בחזרה

טיול לצפון-מערב ארה"ב והעיר ניו יורק - סיפור הטיול

• שלום לכולם !

הטיול הארוך והמהנה הסתיים כבר לפני מספר חודשים ועתה סיימתי גם את עריכת התמונות והסרטונים ושילבתי אותם בסיפור הטיול, שהעלתי לבלוג שלי.

מפאת אורכו וגם בגלל אזורי טיול שונים, פרקתי את הסיפור ל-3 חלקים:

אני מתנצל בשם FCKEDT, תוכנת עריכת הבלוגים של למטייל, על חילופי פונטים וסגנון בחלק מהטקסט, שלא אני יזמתי אותם ולא מצאתי דרך לתקנם. התוכנה גם כלל לא עבדה ב-IE11 ונאלצתי לבסוף להשתמש ב-Chrome.

אני נהנתי לחוות פעמים נוספות דרך הסיכום, התמונות והסרטונים את אחד הטיולים המהנים ביותר שלי.

מקווה, שגם אתם תהנו.

צביקה

• טיול לצפון-מערב ארה"ב - תודה על ההשקעה!!!

שלום צביקה,

כל הכבוד על ההשקעה הגדולה, ועל התאורים המפורטים, שמסייעים כל כך הרבה.

דווקא תאור התקלות והפיקשושים מסייע יותר מחלוקת סופרלטיבים שמקובלים מאד בתאורים אחרים.

אכן נופי צפון מערב משגעים, ולנו חסר החלק שמצפון לקו הרוחב של Bend, אותו נשלים בעתיד ונעזר כמובן בתאור שלך.

ושנתברך בטיולים נוספים, מוצלחים ומהנים!  

• טיול לצפון-מערב ארה"ב והעיר ניו יורק - סיפור הטיול

מקסים! אני מסכימה עם כל מילה. החוף המערבי הרבה יותר יפה, מיוחד ופראי בחלקו הצפוני (מאיזור הרדוודס צפונה). הבלוג שלך מציג את זה נפלא, גם במילים וגם בתמונות! שאפו!

מוסיפה רק דיס-המלצה לגן החיות בבנדון שידוע ביחס הגרוע שלו לבעלי החיים. הם מרבים אותם רק בשביל לאפשר לתיירים להצטלם עם גורים של טורפים וכאלו, ומחזיקים את הבוגרים בתנאים לא טובים (וגם מוכרים את העודפים לכל דכפין). שווה לקרוא עליהם קצת בויקיפדיה... שמחה שנהניתם, אבל חשוב לי לציין את זה בשביל מי שמתכנן טיול לאיזור (ואני בטוחה שרבים ירצו לעשות זאת בעקבות הבלוג שלך!)

שאפו !

שמח לקרוא שתרמתי את טיפתי לטיולכם הנהדר !

• מקסימות-אורגון,וושינגטון סטייט,יישר כח צביקה!!!

• מקסימות-אורגון,וושינגטון סטייט,יישר כח צביקה!!!

צביקה - איזו השקעה!!

ואיזה כיף לראות איך הבת גדלהsurprise

אם עניין הפונטים מפריע לך ותרצה להשקיע בלתקן - הפטנט שלי הוא להעתיק ל-NOTEPAD ואז להעתיק חזרה לבלוג - ההעתקה לנוטפד מבטלת את כל הסטיילים.

רבקה

נוסע מתמיד, israelimom, ראובן, מוני ורבקה - תודה על המשוב החיובי !

לרובכם היתה תרומה לתכנון הטיול הזה ולהצלחתו, לחלקכם אף באופן אישי, שלא מעל דפי הפורום.

ענת,

מבלי לפתוח כאן דיון על מערכת היחסים שבין האדם לטבע בכלל ולבעלי חיים בפרט, אינני רואה שום הבדל בין גן החיות שב-Bandon לבין גני חיות אחרים. כל גן חיות / ספארי / פינת ליטוף הם מכלאה של בעלי חיים. כולם מעונינים להרבות אותם בתנאי שבי וכולם קונים / מוכרים בעלי חיים מגן חיות אחד לשני.

אם נהיה כנים, גם החזקת חיית מחמד בבית יכולה להיחשב כהחזקת בעל חיים בתנאי שבי (כלא 5 כוכבים עדין הוא כלא), שבהם מאלצים אותו לאכול מזון שלא כדרך הטבע, להיכנע לרצון וכל גחמה של האדם המחזיק בהם. גם יש לא מעט אנשים פרטיים, שעוסקים בהרביית כלבים, חתולים וכד' לצורך מכירת הגורים, כך שבעיני זה איננו שונה מהפעילות של גני החיות ופינות הליטוף.

בפורום משפחות, הסברתי פעם למישהי, המעורבת בחקר ציפורים נודדות, שבעיני אחרים גם לכידת ציפור לצורך הטבעה ומחקר, יכולה להיחשב התעללות (בודאי ע"י הציפור).

