות הטיול.גם על זה נערכו דיונים אין ספור,לנו שהיעד הוא אורלנדו (זאת אומרת קונקשין כזה או אחר) עמדו מספר אפשרויות: או טיסה ישירה לניו יורק (אל על דלתא או יוניטד) או קונקשיין אירופאי כזה או אחר,וגם סוגיית המועד חשובה (יום או לילה). אני שונא לטוס ושונא גם להחליף מטוסים ומכיוון שהבנתי שלנו עדיף טיסת לילה (לפחות חלקנו ישן בטיסה) ומכיוון  שלא בא לי להחליף מטוס באמצע בחרתי בטיסת לילה ישירה. יש כאלה שקראתי שעשו קונקשיין עם אלאיטליה בריטיש איבריה טורקיש וכיוצ"ב והיה להם סבבה. לי זה לא התאים.

עקב טראומות מטיסות קודמות לניו יורק העדפתי לטוס בשישי בלילה (והמבין יבין) ולחזור בטיסה שנוחתת בשישי סמוך לכניסת השבת (מאותה סיבה) ולפיכך רכשתי כרטיסים בחברת דלתא בעלות (כולל שתי טיסות פנים) של 1550 דולר לכרטיס כתשעה חודשים טרם הנסיעה (כרטיס כזה עלה סמוך למועד הנסיעה כ2000 דולר)

המראה בשישי בחצות,קונקשיין בניו יורק של שלוש שעות (וגם על זה נערכו סימפוזיונים על ידי האם זה זמן מספיק) וטיסת המשך לאורלנדו. מאורלנדו כעבור שבוע טיסה לבוסטון וחזרה בחמישי בלילה בחצות.  וככה התאדו להם 22000 ש"ח.

רכב: יש בפורום צפון אמריקה מומחים לרכבים ומבצעים אבל אני שומר אמונים לחברת אוטו יורופ  וזאת מהסיבה שיש לי קשר ישיר לבעלים למקרה הצורך (ומנסיוני תמיד יש איזה בלת"מון קטן בקשר לרכב) . ברור שאני דוגם את האחרים ואם ההפרש סביר אני הולך על אוטו יורופ.

האמריקאים אלופים בכל מה שקשור להשכרת רכב.היו לנו שתי השכרות 6 ימים מלאים באורלנדו ו7 ימים עם לקיחה בבוסטון והחזרה בניו יורק.אוטויורופ עובדים עם חברת דולאר והפלוס הגדול הוא החזרה במנהטן במיקום מעולה. שילמנו 446 דולר ל6 ימים ו 567 דולר ל7 ימים עם החזרה במקום שונה. קיבלנו דודג' קראוון גדולה ומרווחת שהיה בה מקום להררי המזוודות שלנו וגם אפשרות הפרדה בין הילדים בנסיעות.זה כולל את כל ההשתתפויות העצמיות וכן מיכל דלק (חוסך סיוט של תדלוק טרום החזרה).דלק הייתה עלות שולית יחסית בטיול כמו שלנו. מגיעים לדלפק ממלאים טפסים ונשלחים לאחר כבוד למגרש החניה לבחור את אחד הרכבים העומדים שם. יש לי רק מילים טובות על נושא הרכב בטיול.

סלולר: גם נושא זה הוא כר נרחב לדיונים בפורום צפון אמריקה.בהמלצת כמה חברים בחרתי לאשתי סים מקומי מחברת פרי סים הישראלית.פרי סים סיפקה לנו סים מקומי בתמורה ל 100 דולר המאפשר שיחות ללא הגבלה (לכל המקומות האפשריים) וגלישה עד 2 ג'יגה. שרון הבעלים התגלה כבחור הגון ומקצועי.תקלה קטנה שהייתה לנו נבעה מדרך החיוג.החיוג אצלו הוא דרך מספר גישה ולאחר מענה מקישים על המספר המבוקש.בנוסף יש עוד 20 דולר לשיחות בינ"ל שלא אמורים להשתמש בהם. אשתי הייתה חוזרת אלי בחיוג חוזר (לחיצה על המתקשר האחרון) וככה בעצם השתמשה ב20 דולר וקיבלה הודעה שנשאר עוד XX דולר.שאלה הסתיימו הכרטיס נחסם. שרון הסביר לנו איך להתקשר ומרגע זה הכל הסתדר. מומלץ .

