בחזרה

כסף בסקנדינביה

• שלום ! הורי טסים בחודש הבא לטיול מאורגן לסקנדינביה. שאלתי היא האם עדיף להמיר כסף כבר מהארץ ולהגיע לשם עם הכסף המקומי שהבנתי שאלו קורונות או להחליף שם ? האם משתמשים במדינות אלו גם ביורו ? תודה לירית

• כסף בסקנדינביה:Re
    באיזה מדינות בדיוק מדובר? בסקנדינביה לכל מדינה יש מטבע אחר: פינלנד - יורו דנמרק, שבדיה, נורבגיה, איסלנד - קרונות דניות, שבדיות וכו`. את כל המטבעות (חוץ מקרונה איסלנדית) אפשר לקנות בארץ.

• כסף בסקנדינביה:Re
    אך מה כדאי לקחת לנורווגיה שבדיה או דנמרק? קרונות דולרים או EURO

• ושאלה נוספת
    האם מקבלים יורו בארצות סקנדינביה (דנמרק, שבדיה ונורבגיה) או שחייבים לקחת קרונות של כל מדינה בנפרד? בדנמרק ושבדיה נהיה רק זמן קצר, הם יקבלו שם קרונות נורבגיות?

• ושאלה נוספת:Re
    בכל מדינה המטבע שלה. ניתן להשיג בבנקים בארץ ובכספומטים בכל מדינה.

אנחנו היינו זמן קצר מאוד בשוודיה (מספר שעות), וחלק גדול ממנו בוזבז על חיפוש חניון שמקבל כרטיסי אשראי, כי לא היו לנו קרונות שוודיות. לדעתי כדאי להצטייד מראש בכמות קטנה של כסף מקומי, לחיסכון בזמן.

לנילס, תודה על שתי התשובות. אז אני מבינה ממך שבשבדיה לא מקבלים קרונות נורבגיות ודניות, ובטח אותו הדבר בנורבגיה ודנמרק. האם הבנתי נכון? מה לגבי דולרים ויורו, האם מקבלים?

הבנת נכון, בכל מדינה מקבלים רק את המטבע המקומי (המקום היחיד בו נתקלנו שקיבלו יורו היה גשר אורסונד). במרכזי הערים תוכלי למצוא סניפים של forex (החלפת מטבע), ולהחליף דולרים או יורו למטבע מקומי. החלפת סכום קטן היא יקרה, בגלל העמלה. לכן אמרתי שכדאי להצטייד מר

• לנילס
    תודה. האם ידוע לך אם בגשר אורסונד מקבלים כרטיסי אשראי, ובכלל בכבישי הטול האם ניתן לשלם בכרטיס אשראי?

• תשלום בכרטיס אשראי
    לא זכור לי. לגשר אורסונד יש אתר, אפשר לבדוק שם. לגבי כבישי הטול - בדרך כלל הסכום לא גבוה, אז אין צורך, אבל לא ידוע לי אם אפשר.
    גשר אורסונד

• תשלום בכרטיס אשראי:Re
    לנו הסכום גבוה כי אנחנו עם קרוון גדול. אבדוק שוב באתר לגבי כרטיס אשראי. המון תודה על העזרה.

נעול

בחזרה