אינני רוצה שנפתח ויכוח האם אני צודק או לא, או האם זה נכון, או לא נכון להתייחס כך לבעלי חיים, כי זה ויכוח כמעט דתי ואין בו אמת אחת ומוחלטת ולי אין ענין בהטפה דתית מכל סוג. מאותן סיבות העדפתי שלא להתייחס לביקורת על Sea World וכד'.

ולגבי ויקיפדיה, כל אחד יכול להעלות לשם מה שהוא רוצה. קראתי מה שכתוב שם והתאור איננו שונה ממה שציינתי שנכון לכל גן חיות. רק שתי שורות בסעיף Critisism, מעלות טענה, שהכלובים בהם מוחזקים בעלי החיים קטנים מאוד. אולי הכלובים של הגורים. הכלובים האחרים אינם שונים מכלובי חיות בגני חיות ויש לא מעט חיות המסתובבות בכלל חופשי בין המבקרים, כפי שבודאי ראיתם בתמונות. פשוט, כל גן החיות הזה קטן ולכן אולי זה משליך על התרשמות המבקרים אותו.

רבקה,

אני זוכר היטב את הטיפ שלך לגבי ה-Notepad, אך גם זה לא תמיד עוזר והופך לעבודה מייגעת וסיזיפית, אז ויתרתי, כמו שלא הבנתי מדוע כל התמונות ב-portrait orientation הוקטנו מאוד ביחס לתמונות שב-Landscape orientation. בכל מקרה, גם אחרי שמסדרים את הפונט, שילוב תמונה גורם ככל הנראה לביטול הגדרות הסגנון, שהחלנו על הטקסט העוקב לתמונה ושום תרגיל שניסיתי, גם בסיוע ה-Notepad וגם בסיוע טלפוני של הצוות הטכני של למטייל, לא הביא אותי לשלוט בעיצוב כפי שהייתי רוצה ולבסוף הרמתי ידים.

בסוף, אני עוד אמצא איזה אתר עם תוכנה יותר נורמלית לאיחסון בלוגים ואעלה את הבלוגים שלי לשם.

לדעתי יש הבדל גדול בין גן חיות שמרבה חיות רק במסגרת תכנית מסודרת לשימור המינים, לעומת מקום שמרבה אותם כדי לאפשר לאנשים להצטלם עם הגורים. שיקולים אחרים ותנאים אחרים לחלוטין לבע"ח. אתה צודק שלא זה המקום לוויכוח, אבל אני נשארת איתנה בדעתי שאסור לעודד את אותו גן חיות ספציפי להמשיך במעשיו. מכאן, שכל אחד יעשה את השיקולים שלו.

http://www.globalanimal.org/2011/11/07/animal-attractions-to -avoid/

צביקה תודה רבה

נהנייתי מאד מסיפור הטיול המפורט ומהתמונות היפות

וגם מהגסטרונומיה (כחובבת מסעדות מושבעת...)

laugh

ענת,

לגבי מכירת בעלי חיים, כפי שהבטחתי, לא נפתח ויכוח בנושא ואני מכבד את זכותך לדיעה כלשהי, גם אם היא הפוכה מזו שלי.

אבל שימי לב: האתר שהפנית אליו לא ביסס עובדות, אלא ציטט השערות של כותב ב-Yelp, המשתמש בביטויים כמו seem ו-It feels like ומסיים בהטחת "האשמה" בלתי מוכחת של מכירת בעלי חיים.

לגבי השאר, בניגוד להשערות עפ"י דיווח אחד לא מזוהה יד שלישית, יש לך עדות ראיה אישית שלי, לפחות במועד הביקור שלי שם באוגוסט 2013:

• כלובי הגורים קטנים - נכון, אך גם הגורים קטנים ולבעלי החיים הגדולים יש כלובים גדולים כמו בכל גן חיות.
    • חוסר אנשי צוות, שישגיחו על האינטראקציה עם בעלי החיים המלוטפים - ממש לא נכון. כל גור היה עם איש צוות וניתן היה ללטפו רק תחת פיקוחו.
    • בעלי חיים במצב בריאותי ירוד - לא נתקלתי בזה.
    • האכלת בעלי חיים ע"י המבקרים במזון אסור או בחפצים מזיקים - זה לצערנו יכול לקרות גם בפינות ליטוף וגני חיות אחרים ותלוי באופי המבקרים ולא בגן החיות. אני לא נתקלתי בזה כאן. למעונינים מוכרים בקופה קעריות קטנות עם מזון המתאים להאכלת העיזים, הלמות והצבאים, שמסתובבים בשטח חופשי בין המבקרים. אסור למבקרים להאכיל את הגורים וגם אי אפשר. את הגורים מאכילים רק אנשי הצוות עם בקבוק עם פטמה, כמו לתינוק אנושי - ראו תמונות בבלוג שלי.

• jaele, תודה !

נעול

בחזרה