לעצמי עשיתי חבילה של אורנג 349 ש"ח תמורת 1000 דקות שיחה (לי לא דרוש בטיול אינטרנט מעדיף רק וואי-פאי) ידעתי שיש לי צורך לעדכן גרסה אצל אורנג אבל לא ידעתי שבחו"ל הבעיה הזאת תקשה על המכשיר לזהות מפעיל.

ממליץ למי שיודע על בעיה לעדכן גרסא טרם הטיול

דלתות למצב אוטומטי אפשר להמריא

ועד ההמראה (שלצערי תהייה בערב) עוד כמה תמונות שלא ישעמם לכם

בוסטון מהים.JPGעוד חבר מהסי וורלד.JPGמתחם הסימפסונים ביוניברסל.JPGלוסט ריבר בניו המפשייר.JPGסירות הברבור בבוסטון.JPG

הלו ליאור....!

! It's about time

ומה זה השאלה הזו "מי רוצה?" ???? אני רוצה תמיד! ובמיוחד לניו-יורק (אהובתי).

אני יושבת שורה לפני ג'ני  broken heart (כי יהיה לנו נחמד ביחד ונשיר שירים של דפש מוד, וגם אני רוצה ליד החלון כמובן ולא מעל הכנף בבקשה!) ומחכה להמראה. אח"כ מזמינה תה עם לימון , אבל אפשר גם קפה מאוחר יותר  .

ובינתיים מאחלת לך ג'ט-לג נעים. גם אם נדמה לך שאין לך, הוא קיים!! ויימשך עוד זמן רב. תשאל את יורם.

רחיפה נעימה מעל ענני ארה"ב המדהימה.

טוב, תמשיך בבקשה indecision.

שירלי

• היום הכי ארוך בשנה (לפחות בשבילנו)

טו מייק זה סטורי שורטס (שירלי שלום גם לך)

23 שעות לאחר היציאה מהבית שלנו,הגענו לפאתי הוילה באורלנדו

ולא בגלל שאנחנו גרים באילת או בגלל שמישהוא איחר........פשוט ככה זה לוקח

טיסת דלתא עברה בנעימים יחסית אפילו הקדימה ב45 דקות  (אבל עדיין זה עשר וחצי שעות) המעבר ב JFK עבר חלק יחסית עברנו אימגריישן ומכס מצאנו את הקונוור של דלתא הקפדנו לבדוק שהמזוודות תוייגו לאורלנדו הנחנו אותם,תפסנו שאטל לטרמינל שממנו יוצאת טיסת הפנים (המראה 08:30 שעון ארה"ב) וישבנו להסדיר נשימה.

הטיסה לאורלנדו עברה חלק,כל המזוודות הגיעו דידינו לעבר חברת ההשכרה,קיבלנו רכב וסוף סוף הדלקנו את ה GPS (אם כל הכבוד לוויז אני שומר אמונים לג'י פי שלי רכשתי כרטיס מפות צפון אמריקה ב300 ש"ח וזה עבד נפלא)

הוילה- גם בסוגיה זו נוהלו אין ספור דיונים האם עדיף מלון בתוך הפארק אולי מלון דירות או אולי וילה.אני אוהב את הקונספט של בית משלי ולא מלון הקשבתי לחכמים והחלטתי לבחור בוילה בקיסימי (איזור באורלנדו שממנו מאוד נוח להגיע לפארקים)

יש מבחר ענק וחשוב לא ליפול.מצאה חן בעייני הוילה שבה שהה יורם המכונה בעגה המקומית הוילה של טרי.

שאפו ליורם ושאפו לטרי !!!  תמורת 745 דולר לשישה לילות (תשלום מראש) אתה מקבל וילה ענקית עם סלון ענק מטבח ענק  4 חדרי שינה 2 חדרי שירותים בריכה פרטית.מצויידת מא ועד ת ומתוחזקת היטב. מאוד חשובה הקרבה לפארקים מאוד חשובה הבריכה לבילוי של ערב אחרי הפארקים מאוד חשוב ה וואי-פאי וקונסולות המשחקים  וכן האפשרות למתן פרטיות לכל אחד מבני המשפחה. ילדה בת 14 חשוב לה מאוד אחרי יום מלא עם כולם האפשרות לראות לבד טלביזיה לקשקש עם חברות בווטס אפ,זה מתדלק אותה להמשך הימים.

אז בשעה 13:00 הגענו.

היו תקלות של יום ראשון ??  ברור שהיו

קודם כל הסתבכנו קצת עם קוד הכניסה לוילה,שנית כל כמצוות המומחים מהר מהר לוולמארט הסמוך להצטיידות וקניית כרטיסים לפארקים (עוד סוגיה שדוסקסה חזור ודסקס)

מנסים למשוך עד הערב כדי להלחם בג'ט לג (או יעפת כפי שיעל גולן מכנה אותה)

שמח וטוב לב אני מוצא את המקום בוולמארט שבו מוכרים כרטיסים לפארקים ומחליט לקנות לשלושת הימים הבאים (בערך 800 דולר,יורחב בהמשך שנגיע לפארקים). כמובן שמודיעים לי שאין אישור לרכישה (וזאת למרות שהקפדתי לעדכן את ימית הבנקאית שלי כי אנחנו נוסעים לארה"ב). לך תחפש את חברת האשראי ביום שבת אחרי 24 שעות בדרכים. מכיוון שיש לי כמה כרטיסים בקשתי לפצל את העסקה ל4 ואיך שהוא הצלחתי להעביר אותה (למחרת ימית דאגה כבר לשחרר את הפקק)

הוולמארט זה עולם בפני עצמו חוץ מסוס אפשר לרכוש שם כמעט הכל. חזרנו אל הוילה משכנו עוד קצת והלכנו לישון

גוד נייט אמריקה מחר מתחיל הבילוי

הבריכה-2.JPGהרכב.JPGהבריכה בוילה.JPG

ליאור גם אני כאן.  עוקבת אחר מעלליכם ושמחה שיצא מוצלח .

אחרי הפעם הראשונה ביבשת הגדולה,  מתמכרים. 

אנחנו אחרי 3 טיולים משפחתיים אליה ועוד לא אמרנו די...

יופי שהתחלת לספר

מחכה להמשך

איריס

היי ליאור,

גם אני כאן. מוכנה להסניף עוד ועוד תמונות של ארץ האפשרויות הבלתי נגמרות!!!

אני כול כך מבינה את התחושות שלך...

גם אנחנו לא חדלנו להתפעל, וגם לנו מוני והחברים מאוד מאוד עזרו...

רק חבל שהטיסות כה ארוכות, והיעפת הזו היא ממש צרה...

לנו לקח שנתיים לשוב בשנית לטיול בארץ הענקית הזו. נראה כמה זמן יקח לך להגיע שוב.

נילי 

ואיך שכחתי לענות על השאלה שבכותרת???

"חתול עם הזנב שלו, הוא רוצה...."

מירה

ליאור,

ברוכים השבים. 

הפורום השכן מזכיר לי עוד אחד מהפרקים המוצלחים בסיינפלד ...blush

אז באמת אפשר לטייל גם בלי מגלשות הרים ובלי פארק חבלים ?? wink

טוב - גם אני בהאזנה. ברוס והמפוחית כבר כאן?

• אמריקה? מי לא רוצה...

עם פתיחה כזו משובחת, ברור שרוצים.

אז גם אני מצטרפת - תמשיך, מעניין וכיף לקרוא wink

יעל

היי,

בקושי הספקתי לטפוס את הכנף... 

התמונות מאוד מבטיחות, התיישבתי ולא זזה מפה.

הזכרת לי נשכחות ליאור ואפילו כמעט הצלת אותי.

גם אנחנו לא הצלחנו להכנס לבית עם הקוד, ניסינו את האפשרות השנייה שבצד וגם לא עבד. נאלצנו להתקשר לסוכנת שהגיעה כעבור כמעט שעה והרגשנו כמו טמבלים שהיא פתחה את הדלת תוך חצי שנייה.

הדבר השני, שגם לנו נחסמו כרטיסי האשראי למרות שטרם הנסיעה מילאנו את החשבון מט"ח בדולרים, רק ששלא חשבתי שצריך להגדיל גם את האשראי...

ארק אחרי כמה פעמים שהכרטיס לא עבר התקשרנו לבנק וזה הסתדר. בזכותך, נזכרתי בזה עכשיו לקפוץ עוד השבוע לבנק לוודא שלא יהיו לנו בעיות עם הכרטיס בתאילנד.

מצרף תמונה נוספת מ"הרחוב של טרי"

CIMG5080 (Large).JPG

היי ליאור וברוכים השבים!!!!

מתיישבת שורה שניה ומחכה לסיפור

שבטוחני כי אתענג עליו כרגיל אצלך

אני מקווה שכולם חזרו בשלום מהטיול

התמונות מרהיבות!!!

איך לא הבחנתי שהתחלת לספר

כנראה עוד הייתי שקועה בבלוג שלי על איסלנד.

אל תמתח אותנו יותר מדי.

רחל  לבון

נעול

בחזרה